ДРУГИ заболявания | Ударен нокът на крака

Напиши отговор
  • RE: Ударен нокът на крака
    от д-р Ралица Правова | 16.04.2019 17:31

Няма проблем, стига да няма болка при ходене, изтръпване. В рамките на седмица може да слагате превръзка, която да пази меката основа, под нокътната плочка. Вариантът с риванол е удачен, особено ако има и наранена кожа.
  • RE: Ударен нокът на крака
    от Eli Petrova | 16.04.2019 00:54

Здравейте, ударих си десния показалец на крака в ръба на шкаф при което половината ми нокът падна, превързах го с марля и риванол, не ме боли за сега леко пулсира само, но ми се случва за първи път и не знам какво да правя. Много притеснена защото половината ми нокът от средата на пръста на ляво го няма. Моля за съвет и напътствия! Благодаря предварително!
  • RE: Ударен нокът на палеца на ръката
    от Silwi Ivanowa | 23.01.2019 20:31

Премазах си палеца на ръката с вратата на колата ходих на снимка в пирогов не е счупен почнах да правя компреси с реванол и гентамицин но в момента пръста ми става още по зле
  • Re: Ударен нокът на крака
    от д-р Цончев | 18.03.2018 20:16

Това е хематомче. Към днешна дата как е?
    от Margarita Bojkova | 11.03.2018 00:37

Здравейте нокът на палеца ми се разрани леко от падането на бутилка минерална вода голяма . Част от палеца ми стана тъмно син . След 1.5 седмица и третиране с топла вода и морска сол палецът все още ми е леко подут, а нокът в долната част посиня и това, което ме притеснява е синьото на кожата, която опира нокъта. Това нормално ли е ? Трябва ли по друг начин да третирам крака ?
    от д-р Цончев | 24.02.2018 21:23

Снимайте го да го видя

• от Карина Тонева | 20.02.2018 20:49

Здравейте! Преди месец затворих вратата на колата върху палеца си. Вратата ме удари не върху самия нокът а малко над него. Веднага се поду, напълни се с кръв и болеше адски. След месец не изпитвам никаква болка, оттока спадна, но кръвта все така си стои отдолу, другите ми нокти растат, а този не е порастнал дори с милиметърче, нито пък има изгледи да пада. Какво да правя?
    от д-р Цончев | 06.02.2016 13:56

Целия нокът ли е отлепен?
    от Красимир Асенов | 04.02.2016 15:32

Добър ден, Така се случи че ми се отлепи нокътя на крака, преди две седмици, при ритник. Направих промивка с риванол и превързах. Вече втора седмица обаче чуствам от време на време щипене и боцкане в пространството между нокътя и палеца и повърхностно по възглавничката отдолу. Нокътя не е посинял но си смени цвета в матово жълто. Третирам с ихтиол и йодасепт но невиждам подобрение. На външен вид палеца не се вижада да е подут или зачервен. Моля за съвет.
    от д-р Цончев | 18.01.2016 19:08

Трябва да се прегледа крака от ортопед ако има някакви оплаквания.
    от Pavel | 17.01.2016 19:57

Какво може да се прави ако 5 килограмова гира ни падне на крака? Защото баща ми малко му падна :))... Но не съм сигорен как е. Ако може някой да каже как мога да го посаветвам. (Благодаря за времето, което сте отделили за да прочетете този коментар/одговор или... да
    от д-р Цончев | 15.01.2016 21:40

Какво е тетра?
    от Йоана | 06.01.2016 21:15

Oтговор "д-р Цончев": Вероятно е сукръвица вследствие на разкъсване на тъканите. Дръжте чиста превръзка и ще мине.
    Колежка чийто пръст бе откъснат вследствие работна злополука ме посъветва да го кисна на чиста ръка в тетра да се предотврати инфекция и за по бързо-заздравяване .. добра идея ли е това Благодаря много за отговорите ! :)
    от д-р Цончев | 06.01.2016 15:35

Вероятно е сукръвица вследствие на разкъсване на тъканите. Дръжте чиста превръзка и ще мине.
    от Йоана | 05.01.2016 11:42

Добър ден .. преди седмица си прищипах пръста на ръката с врата естествено посиня на меката тъкан и под нокътя и се поду ... веднаха промих със спирт и превързах ..понеже бях на работа нощна смяна и нямаше друг вариант освен да продължа да работя .. като се прибрах промих с риванол а понеже следващия ден бе 31-ви и работеше единствено спешен отидох да ми направят снимка казаха че няма счупено няма наранени сухожилия има хематом .. отока спадна болка няма естесвено ако не го ударя понеже ходя и на работа .. работя с ръкавица евентуално да не замърся мястото .. промивам често с кислородна вода и риванол опитвам се да го пазя ... та въпроса ми .. понеже от време на време тече някаква течност от под нокътя .. не прилича на гной .. по скоро на розовееща полупрозрачна течност без мирис .. какво може да е това и трябва ли да се притиснявам .. не ми пулсира пръста .. съвсем леко е по топъл от останалите .. Ортопедката от спешния не ми каза нищо друго освен това да го промивам с риванол ... вчера промих и с малко йодова тинктура .. но все пак леко се притиснявам ..
    от Наталия | 27.09.2015 14:52

Трябва си операция.И баща ми имаше такъв проблем и накрая се престраши.Операцията не е тежка и ще се възстановите много бързо.
    от д-р Цончев | 24.09.2015 14:23

Е от колко е?
    от Прелсав | 24.09.2015 08:35

А, ако може да обясните какъв ще е ефекта, ако отида при такъв, и ако пък не отида? Защото това не ми е от 1 или 2 месеца.
    от д-р Цончев | 23.09.2015 07:44

Според мен това е за хирург, най-малкото да даде мнение за евентуална инцизия и дренаж.
    от Прелсав | 23.09.2015 00:11

Link Дано да видите от снимката. Това, за което говорех е от лявата страна на големият ми пръст.
    от д-р Цончев | 22.09.2015 23:28

Прикачете снимка да го видим, но ми се струва малко странно да са ви дали такъв отговор...
    от Прелсав | 20.09.2015 01:06

Здравейте. Ако ми бъде отговорено адекватно ще бъда много благодарен. Проблемът ми е, че известно време носих кецове. И от тези кецове отстрани на големия ми пръст до нокътя ми се показа една малка раничка. Не й обърнах внимание. След известно време стана по-голяма и започна да ме боли сериозно. Отидох на лекар и ми предписаха лекарства за премахване на гноя, но казаха, че това възпаление ли, рана ли ще остане завинаги. Искам да попитам няма ли как да се оправи това нещо, защото съм много разтревожен, че никога няма да се махне.
    от д-р Цончев | 05.08.2015 14:51

Моля, пишете на кирилица!!
    от Miroslav Iliev | 02.08.2015 19:16

zdraveite , predi tocno 2 dena si zatisnah nokatq na paleca na kraka na edna pluzgashta stulba, v nacaloto bolkata ne beshe golqma no vecerta kato se pribrah zapocna da me boli povece i kato stupvam da mi opuva i boli, na sushtata vecer slojih led i posle kompres s revanol , kogato ne stupvam i sum v pokoi pocti ne useshtam bolka , no kato si obuq obuvka iili zapocna da hodq mi opuva i me boli, prustut e leko podut i leko zacerven ot dqsnata vutreshna strana kadeto se sabirat bolqta i kojjata, samiq nokat leko posinq v osnovata si i taka e vece vtori den , daite nqkakav savet kak da go tretiram i kakvo da bapravq poneje i predi mi se e slucvalo no saotvetno sled purviq den bolkata otshumqva
    от | 20.07.2015 02:34

И аз имах подобен случай на детето му взехме едни обувки и то не си казва, че му убиват. И един ден гледам кутрето(дясното) направо се подуло нокетчето. Нали процедури мазанаци и оправихме пръстчето, ала вече взимаме само такива меки обувки и му взехме ето такива Link уж по качесвтвени ама ще видим сега. Той малкия не иска да носи сандали :D :lol:
    от Невена | 15.07.2015 19:33

Добър вечер! Моят проблем е следният - Преди 3 години от неудобни обувки, нокътят на крака ми започна да посинява и да се опитва да се отдели. Третирах го главно с екзодерил, правих компреси със сребърна вода, за да се случат нещата по-бързо, но проблемът е там, че до ден днешен нокътят все още не е паднал, сякаш растат един върху друг новите, които трябва да израснат. На няколко пъти се опитах да го отстраня в домашни условия, изрязвайки малко по малко от него, но стигам до място, което е доста болезнено и до там с усилията ми. Продължавам да го кисна в топла вода с морска сол и да го третирам с екзодерил, но вече започва да ме наболява целият пръст. Не ми се искаше да ходя на хирург, понеже ме наплашиха, че не слагат упойка и няма да мога да ходя известно време, но просто вече не виждам друг изход. Наистина съм доста разтревожена и бих искала все пак да получа компетентно мнение по въпроса - до колко сериозно може да е положението и какво да сторя в крайна сметка! Благодаря предварително за отделеното време! Хубава и спокойна вечер!
    от д-р Цончев | 15.06.2015 09:56

Не, ако имаше такова нямаше да се двоумите.
    от Сашо | 14.06.2015 15:07

Здравейте, Благодаря предварително за отделеното време и отговор! Изпуснах си около 2-3 килограма тежест на палеца на крака. По нокътя няма видими следи и след като премина болката от удара, остана една пробождаща болка при лек допир от долната страна на удареното място. самото ударено място е 2-3 милиметра преди върха на палеца! Възможно л ие да има спукване/счупване на кост?
    от д-р Цончев | 30.03.2015 09:44

Постепенно ще изчезне, с израстването на нокътя.
    от Stoqn | 27.03.2015 08:53

Добър ден преди 2 3 седмици някъде съм си ударил палеца на ръката,отначало ме болеше сега не но остана малко черно петно което не се маха,имали вероятност от нещо по зле или ще се оправи,благодаря !!!
    от д-р Цончев | 23.03.2015 09:38

Добре е да се види от хирург и да се прецени поведението. Ако е голям хематома може да се наложи да се махне нокътя.
    от Hristo | 21.03.2015 18:11

Здравейте, преди 3 дни изтървах 20 килограмов лост на палеца на крака си. С всеки ден участъка под и около нокътя се пълни с повече кръв. Може ли съвет как да процедирам.
    от д-р Цончев | 31.01.2015 17:53

Нормално е по-скоро. Ако няма болка, възпаление, подуване на пръста с времето ще премине и ще си израстне здрав нокът.
    от Катрин | 29.01.2015 23:31

Здравейте, преди около 3 месеца забелязах, че нокътя на палеца е почти изцяло оцветен в кафеникаво. Не можах да се сетя да съм го удряла, но пък периодът беше много натоварен за мен и физически и психически, ако удара не е бил много силен може да не съм му обърнала внимание. С израстването на нокътя петното също се преместваше. Днес , обаче забелязах, че нокътя, който израства сега е сякаш на по-ниско ниво, а стария с оцветяването е като стъпало по-висок. Това нормално ли е ако оцветяването е в следствие на удар и ако е някакъв проблем към какъв специалист да се насоча. Благодаря Ви
    от д-р Цончев | 09.09.2014 21:04

Към днешна дата как е проблема?
    от мира | 02.09.2014 00:46

Здравейте, преди 2месеца и половина от обувките на сватбата ми ми потъмня нокъта на палеца, по-късно забелязах и че вертикално половината е отлепена, но се държи на другата половина. Не му обръщах внимание, защото не ме болеше и очаквах новият нокът да избута стария. Днес обаче започна да пулсира и видях, че в горната му част има вдлъбнатина, сякаш расте наобратно. Може ли да се оправи с някакво мазило, компреси, или...? При какъв лекар се ходи в такива случаи? Благодаря предварително!
    от д-р Цончев | 26.08.2014 20:51

Да, трябва да израстне нормален нокът.
  • Re: Ударен нокът на ,cudjd
    от Polia | 25.08.2014 21:46

Смазах си нокътът на ръката.Отидох при хирург и той ми извади нокъта и пръста ми беше зашит с три шева къдета е живеца.Нокетът ми падна.Изкара нов но имам чувството че няма живец.Като израсте мястото под нокъта е кухо.Искам да попитам дали след време ще стане както беше.
    от sisito | 30.11.2011 13:50

Ще ви споделя аз как се лекувам при ударено и то при сериозно ударено.Преди 2 месеца си притиснах пръста на вратата на колата и то много здраво.Причерня ми пред очите но веднага сложих 1 парче локум.Цяла нощ го оставих превързан.Нито нокът ми падна,синината се смали,и така си спасих нокътя.С локум съм си изтегляла гной от забрал пръст,от зъб...Много е ефикасен.
    от д-р Цончев | 28.11.2011 21:06

Да, и вероятно така ще стане. Не се притеснявайте, новия ще е същия. Проблемът в случая е да не се допусне евентуално възпаление, пръстът трябва да се обработи с антисептик, да се превърже ако има секреция, да се следи за признаци на възпаление и ако има такива - да се иде на лекар, който да го отстрани навреме и да вземе необходимите мерки.
    от Emilia | 24.11.2011 14:10

Имам въпрос. Преди около 2 седмици си притиснах палеца на ръката с вратата на колата. Удареното място беше на няколко милиметра под нокътя. Той естествено посиня , тече кръв от месото и пръста беше много подут. Сега обаче това месо изсъхва и се бели и нокътя ми вече не е покрит от кожа, виждам го целия и месото продължава да се бели надолу. В случай, че ми се отлепи и падне целия нокът, ще ми порасне ли друг?
    от д-р Цончев | 19.07.2011 21:44

Колко е голямо?
    от creator | 19.07.2011 00:29

Да попитам наскоро си ударих единия пръст на ръката и в началото не можех да си стисна ръката, имаше болка, сега болката изчезна и се появи черно петно.Мисля, че е кръвта, не много голямо с какво може да се махне, и с времето ще изчезне ли ? Някои може ли да ми каже ?
    от kiki7720 | 11.06.2011 14:55

Здравей, не се притеснявай постепенно ще изпадне старя нокът и изкарва нов. През 2007 г, точно след коледините празници ми падна циментово блокче върху палеца, положението беше същото, аз обаче слагах смачкан кромид лук с хляб, дърпа страшно много, на следващия ден трябваше да летя до чужбина два часа полет плюс още 2 на крак в летището като кацнах целия ми крак се беше подул , имах чувството, че ботушите ми са се впили в месото , и пак усещах болка, тогава мой познати ме посъветваха да сложакрака си в леген с колкото може по- топла вода да тарпя с морска сол, облекчението беше невероятно, направих процедурата вечерта и на следващият ден след това забравих за болки и оттоци. Постепенно синините се разнесоха а старият нокът изпадна на по малко , като новия го изблъскваше. Пожелавам успех
  • Ударен нокът на крака
    от pearljam | 11.06.2011 01:50

Здравейте.Вчера ми се случи нещо неприятно. Изпуснах тежест, която падна точно върху палеца на крака ми. Удари ме точно по нокътя, като веднага след удара под него се събра солидно количесто кръв. Цвета му стана син, дори вече е доста тъмно син. Ден по-късно след удара изглежда нокътя ще ми падне, тъй като се е надигнал и е започнал да се отлепва от живеца. От време на време от него тече кръв, но пък болката затихна. За щастие пръста няма отток. Правя му компреси с риванол, надявам се да има положителен ефект :) За първи път ми се случва подобно нещо. Болката в началото беше убийствена. Ден по-късно намаля, но честно казано гледката е плашеща. Въпросът ми е, крие ли това някакви рискове? Има ли шанс да не поникне нов нокът? И може би малко са ме наплашили, но вярно ли е че след като поникне нов нокът има опасност да се врасте? :shock: :x

Напиши отговор