ДРУГИ заболявания | болка в лявата ръка

Напиши отговор
  • RE: болка в лявата ръка и крак
    от диян | 22.09.2022 00:20

Здравейте, от известно време получавам силна болка,която почва от лявото око( вътре),след това се засилва по цялата лява половина на главата,доспива ми се много,нямам и сила,но когато се получава всч това,ми се получава като леко схващена на лявата ръка и крак,казаха ми че мигрена на очния нерв-какво е вашето мнение
  • RE: болка в лявата ръка
    от д-р Ралица Правова | 05.04.2022 20:33

Билковите медикаменти са вариант за начало, за да се види дали симптомите се дължат на емоционален стрес. Друго, което мога да Ви препоръчам е Боуен терапия, щом и колегите не са открили някакви причини, с които да обяснят симптомите
    от lva | 05.04.2022 13:25

Здравейте отново! Посетих кардиолог, който ми направи ехография, всичко е ок. За няколко седмици усещанията сякаш леко отшумяха, но от няколко дни насам пак имам същите оплаквания - болка и изтръпване/мравучкане в ръката и крака още сутрин като стана, болка в палеца на крака и също усещане за леко изтръпване от време на време на лявата страна на лицето и трепкане на клепача, което честно казано доста ме плаши. Не мога да преценя дали усещанията се засилват при стресови и напрегнати ситуации. А и се изкушавам да чета в интернет и от това се стресирам още повече. Та затова отидох и на невролог, но прегледът беше пълна подигравка... отпратиха ме с рецепта за билкови успокоителни. Моля за съвет, защото на тези години ми писна да живея по този начин.
    от д-р Ралица Правова | 06.03.2022 20:55

Първо консултация с невролог, което съм Ви посъветвала по-долу, след това ако няма подобрение от неговата терапия - може да се направи ЕКГ с натоварване
    от lva | 04.03.2022 10:36

Благодаря Ви за отговора. Проблемът е че тези неприятни усещания в сърдечната област и ръката, и нуждата да поемам дълбоко въздух (сякаш не ми достига) се появяват сякаш по-често когато извършвам физическа активност.. По принцип не спортувам много, работя от вкъщи, не знам дали е затова. Но като усещания не ме оставят на мира, аз се паникьосвам, защото си мисля че може да е сърцето, понеже четох за ИБС.. Кардиограмата достатъчно изследване ли е или отново трябва да ходя по лекари?
    от д-р Ралица Правова | 01.03.2022 21:04

При невралгиите много добре действие имат нестероидните противовъзпалителни, които и показват дали става дума за този проблем - при повлияване още след няколко приема
    от lva | 01.03.2022 12:18

Благодаря много за отговора! А възможно ли е да междуребрена невралгия?? Сякаш болката се влияе при промяна в положението на тялото, при движение, понякога я усещам и в гърба, и отпред, и към ръката, а пък когато е към сърцето много ме плаши, защото се появява за миг като бодеж, влияе ми на дишането и после изчезва, след това пак се появява. Пила съм милгамма, невробекс, махне б6, но сякаш са с минимален ефект..
    от д-р Ралица Правова | 21.02.2022 20:12

Не, категорично не виждам връзка с кардиологичен проблем, но често подобна симптоматика е налице след прекарана инфекция, когато вирусът е бил с невротропност - тоест може да засяга периферните нерви. Като някои вирусни инфекции преминават безсимптомно и след това се проявява неврологична симптоматика. В тези случаи като начало се започва с терапия с витамини от групата Б и омега 3 мастни кисеини
    от lva | 21.02.2022 09:55

Посещавала съм невролог заради другите оплаквания от лявата страна, констатираха мигрена и тревожност. А тези болки и изтръпвания в ръката и крака, както и периодичните бодежи вляво, може ли причината за тях да е сърдечна? Благодаря Ви предварително!
    от д-р Ралица Правова | 20.02.2022 23:26

Добре е да направите една консултация с невролог и ако не открие нищо при сваляне на неврологичен статус - може да Ви назначи терапия с потискащи тревожността средства - ако прецени - може да се започне с билкови
    от lva | 17.02.2022 17:27

Не, не съм имала. Тези симптоми на болка и дискомфорт в лявата ръка и левия крак се появиха преди около 3-4 седмици. По принцип съм със засилена тревожност и хипохондрия, заради които често си поемам дълбоко въздух, понякога имам и болки от лявата страна около сърцето и главата. Всеки ми казва, че тези болки се дължат на нервна почва..
    от д-р Ралица Правова | 17.02.2022 14:14

Преди да започнат симптомите - имаше ли предшестваща непосредствено преди това дихателна инфекция, която да сте изкарали? Другият ми въпрос е от колко време са тези симптоми?
    от lva | 16.02.2022 16:48

Здравейте! От известно време усещам тъпа болка в лявата ръка и левия крак, понякога я имам още сутринта като стана, а през деня се появява и изчезва. Усещам и леко изтръпване, предимно е от лакътя към пръстите, понякога и нагоре; а на крака е от коляното надолу. Забелязвам също, че се засилва, когато имам паник атака и тревожност.. Възможно ли е тези болки да са само на нервна почва или нещо друго? На 23г. съм.
  • Re: болка в лявата ръка
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.12.2013 17:43

Вероятно става въпрос за невралгия, но е добре да се направи преглед при лекар за да се прецени точно.
    от diana | 06.12.2013 10:15

здравеите от две седмици имам тапа болка в лявата рака като боцкане а са6то така и атзад в пле6ката и над лявата гарда можели да ми кажете на какво се далжи аз сам на 29 год
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.11.2013 15:30

Моля, пишете на кирилица!
    от diana | 15.11.2013 18:07

zdr ot nqkolko dena imam bolaka v lqvata raka po to4no dolu v kitkata a sa6to taka imax i bolka v lqvata ple6ka otgore v lqvo nad gardata i otdolu pod lqvata mi6nica.mojeli da mi kajete ot kakvo e
    от mi2009 | 01.02.2011 15:31

Благодаря за бързите отговори ако трябваше да ходя на лекар сигурно щях да чакам повече по кабинетите за някакъв отговор.Всичко добро ви желая и все тъка да бъдите полезен на хората.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.01.2011 00:00

Невралгична е болката. Не е от сърдечен произход.
    от mi2009 | 27.01.2011 10:32

Когато натоварвам ръката -при вдигане на ръката чувствам леко опъване като схващане.При ходене и изкачване нямам проблеми не се задъхвам .
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.01.2011 21:11

Като натоварвате ръката и раменния пояс или при общо натоварване - ходене, изкачване...
    от mi2009 | 26.01.2011 10:47

Сега болката е в лявата част на гърдите .Ако мога тъка да го опиша 4 пръста над гърдата и оттамна ляво под мишницатаи мускула до лакета точно където се поставя апарата за измер.на кръвно.Сега в китката нямам болки както в началото.Чувствам едно боцкане над гърдата.През ноща когато спя нямам проблеми.През деня имам тази тежест ако мога тъка да го кажа-може би когато се натоварвам повече .
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.01.2011 15:49

Възможно е. Опишете по-подробно болката в гръдната област.
    от mi2009 | 25.01.2011 11:59

аз имам операция от дискова херния на л5 с1 дали има нещо общо
    от Lidi | 25.01.2011 11:26

Да, може! Може да идва и от към гръбнака.
    от mi2009 | 25.01.2011 11:23

Благодаря ви за отговора но тази лека болка в сърдичната област може ли да е от неврологичен произход
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.01.2011 10:28

Малко вероятно е на тази възраст болката да е със сърдечен произход, а и характеристиките, които описвате не насочват натам. Добре е да се погледне от невролог.
    от mi2009 | 24.01.2011 13:26

не нямам
    от Forever | 24.01.2011 13:01

А имате ли болка под гръдната кост?
  • болка в лявата ръка
    от mi2009 | 24.01.2011 12:12

Здравейте.От 5 дни чувствам болка в лявата ръка която започна от китката а сега е по цялата ръка.Не е силна по скоро тъпа по мускула и под мишницата.Имам и пъпа болка в гърдите от ляво.Кръвното ми е около 100-110 но 80-90 .Възможно ли да е от сърцето -до сега съм нямала сърдечни проблеми.Днес е 5 ден и болката е по слаба в ръката от предните дни.Когато я държа на топло чувствам облекчение.Какъв може да е проблема.На 30г. съм.Благодаря предватително.

Напиши отговор