ДРУГИ заболявания | Klebsiella Pneumoniae - що за бактерия?

Напиши отговор
  • Re: Klebsiella Pneumoniae - що за бактерия?
    от д-р Цончев | 04.07.2017 22:34

ESBL е резистентно на беталактамазни АБ
    от katq699 | 02.07.2017 15:21

имам клебсиела пневмониа и ESBL това едно и също ли е или две различни бактерии 10 на 5 широко спектърна резистентност
    от д-р Цончев | 01.03.2015 09:49

Този въпрос съм го пропуснал преди време, но е добре, че развитието е благоприятно. Инак тази бактерия е доста неприятна по принцип. Често пробите се замърсяват отвън, така че са възможни и фалшивоположителни резултати.
    от Ivan | 27.02.2015 14:27

И понеже не получих информация, ще споделя своя опит: при консултация в лекарски кабинет ми казаха, че концентрацията на бактерията е много ниска и лечение не е необходимо. След 2 седмици направих повторен тест, съответно без лечение, и наистина, бактерията не беше изолирана отново. :)
    от Ivan | 10.02.2015 10:09

Контролно изследване, след лекуването на друг микроорганизъм.
    от д-р Цончев | 01.02.2015 21:27

А какви са ви оплакванията? Защо пускате това изследване?
    от Ivan | 31.01.2015 19:02

Здравейте д-р Цончев,

Прилагам сканирано копие на изследването: http://s21.postimg.org/rus88jdqv/img_150131120827_001.jpg
    от д-р Цончев | 31.01.2015 17:52

Цитирайте цялото микробиологично заключение.
    от Ivan | 31.01.2015 12:47

Пропуснах да добавя, че микроскопското изследване сочи: левкоцити 7-8 на поле/умерено аеробни бактерии/гонококи /отр./гъби/отр./
    от Ivan | 31.01.2015 12:37

Доколко наличието на бактерията, открита в еякулат е основание за притеснение? Срещнах в интернет много тревожни данни - че не се поддава на лечение с антибиотици, води до висока смъртност и говори за наличие на белодробни заболявания, диабет и т.н. Държа да отбележа, че алкохол не близвам, но се филмирах дали нямам диабет или нещо друго. Ще имам становище от лекар най-рано в понеделник и ми се ще да прочета и някаква успокояваща информация.
    от pcgirl89 | 16.07.2009 05:42

Благодаря Ви много!
    от dr_tom | 16.07.2009 00:10

Klebsiella pneumoniae причинява инфекции на пикочните пътища (напр. възпаление на пикочния мехур, бъбреците). Може да причини също пневмнония, синуит, менингит.
  • Klebsiella Pneumoniae - що за бактерия?
    от pcgirl89 | 15.07.2009 19:55

Здравейте,

При преглед при уролог, на приятеля ми установиха, че в организма си има такава бактерия.

Бихте ли могли да ми дадете повече информация за това, какво всъщност представлява тя?

Предварително благодаря!

Напиши отговор