Децата | Обиколка на глава на бебе

Напиши отговор
  • RE: Обиколка на глава на бебе
    от Radi89 | 27.03.2020 14:11

Благодаря Ви за бързия отговор! ????
    от д-р Ралица Правова | 27.03.2020 08:36

Да, по отношение на изброените инфекции - няма нещо притеснително, което да се отнася до микроцефалия. На мнение съм, че няма от какво да се притеснявате.
    от Radi89 | 26.03.2020 14:40

По време на бременността беше изолирана бактерия Ешерихия коли, наложи се прием на антибиотик и вагинални глобули. След това някилко пъти пускахме секрет и не се изолира бактерия. Други оплаквания не съм имала. Раждането мина нормално и без усложнения. След раждането не е боледувал, изолираха му стафилококи в нослето, но според педиатърката не е опасно.
    от д-р Ралица Правова | 26.03.2020 12:17

Не виждам към момента проблем, възможно е да има индивидуални различия. Има ли прекарани инфекция по време на бременността или в рамките на тези месеци?
  • Обиколка на глава на бебе
    от Radi89 | 26.03.2020 12:00

Здравейте! Бебенцето ми се роди с нормална обиколка на главичката т. е 35 см. Сега е на почти 4 месеца и я измервам 40-40.1 см. Притеснявам се, че по всички таблици, които гледам изоставаме от средните стойности, при положение, че не е роден с малка главичка. Засега не виждам нещо необичайно в развитието му - смее се с глас, издава звуци, задържа главичката си. Според вас имам ли повод за притеснение и за какво трябва да следя?

Напиши отговор