Децата | забелване (обръщане) на очите при 7-месечно бебе

Напиши отговор
  • RE: забелване (обръщане) на очите при 7-месечно бебе
    от Kriss | 24.01.2023 11:10

Здравейте! Към момента има ли някакво развитие по вашите случаи? Моето бебенце е почти на 7м и също се случва да завърти мнлго странно очите. Направихме консултации с невролог, офталмолог, ЕЕГ, ТФЕ и нищо не се установи. Лекарите не видяха нищо притеснително в това въртене, но аз някак не мога да се успокоя.
    от Димитър ХристозовПрочети още на: Puls.bg - всичко за здравето, Портал за Здраве, Медицина, Болести и Лекарства | Puls.bg | Puls.bg - https://www.puls.bg/register/ | 29.06.2022 20:47

Здравейте, и ние направихме няколколко ЕЕГ-та, ЯМР....и детето просто го израстна за няколко месеца. От тогава не се е повтаряло вече почти година.
    от Natalia92 | 21.06.2022 18:28

Здравейте. Аз също искам да попитам дали са ви дали някаква диагноза за това обръщане на очите. Моето дете също го прави като спира за няколко месеца и после пак почва. Два детски невролога, няколко ЕЕГ-та, преглед при невроофталмолог, скенер.. Не виждат никъде проблем. Казаха ми, че това е Benign paroxismal upgaze, но искам да видя и при други деца как са нещата. Благодаря
    от Димитър Христозов | 16.04.2021 21:42

Здравейте, При нашето момченце на 6 месеца се появи същото обръщатане на очите максимално нагоре, ако възможно някой от хората да сподели дали знае причината, има ли нещо притеснително и за колко време отшумя.
    от Vanya Vladimirova | 24.10.2019 15:41

Мартина Апостолова, какво се случи по-нататък. При нас се отключи точно същото вече три дни. Премина при вашето детенце?
    от Martina Apostolova | 09.05.2019 11:07

Здравейте, доста години по-късно вш пиша с молба да споделите какъв се оказа, че е проблема в крайна сметка и имаше ли последствия? Дъщеря ми прави същото с очи, когато я е срам.
  • Re: забелване (обръщане) на очите при 7-месечно бебе
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.09.2016 18:30

Според мен не е свързано с падането, но за ваше успокоение посетете детски невролог.
    от Silviya | 26.09.2016 14:15

Здравейте, позволявам си да пиша тук за да не отварям подобна нова тема. Искам само мнение докато отидем на невролог,защото е чак другата седмица а аз съм много притеснена. Имам дъщеря на година и два месеца. Преди по- малко от два месеца детето си падна в креватчето от изправено положение и си удари главата в една от дъските. След случая не е имало някакви признаци на сътресение или други проблеми,но една седмица по късно започна да примигва от време на време за по няколко секунди като леко забелва очи и ги търка с ръчички. Тогава педиатърката каза че няма нищо обезпокоително и че ще й мине. Да , мина й но след известно време на няколко пъти се появява пак и пак изчезват тези промигвания като няма ясна причина защо са,тоест не винаги изглежда да я дразни нещо в окото. Моля ви да ми кажете някакви възможни причини и дали може да е свързано с удара в главата. Благодарая предварително.
    от didi | 23.04.2014 11:02

Благодаря ви много, д-р Цончев. Успешен ден
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.04.2014 17:43

Аз лично неи виждам нещо притеснително, особен ослед като е правено и ЕЕГ.
  • забелване (обръщане) на очите при 7-месечно бебе
    от didi | 19.04.2014 20:36

Здравейте. Ясно ми е, че от петте изречения, които ще напиша тук, няма да получа диагноза, но и малко съвети и успокоение също ще свършат работа. Благодаря ви за което :) От известно време съм притеснена за племеницата си- на 7 месеца. Напоследък - от около месец -започна да си обръща очите. Прави го най-често когато й се спи или не се е разсънила, но все по-често и при по-силни емоции. Първоначално забелването на очите продължаваше за части от секундата, но времетраенето се увеличи и сега понякога по 6-7 секунди е така. Случва се както на серии от по няколко пъти за около 10ина минути, така и еднократно- т.е. няма никаква система. Притеснихме се, че може да получава гърчове, но невроложката ни успокои, че не са (направи й ЕЕГ и в будно, и в заспало състояние и беше категорична). Горе долу по същото време започна и често да променя настроенията си. Както стои и се смее изведнъж застива и започва да крещи. Понякога просто изкрещява веднъж, друг път- през интервали. И във викането няма систма.И после отново се връща към нормалното си състояние. Или се изпъва- по-скоро се изпружва- изпъва силно ръцете си покрай тялото и започва все едно да пърди с уста като едновременно с това обилно слюнкоотделя. Да допълня, че детето е недоносено- роди се в 8 месец. Бих искала да попитам докторите в този форум на какво би могло да се дължи това, евентуално какви изследвания трябва да направим. Възможно ли е да е просто етап от развитието й и няма за какво да се притесняваме? Ще се радвам и на мнения от останали съфорумци.

Напиши отговор