Бели дробове и плевра. Пневмония | Храчки примесени с кръв.

Напиши отговор
  • RE: Храчки примесени с кръв.
    от Цвети | 23.06.2022 01:54

Да, ниски са ми стойностите на MCV и MCH, а левкоцитите са завишени; CRP-то ми е 0.35; D-димер полуколичествено е 150.99. Аз имам кашлица,която си я влача доста време,винаги подкашлям,но сега нещата доста се задълбочиха,не мога да отхрача,кашлицата стана доста суха,гърлото ме дразни постоянно.
    от д-р Ралица Правова | 07.06.2022 23:14

Възможно е да е от изразената кашлица, но за всеки случай е добре да се консултирате и с пулмолог, на фона на случката от преди месец. Скоро правила ли сте си пълна кръвна картина?
    от Цвети | 04.06.2022 01:06

Здравейте! От 2 дни ме боли гърло и подкашлям,като суха кашлица,а гърлото ме боли доста,дращи и се успокоява от топъл чай. Храчки имам безцветни и почти воднисти. Но днес отхрачих на 2 пъти големи жилави храчки с примеси кръв! До сега не ми се е случвало! Не знам дали има общо, но преди около несец-месец и половина докато спях се събудих от задавяне-а именно-от кръв,която не знам как имах в устата. Да правя ли снимка на бели дробове? Да търся ли лечение или е нормално?!
    от kiko81 | 07.11.2019 05:13

Благодаря ви, др Цончев!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.11.2019 07:49

Нямате тумор, спокойно. Там картината е съвсем друга.
    от kiko81 | 31.10.2019 02:49

Възможно ли е тумор на белия дроб без кашлица,чуствам се добре нямам загуба на тегло,спортувам ходя на фитнес,но от време на време прокашлям.Тази кашлица от няколко години се появява за около месец и изчезва и усещам като дразнене на гърлото.Миналата година доктора ми каза че е от рефлукса и ми изписа омепразол който го пия като се появи кашлицата.
    от kiko81 | 31.10.2019 02:27

otrivin са капките
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.10.2019 22:34

Най-вероятно е от това. Какви са капките?
    от kiko81 | 26.10.2019 01:37

Добре съм,не кашлям,мисля че от носа идва защото всеки път като издухам силно има малко кръвчица.От 1 год всяка вечер си слагам капки за нос към които съм се пристрастил,дали е възможно от това по лесно да ми потича кръв от носа и да дадете съвет как се откажа от тях.Мерси
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.10.2019 20:46

Към днешна дата как сте?
    от kiko81 | 17.10.2019 19:03

Забравих да спомена на 38 год съм и от две години не пуша
    от kiko81 | 17.10.2019 18:58

Здравейте др Цонев.Последните 6-7 дни имам лека кашлица като всяка сутрин еднократно има малка точка кръв в храчката.Възможно ли е да от дробовете а също да спомена че имам раничка в носа която като разчопля теква кръв,но днед не ми е кървял носа а пак имах точица кръв.Да отбележа че пия омепразол тъй като имам асид рефлукс.Кръвта е в много малко количество и е ясно червена,как мога да тазбера дали е от дробовете или не.Благодаря!
    от Денислав | 16.03.2019 20:10

Как може да се различи ,дали кръвта е от гърлото ( носа ) или от дробовете ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.01.2019 19:16

Обикновено малко кръв при заболяване може да се отдели от гърлото, това не е притеснително и е в ограничени количества. Това не е истински кръвохрак, т.е. с произход от белия дроб. Такова нещо се наблюдава основно при много тежко заболяване.
    от Коколина | 23.01.2019 03:54

Вчера имах висока температура и силна кашлица може ли да е от това или прочистване на дробовете ходих на доктор за температурата не откри хрипове изписа ми хабчета за температурата но одеве забелязах кръв в храчките и се притесних да не е серизно не съм ходила на лекар да ми направят изледвания страхме е и съм разтроена не ме боли просто от време на време в храчките има кръв и това ме ужасява какво да напрявя като никога не се е случвало - температурата беше от порядака 39.9/40 опитахме да я сваляме по бабешки но вече не издържах и ме закараха на доктор още с първите хабчета почуствах облекчение Пия амоксиглав ,миг 400 ,паракофдал ,изопринозон какво да направя - не в сяка храчка има само когато е от силно изкашляне
    от Денислав | 06.11.2018 21:18

Здравейте! Преди 1 месец мк правеха снимка на бял дроб и Пкк, като и двете бяха перфектни! Но от около 20 дни покашлям, като в последно време понамаля кашлицата. Повече ме притеснява това, чв през около 3 дни отхрачвам кръв ( първият път беше без кашлица, а просто отхрачих от гърлото) въпроса ми е, има ли за какво да се притеснявам ( за нещо злокачвствено) или всичко е от гърлото ( то ме поболква от време на време) Поздрави!
  • Re: Храчки примесени с кръв.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.08.2017 21:09

На първо време да ви види УНГ специалист, ако там всичко е ОК, да ви види и стоматолога, възможно е да е от венците.
    от Toniasenova12 | 10.08.2017 13:20

Зравейте на всички малко сам притеснена защото имам проблем но незнам какав е сава две сутрини храчя крав но без кашлица имам промяна с говора можели завет аз на 19 г. И нз какво да правя
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.05.2015 21:18

На първо време е добре УНГ лекар да огледа проблема.
    от ЛилияАнгелова | 06.05.2015 05:42

Здравейте! От доста време имам проблем, който неглижирам, но днес се изплаших доста, когато количеството кръв в слюнката/храчката ми беше много повече от обикновено. По принцип от 1 или 2 години имам непрекъснати задни секрети в гърлото си, които понякога преглъщам много трудно. Секрета е бял и никога с различен цвят. Понеже не съм от хората, които се плашат лесно аз досега не съм ходила на УНГ, за да проверя какво е предизвиква проблема с този секрет. Но проблема с кръвта в слюнката ми ме плаши. Има я почти винаги след сън, не всеки ден и с малки, чисти на цвят жилки. Често съм си мислела, че е от венците, защото съм виждала, че понякога при миене на зъбите се отделя кръв, но тъй като си почиствам езика с четката за зъби и често тя достига и гърлото ми, се е появявала кръв и след това почистване, съм си предполагала, че може би съвсем механично аз наранявам гърлото си. Но от друга страна съм усещала вкуса на кръв в устата си без да съм извършвала тези действия. От няколко дни имах странно усещане за опъване и дразнене под челюстта и около сливиците, но чувството бе по-скоро като за опъване, а не болка. Тази сутрин имаше и кашлица - суха и краткотрайна. След това отхрачих и кръвта. Не съм имала през нито едно от отхрачванията си настинка, проблеми с горните или долните дихателни пътища(или не съм усещала такива), температура или подобно неразположение. Много ме смущава това усещане за топка от секрет в гърлото и трудността да я отделя и разбира се кръвта със слюнката/храчката. Д-р Цветков, бихте ли ме посъветвали към какъв специалист трябва да се обърна първоначално и имам ли повод да се притеснявам за някакво по-сериозно заболяване на бели дробове или нещо на стомашно-чревният тракт?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.05.2015 21:42

Необходима е консултация дотолкова доколкото да ви се предпише правилното лечение.
    от Маргарита | 02.05.2015 13:34

Здравейте, тъй като темата е актуална реших да пиша. На 35г. съм. От два дни съм с ангина, лека температура и болки в тялото. Днес сутринта ми се беше събрала обилна храчка в гърлото, която след като отхрачих видях че е примесена с кръв. Паникьосах се, помислих си за най-лошото. Но като прочетох темата се поуспокоих, че и други имат същия проблем. И все пак, необходима ли е консултация?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.04.2015 08:32

На тази възраст - не. Вероятно се касае за хроничен бронхит. За всеки случай направете една снимка на бял дроб. И понамалете цигарите, множко са...
    от Konstantin | 25.04.2015 17:38

Здравейте, нека изложа и аз моя проблем. Та, пушач съм на 24 години, пуша по 2 кутии на ден и от някъде месец и половина имам проблем. Усещам дискомфорт в гърба и това се получава най-често когато пуша повече (препуша) но на няколко пъти изкарах храчки, придружени с леки примеси кръв. Изкарвам голямо количество храчки всеки ден, като попринцип няма кръв в тях, но се случи 2 пъти както споменах по горе. Водя застоял начин на живот, защото работата ми е свързана най-вече със стоене на компютър. Възможно ли е да е станало нещо наистина сериозно, имайки предвид възрастта ми(говоря за рак на белите дробове) и ако не какви са възможностите спрямо симптомите, които описах?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.04.2015 16:17

След като сте добре - не.
    от mihaela | 23.04.2015 16:08

да но вазможно ли еда е някаква болест
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.04.2015 15:59

Нали се чувствате добре?
    от mihaela | 23.04.2015 15:50

а можели да е някаква болест но аз днес нямам храчки
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.04.2015 20:18

Няма да умрете, но ако има още такива храчки трябва да кажете на родителите си, да погледнат.
    от mihaela | 22.04.2015 15:37

Здравейте д-р Цончев ад съма на 12 год и 2 вечери изхрачвам храчки с много малко кръв като желе е кръвта и можели да попитам дали товае някаква болест и дали от нея мога умра! :oops: :oops:
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.09.2014 10:07

Не, най вероятно е от зъбите. Добре е да се види от стоматолог и да взима витамини.
    от Desislava Damyanova | 14.09.2014 13:15

Здравейте Д-р Цончев, пиша Ви , защото на приятелят ми всяка сутрин храчката му е примесена с кръв. през 2005 година е бил опериран от перитонит в следствие на спукан апендецит и от миналата година има болки в областта на операцията. Ходи на лекар, но му казаха че му няма нищо. През юни отново се появиха същите болки , направиха му кръвни изследвания и отново му казаха че всичко е наред. След това болките утихнаха, но сега пак се появиха. Също така има проблем и с венците. От шест години работи на остров през летния сезон и наистина влагата там е непоносима. Възможно ли е кръвта от храчката да бъде в следтвие на болките, в областта на операцията или пък от влагата? Благодаря Ви!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.01.2014 11:40

Обикновено е това...
    от Мартин | 24.01.2014 17:53

Мерси, оказа се бронхит.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.01.2014 09:22

Не е рак, не се притеснявайте...
    от Мартин | 23.01.2014 01:29

Здравейте, На 21 години съм и от 5 години пуша около 20 цигари на ден. Вчера се закашлях и в храчката ми имаше обилно кръв (може да се каже, че беше светла кръвта с чиста слюнка), след което като храчех отново имаше кръв, но до около 1 час спрях да храча кръв. Днес съм отпаднал,кашлям,имам температура 37.3, погледа ми е замъглен, спи ми се постоянно, боли ме кръста, мускулите.. гърлото ме дразни и ми е променен гласа. Искам да ви попитам дали има възможност за рак на белите дробове или пневмония, защото симптомите много си приличат. Четох, че е възможно кръвта да идва от носа и да дава илюзия че е от дробовете, но след другите ми симптоми почнах да се съмнявам. И само да уточня, че днес нямах храчки с кръв. Благодаря предварително!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2013 19:14

Възможно е.
    от Elica | 28.11.2013 16:06

Здравейте,днес сутринта в храчката забелязах жилка кръв,която беше много малко.Храчката се отдели трудно.На обед отново имаше малко кръв.От известно време ме боли гърлото.Възможно ли е тази кръв да е от гърлото или да се обърна към специалист пулмолог?Благодаря!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.04.2013 11:40

Съвсем възможно е....
    от Blagovesta Diyakomova | 05.04.2013 21:13

a кaкво ще ми кaжете зa фaрингит с кървaви хрaчки
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.11.2012 19:21

Добре е да се погледне от УНГ тъй като може и да е възпалена сливица.
    от vania | 17.11.2012 21:35

здравейте , имам проблем от няколко дни . в гърлото ми все едно е заседнала жилава храчка която нито паред излиза нито назад . много е неприятно и много се притеснявам.кажете ми моля ви какво е това и какво да правя .благодаря ви предварително
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.11.2012 20:19

Ако има зъбен камък е добре да се изчисти.
    от didi petrova | 07.11.2012 22:02

Благодаря ви за отговора! Ходих преди месец на стоматолог -според него е напълно възможно да е от венците ,но не може да каже на 100 % Имала съм зъбен камък и венечни джобове :oops: -ако правилно съм запомнила ,но трябвало да се започне например с изчистване на зъбния камък и ако евентуално спре кървенето ще се разбере дали е от венците :roll: Мисля да потърся мнението на друг стоматолог тези дни .
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.11.2012 13:57

Съвсем възможно е това да е от венците, стоматолог не е ли правил преглед?
    от didi petrova | 07.11.2012 11:02

Здравейте.Бременна съм в 5-ти месец и от началото на бременността постоянно усещам вкус на кръв,при което като изплюя винаги имам кръв в слюнката.Всяка сутрин след сън слюнката ми е кафеникава -като засъхнала кръв и често ми се събират храчки в гърлото.Много ми е притеснено ,защото никой не ми казва със сигурност дали е от венците или е друго заболяване.Ходих на унг-там всичко е наред.Нормално ли е при кървене на венците плюене на такава ярка кръв от време на време и събиране на храчки особенно рано сутрин .Кашлица нямам. Моля ви дайте ми съвет :cry:
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.05.2012 22:25

С голяма вероятност УНГ лекаря е прав и сте в период на възстановяване.
    от galq aleksandrOVA | 04.05.2012 09:48

Здравейте, на 22 г. съм, бременна в 5 месец, преди два месеца лежах в болница с пневмония, вече втори месец отхрачвам примеси с кръв, както и когато си издухам носа, два пъти ходих на УНГ и ми каза 1е е от вируса, можело да продължи до лятото и ми предписа калции с витамин ц и двата пъти. На какво може да се дължи това? Моля помогнете.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.04.2012 15:08

Възможно е да е от гърлото и вероятно е в резултат на възпалението. Какво каза ЛЛ по въпроса?
    от Владимир Емануилов | 15.04.2012 15:57

Здравейте,казвам се Владимир и съм на 16 години.Имам същия проблем,говоря за храченето на кръв.При мен се случи преди 4 дни вечерта,уплаших се доста като видях ,че храча кръв.Майка ми веднага звънна на личната ми и й каза за проблема.Личната каза,че имам спукване на капиляр на гърлото,но за всеки случаи да отида да ме види на другия ден.И така отидох и ми изписа Клацид и Синекод също така ми каза и да пия витамин Ц.Забравих да спомена,че съм болен от малко повече от седмица.Четох,че имало случаи в които минавало за часове а в други за дни.Както вече казах при мен е от 4 дена и съм храчил кръв 4 пъти.Първия път беше преди 4 дена и стана вечерта,втория беше вчера сутринта,третият и четвъртият бяха днес,сутринта и на обяд.Бих искал да ме посъветвате

Напиши отговор
87 намерени, страница 1 от общо 2