Бели дробове и плевра. Пневмония | снимка бял дроб

Напиши отговор
  • RE: снимка бял дроб
    от д-р Ралица Правова | 15.10.2022 13:37

Причината за 3 антибиотик е, че при налична инфекция - преди изписване на антибиотик, когато се направи микробиология - се отчита специфичен за инфекцията антибиотик, който да повлияе - останалото е стреляне в тъмното. Но е добре, че имате повлияване от последния. Приемате ли и пробиотик, заедно с антибиотиците?
    от Amore | 12.10.2022 12:50

микробиология не са ме пращали да правя, сега трети антибиотик пия моксистад, 6 дена. има подобрение с него, но все още имам хрема и кашлица която понамаля, температура 37,4 вечер. Бяха ми изписали ердомед и преднизолон от пулмолог които още пия, и сироп флавамед. Рентгенолога е написал нормално просветлен белодробен паренхим,с усилен хилусен р-к. Утре ще ходя пак при пулмолог да видим.
    от д-р Ралица Правова | 09.10.2022 12:54

Имате ли разчитане от рентгенолог, тъй като това което е виждам е налично възпаление, поради което бих препоръчала микробиология на храчка, за да се види какъв е инфекциозният причинител, тъй като ако не е била направена преди това - антибиотиците, които са приемани и не са повлияли вероятно причинителят не е бил чувствителен към тях
  • снимка бял дроб
    от Amore | 07.10.2022 12:41

Здравейте, ако може мнение за снимката от линка Link .Оплаквания- продираща кашлица в трахеята, болка в гърдите. След лечение с 2 анбитиотика все още има кашлица.

Напиши отговор