Бели дробове и плевра. Пневмония | Спешен въпрос

Напиши отговор
  • RE: Спешен въпрос
    от д-р Ралица Правова | 28.08.2022 15:20

Да, в такива случаи лигавицата е податлива
    от anon | 26.08.2022 14:11

А има ли отношение това, че от години страдам от хроничен синузит, който последно премина в остра инфекция преди 2 години след прекаран Ковид? По правило, когато страдам от вирусни инфекции винаги синузитът ми се обосря, като нерядко стигам до антибиотично лечение. Доказан е още ореди 8 години с ренгенова снимка.
    от д-р Ралица Правова | 26.08.2022 14:05

Кашлицата и отделянето на пръски, както и секрети от носа биха били рискови за заразяване, но ако колчиеството на бактериите е малко - рискът за заразяване клони към 0
    от anon | 26.08.2022 14:02

А ако се изолира бяктери, до колко тя е заразна на околните и най-вече бебето при контакт?
    от д-р Ралица Правова | 26.08.2022 13:49

Не е изключено, но при такава продължителност - е добре да се отхвърли бактериален причинител
    от anon | 26.08.2022 11:59

Благодаря ви, просто четох в разни западни сайтове, че баналната настинка може да бъде заразна в продължение до 14 дни. Просто това отделяне на храчки ме притеснява, намалят, но не спират. Според личната ми е от задна хрема, наистина имам нужда постоянно да прочиствам гърлото си, но знам ли..
    от д-р Ралица Правова | 26.08.2022 11:00

На фона на отрицателните проби и за двата вирусни причинителя - не виждам нищо рисково. Но това, към което бих Ви насочила е да се пусне микробиология на храчка, защото може да е налице бактериален причинител, особено при толкова продължителна симптоматика. Не виждам и риск за детето - имайте предвид, че защитата през първите месеци им е много добра - от всички антитела, които преминават първо през плацентата, а послед и чрез кърмата
    от anon | 25.08.2022 13:17

Кърмя. Вече е 11ти ден от острите симптоми, казвам така защото всичко започна общо преди месец със сухо гърло, което не знам дсли въобше беше свързано с разболяване, ако не го броя, като симптом, то тогава нещатс стартираха от неделя вечерта. Нямала съм болки в гърлото, нямам и кашлица, просто отделям храчки вече 6ти ден. Температура миналата седмица съм вдигала до сряда 37.2-37.3, хрема също нямах, за разлика от мъжа ми. При него храчките продължиха общо почти месец. Много ми е объркана цялата ситуация, такъв същевременно дълъг, но лек вирус не съм карала, не знам какво може да е.
    от anon | 25.08.2022 13:13

Бащата изкара по-тежко инфекцията, имаше хрема и гърлото го болеше. Към този момент вече е здрав, има единични изкашляния на храчки, това е общото между нашите състояния с разликата, че при мен симптомите бяха изключително леки. Нямала съм хрема, а само ден ми се запушваше носа, без секрети. Бебето е добре засега, нямало е никакви оплаквания. Според личният лекар храчките ни са от задна хрема и вече не съм заразна. Миналата седмица в понеделник бях на преглед, заключи ларингит с фарингит, не счете за нужно да пуска изследвания, като каза, че за нея кстегорично е Ковид, макар, че правих над 10 теста, но последният беше 3 дни след острите симптоми и може би е било рано, не знам. Мъжът ми прави общо три. На първи ден от симптомите, на трети и на седми, всички отрицателни, както при мен. Той не е правил комбинирани и за грип, но аз правих общо три, до сряда миналата седмица. Отново отрицателни. Относно храненето, на адаптирано мляко е, така се бях наплашила, че ще го заразя, че спрях да
    от Vespasian | 25.08.2022 12:10

Какво казаха неонатолозите по този въпрос? В природата тези неща се случват, като например майката и таткото да се разболеят. Личният лекар какво мисли и той? Как храните бебето от както сте родила? За жалост тук нямаме педиатър, който да консултира, но изчакайте мнението на д-р Правова. Дайте информация и за бебето и за таткото как са към този момент. Как протече състоянието на бащата? Лично аз, на базата на информацията, която имам за Ковид, то тези максимум 14 дни са достатъчни, за да се смята, че не си вече заразен за останалите. Поне според мен не сте заразна за бебето, но попитайте или изчакайте мнението на лекар. Ако не е ковид, то може би е редно да Ви пуснат кръвни изследвания, за да се види общото състояние на организма, както и дали е налице инфекция. Факторите за Вашето състояние са много и без изследвания е трудно да се определи причинителя на тази кашлица, освен ако тестовете не са успели да засекат Ковид.
    от anon | 25.08.2022 10:38

Моля някой да отговори защото наистина съм много притеснена за бебето ми, а утре трябва са отидем на първа консултация. Не знам как ще е възможно да избягвам контакт с него за да не го заразя.. Искам също дс попитам, възможно ли е дс е Ковди въпреки всички отрицателни тестове?
    от anon | 23.08.2022 17:07

Но кашлицата остава, нямам температура, чувствам се добре, имам апетит, но се притеснявам дали все още съм заразна. Миналата седмица включително до сряда правих тестове всеки ден за Ковид и грип А и Б. отрицателни.. Кашлицата е много лека, нямам и много храчки, но не изчезва нацяло. Въпроса ми е, възможно ли е все още да съм заразна. Пипам бебето само с две маски, много ми е криво, че не мога да се радвам на дедето си спокойно.. моля за мнение.
  • Спешен въпрос
    от anon | 23.08.2022 17:05

Здравейте, на 24 години съм и искам да попитам нещо спешно, понеже съм много притеснена. Родих преди 30 дни секцио и за нещастие още на първият ден след изписването бащата на бебчето се разболя. Е, изнесе се, но явно вече беше късно. Още след два дни получих много упорита сухота в гърлото и вдигнах температура 37.4, веднага сложих маски и извиках майка ми да гледа бебето за да не го заразя. Започнах прием на Авирон, Парацетамол и вит. Ц, бях много отпаднала и нямах никакъв апетит, но го отдавам и на притесненията и изтощението след операцията и безсънието. Това беше преди цели 4 седмици. Прсвих тест за Ковид на 4ти ден след появата на сухо гърло, беше отрицателен, аз съм ваксинирана с две игли преди да забременея, но за жалост мина повече от година вече. Остана обаче това сухо гърло, без други симптоми, като изненадващо в понеделник миналата седмица се започна запушване ту на едната ноздра, след това другата и се появи суха кашлица, която за ден премина във влажна, днес е 9ти ден

Напиши отговор