Бели дробове и плевра. Пневмония | Разчитане на снимка на бял дроб.

Напиши отговор
  • RE: Разчитане на снимка на бял дроб.
    от д-р Ралица Правова | 05.08.2022 12:23

В някои случаи при по-слаба имунна реакция е възможно да е налице огнище, което да е активно и да води до проява на висока температура, дори на фона на сива зона.
  • REпучитане на снимка на бял дроб.
    от anikolaeva | 03.08.2022 15:52

Благодаря Ви за отговора. Не ми направиха контролна микробиология , доктора реши, че вече проблема вече не идва от тези бактерии тъй като пих 10 дни зинат и директно ми назначи изследването за Микоплазма. Ще си пусна утре сама гърлен секрет. Резултата за микоплазма в сива зона разбрах, че е граничен, което не го разбрах в крайна сметка дали имам или нямам прекарана такава инфекция, която е неизлвкуаана и затова вдигам температура.
    от д-р Ралица Правова | 03.08.2022 15:04

Подходът е добър. След лечението на стафилококът - повтори ли се микробиологичното изследване, за да се види дали е ликвидирана инфекцията? На фона на сивата зона е възможно и това да бъде причината за неналичието на отклонения в кръвната картина и паралелно с това все пак симптоматика
    от anikolaeva | 02.08.2022 16:51

Здравейте. Благодаря за отговора. Оплакванията ми започнаха преди повече от месец с много силни болки в гърлото,който продължиха повече от 7 дни, болки в мускулите 2-3 дни, суха дразнеща кашлица, която отмина за няколко дни и лека температура, която поддържам вече повече от месец. 3 ПКК с диференциално броене са правени, без отклонения с изключение на съвсем леко повишени моноцоти а в следващите две почти незначително повишени еозинофили. СРП и утайка бяха в норма, 0,32. Взеха ми гърлен секрет, изолираха стафилококи и започнах лечение със зинат 10 дни без да се повлияе температурата, която е около 37,3 в следобедбите часове. Направих и снимка на синуси там няма проблем. След много обикаляне по лекари последния УНГ ми назначи изследване за Микоплазма пневмония и IgG е 0.94 от норма до 0.90, намира се в сива зона. От днес ми назначиха лечение Клацид 14 дни.
    от д-р Ралица Правова | 02.08.2022 14:07

Има данни за възпаление, но все още няма пневмонични огнища. Какво приемате и какви са симптомите Ви?
  • Разчитане на снимка на бял дроб.
    от anikolaeva | 30.07.2022 15:54

Здравейте. Моля за вашето становище относно разчиране на снимка на бял дроб, а именно : ивицести сенки паракардиално и основите КДС свободни , перибронхирни изменения

Напиши отговор