Бели дробове и плевра. Пневмония | Разчитане на скенер на бял дроб

Напиши отговор
  • RE: Разчитане на скенер на бял дроб
    от д-р Ралица Правова | 11.07.2022 11:27

На колко години сте, тъй като описаните промени не будят притеснение - при по-възрастни пациенти, на фона и на чести дихателни инфекции или пушене е нормално да има леко изразени емфизематочни и фиброзни промени, които са описани. По отношение на нодулът, който е описан - добре е, че структурата му показва доброкачествена характеристика, но е добре да се проследи и при пулмолог при нужда от допълнителни изследвания
  • RE: Разчитане на скенер на бял дроб
    от Vvaall | 10.07.2022 08:44

Здравейте, Моля Ви за коментар на резултата ми от скенера. Много съм притеснена от всички тези медицински термини.
  • Разчитане на скенер на бял дроб
    от Vvaall | 08.07.2022 00:44

Здравейте, По- е резултатът от скенера. Освен лека умора нямам оплаквания. Налага ли се лечение. Много съм притеснена. Пуша, в момента Iqos, но и това се мъча да изхвърля. Данни от изследването: Бели дробове - Центрилобуларен емфизем, двустранно, по-изразен в горните дялове и дорзалните сегменти на долни дялове. Необширни субплеврални фиброзни промени на интерстициума в дорзалните сегменти двустранно, единични интерстициални нодули в III десен сегмент с размер 4мм и X десен сегмент 3мм с бенигнена характеристика. Не се установяват дифузни консолидации в паренхима, както и обемен процес в белите дробове. Трахея и бронхи - проследими до субсегментно ниво, без данни за стенози или ектазии. Медиастинум - не се установяват уголемени ЛВ или ту формации. Липсват сигнификантни ЛВ супраклавикуларно, аксиларно и на хилусно ниво. Няма данни за плеврални или перикарден изливи. Гръдна стена - интактна. Кости - дегенеративни промени. Хемангиом в тялото на L1.

Напиши отговор