Бели дробове и плевра. Пневмония | Недостиг на въздух

Напиши отговор
  • RE: Недостиг на въздух
    от д-р Ралица Правова | 02.03.2022 16:57

Не виждам нещо притеснително, което да ме насочва за допълнителни изследвания, особено ако Ви се е случвало и друг път, по сходни причини
    от dan | 02.03.2022 11:28

Много ви благодаря за отговора ! Към днешна дата съм по добре задухът като че ли поизчезва, само че от вчера насам имам лека болка в гръдния кош , като натисна в центъра и имам лека болка , нямам болка при дълбоко вдишване . Не ми създава дискомфорт , само като натисна с пръсти и усещам някаква болка , като че ли самите кокали / ребра ме болят . Дали не е нещо притеснително ? ПС : Случвало се е и преди но бързо отшумява .Благодаря за профисионализма и отговорите !!!
    от д-р Ралица Правова | 21.02.2022 00:00

След прекараната инефкция е характерно поддържането на субфербрилна темпратура, дори в някои случаи до месец. По отношение на задуха - ако при физическа активност продължава, дори след 3-4 седмици от положителния резултат - причината е засягане на някои съдове, което води до значително по-бавно възстановяване на дихателния обем, като дори и на функционални изследвания, назначени от пулмолог, трудно се хващат тези промени
    от dan | 18.02.2022 14:43

Днеска съм с температура 37.2 не знам доколко е висока .Все още не ми създава особен дискомфорт .
    от dan | 17.02.2022 19:49

Нямам кашлица , мен ме притесняваше задуха защото беше доста силен ,но към днешна дата мисля че съм по добре . Все още доста лесно се уморявам , но се надявам да отмине изпих лекарствата които бяха изписали , сега само пия Дивертаза . Като цяло лечението ми беше с лекарства за повишаване на имунитета . Надявам се да се оправя напълно . Много ви благодаря за отговора !!
    от д-р Ралица Правова | 10.02.2022 21:25

Ако е налице кашлица - това, което може да направите е да си пуснете микробиология на храчка в лаборатория. Защото изписването на антибиотик без микробиология - може въобще да не доведе до никакъв резултат, тъй като не се знае ако е налице бактериална инфекция - дали въобще ще бъде налице резултат при случайно даден антибиотик
    от dan | 08.02.2022 23:53

Здравейте , от 1 седмица насам не се чувствам добре ,започна се с висока температура ,но за един ден изчезна .След това изгубих обоняние и вкус и веднага си направих тест който се оказа положителен.Нямах кой знае какви оплаквания до днес , изпитвам задух като че ли не мога да си поема въздуха , обясних го сичко на личния и ми изписа viral protect , упсарин и едни други забравих им името пак за подсилване на имунната система. Та въпроса ми е не трябва ли веднага да се изпишат антибиотици ? Дано има някой който да отговори .Момче на 27 съм. Благодаря !
    от д-р Ралица Правова | 07.02.2022 15:47

Сутрин е най-добре, преди да е имало прием на храна или вода. Само изплакване на устата, без гърлото - като това да бъде 30 минути преди да отидете да дадете храчката.
    от Иван Пламенов | 05.02.2022 11:01

Хормони на щитовидна жлеза и мисля че беше нещо като ехограф.Беше си всичко в норма.Тази микробиология на храчка сутрин ли да се отдели в стерилно контейнерче или не е от значение?
    от д-р Ралица Правова | 04.02.2022 10:27

Бих Ви препоръчала да направите микробиология на храчка, за да се види дали не става дума за някаква скрита - латентна инфекция. По отношение на хормоните - кои бяха изследвани и какви бяха стойностите?
    от Иван Пламенов | 03.02.2022 11:18

Здравейте Др.Правова!Микробиология на храчка не е правена,хормони са изследвани преди година.
    от д-р Ралица Правова | 01.02.2022 17:47

Правена ли е микробиология на храчка и другият ми въпрос е дали са изследвани някакви хормони - например на щитовидната жлеза?
    от Иван Пламенов | 31.01.2022 19:20

Извинявам се,забравих да напиша мъж на 28г.,цигари пуша но малко 3-4 след вечеря.Отделно се чувствам много отпаднал,събуждам се умалял,нямам желание и сили за нищо.На работа постоянно ми се спи.Започна ли да се движа и буквално усещам че ми свършва въздуха.Кашлица с секрети си имам от години която мога да нарека хронична.Благодаря!
  • Недостиг на въздух
    от Иван Пламенов | 31.01.2022 19:10

Здравейте.От около 4 години изпитвам чувство че немога да си поема дълбоко въздух.За този период това неприятно усещане се увеличава и стигна до там че да е постоянно.Като съм седнал или шофирам дишам добре успявам и дълбоко поемане на въздух.Проблема идва когато започна да се движа(ходя или вдигам нещо тежко).На работа се потя от някакви минимални движения,а преди изобщо не бях потлив.Чувство че немога да дишам,студена пот по челото,и парещо тяло.Отделно ходя да спортувам.Когато бягам се задъхвам на втората обиколка и започвам да пръхтя като кон,а преди си бягах по 10 без проблем.След самата тренировка ми трябва доста повече време за да възстановя норманото си дишане спрямо преди.Тръгна ли да се пребирам се задъхвам дори от ходене по равно.Правиха ми ЕКГ,Вело,Холтер,ЕХО без никакви отклонения,преглед при 2-ма пулмолога-скенер,ФИД,тест за елергий(отново без отклонения.Изписяхя ми инхалатор симбикорт турбохалер,два месеца го ползвах не видях подобрение.Дайте съвет!Благодаря!

Напиши отговор