Бели дробове и плевра. Пневмония | Недостиг на въздух

Напиши отговор
  • RE: Недостиг на въздух
    от Михо | 14.05.2022 01:51

А относно пулса докато пушех имах 125 на моменти седнал пред компютъра в спокойно състояние. Според мен това беше сърцето, въпреки изследванията, скенири и т.н. и всичко беше наред. Просто тези неща не се виждат. Щом спрях цигарите пулсът се нормализира. Триглицеридите са ми високи при кръвните изследвания и не мога да ги нормализирам само тях.
    от Михо | 14.05.2022 01:49

Абсолютно същият проблем имам. Всичко започна след като пуших Айкос 6 месеца. Буквално недостиг на въздух и то много силен на моменти. Спрях Айкоса и намаля задуха, но не изчезна. После пуших още година и спрях цигарите. Месец след това задуха изчезна почти напълно. Вече 6-ти месец съм без цигари и усещам много рядко този проблем. Имам обаче един приятел, който имаше задух и му откриха израстък в хранопровода доброкачествен - след гастроскопия. Задухът се появявал след като това нещо притискало гръдния кош. Проблемът е че няма как да се види на снимка и скенер, а само с гастроскопия. Оперираха го и проблема изчезна. Просто спрете цигарите. А относно пулса докато пушех имах 125 на моменти седнал пред компютъра в спокойно състояние. Според мен това беше сърцето, въпреки изследванията, скенири и т.н. и всичко беше наред. Просто тези неща не се виждат. Щом спрях цигарите пулсът се нормализира. Триглицеридите са ми високи при кръвните изследвания и не мога да ги нормализирам само тях.
    от Михо | 14.05.2022 01:39

Абсолютно същият проблем имам. Всичко започна след като пуших Айкос 6 месеца. Буквално недостиг на въздух и то много силен на моменти. Спрях Айкоса и намаля задуха, но не изчезна. После пуших още година и спрях цигарите. След като спрях цигарите месец след това задуха изчезна почти напълно. Вече 6-ти месец съм без цигари и усещам много рядко този проблем. Имам обаче един приятел, който имаше задух и му откриха израстък в хранопровода доброкачествен - след гастроскопия. Задухът се появявал след като това нещо притискало гръдния кош. Проблемът е че няма как да се види на снимка и скенер, а само с гастроскопия. Оперираха го и проблема изчезна. Дано това да е от помощ за някой Просто спрете цигарите. Знам, че е трудно, но това е основния проблем.
    от Malcho | 02.02.2022 18:48

Аз по принцип съм малко нервен и доста избухвам...в работата малко повече нерви и то май с времето се е насабирало и сега изби...аз някак си така си го обявявам знам ли!!! Благодаря ви доктор Правова!
    от д-р Ралица Правова | 02.02.2022 14:56

Това, което остава като вариант е да се опита с друго успокоително, което може дори да бъде и на билкова основа. Насочващо за това дали е на психическа основа е дали сте имал непосредствено преживян по-силен емоционален стрес
    от Malcho | 01.02.2022 20:28

Започвам да мисля че нещо с нервната система не е уред
    от Malcho | 01.02.2022 18:38

Здравейте Др Правова ами не съм имал инфекция преди това...просто тоя задух От начало се появяваше и изчезваше но след време стана постоянно....Ами да правено ми е холтер но имаше много лека аритмия гледаха ми и сърцето и е напълно здраво също така и скенер на белия дроб ми правиха и функционално изледване и всичко беше нормално....казаха ми че било на нервна почва....но на нервна почва постоянен задух да имам...нямам паник атаки...
    от д-р Ралица Правова | 01.02.2022 17:50

Пак ще Ви попитам дали е правено изследването Холтер и дали имаше предшестваща инфекция - непосредствено преди задуха, за да се ориентирам допълнително?
    от Malcho | 31.01.2022 22:08

Според вас Др Правова от какво може да е всичко това
    от Malcho | 31.01.2022 22:07

По принцип пушех и цигари но от както започна този задух ги спрях....нямам кашлица никаква не изкарвам храчки
    от Malcho | 31.01.2022 22:05

Да допълня че съм на 26 години висок съм 183 килограми 75 Правих ПКК и щитовидна жлеза и какво ли още не и нищо всичко перфектно Незнам вече какво може да е
    от Malcho | 31.01.2022 22:03

Ами задуха започна постепенно! От миналата година Август го имам този задух който От начало се появяваше и изчезваше за няколко дни след това пак се появяваше и така стана постоянно...не съм имал инфекция преди това....и от Август започнах да ходя по доктори правих скенер на бял дроб спирометрия също всичко нормално всичко перфектно Гледаха ми и сърцето и то перфектно постепенно започна и тази аритмия аз мисля че има нещо общо с задуха....Ходил съм при 3 4 пулмолози и всички казват че няма нищо на белия дроб....казаха ми че е на нервна почва..И ми казаха да се посъветвам с психолог да ми изпише нещо защото е на нервна почва изписаха ми антидепресанти Золофт пия го вече 3 месеца без ефект...задуха още си го имам и незнам каква е причината за него...От какво може да е
    от д-р Ралица Правова | 31.01.2022 14:10

По отношение на пулса - направиха ли и изследване с холетер? Във връзка със симптомите с дишането - непосредствено след дихателна инфекция ли започна всичко или имаше ли друго предшестващо състояние?
    от Malcho | 30.01.2022 11:02

Страхувам се да не е дихателна недостатъчност! Че четох из Интернет симптомите са ми същите.
    от Malcho | 29.01.2022 17:45

Някой да е имал същия проблем и да каже от какво може да е!
  • Недостиг на въздух
    от Malcho | 28.01.2022 15:50

Здравей искам да споделя и моя проблем! От 4 месеца имам проблеми с дишането Ходих на пулмолог на кардиолог на скенер на бял дроб на функционално изледване на дишането всичко нормално! Казаха ми че било на психична основа и ми изписаха антидепресанти пия ги от 3 месеца без никаква промяна...Каква може да е причината за това затруднено дишане Докато дишам имам чувството че не ми стига въздух и си поемам повече въздух...задъхвам се много лесно главата ме боли понякога чуствам се понякога като все едни незнам къде съм....правиха ми дори и ЯМР на главен мозък и там всичко е наред с сърцето също....имам само сърцебиене което незнам от къде се получава като на ЕКГ не показва нищо всичко нормално изледваня също наред...и незнам каква е причината...понякога се чуствам сънит при положение че съм се наспал...Дишам и имам чувството че колкото и въздух да си поемам не ми стига...От какво може да е

Напиши отговор