Бели дробове и плевра. Пневмония | Разчитане на снимка на бели дробове

Напиши отговор
  • RE: Разчитане на снимка на бели дробове
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.11.2020 20:58

Нищо притеснително към момента.
    от Гергана Петрова | 24.11.2020 21:22

Здравейре Доц. Др.Цончев идкам да попитам за заключение на снимка двустранно - усилен интерстициален русинък какво означава. Благодаря ви предварително
    от username | 17.06.2020 16:51

Благодаря Ви!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.06.2020 10:44

Не. Така както я описвате най-вероятно се касае за междуребрена невралгия. Тя е с такава характеристика и е безобидна, дотолкова, доколкото не постоянна и пречеща.
    от username | 16.06.2020 21:57

Мисля си, че има някаква връзка между тези болки(в подбедрието и нагоре по гърдите) и затова се чудя дали може да е провокирана от този бронхит.
    от username | 16.06.2020 21:56

Болката е пареща, най-често е в дясната част на гърдите и рядко в лявата. Понякога я провокира движение, понякога при издишване, след като съм поел дълбоко въздух, но няма точно определено движение или това да става при всяко вдишване или издишване. Има точно една точка в дясно под мишница на едно от ребрата(като нямам спомен да съм си причинявал травма в тази област), в която при натиск усещам болка. Има такава точка и отзад точно под дясната плешка. Често имам и болка без да е провокиране от нещо определено в дясното подбедрие и рядко в лявото. Ходих при няколко гастроетеролога, като казаха,че болката в подбедрието не е провокиране от жлъчката.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.06.2020 18:27

Опишете по-подробно болката - локализация, остра/тъпа/пронизваща, времетраене на болката, какво я провокира. Към момента ми е трудно да се ориентирам...
    от username | 16.06.2020 12:45

Да, но болките продължават.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.06.2020 09:45

Не виждам повод да се прави нещо. Живейте си нормално.
    от username | 14.06.2020 11:38

Оплакванията са ми от края на Март месец. Пих умкалор и едни зелени желирани хапчета за отхрачване(не им помня името). Не мисля, че имаше промяна. Както написах нямам храчки и кашлям по 1-2 пъти на ден. При физическа дейност не чувствам задух и болка. Вчера тичах в гориста местност по баир и нямаше проблеми. При връщането надолу при нормално ходене усетих болка отдясно подмишницата. Може ли да ме посъветвате как да процедирам занапред? Благодаря.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.06.2020 19:00

За хроничен - зависи от колко време са ви оплакванията за да се каже че е хроничен. Принципно трябва да имате оплаквания поне 3-4 месеца в рамките на 2-3 години за да се каже че бронхита е хроничен. По времето когато сте правили тая снимка сте имали бронхит, и той е причината за посочените оплаквания
    от username | 12.06.2020 21:22

Давам линк от още един сайт, че от първия качеството май не е много добро - Link
  • Разчитане на снимка на бели дробове
    от username | 12.06.2020 21:20

Здравейте. От няколко месеца имам парещи болки в дясно, но тази болка не виднаги е на едно и също място. Най-често се получава в подбедрието в дясно. Понякога я има и в ляво. Често се случва и отзад в дясната плешка. Усещам и под дясната гърда, понякога и по-нагоре, но не толкова често там. При натиск от моя страна точна в една определена част в дясно подмишница също усещам болка. Задух имах 2-3 дни през март месец, сега няма такова. Храчки нямам, случва да се изкашлям по 1-2 път през деня. След рентгенова снимка пулмолог ми каза, че имам хроничен бронхит. Мъж на 32 години съм. Може ли да погледнете снимката и да ми кажете Вие какво мислите? Благодаря Ви предварително! Link

Напиши отговор