Бели дробове и плевра. Пневмония | Снимка на бял дроб

Напиши отговор
  • RE: Снимка на бял дроб
    от д-р Ралица Правова | 27.10.2022 10:11

Може да се направи и скенер, но на фона на останалите изследвания - не съм сигурна, че за момента това е необходимо. Освен задух - имаше ли и сърцебиене, защото тези прояви може да са били и лека форма на паник атаки. По отношение на болката с ръката - досега правени ли са някакви изследвания на шийните прешлени и имате ли оплаквания от областта на шията. Защото на фона и на работата е възможно да е налице по-дълбок проблем с ръката. Движенията в раменната става съответстват ли като обхват на тези в лявата, която не е засегната или има намален обем на движение?
    от Лиляна | 25.10.2022 20:59

Да допълня, че съм на 49 години, работя в почистването(използвам препарати) и пуша, мога да кажа активно от около 5 години и около 10 цигари дневно.
    от Лиляна | 25.10.2022 20:52

Здравейте. Виждам, че отдавна не е писано, но ще се радвам ако все пак някой ми отговори. От около месец и половина получих болка в дясната плешка, което доведе до задух и невъзможност за поемане на въздух. Живея в чужбина. Отидох до спешното , тъй като получих и изтръпване в ръката. Направиха ми кръвни изследвания, ЕКГ и рентгенова снимка на бял дроб. Всичко ми е в норма. Свързах се след това и с личния лекар. Пуснаха ми допълнителни кръвни изследвания(чернодробна функция, С реактивен протеин,ускорена утайка, ПКК, уреа и т.н.) Всичко ми е перфектно. Изписаха ми болкоуспокояващи. Ок добре, до като ги пия съм горе-дору добре, като ги спра болката в плешката и ръката се връща и съответно и задуха. Започнах да се притеснявам за рак на белия дроб. Пуша, кашлям, но не постоянно, храчки нямам, просто тази постоянна болка и задух ме притесняват.Възможно ли е на рентгеновата снимка да не се вижда някакъв проблем? Дали да си направя допълнителни изследвания на белия дроб? Благодаря
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.03.2020 15:42

Да не излезе набедено това лекарство...., че както върви смъртността....
    от veselin | 24.03.2020 12:55

От дърта и стара билка!.... Link
    от Lilyana Atanasova | 24.03.2020 12:13

С какво лекарство се лекуват болните от коронавирус в момента.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.03.2020 19:11

Така става от много четене. Ние докторите го преживяваме това по време на следването... После ни писва да се притесняваме.
    от Kari | 17.03.2020 18:35

Здравейте. Благодаря,че отново се включвате и винаги сте на линия за всякакви въпроси. Може и да звуча хипохондрично,но след изчетени случаи за 2 кампании,набиращи средства за болни пт рак -36 г. жена в момента и вече за съжаление едно починало момче на няма и 30 г (пак белодробен рак),след постоянно четене в чуждестранни форуми,че в 23% от случаите може да се пропусне диагнозата с рентген и даже някои хора писаха от личен опит... и като си виждам симптомите не ми излиза от главата пустия рак :(
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.03.2020 18:19

Никакъв рак нямате. На тая възраст няма рак на белите дробове принципно. Не се тревожете излишно
    от Kari | 17.03.2020 11:04

Да допиша,че не остана място. Възможно лк е да имам рак на белия дроб и рентгена да не го е засякъл ноември? Много,много съм притеснена. За момент мъжът ми като видя след изкашлянето вчера ,че има кръв на самият зъб (съсирено) и отделно в дупката храна (тя дупката е под самия зъб) ми олекна,но си мисля дали тази кръв не съм я излашляла и да е застанала на зъба ,а не да е от него... Предвид и коронавирус не смея веднага да тръгна по кабинети,а ще си умра от страх дали нямам рак и времето си тече ....... ПП: четох ,че обикновено той се развива при по -възрастни индивиди,но все пак има случаи и на млади хора,това не ми дава мира. Минаха минаха 5 месеца и половина от рентгена ,а аз си мисля дали не губя ценно време :(
    от Kari | 17.03.2020 10:59

Здравейте,д-р Цончев,пак аз. Все още не съм спряла да се притеснявам за рак на белия дроб.Показвах Ви рентгенова снимка от ноември,която е “чиста”.Вчера изкашлях(не знам дали е изкашляно или не)отново кръв,но като съсирена.Колкото белена слънчогледова семка,например.Откачих,плюс че имам едно като парене,болка ли не знам...как да опиша -между плешките отзад. Да,имам сколиоза според рентгенолога,но никога не ми е създавала проблеми. Мъжа ми огледа устата ми снощи-съсирена кръв имах върху и зад един зъб -с метален щифт е,виждам че се разпада и има дупка,в която се пъха и храна. Надеждата ми е кръвта да е от тази дупка,да идва някъде из под зъба.Мисля си -ето,пуша,имам хроночна кашлица,кръв,болка в гърба,даже сякаш дишам като че ли по-тежко.В друг момент си казвам,на 29 съм,кръвта е от зъба,кашлицата от цигари,болката в гърба от неправилна стойка,нямам фамилна обремененост и нямам недостиг на въздух реално.Не знам какво да мисля:(,много ме е страх.Нов рентген/скенер?
    от Kari | 17.01.2020 15:21

Сега ме боли и гърлото,но само от едната страна. Не мога да преценя на вид дали сливица не се е подула. Ще откача-имам чувството,че постоянно си откривам нещо.
    от д-р Ралица Правова | 12.01.2020 09:11

Не, не продължавайте с допълнителни изследвания.
    от Kari | 10.01.2020 20:29

Също така четох,че не винаги към рак на бял дроб може да насочи рентген,че понякога просто не се виждал.????‍♀️
    от Kari | 10.01.2020 20:27

Благодаря Ви за отговора отново. Ами,четох разни публикации от/за млади хота с белодробен рак и ...???????? Мога да кача пак снимката иначе,ако искате. Аз дори мислех утре или в понеделник да си заплатя скенер,за успокоение. Надявам се да е чист.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.01.2020 18:39

Файла е премахнат. Но щом съм казал че и няма нищо на снимката значи е така. Престанете за четете за раци и си гледайте детето. Освен това на вашата възраст такъв рак няма. А и в нета се срещат маса глупости, които ако не знаеш как да четеш нещата са повече във вреда на четящия.... Особено по медицински въпроси.
    от Kari | 08.01.2020 09:51

Здравейте,д-р Цончев,пак съм аз. От 2-3 дни ме боли гърбът,вярно правя неща приведена всяка вечер почти вкъщи(такава поза ми е най-удобна за нещата ,с които се занимавам),но аз пак се филмирах за рак на белият дроб :( Само чета,чета,мея температура,пинякога е 37,37.2. Носих тази снимка,която качих на пулмолог декември-каза,че е абсолютно чиста и няма място за тревога,не ме прати на скенер. Ще ревна от приеснение. Може ли да ви помоля да погледнете отново снимката ми и да кажете ,наистина ли ще се види,ако има съмнение за нещо на рентгена? Чета някакви неща,че понякога рака на рентген не се вижда,аз само си откривам симптоми и ще полудея. Както казах на 29 години съм,имам малко детенце ,само си представям някакви страшни сценарии и не мога да спра да чета за рак на белият дроб :(
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.12.2019 21:39

Възпаление е не е рак. Лекувайте се и не се притеснявайте излишно.
    от Kari | 13.12.2019 03:26

Здравейте,пак съм аз. Болна съм от 2-3 дни,още не съм ходила на лекар. Мноого сополи + страхотна,раздираща кашлица. Обаче аз пак видях 2 малки точки кръв в храчка вчера след много кашляне ,а днес вечерта отново и бяха по-големи от точки,дори ги снимах. Големи може би колкото зърна на черен пипер. Паникьосах се отново :( ,въпреки рентгена преди по-малко от месец. Както казах по-рано,на 28 години съм. Много ме е страх от рак на белият дроб. :(
    от Kari | 21.11.2019 22:41

Благодаря много, докторе
    от Доц. д-р Цончев, дм | 20.11.2019 20:45

Не - рентгенът не вижда всичко. Но в случая - достатъчно
    от Kari | 19.11.2019 00:43

Благодаря Ви много. Само не разбрах на кое точно ми отговорихте “не” ? Зя това ,че не се вижда всичко на ретген или ,че няма смисъл от още изследвания?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.11.2019 19:32

Не, но при тази рентгенова снимка не се очаква скенера да види нещо повече. Престанете да се притеснявате.
    от Kari | 12.11.2019 22:46

Благодаря много. Значи няма повод да се притеснявам от туморни образувания например? Да правя ли още изследвания,не знам...няма нужда от скенер,така ли? Рентгенът всичко ли “вижда”?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.11.2019 21:44

Съвсем добра си е снимката, нищо страшно няма.
    от Kari | 09.11.2019 20:22

д-р Цончев,ето я снимката Link
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.11.2019 19:19

Качете я, но на заключението няма нещо притеснително.
    от Kari | 07.11.2019 23:11

Да кача ли снимката тук?
    от Kari | 07.11.2019 00:53

Link
  • Снимка на бял дроб
    от Kari | 07.11.2019 00:52

Здравейте. Активен пушач,на 28 г. съм. Кашлям от 1-2 години,най-често като че ли вечер,най-неспирно поне,като се закашлям и кашлям по 5-10-15 мин докато се успокоя и то със “зор”. Понякога с храчки,юонякога без. Преди няколко дни забелязах мъничка нишка кръв ,дали от кашлицаата или от венците ми,които са лесно кървящи и възпаляващи се,не знам,но знам че не е нормално да имаш кръв когато кашляш. Страшно уплашена направих рентген на бял дроб,в заключението няма нищо обезспокоително,но все пак достатъчно ли е това изследване? Рентген би ли видял всяко изменение ,дори дребмо насочващо поне? Ужасно ме е страх. Ще кача снимка На заключението

Напиши отговор