Бели дробове и плевра. Пневмония | Чувство за чуждо тяло в десен бял дроб

Напиши отговор
  • RE: Чувство за чуждо тяло в десен бял дроб
    от д-р Ралица Правова | 18.04.2019 16:29

Не, по отношение на скенера - не се притеснявайте. Дозите на облъчване са твърде малки, дори и направени няколко в кратък период. По отношение на стойностите, които сте дали имахте ли и други промени - в хемоглобин, еритроцити?
    от Atanasov | 18.04.2019 16:24

Може ли малко информация какво ще рече Mcv73.0 реф ст. Долна 82 горна 96 MCH 24.0 реф ст Долна 27 Горна33 Правих си кръвна картина и тези двете ми излязоха ниски нива Също и Хлориди 107.2 Долна 98 Горна 107 това пък ми излезе малко високо , на гладно сутрин ги правих изследванията :)
    от Atanasov | 15.04.2019 12:03

д-р Ралица , а удачно ли е да си правя скенер на белите дробове при положение , че за последните 6 месеца са ми правени 3 рентгенови снимки които според сумати лекари не показват за нищо обезпокоително? Има м впредвид ще ми навреди ли скенера? Днес ходих до Разлог да ми вьемат секрет утре излизат резултатите, правих и ПКК и кръвна картина понеже се заприказвах със един лекар от моя краи-пулмулог та той ми каза да си направя скенер, пкк , кръвна картина и да ги погледне, заедно с последните рентгенови снимки, но ме е страх да се облъчвам толкова често а и е доста скъп скенера
    от Atanasov | 14.04.2019 20:04

Добре . Утре ще отида да повторя изследването, както и да ми вземат гърлен секрет и носен също. В чудо се видях сега съм на 29 г. а от както бях 14-15 годишен не бях боледувал от нищичко.
    от д-р Ралица Правова | 14.04.2019 19:46

За млечните продукти е много характерно, тъй като повишават слузообразуването в организма. По отношение на отрицателния резултат - от значение е да е взет след достатъчно силно изкашляне, с което да отделите по-голямо количество секрет (храчка) от долните дихателни пътища. В противен случай основно ще изследват бактериалната флора от слюнка и се компрометира изследването. За гърлен секрет също е удачно да Ви бъде взет.
    от Atanasov | 14.04.2019 12:18

Да, във болницата в Разлог го изследваха и не откриха нищо. Може би трябва да да носен и гърлен секрет също?? Храчките са ми най-често бели и воднисто безцветни без кръв , много рядко са зеленикави като сополи, когато ям млечни продукти и след това се започва едно храчене ужасно е
    от д-р Ралица Правова | 13.04.2019 23:17

Не смятам, че е нещо прителснително. Изследван ли е секретът на храчка в микробиологична лаборатория?
    от Atanasov | 13.04.2019 18:51

всъщност температурата ми е 37,4 нямам задух поне за сега моля ви помогнете
  • Чувство за чуждо тяло в десен бял дроб
    от Atanasov | 13.04.2019 18:50

Здравейте хора. От няколко дни имам чувството че нещо е заседнало в десния ми бял дроб , температура мерих-36,8 имам постоянни храчки от носогълтачката от 8 месеца . Правиха ми снимка с рентген преди 1 месец в болница Доверие-уж нищо нямаше на снимката ... Може ли да резвивам някаква форма на животозастрашаващо заболяване? Изследвах се и за алергии открихме , че съм алергичен към домашен прах и косми

Напиши отговор