Бели дробове и плевра. Пневмония | Въпрос относно дискомфорт в белите дорбове

Напиши отговор
  • RE: Въпрос относно дискомфорт в белите дорбове
    от irenanagelova | 15.03.2019 19:52

    Здравейте, още веднъж Ви благодаря за отзивчивостта. Аз понеже съм голяма паника и чета за всякакви заболявания и се вкарвам във филми. Спрях антибиотика във вторник (на 12-ти) защото получих част от описаните странични ефекти, а именно една много неприятна невропатия по цялото тяло, болки в сухожилията на краката и като че ли леко замъглено зрение.И като добавим, че аз по принцип си имам проблеми с дискови херни, тези невропатични токове направо ми дойдоха малко в повече. Приемала съм по една таблетка на обяд 4 пъти, след като казах на лекарката че са ми се появили въпросните опаквания тя веднаги ми каза че е от антибиотика, да го спирам, щяло да отшуми от самосебе си и да приемам повече течности и да ям повече плодове. До колко време след приема на този антибиотик е излъчването му? Вчера ходих на белодробен-преслуша ме и каза, че нямам никакви хрипове, нямам кашлица и според нея нямам проблем с дробовете и не трябва да пия никакви антибиотици. Антибиотика е Левофлоксацин Екофарм
  • RE: Въпрос относно дискомфорт в белите дорбове
    от д-р Цончев | 15.03.2019 07:45

    Не всяка температура е за антибиотик... У нас много бързо се посяга към антибиотика.
  • RE: Въпрос относно дискомфорт в белите дорбове
    от irenanagelova | 12.03.2019 09:50

    Забравих да спомена, че снощи пак имах температура а ми беше трето хапче на антибиотика.
  • RE: Въпрос относно дискомфорт в белите дорбове
    от irenanagelova | 12.03.2019 09:42

    Благодаря ви Докторе за бързия отговор. Започнах да вдигам температура 37-37,5, ОПЛ-то ми изписа Левофлоксацин по една таблетка на на обяд. Чувствам се отпаднала с лека сънливост, нямам кашлица единствено леко помрънване все едно да си оправя гласа, усещам че излиза нещо като храчка но я преглъщам веднага. Иначе отзад дискомфорта в гърба си ми стои, даже вечер като легна усещам изтръпване по лявата част на тялото. Аз по принцип имам проблеми с гърба-имам дискови хернии на торакален и лумбален отдел. Но тази температура ме притеснява и дискомфорта в плешките-според лекарката ми, не е рак въпреки че съм имала и пердиоди в които съм пушила доста повече отпреди, а било обикновена настинка. Да си пия антибиотика, нямало нужда от рентген да се облъчвам. Благодаря Ви още веднъж.
  • RE: Въпрос относно дискомфорт в белите дорбове
    от Atanasov | 09.03.2019 21:28

    Вземи незабавни мерки . Аз отделям секрети вече 7 месеца нон стоп и няма оправия и при мен чувствам от десния дроб и май че от там изкарвам най-много храчки. И всичко това ми се случи понеже мисля в началото не взех мерки .
  • RE: Въпрос относно дискомфорт в белите дорбове
    от д-р Цончев | 09.03.2019 20:48

    Спрете да четете за болести които не разбирате и си вземете нещо имуностимулиращо. Всеки му се случва понякога да се чувства неразположен, това не означава рак...
  • RE: Въпрос относно дискомфорт в белите дорбове
    от irenanagelova | 09.03.2019 11:15

    Забравих да добавя че нямам температура
  • Въпрос относно дискомфорт в белите дорбове
    от irenanagelova | 09.03.2019 11:12

    Здравейте, на 32 години съм, пушачка съм но не пристрастена. Последно съм пушила цигара на 20 февруари. От около седмица имам някакво странно усещане в белите дробове (вкл. и отзад в гърба) и все едно имам заседнала храчка някъде в хранопровода. Нямам кашлица.Без кашлица изкарвам някакъв вид секрет. Все едно когато на човек му е пресипнал гласа и иска да си го оправи с леко прикашляне (не точно и покашляне) по този начин. Не мога да видя дали има кръв в храчките защото не успяват да стигнат до устната кухина и ги преглъщам. От онзи ден се чувствам сънливост и отпадналост, а днес сутринта като че ли започва и да ме боли гърло. Свързах се с ОПЛ-то ми и тя ми каза че може би е някаква настинка, нямало нужда отс нимки и антибиотици. Но понеже от мин седмица са ми тези белодробни усещания и изчетох какви ли не работи, дали е възможно да имам рак на белите дробове.

Напиши отговор