Бели дробове и плевра. Пневмония | Резултат от рентген

Напиши отговор
  • RE: Резултат от рентген
    от Bobi | 15.03.2019 14:26

Благодаря, д-р Цончев! Ходих да ми отчетат мантуто. Казаха, че е отрицателен резултата. Няма никаква реакция- нито зачервяване, нито е подуто. Другата седмица имам час...
    от д-р Цончев | 15.03.2019 07:44

Не виждам нещо притеснително във всичко това... На снимката измененията са по-скоро като при бронхит.
    от Bobi | 14.03.2019 22:17

Пропуснах да напиша описанието на снимката-усилен белодробен рисунък двустранно паракардиално
    от Bobi | 14.03.2019 21:10

Здравейте, по повод дълго продължаваща лека кашлица и нещо като хриптене в гърдите, което се чува и без слушалка при дълбоко вдишване (не са хрипове) ми назначиха кръвни изследвания и снимка. Доктора разчете снимката и на нея се вижда- грацилна гръдна клетка. Разширени хилусни сенки с фиброзна промяна, с повлекла към белодробните основи паракардиално и наличие на единични микрокалцификати. Параклиника-лек анемичен синдром, при нормални црп и суе. Направиха ми проба манту, което все още не е отчетено. След това имам час, за да се обсъди всичко. Притеснена съм и затова пиша тук. Какво означават тези резултати?
  • Re: Резултат от рентген
    от д-р Цончев | 04.09.2018 09:40

Възможно е. Обикновено бронхитните изменения дават подобен рисунък, а в големите градове всички сме с бронхити.... даже и без да пушим цигари
    от Иван | 30.08.2018 18:59

Благодаря д-р Цончев. Наистина се успокоих. Може ли само малко инфо за снимката. Какво означава: "По-усилена белодробна структура двустранно в средни и долни белодробни полета"? Дали може да се дължи на въздуха, който дишаме? Все си е мръсен. А и това неговото въздишане... Прави сериозно впечатление.
    от д-р Цончев | 30.08.2018 08:36

sgtivanov Нищо му няма на детето. Нормално е на тая възраст като вдигне Т тя да е висока
    от Nikoleta Nenova | 29.08.2018 12:03

Link alt="Link /> Здравейте, може ли помощ с разчитането на снимката?
    от Иван | 28.08.2018 08:11

Здравейте д-р Цончев. Синът ми е на 6 години и 8 месеца. Започна често да въздиша (като въздишките са придружени със странни гримаси) и затова му направихме рентген на бял дроб. Личната лекарка каза, че няма нищо притеснително, но ни насочи към детски пулмолог за консултация. И там не видяха нищо притеснително, като искам да отбележа, че само го преслушаха. Моля за вашето мнение по въпроса. Резултати от рентгенография на бели дробове и сърце: "По-усилена белодробна структура двустранно в средни и долни белодробни полета без белези за насложени инфилтративни засенчвания. Свободни к.д. синуси. Единични калцификати в двата хилуса. Леко уголемена лява хилусна сянка. Сърдечна сянка - в границите на нормалното." Снимка: Link Допълнителна информация, която може да не е свързана с проблема: Детето ми има "Халтави стави" и възпалена трета сливица. Понякога, докато спи, хърка и дишането му намалява с всяко следващо вдишване, като накрая спира за малко и вдишва силно през устата. Започна да пелтечи от няколко месеца, което според психолога се дължи на промените в детската градина и многото телевизия. Като беше малък (от 2 до 4 г) ежемесечно вдигаше висока температура напълно необяснимо. Сега вече не се случва често, но миналия месец пак вдигна 39.9 само за една нощ и после се оправи. Когато боледува, и болестта е придружена с температура, тя винаги е много висока (над 39).
    от д-р Цончев | 23.08.2018 09:24

Обикновено не изчезват, но ако не са много големи (те такива стават при гръдни операции или при възрастни хора) не създават проблем
    от Jess | 22.08.2018 17:20

Благодаря ви д-р Цончев!
    от д-р Цончев | 22.08.2018 08:13

Няма да изчезнат, но не са опасни, от стари възпаления са
    от Jess | 18.08.2018 12:58

А тези адхезии преходни ли са? Като се излекува инфекцията ще изчезнат ли или са от цигарите?
    от д-р Цончев | 18.08.2018 12:46

За пушач на 43 е горе-долу нормално една такавав находка. Не се притеснявайте.
    от Jess | 15.08.2018 19:47

Извинявам се за грешката но не мога да го поправя. К д синусите са скъсени от адхезии, а хилусните сенки са неуголемени.
    от Jess | 15.08.2018 16:12

Здравейте, бихте ли ми казали какво означава следното заключение от рентген на бял дроб: Белодробен паренхим двустранно разгънат. Усилен белодробен рисунък в дясно паракардиално без данни за инфилтративни промени. Хилусни сенки скъсени вероятно от адхезии. Диафрагмени куполи с резки очертания и обичайна топика. Медиастиналнасянка разположена срединно. Гръдна клетка без доловими изменения. Снимката е правена по повод 14 дневна кашлица. Личната се притесни да не е атипична пневмония.На 43 год съм пушач. Притесняват ме тези адхезии и усиления белодробен рисунък. Благодаря предварително!
    от д-р Цончев | 25.07.2018 22:14

Благодарим, подобно!
    от Stefan Stefanov | 22.07.2018 19:09

Благодаря Ви, д-р Цончев. Бъдете жив и здрав!
    от д-р Цончев | 21.07.2018 20:29

На заключението не виждам нещо притеснително
  • Резултат от рентген
    от Stefan Stefanov | 20.07.2018 17:28

Здравейте, тъй като личният ми лекар е отпуска и не ми вдига телефона, а в Пирогов ми казаха, че всичко е описано може ли някой да ми разчете снимката от рентген. Двустранно паренхимът е разгъната не личат инфилтративни засенчвания в момента. Усилен рисунък в дясно паракардиално. Хилусни сенки неуголемени правилно структурирани. Диафрагмата и куполи- проследими с гладки и резки очертания, запазен конвекситет, парлатковидно придърпване на десният. Медистинална сянка- срединно разположена. Пушач съм. Но 2 седмици имам и синузит събират ми се храчки в носоглътката и съответно в дробовете цвета е бял слузест. Но кашлям доста леки болки в гърлото без температура, и ме боли в дясно, понякога остро. Благодаря Ви!

Напиши отговор