Бели дробове и плевра. Пневмония | Постоянни храчки, повтарящи се пневмонии?!

Напиши отговор
  • RE: Постоянни храчки, повтарящи се пневмонии?!
    от Atanasov | 15.03.2019 08:44

Темата е доста стара ,но може ли някои от хората писали в нея да сподели дали и ако да, как се пребори с тези отвратителни храчки. И аз съм с храчки от вече 8 месеца какви ли не изследвания си правих и уж всичко е ок, но те не спират през целия ден ...
  • Re: Постоянни храчки, повтарящи се пневмонии?!
    от ulian kehayov | 27.05.2013 07:54

Здравеи raya_1988 Аз имам съштите признаци като твоите и бих искал да та попитам какво стана с теб ходили на лекар и спряли да храчищ постояно
    от д-р Цончев | 22.10.2012 13:49

За оксибио - и двата варианта са възможни. Ако ви е действало добре по 1 на ден - може да продължите така. За чая - не използвам такива средства в практиката си, но вероятно поне няма да навреди.
    от Рая | 21.10.2012 10:59

Здравейте, д-р Цончев! Бихте ли ми дали съвет?! С наблизаващия зимен сезон, изпитвам ужас, защото често страдам от белодробни заболявания и всеки вирус, който влезне в организма ми, стига до пневмония или бронхит в по-редки случаи. През месец май изпих една опаковка ОКСИБИО, по едно хапче дневно. Останах доволна. Тогава пулмологът ми заръча, есента да изпия две опаковки, за да се засиля повече. Двоумя се как да дозирам ОКСИБИО сега - по едно хапче дневно и две опаковки една след друга, т.е. два месеца да го пия, или по 2 хапчета дневно, т.е. една опаковка за един месец. Вие какво бихте препоръчали? Искам да бъде по-ефектно. Другото, което е - пролетта съвсем случайно се снабдих с ВАРИМУН чай от Македония от мои познати. Доколкото четох, той се препоръчва на раково болни. Мога ли да го пия превантивно или не е полезно? Благодаря Ви предварително!
    от д-р Цончев | 20.04.2012 23:18

[quote]една добра среда за развитие на рак на белия дроб![/quote] - не, по-скоро се касае за хронично възпаление. Не се притеснявайте за рак, че ще намери "среда".
  • Постоянни храчки, повтарящи се пневмонии?!
    от Рая | 20.04.2012 22:54

Здравейте! Знам, че Вие тук не можете да замените посещението при лекар-специалист, но тази вечер се размислих и реших да потърся съвети. Преди две години изкарах тежка пневмония. На няколко пъти след това, през няколко месеца направих жестоки бронхити, а преди месец отново - пневмония, но само в дясната част този път. Та... очевидно си имам проблеми с белия дроб, това е ясно. От две години не спирам да храча - всяка сутрин се събуждам със секрети в гърлото и вечер положението е същото, дори през деня. Понякога, рядко, ми се случва в храчките да има кръв, явно вътрешно разкъсване. На няколко пъти усещам болки в дясното подребрие, рентген ми е правен иначе. Замислих се дали е възможно да карам или всичко това да е една добра среда за развитие на рак на белия дроб! Посъветвайте ме?! Какво мислите?! Благодаря Ви предварително! P.S. - В момента пия хапчета за имунната система и по-специално за белия дроб и сърцето!

Напиши отговор