Бели дробове и плевра. Пневмония | Болка в дясната част на гърдите ?

Напиши отговор
  • RE: Болка в дясната част на гърдите ?
    от д-р Ралица Правова | 18.12.2021 23:30

Може да опитате с нестероидни противовъзпалително на таблетки - възможно е да е невралгия.
    от Део | 15.12.2021 07:55

Здравейте. Имам болки в дясната част на гърдите точно под зърното ми. Боли ме от десет дни. Докато дишам не боли особенно , но когато си взема малко повече въздух или се движа малко по динамично , боли адски много . Болката е остра и е все едно ме реже с нож от вътре,същата болка съм изпитвал и преди години в областа на сърцето. Но тогава лекаря ми каза че е от стрес . И сега нито мога да отида на работа нито да свърша нещо полезно. Само гледам да не вдиш ам дълбоко. Спрях моментално цигарите и всичко вредно според мен. Мислех че може да е корона вируса, и си направих тест, който се оказа отрицателен. Опитах да си запиша час ,но тук в Гърция е много сложна ситуацията. Казаха ми че след два месеца ще има свободен час. Опитах се да им обясня точно ,но поради езиковата граница не разбрах много. Моля кажете ми какво мога да направя за да облекча болката .ако нещо не съм обяснил добре. Мога да го направя пак. И дори да пратя снимка на точно място на болката. Благодаря ви.
    от Николай Колев | 20.04.2020 13:12

Здравейте, От около близо месец имам болка- горе в дясната част от гръдната кост. Появи се внезапно след сутрешно тичане. Реших,че съм настинал, защото се времето беше студено, появи зачервено гърло и кашлица. Така се самолекувах в продължение на 10дни, с парацетамол и сироп за кашлица. Реших, че се излекувах и излязох за втори път на вън. Ситуацията се повтори. За съжаление, това не отмина и се свързах с GP-то. Той ме лекува с Амоксициклин. Вече четвърти ден съм на антибиотик и няма подобрение(вече 25 дни от както съм така) При създалата се ситуация не приемат за преглед не е позволено (тук в Англия) и се консултирам само по телефона. Всъщност в момента имам същата тази болка в дясната част на гърдите която преминава към гърба, все още кашлица, дразнене в хранопровода които заседнала храна, лека тежест в гърдите и около сърцето. Някакъв съвет, при възможност, или някакви медикаменти докато разрешат прегледите. Благодаря предварително.
    от Еми Пантилеева | 02.04.2020 17:58

Аз си правих инжекции дексаметазон и профенид 1 седмица и ме отпусна
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.03.2020 15:43

Какъв е въпросът тук?
    от Asya | 23.03.2020 15:46

Здравейте при мен не е силна болка а повече се усеща като парене в горната дясна половина и го усещам към рамото в смисъл парене в гърдите и гърба
    от Asya | 23.03.2020 15:45

Здравейте при мен не е силна болка а повече се усеща като парене в горната дясна половина и го усещам към рамото в смисъл парене в гърдите и гърба
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.12.2019 12:22

Ако ви помага - пийте го, но е добре по-натам да направите една ехография на черен дроб и жлъчка завсеки случай.
    от Еми Пантилеева | 29.12.2019 00:16

Да пия дексофен по 1 таблетка дневно на своя глава
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.12.2019 18:07

Дясно подребрие ли имате предвид?
    от Еми Пантилеева | 25.12.2019 00:21

Здравейте преди около 10 дни бях диагностицирана с бронхит декстра. Но вече две седмици имам болка в дясно в областа на дясно междуребрие по точно под гърдите .При кихане при кашлица защото все още не е отшумяла суха кашлица . Благодаря за отделеното време и отговор
  • Re: Болка в дясната част на гърдите ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.11.2014 14:19

Моля, пояснете въпроса.
    от svetoslav | 09.11.2014 12:12

мен ме боли от дясна част боцка такова аз имам проблем с сурцето да ли може да игаи няква роля
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.03.2012 12:31

Киселини имате ли?
    от lili | 31.03.2012 01:30

Здравейте аз го имам абсолютно същия проблем обаче се появява в различни моменти като например нещо се ядосам и след 1 ден ме боли тапа болка понякога и постоянна а понякога се появява с яденето на домати такива в шишенце за зимата когато ги ям съм кромит олио и солчица и така след 30 мин се появява пак болката за отрицателно време ходих на лекар тои ми каза че белите дробове са ми наред кардиограма ми направи и всичко е нормално и ми каза когато те заболи пийни си един спазмалгон и готово . Ако може да ми кажете мнение ще съм ви много благодарен.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.11.2011 22:14

Така както го описвате прилича на болка с мускулен или неврален произход.
    от UJASA | 15.11.2011 12:51

Да уточня, че нямам някакви странични неща освен болката в гърдите най-вече в дясната част. Имам си апетит (нормален). Вчера даже тичах и не се уморих много бързо (нормално). Но болката преди се появяваше и изчезваше след 30 мин./ 1 час, а сега си седи постоянно... усещам, че нещо се случва мога ли директно да отида при някой доктор без да пътувам до Кюстендил до личният си доктор.. всмисъл без направление то и да ми дадат направление не съм си плащал здравните от 2 години тъй че няма смисъл..
    от UJASA | 15.11.2011 12:03

Ми тя вече си стана постоянна от 3/4 дни насам(отдясно).. слаба болка отвреме навреме се прехвърля към дясната подмишница пък вчера и временно наляво на към сърдечната област.. да ходя ли да ми направят снимка нещо ? Щото личният ми лекар е в Кюстендил, а аз съм в София ще ми трябва ли някакво направление..
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.11.2011 23:24

Опишете по-подробно тази болка, кога се появява и т.н.
  • Болка в дясната част на гърдите ?
    от UJASA | 11.11.2011 12:25

Значи отскоро започна понякога да ми се появява лека болка/бодене в дясната част на гърдите която бързо отшумява и се появява през ден/два. Иначе с дишането си нямам проблеми и съм на 25 години (не пуша цигари) кажете какво да правя дали е нещо минимално което ще се оправи от самосебе си или трябва да отида на лекар и да види как е положението ? :roll:

Напиши отговор