Бели дробове и плевра. Пневмония | Дали е рак на белия дроб ?

Напиши отговор
  • Re: Дали е рак на белия дроб ?
    от Mirela2121 | 07.09.2018 19:39

[quote="д-р Цончев" post_id=244763 time=1536333985 user_id=18] Идете първо гастроентеролог да направи ехография на черния дроб. [/quote] Ще послушам Вашия съвет, и първо ще отиде на ехограф за черния дроб.
    от д-р Цончев | 07.09.2018 18:26

Идете първо гастроентеролог да направи ехография на черния дроб.
    от Mirela2121 | 05.09.2018 16:44

[quote="д-р Цончев" post_id=244673 time=1536042752 user_id=18] Сппоред мен маркерът първо е граничен - 19 не е чак такова завишение, второ - след прекарана пневмония е възможно да е увеличен без да има рак, трето - не е особено специфичен, използва се за проследяване на лечението, не толкова за диагностика [/quote] Много благодаря за отговора, Др. Цончев, наистина много благодаря. Напълно наясно съзнавам, че като не съм медицинско лице, не бих могла да разчитам изследвания. Затова и де обръщам към вас, разбирам че този маркер се използва за проследяване на лечение и определяне вида на тумора ( след като изчетох много статии за туморния маркер Nse) в интернет пристранството и на български и на английски. Но все пак по пътя на тази логика не би ли трябвало това увеличение да бъде показател за нещо съществуващо. Забравих да спомена, че референтните стойности в тази лаборатория са до 16.8 нг/мл. Ако мог да напиша тук, това са останалите стойности от кръвната картина:
    Левкоцити- 7.60 g/l при реф. Стойности 3.5-10.5
    Лимфоцити - 29.10 % при реф. Стойности 20-40
    Лимфоцити бр. - 2.20 g/l при реф. Стойности 0.6-4.1
    Моноцити - 9.1 % при реф. Стойности 3-13
    Моноцити бр. - 0.70 при реф. Стойности 0.2- 1.5
    Гранолуцити бр. - 4.70 g/l при реф. С-ти 2.0-7.8
    Гранолуцити % - 61.80 при реф. С-ти 44-76 %
    Еритроцити - 5.90 t/l при реф. С-ти 4.20 -6.20
    Хемоглобин -172 g/l при реф. С-ти 130-180
    Хематокрит -0.50 l/l при реф. С-ти 0.37-0.55
    Ср. Обем на еритроцитите - 85.6 fl при 82-98
    Ср. Hgb конц. В ер. -29.2 pg при реф. С-ти 26.5-32
    Ср. Hgb съдр. В ер. - 341 g/l при реф. С-ти 295.360
    Девиация на ерз разпр- ВИСОКО 14.80 % при реф. С-ти 11.5 - 14.5
    Тромбоцити - 159 при реф с-ти 130-440
    Ср. Обрм на тробчбоцити - 9.3 % при реф. С-ти 7.5 -11.5
    Тук следват и увеличените чернодробни ензими:
    Глюкоза 5.61 при реф. С-ти 3.3- 6.0
    Асат 22.90 при реф . С-ти < 44
    Алат ( гпт) - ВИСОКО 75 при < 44
    ГГТ - ВИСОКО - 56 при мъж от 5-50
    Туморни маркери са както следва:
    Тотал PSA - 1.09 mg/ml при реф. С- ти < 4.0
    AFP - 1.5 при реф. С-ти < 8.78
    Ca 72.4 при реф. С-ти < 6.0
    cyfra 21-1 - 2.19 ng/ml при реф. С-ти < 7.7
    NSE - ВИСОКО 19.46 ng/ml при реф. С-ти < 16.3
    CEA - 1.81 ng/ml при непушачи < 5 и пушачи< 10
    CE 19-9 - 4.66 u /ml при < 37.
    Съжалявам за дългото съобщение, но не можах да прикача кръвната картина.
    Искам да отбележа, че туморните маркери са пуснати профилактично, но в лабораторията ми казаха кои са белодробните. Всичко в продиктувано заради различната кашлица и големия обем тотюнопушене. И все пак виждам в високи ензими. Моля ви ме насочете Има ли някаква възможност това да бъде някакво обтазование и кой доктор трябва да се посети пътво, рентген, скенер ?
    Изключително ще ви бъда благодарна .
    от Mirela2121 | 04.09.2018 13:54

Много благодаря за отговора, Др. Цончев, наистина много благодаря. Напълно наясно съзнавам, че като не съм медицинско лице, не бих могла да разчитам изследвания. Затова и де обръщам към вас, разбирам че този маркер се използва за проследяване на лечение и определяне вида на тумора ( след като изчетох много статии за туморния маркер Nse) в интернет пристранството и на български и на английски. Но все пак по пътя на тази логика не би ли трябвало това увеличение да бъде показател за нещо съществуващо. Забравих да спомена, че референтните стойности в тази лаборатория са до 16.8 нг/мл. Ако мог да напиша тук, това са останалите стойности от кръвната картина:
    Левкоцити- 7.60 g/l при реф. Стойности 3.5-10.5
    Лимфоцити - 29.10 % при реф. Стойности 20-40
    Лимфоцити бр. - 2.20 g/l при реф. Стойности 0.6-4.1
    Моноцити - 9.1 % при реф. Стойности 3-13
    Моноцити бр. - 0.70 при реф. Стойности 0.2- 1.5
    Гранолуцити бр. - 4.70 g/l при реф. С-ти 2.0-7.8
    Гранолуцити % - 61.80 при реф. С-ти 44-76 %
    Еритроцити - 5.90 t/l при реф. С-ти 4.20 -6.20
    Хемоглобин -172 g/l при реф. С-ти 130-180
    Хематокрит -0.50 l/l при реф. С-ти 0.37-0.55
    Ср. Обем на еритроцитите - 85.6 fl при 82-98
    Ср. Hgb конц. В ер. -29.2 pg при реф. С-ти 26.5-32
    Ср. Hgb съдр. В ер. - 341 g/l при реф. С-ти 295.360
    Девиация на ерз разпр- ВИСОКО 14.80 % при реф. С-ти 11.5 - 14.5
    Тромбоцити - 159 при реф с-ти 130-440
    Ср. Обрм на тробчбоцити - 9.3 % при реф. С-ти 7.5 -11.5
    Тук следват и увеличените чернодробни ензими:
    Глюкоза 5.61 при реф. С-ти 3.3- 6.0
    Асат 22.90 при реф . С-ти < 44
    Алат ( гпт) - ВИСОКО 75 при < 44
    ГГТ - ВИСОКО - 56 при мъж от 5-50
    Туморни маркери са както следва:
    Тотал PSA - 1.09 mg/ml при реф. С- ти < 4.0
    AFP - 1.5 при реф. С-ти < 8.78
    Ca 72.4 при реф. С-ти < 6.0
    cyfra 21-1 - 2.19 ng/ml при реф. С-ти < 7.7
    NSE - ВИСОКО 19.46 ng/ml при реф. С-ти < 16.3
    CEA - 1.81 ng/ml при непушачи < 5 и пушачи< 10
    CE 19-9 - 4.66 u /ml при < 37.
    Съжалявам за дългото съобщение, но не можах да прикача кръвната картина.
    Искам да отбележа, че туморните маркери са пуснати профилактично, но в лабораторията ми казаха кои са белодробните. Всичко в продиктувано заради различната кашлица и големия обем тотюнопушене. И все пак виждам в високи ензими. Моля ви ме насочете Има ли някаква възможност това да бъде някакво обтазование и кой доктор трябва да се посети пътво, рентген, скенер ?
    Изключително ще ви бъда благодарна .
    от д-р Цончев | 04.09.2018 09:32

Сппоред мен маркерът първо е граничен - 19 не е чак такова завишение, второ - след прекарана пневмония е възможно да е увеличен без да има рак, трето - не е особено специфичен, използва се за проследяване на лечението, не толкова за диагностика
    от Mirela2121 | 03.09.2018 19:57

Здравейте, имам следния въпрос, на който моля за отговор. Мъж на 39 години, много активен пушач, със стресова работа. Освен всичко не желае да ходи по доктори, защото си мисли че винаги е настинка. Преди 2 години е правен скенер на бял дроб, на който освен стандартните изменения от тотюнопушене - не се видя нищо притеснително. февруари тази година бе диагностициран с бронхопневмония чута ясно на слушалка( висока температура, кашлица, хриптене). След приключване на лечението с антибиотиците неше направена рентгенова снимка, на която се виждаше остатъците от пневмонията и в епикризата не беше записано за някакво образувание. Птитеснението ми е, че след направена кръвна картина( профилактична+ туморни маркери) Nse туморен маткер е завишен до 19.46 нг/мл. Искам да уточния, че има кашлица, която се появава често през деня ( смятам, че е по-често от преди ). Няма оплаквания като за настинка, бронхит или пневмония, няма температура. Може ли туморния маркер да е показателен за образувание. Моля ви да ми отговрите
    от pvaklinov | 09.07.2018 17:39

Благодаря Ви, за отделеното време и мнение! :)
    от Ралица | 09.07.2018 15:49

Това, че на слушалка не се чува нищо е добре. Изпълнете терапията на колегата и ако симптомите отшумят - няма необходимост от снимка.
    от pvaklinov | 09.07.2018 14:45

Благодаря за отговора! Днес бях при личния лекар, и той отказа да ми даде талон за снимка, и ми изписа АЦЦ, като каза, че на слушалката нищо не се чувало, и за това няма да ме изпрати на снимка... Да настоявам ли за снимка или не ?
    от Ралица | 09.07.2018 13:18

Не, не смятам, че има основание да се мисли за рак.
    от pvaklinov | 09.07.2018 00:19

"Не мислете първо за рак." - Означава ли, че вероятността да имам рак, все пак я има ?
    от pvaklinov | 08.07.2018 23:52

Да, преслуша ги, и каза че нямам хрипове. Утре ще си направя снимка. От какво може да е според Вас?
    от Ралица | 08.07.2018 12:19

Не мислете първо за рак. Колегата преслуша ли белите дробове? Няма да е излишно да се направи една рентгенова снимка.
    от pvaklinov | 07.07.2018 08:52

Забравих да спомена- Трябва да си поема много дълбоко въздух, за да може да ми стигне кислорода. При дишането понякога усещам бодежи в гърба, но не е винаги.
    от pvaklinov | 07.07.2018 08:45

Здравейте!На 22 години съм-пушач. От известно време чувствам, че имам тежест в гърдите, задух и суха кашлица. Бях на лекар и той ми каза, че е от цигарите. Задухът отшумя почти ,сухата кашлица- също, но тежестта в гърдите остана. Днес дори имам тъпа болка в дясно на гърдите. Бях на кардиолог и той ми каза, че нищо ми няма. Чета в нета "Симптоми на рак на белият дроб", и започнах много да се притеснявам...
    Благодаря за отговорите предварително .
    от Ралица | 03.07.2018 19:02

А започнахте ли да терапията с вентолин? Колегата е прав, че е възможно да бъде на алергична основа кашлицата.
    от bojidar | 03.07.2018 16:39

А каква може да е причината за тази давеща кашлица, не е постоянна, но когато се занашлям е много силно чак ми се гади. Забравих да кажа също, че не съм се разболявал скоро, тоест кашлицата започна съвсем без други симтоми. Много се притеснявам, като чета за разни болести и най-вече за рака, но всички казват че на тази възраст не можело. Цигари почти не пуша в последните дни.
    от д-р Цончев | 02.07.2018 19:29

Не е рак спокойно.
    от bojidar | 02.07.2018 13:03

Здравейте, на 19г. съм, мъж, пуша от 4 години. Преди около седмица започна кашлица, в началото лека с храчки, пих АЦЦ, но нямаше особена промяна. От два-три дни кашлицата вече е суха, но много давеща, като се занашлям и не мога да спра. Изписаха ми Вентолин Спрей. Започна да ме боли и леко гърба, възможно ли е да е рак на белия дроб на тази възраст, какви изследвания трябва да си направя, доктора казва, че е алергия, но не мисля че в това.
    от д-р Цончев | 22.01.2018 19:57

Не е задължително да е рак в случая и вероятно не е, но е добре да се направи скенер
    от Цветанка Великоеа | 21.01.2018 18:49

Здравейте.Аз съм жена на 40 г.,пуша около половин кутия цигари вече 22 години.Преди 2 седмици се разболях от грип,появи ми се тежест в гърдите,която се усилва при вдишване и силна кашлица само през деня.След лечение с антибиотик кашлицата изчезна, но тежестта в гърдите си остана.Моля за разчитане на рентгенографията: Двустранно усилен рисунък с перибронхитни промени.Окръглена нехомогенна сянка в ляв хилус-възможен лимфен възел.Сърце -нормална конфигурация.Заключение: За уточнение на находката в ляв хилус предлагам КТ изследване....Има ли съмнение за рак в този случай ?
    от д-р Цончев | 15.01.2018 20:31

Ако не е остро настъпило заболяване не се очаква тия изследвания да дадат някакво отклонение
    от Димитър | 12.01.2018 17:37

Благодаря Ви, при Пълна кръвна картина и урина ще има ли някакво отклонение ,защото всичко е наред .Рентген не се направих ,защото скоро я бях направил бяха казали ,че има още малко възпаление и педиатърката каза ,че трябва да съм се излекувал,
    от д-р Цончев | 11.01.2018 20:09

Принципно може.
    от Димитър | 10.01.2018 10:53

Здравейте ,благодаря за отговорите.Ако може да ви попитам.Когато има лека температура ,задух леки болки в гърдите,бързо изморяване.Не кашлям и нямам храчки .Може ли да има хроничен бронхит.Благодаря за отговорите.
    от Сани | 28.12.2017 14:36

Здравейте!

Нямате симптоми на рак... краката Ви изтръпват може би защото е студено в новото Ви жилище.
    Ако имате и други симптоми на инфекция - отпадналост, температура, може би трябва да настоявате за по-скорошен преглед - както и ако Ви тормози силна кашлица или секрети.

Успех!
    от Петя Стоева | 27.12.2017 20:47

Привет,

От както се преместих в ново жилище изпитвам болки в гърба. Отдавах го на течение и на факта, че в спалнята ми е много влажно - сутрин прозорците са във вода. От началото на Декември започнах да чувствам болка в дробовете. Изплаших се и спрях да пуша. Пуша от около 16 години по кутия на ден. От около година съм с 15кг повече. На 29г. съм. Ходих на лекар преди около 2 седмици казаха ми, че започвам инфекция, но ще мина и без антибиотик и ми изписаха Гело митрил, мисля че така се казва на български, в чужбина живея. Болката в десния бял дроб не само, че не намаля,но на моменти се и усилва. Усещам все едно имам храчки в дробовете, които ме дразнят, но не мога да ги изкашлям.Краката ми започнаха да изтръпват. Днес ходих на лекар, но ме записаха за края на Януари. От няколко нощи не мога да спя, защото съм си внушила, че имам рак и умирам. Притеснява ме болката в дроба, която изпитвам и изтръпването на пръстите на краката. Възможно ли е да е рак наистина? До края на Януари ще се побъркам от притеснение. Моля, дайте ми някакво предварително мнение и оценка.

Поздрави,
    Петя
    от д-р Цончев | 22.12.2017 19:54

Според мен все още сте въввъзстановителен период и такива усецания са нещо нормално, както и леката температура.
    от Димитър | 17.12.2017 19:15

Ако болката ми е от неврален произход ,може ли да имам субфебрилна температура?
    от Димитър | 17.12.2017 12:45

Минаха вече 2 седмици , сега имам понякога стягане в гърдите.
    Парене в областта на сърцето ,неминава в покой.Само като се събудя сутрин,нямам болки .После след движение пак се появява леко парене
    Благодаря за отговора.
    от д-р Цончев | 16.12.2017 20:20

Кога сте прекарали пневмонията?
    от Димитър | 14.12.2017 16:33

Здравейте:16год съм, непушач , леко наднорменно тегло.
    Прекарах пневмония и я излекувах,но имам лека температура която достига 37,2.Направиха ми пълна кръвна картина и изледвания от урина.Не кашлям,нямам хрипове.
    Въпросът ми :Имам някаква тъпа дразнеща болка в десният бял дроб,ускорен пулс,леко повишено кръвно налягане 120/90.ЗАЩО може да е ?
    от Димитър | 05.11.2017 07:27

Здравейте, не се обръща внимание на основен и въобще не сложен начин за лечение на рака. Всъщност рака е болест на грешно хранене на човека. Преди 2-3 месеца, с приятели решихме да обърнем повече внимание на здравето си и да измерим показатели - алкалност и кръвна захар в нашите организми. В последствие се поинтересувах, поради ниска моя алкалност на организма ми, от смисъла на този показател. След като успешно за около 2 месеца, с правилно хранене алкалността ми от 4,8 вече е над 6, искам да изкажа моите заключения. Въобще преди това не знаех, че онкоболните имат ниска алкалност, знаех че рокът се “хранел” с клетки в организма, които са киселинни. За рака и алкалността прочетох, че при стоиности под 6,2 има предпоставки за развитието на рак, а при стойност 7 и над нея, ракът спира развитието си. При онкоболните стойността на алкалността е под 4,8. Тази информация е достъпна за всеки във интернет, но за огромно съжаление никои не и обръща достатъчно сериозно внимание Съответния логичен извод е следете алкалността на организма си. Ако са ви открили рак, то трябва веднага да проверите алкалността на организва си и да започнете да се храните основно с алкални храни, като за 2-3 месеца, можете да достигнете стойност 7 и над нея и така да изчистите рака от себе си. Всъщност ниската алкалност, означава съответно – висока киселинност на организма и резултата е – рак. Рака не се “храни” с т.н. кисели клетки, тези кисели клетки ние ги създаваме с неправилно хранене и това е и самия рак. Ако не дай си боже вие или ваш роднина или друг близък човек или познат има открит рак, или всъщност си е създал проблеми, поради неправилно хранене, то можете за 2 – 3 месеца да се излекувате напълно.
    от Сани | 15.10.2017 20:51

Здравейте!
    Затрудненото вдишване и сърцебиенето може да се отдадат повече на силната Ви тревога. Винаги можете да се консултирате със специалист пулмолог относно съмненията. Невролог ще отхвърли/потвърди "шиповете" или дали става въпрос за невралгия.
    Успех!
    от В. Атанасова | 12.10.2017 18:30

Поправка: от снимката март перибронхит.
    CRP преди месец 2,5, ако е важно.
    от В. Атанасова | 12.10.2017 14:26

Здравейте!
    И аз като всички тук се притеснявам какво ми има и колкото повече чета, толкова повече изпадам в паника.
    Жена, 31 год., пушач от 15 години, като напоследък пуша около кутия. Имам ужасни болки в гърба и странично около ребрата. Преди време ми казаха, че вероятно имам шипове във врата, но без снимка, за да се потвърди. На моменти не мога да поема въздух, болят ме гърдите и получавам сърцебиене. Днес личен лекар ми каза, че имам хрипове, но според нея е вирусно и няма нужда от снимка, нищо ми нямало. Последна ПКК преди месец и половина - всичко в норма, последна рентгенова снимка март тази година - бронхиолит (но нямах температура и кашлица). В момента имам суха кашлица, но не постоянно, рядко имам храчки, но не големи.
    Усещам, че изпадам в сериозна депресия и не знам какво да правя...
    Моля за съвет!
    от д-р Цончев | 28.09.2017 18:54

Прилича на такова нещо, но аз не съм специалист по въпроса .Добрее да се направи ФБС и да се вземе биопсия.
    от Вили Илиева | 27.09.2017 14:24

Здравейте, преди седмица бяхме с баща ми ( 49г ) на снимка и после при пулмолог,поради съмнения изпрати ни на скенер. След като и занесохме резултатите тя направо го отписа каза че има рак на белия дроб. Решихме да потърсим второ мнение, но ще трябва да изчакаме до другата седмица. Ще прикача снимка от ренген и скенер, моля Ви кажете си мнението много сме притеснени. Благодаря предварително http://prikachi.com/images.php?images/278/9189278w.jpg , http://prikachi.com/images.php?images/279/9189279b.jpg
    от Стефан Костов | 28.05.2017 21:24

Благодаря д-р Цончев !
    от д-р Цончев | 22.05.2017 21:41

Белият дроб по принцип не боли... Ако се притеснявате можете да му направите 1 снимка, ще се видят и костите
    от Стефан Костов | 19.05.2017 17:13

Здравейте,
    През 2014 бях опериран от рак на простатата (Радикална простатектомия, Gleason score 7). След това преминах един основен и един допълнителен курс на лъчетерапия. Започнах и до днес продължавам с Eligard на 6 месеца.
    От операцията до сега PSA е 0,00
    Костната сцинтиграфия през 2015 и 2016 е отрицателна.
    Никога не съм проверявал белия дроб. Та при тази картина, която описах по-горе има ли вероятност за проблем в белия дроб.
    От няколко месеца имам дискомфорт в плешката, като че ли от време-навреме при завъртане наторса усещам едва доловим дискомфорт в белия дроб (може и да греша и това да е от плешката), леки болки в ставите.
    от Ani | 10.05.2017 11:06

Благодаря Ви, докторе!
    Показахме рентгенографията и на пулмолог. Потвърди, че е чиста и няма основание за притеснения, разбира се - след обстоен преглед.
    Хубав ден желая!
    от д-р Цончев | 08.05.2017 18:37

Ако нищо не се вижда на рентген вероятно и на скенер нищо няма да се види. Ако януари месец човека е спрял да пуши е съвсем нормално 2-4 месеца да има честа кашлица и прокашляния. През това време се възстановява епитела на бронхите и трахеята и изхвърля частици.
    Кажете му да не се притеснява човека
    от Ani | 06.05.2017 10:57

Здравейте, докторе,
    Съпругът ми е много притеснен от известно време. Внушил си е, че има рак на белия дроб. Кашля от дълги години. Понякога повече, понякога по-малко. Диагноза пневмония или бронхит не му е поставяна, но е пил антибиотици преди година и половина и последно през януари заради засилена кашлица, вкл. нощем. Кашля ежедневно, но не се е притеснявал досега. Кашлицата му е суха. На рядко, не е на пристъпи, а еднократни покашляния. Според думите му идва от трахеята и гърлото. Към момента няма нощна кашлица.
    Повод за притеснението му са неколкократно забелязани бели храчки с кървави петънца, жилки в тях. Храчките са оскъдни, ако изобщо излезе нещо.
    Не усеща слабост, чувства се енергичен, липсата на апетит е от скоро - определено от страха, който преживява, от време на време споделя за болка в раменната обляст вдясно. До януари месец пушеше до няколко цигари дневно /покрай кафето с колеги само/, вече не пуши.
    По-долу цитирам разчитането на рентгенографията:
    Нормално разположени диаграгмени куполи, с резки и гладки очертания. Свободни КДС. Нормално поддиафрагмално поространство. Нормален белодробен кръвоток. В белодробния паренхим не се установяват огнищни и инфилтративни изменения. Нормални хилусни сенки. Сърдечната сянка е с нормални размери и конфигурация.

Всичко написано ми звучи нормално, но все пак сме притеснени. Докторът, който е правил разчитането, е попитал по какъв повод се прави рентгенографията. Казал, че не е туберкулоза, а по-вероятно пневмония. Ако има пневмония - не би ли трябвало да е описано нещо в разчитането!?

И другият ми въпрос е следният: Ренгеновото излседване достатъчно ли е за отхвърляне на диагнозата? Има ли резон да се направи скенер, за по-сигурен резултат?
    Благодаря Ви предварително!
    от д-р Цончев | 30.04.2017 19:38

Един бронфит или фарингит с хроничен характер също може да протича с подобни нишки.
    от Венцислав | 27.04.2017 18:18

Ами понякога, жичка, понякога точка, или множество жички, случвало ми се е един или два пъти и малко по-голяма като размер точка и по-течна. Случвало ми се е и цялата храчка да розаво-червенее... Не знам как да го опиша по-точно. Като количество не фрапиращо или цяла голяма храчка "малиново желе", според това което ми е разказвал доктора, като големи количества в ml. Не знам вече..
    от д-р Цончев | 25.04.2017 13:32

Колко е като количество кръвта при отхрачване?
    от Венцислав | 25.04.2017 08:12

Здравейте докторе. По-нагоре ми отговорихте отговорихте, че щом на рентген не се вижда нищо, и на скенер няма да се види и се оказа така. Това значи ли, че 100% ми няма нищо, или са налагат други изследвания ? Кръвохрака ми продължава.. Поздрави.
    от д-р Цончев | 20.04.2017 20:05

Най-вероятно нищо ви няма.
    от Тома | 17.04.2017 02:38

Здравейте. Имам хрипове от гърдите когато си движа ръцете наляво-надясно все едно греба, също така и когато се навеждам наляво и надясно все едно правя разгрявка. Нямам кашлица или изобщо някакви симптоми. От време на време чувствам сърцето ми да бие по-силно (сърцебиене), но не зачестено. Какво може да е?

Напиши отговор
228 намерени, страница 1 от общо 5