Бели дробове и плевра. Пневмония | Резултат от рентген на бял дроб

Напиши отговор
  • Re: Резултат от рентген на бял дроб
    от Стефанов | 05.09.2018 09:32

Благодаря ви за вниманието
    от д-р Цончев | 04.09.2018 09:33

да
    от Стефанов | 03.09.2018 11:21

Значи няма за какво да се тревожа
    от д-р Цончев | 30.08.2018 08:39

За пушач- нормална нахходка
    от Стефанов | 27.08.2018 12:43

Здравейте д-р Цончев,
    Направих си профилактична снимка на бял дроб и нищо не ми
    казаха,моля ако може вие да ми кажете.Описанието е следното Бронхитно
    усилен рисунък с ретикуларна структора.Реактивни
    хилуси.Плевро-диафрагм.адхезия базално в ляво.ССС-в норма.Не съм боледувал
    в близките 4 месеца,пуша една кутия от порядъка от 2 до 4 дена.
    от д-р Цончев | 16.07.2018 19:45

Не виждам някакъв проблем на снимката или в разчитането
    от rotmed | 11.07.2018 20:49

Здравейте,
    дали мога да помоля за вашето мнение. Прикачвам снимка + разчитане. Проблема ми е някакво подуване под мишницата.
    [url]http://prikachi.com/images.php?images/168/9367168F.jpg[/url]
    https://ndox.abv.bg/download?id=7456c3a709
    от д-р Цончев | 02.07.2018 19:30

На такава снимка за стомаха не може да се даде някакво заключение, трябмат други изследвания
    от galinageo | 30.06.2018 18:38

Благодаря Ви, докторе!
    Бихте ли погледнали изображението на стомаха (предполагам, в подребрието, ако това е стомахът).
    Имам атрофичен гастрит, с ежедневни подувания и болка. Точно на снимката е в състояние 10 дни след прием на 3 антибиотика за елиминиране на Хеликобактер пилори. Нищо не ми казаха за изображението на стомаха на снимката, но някакси по друг начин съм го запомнила като изглед от книгите :)))
    от д-р Цончев | 27.06.2018 21:13

Снимката е добре, няма възпаление. Това за астмата е възможно да е в сферата на предположенията. Обикновено ако има астма се чува със слушалка
    от galinageo | 25.06.2018 21:50

Здравейте д-р Цончев,
    Направих си рентгенова снимка на белия дроб, поради болки в областта под ключиците (която се усеща и на гърба, стигаща до врата), много дълбока кашлица + температура, без болка в гърлото.
    Специалистът по Образна диагностика каза, че нямам пневмония или бронхит, но да отида на пулмолог, защото би могло да имам астма. Не съм и подозирала за това, задървам се, но го отдавам на Хашимото-то. Вие как мислите, ето и снимката:
    http://prikachi.com/images.php?images/308/9356308r.png
    от Veneta Todorova | 20.06.2018 14:53

Благодаря
    от д-р Цончев | 19.06.2018 21:22

Аз лично не виждам нужда от нещо допълнително.
    от Veneta Todorova | 19.06.2018 17:19

Здравейте, може ли Вашето мнение за снимката, на дъщеря ми е казаха че е перихилерна пневмония и предписаха лечение с Панцеф, има ли място за притеснение ,трябват ли допълнителни изследвания! Благодаря Ви за отделеното време.

http://prikachi.com/images/180/9352180V.jpg
    [img]http://prikachi.com/images/180/9352180V.jpg[/img]
    от Marina | 25.04.2018 09:25

Благодаря Ви.
    от д-р Цончев | 24.04.2018 16:28

Не се притеснявайте от това. Често подобна находка се ннаблюдава при хора рработещи с хартия или текстил, както и в запрашена среда
    от Marina | 23.04.2018 07:08

Здравейте, Д-р Цончев!
    Офисен работник съм. Притесняват ме тези ивицисти сенки на ренгена и усилен рисунък и на ренгена и на КТ.
    През 2016 ми правиха рентген, но там ги нямаше тези описания, имаше един калцификат, вчера разглеждах документите :(
    от д-р Цончев | 22.04.2018 21:59

Нищо притеснително нямав тия резултати. Най-вероятно сте прекарали бронфит и от там идва всичщо това. В каква среда работите - замърсявания има ли?
    от Marina | 22.04.2018 08:21

Здравейте, Д-р Цончев! Бихте ли коментирали заключението без снимка.
    Направих и КТ, казаха ми че няма нищо страшно, но мен ме притесняват някои неща имайки предвид състоянието ми.

Заключението от КТ: В нативни условия на скениране се регистрира леко уплътнен интерстициум. Не се визуализират огнищни лезии. Леко повишена проследимост на лумени бронхи. Общо усилен белодробен рисунък. Липсват данни за лимфаденомегия
    от Marina | 19.04.2018 16:26

Не знам как да прикача снимката, ако има някой тук да ми помогне :(
    от Marina | 19.04.2018 16:13

Здравейте, Д-Цончев! От фефруари месец страдам от умора и трудно дишане, задух. Правих ренген, но личната лекарка казва че нищо ми няма. А аз все по силна умора чуствам. Може ли да коментирате рентгеновата ми снимка, защото една докторка ми каза че това са фиброзни промени, а аз вече после в интернет прочетох какво е фиброза на дробовете и ми е много притеснено. Докторката нищо друго не каза не ме попита дали се лекувам, аз отидох по друг повод при нея. Приложено изпращам снимката. Пише в коментари: Ивецисти сенки в основите двустранно на фона на усилен рисунък. Без петнисти сенки или инфилтрат
    Благодаря предварително
    Не знам обаче как да прикача снимката тук :(
    от д-р Цончев | 31.03.2018 17:32

Прикачете пак снимките че не се отварят
    от Йоанна | 28.03.2018 08:36

Здравейте, д -р Цончев, бих Ви помолила за едно мнение относно и моите рентгенови снимки.
    Това е тази, която си направих днес. Имам продължителна кашлица, която вече затихна, но усещам хрипове вляво. Според вас как са белите ми дробове спрямо снимката:
    https://drive.google.com/file/d/1DC9clJ ... sp=sharing
    Тъй като имам и рентгенова снимка от миналата година: https://drive.google.com/file/d/1O_9beS ... sp=sharing
    правена в същия рентген, забелязах че "тъмното петно " под левия ми бронх е увеличено. Не разбирам много от разчитане на рентгенови снимки, затова искам да се допитам до някой. Та въпроса ми е следния: Тъй като освен тази кашлица, имам тежест отляво и болка понякога в областта на ребрата, има ли вероятност тази сянка да показва някой увеличен орган или това е свързано с дроба. Благодаря предварително
    от д-р Цончев | 26.03.2018 21:35

Аз лично не виждам типична пневмония.
    Към днешна дата как сте?
    от Chavdar Blagoev | 19.03.2018 10:04

Здравейте, това са снимките от рентгена

[url]https://drive.google.com/file/d/1AjecBZt285b2uprRmxQQrgpVMG74UppY/view?usp=sharing[/url]

[url]https://drive.google.com/file/d/1AjecBZt285b2uprRmxQQrgpVMG74UppY/view?usp=sharing[/url]
    от д-р Цончев | 18.03.2018 19:05

Прикачете снимката да я видя и аз
    от Chavdar Blagoev | 17.03.2018 20:34

Здравейте,

на 30 години съм. Дано съм в правилната тема.
    Имам притеснения от рентгеноваа снимка, която правих и не знам какво да очаквам а съм много притеснен. Чакам и резултатите от изследвания които правих.
    В епикризата която е написана от лекаря рентгенолог пише следното:

Плътни ивицести сенки паракардиално в дясната гръдна половина, с дребно-петниста компонента на този фон - възпалителни промени от интерстициален тип3/0.
    Уплътнена хилусна сянка от същата страна. Релаксация на ляв диафрагнем купол.

Като малък боледувах доста от пневмонии и бронхити, като имаше една двустранна пневмония, която беше сериозна.

Моля ви, може ли да кажете какво означава това нещо и дали е сериозно. Снимата я направих защото имах кръвно 140/80 от няколко дни и кардиолога ми каза да си направя снимка и от там излезе това.

Благодаря предварително! :)
    от д-р Цончев | 10.03.2018 18:48

Нищо притеснително няма, ще му мине на детето, няма нужда от антибиотик
    от zornitza | 05.03.2018 13:55

Здравейте, синът ми на 7 год. се разболя - два дни с темература 38 и нещо и неврална болка високо вдясно на гърдите. Без кашлица, без хрема, леко червено гърло и огромни сливици (те са му такива от едногодишен). Заради невралната болка го заведох на лекар на третия ден рано сутринта. Температурата вече беше започнала да спада. Назначиха рентген на бял дроб.
    Описание на снимката:
    Разгънати бели дробове. Усилен белодробен рисунък с петнисто-ивичест х-р двустранно паракардиално. Без данни за огнищно-инфилтративни изменения. Структурирани хилуси. К.д синуси - изглеждат свободно двустранно. Ясно проследими диафрагмални куполи. СС сянка - срединно разположена, със запазени размери и конфигурация. Казаха диагноза - бронхит. Назначиха антибиотик.
    Въпросът ми е - той няма вече температура, в добро състояние, жизнен, не кашля, няма хрема. Виждате ли нещо притеснително в описанието на снимката и може ли да прилагам лечение без антибиотик - инхалации, витамини, сиропи.
    Благодаря.
    от д-р Цончев | 14.02.2018 19:54

При условие, че не пушите може да се мисли за известни бронхитни изменения, но като цяло не виждам нещо особено притеснително.
    от Vio Tam | 13.02.2018 18:48

Може ли вашето мнение по тази снимка? Не съм пушач. Не публикувам заключението на рентгенолога, защото е доста постно. Леката сколиоза е ясна :)
    [img]https://s19.postimg.org/8a327oxb7/rentgen.jpg[/img]
    от д-р Цончев | 08.02.2018 08:55

Означава, че има изменения като при бронхит в корените на белите дробове.
    от Игнатова | 06.02.2018 14:18

Здравейте, синът ми е на 2г.3м, преди 14 дни се разболя от ангина и пи Зинат 9дни /беше с 39,5*/, на 7ден вече беше добре. На 8ден обаче започна да кашля и вдигна отново Т* /до 38*/. Гледа го педиатър, пулмолог/само на слушалка/ и казаха, че няма нищо, поредния вирус. Пуснахме кръв и урина - също нищо. Сега юакаме гърлен секрет до 3дни да стане готов. Вече 5дни продължава да вдига Т* /до 38*/, да кашля и да има сополи и днес му направихме снимка. Моля да ми кажете какво означава резултата "Перибронхитни изменения перихилерно"?

Благодаря ви!
    от Сани | 17.01.2018 16:57

Здравейте!

Находката се дължи на заболяването и тютюнопушенето.

Поздрави!
    от Дари | 16.01.2018 14:38

ето я снимката

[img]http://www.img-share.eu/f/images/476/CR_20180116_135258_1sOTFj7nZIxu1Fe8D9BjO1516106221.jpg[/img]
    от Дари | 16.01.2018 14:23

Здравйте! И аз моля за пояснение относно резултат. Жена съм, на 35 години, пушач. От известно време /няколко месеца, година/ имам влажна кашлица, особено сутрин и понякога тежест в гърдите. Сега след прекарана вирусна инфекция, много силна кашлица и антибиотик + бронхолитин, направих снимка на бял дроб. Резултата е:
    "Усилен белодробен и хилусен рисунък двустранно, както при бронхит. КДС - засенчени, най-вероятно от малки изливи. Сърце - нормална конфигурация."

Притеснявам се дали тази находка се дължи само на прекараната инфекция или е нещо друго.
    от Сани | 21.12.2017 12:32

Здравейте!

Ако имате оплаквания - да, може да се обърнете към специалист.
    Ако единствено снимката Ви притеснява - няма нужда, тази находка е обичайна за пушачи, въпреки, че сте спрели цигарите.

Поздрави!
    от Калина | 19.12.2017 14:27

Благодаря за отговора. Снимката е направена две седмици след спиране на антибиотика. Трябва ли да се обърна към пулмолог относно бронхита? Пушач съм, но от почти месец не пуша.
    от Сани | 19.12.2017 14:21

Здравейте!

Пояснението е каквото е и заключението - бронхит - възпаление на бронхите. Такива изменения могат да се наблюдават и при пушачи, във всеки случай нищо много сериозно.
    Не разбрах, снимката е след лечението с антибиотика или по време?
    Болката наистина насочва за невралгия, а задухът не е необичаен симптом на бронхита.

Успех!
    от Калина | 19.12.2017 13:20

Здравейте!
    Моля за пояснение от заключение на рентен на бял дроб.
    Белодробния рисунък на трахея, главни и сегментни бронхи се проследява до периферията с умерено усилен рисунък, хилусно и перихилерно.
    Не се установяват уплътнения на плеврални структури и течно-еквивалентна колекция.
    Няма видими сигнификатни лимфни възли, обемни лезии, както и възпалителни консолидации в белодробния паренхим.
    ССС-ма - в норма.
    Заключение: Бронхитни промени.

След прекарано заболяване и лечение с Амоксигард, от известно време чувствам задух, а в началото и болки в гърба и в гърдите. На слушалки нищо не се чувало, казаха ми че е невралгия.
    На 35 години съм.
    Благодаря!
    от Сани | 18.12.2017 12:33

Здравейте!
    Това е въздъх - газ в червата - нищо необичайно.
    Поздрави!
    от typeface | 18.12.2017 07:04

[quote="д-р Цончев" post_id=237033 time=1513448556 user_id=18] Аз лично освен известни бронхитни изменения не виждам нещо притеснително. Пушите ли? [/quote] Здравейте д-р Цончев. Да, пушач съм. А тези тъмни петна върху бялото в дясната (наше дясно) част на снимката, какви са?
    от д-р Цончев | 16.12.2017 20:22

Аз лично освен известни бронхитни изменения не виждам нещо притеснително. Пушите ли?
    от typeface | 14.12.2017 14:33

Здравейте,
    моля да ме извините ако съм сбъркал раздела, но от около 7-8 дни имам болки в ляво под гърдата в областа на ребрата. Ходих на снимка, но казаха, че нямало нищо. Може ли някой да помогне с разчитането на снимката?
    [img]https://i.imgur.com/LJgX36n.jpg[/img]
    от д-р Цончев | 09.12.2017 20:51

Според това заключение няма белези на пневмония, по-скоро на обострен бронхит, който също може да даде оплакванията които споменавате. Но много си зависи и кой разчита снимката
    от Инна | 05.12.2017 08:58

Здравейте Д-Р Цончев!
    Съпругът ми усети тежест в гърдите и джипито го изпрати на снимка, там пишеше:Усилен паракардиално белодробен рисунък, уголемени хилусни сенки
    Може ли да ми разясните дали има нещо притеснително?
    Благодаря предварително!
    от д-р Цончев | 09.10.2017 20:38

Нищо притеснително няма в това заключение, за възрастен човек е очакваема находка.
    от Mariyana | 09.10.2017 16:45

[quote="veselin ivanov" post_id=234897 time=1507505576 user_id=69732] Уплътняване на белодробния паренхим: състояние, което се характеризира с втвърдяване на белодробната тъкан, в резултат на което се нарушава неговата функция. Уплътняването на белодробния паренхим може да доведе до проблеми като задух, учестено и повърхностно дишане, кашлица, повишена телесна температура и други.
    Уплътняването на белодробния паренхим може да възникне в резултат на:
    Инфекциозни и паразитни болести - туберкулоза.
    Болести на кръвта, кръвотворните органи и отделни нарушения, включващи имунния механизъм - еозинофилен гранулом (хистиоцитоза Х/белодробна хистиоцитоза X), саркоидоза.
    Болести на дихателната система - абсцес на белия дроб.

КОГА ЩЕ ПРЕДСТАВИТЕ ,ФИЗОЛОГИЧЕСКИ МАЙКА ВИ... ДА ЧИСТИ БЕЛИЯТ СИ ДРОБ,...ДА ПИЕ ПРЯСНО МЛЯКО С МАЛКО КАНЕЛА... [/quote]
    Уважеми veselin ivanov, Вие доктор ли сте?
    Какво означават думите Ви: "КОГА ЩЕ ПРЕДСТАВИТЕ ,ФИЗОЛОГИЧЕСКИ МАЙКА ВИ"?
    Буквално не ги разбирам, а имам добро познание на българския език
    И ако обичате да не ми отговаряте с главни букви, много е грубо, меко казано
    от Миглена Угренова | 09.10.2017 11:50

[quote="д-р Цончев" post_id=234745 time=1507140056 user_id=18] Нищо притеснително няма на тая снимка. Има данни за хроничен бронхит, което не е нещо особено... [/quote] Благодаря Ви, д-р Цончев, за отговора!
    от veselin | 09.10.2017 02:32

Уплътняване на белодробния паренхим: състояние, което се характеризира с втвърдяване на белодробната тъкан, в резултат на което се нарушава неговата функция. Уплътняването на белодробния паренхим може да доведе до проблеми като задух, учестено и повърхностно дишане, кашлица, повишена телесна температура и други.
    Уплътняването на белодробния паренхим може да възникне в резултат на:
    Инфекциозни и паразитни болести - туберкулоза.
    Болести на кръвта, кръвотворните органи и отделни нарушения, включващи имунния механизъм - еозинофилен гранулом (хистиоцитоза Х/белодробна хистиоцитоза X), саркоидоза.
    Болести на дихателната система - абсцес на белия дроб.

КОГА ЩЕ ПРЕДСТАВИТЕ ,ФИЗОЛОГИЧЕСКИ МАЙКА ВИ... ДА ЧИСТИ БЕЛИЯТ СИ ДРОБ,...ДА ПИЕ ПРЯСНО МЛЯКО С МАЛКО КАНЕЛА...

Напиши отговор
299 намерени, страница 1 от общо 6