Бели дробове и плевра. Пневмония | Резултат от рентген на бял дроб

Напиши отговор
  • RE: Резултат от рентген на бял дроб
    от megi1676 | 28.11.2020 21:25

Здравейте, днес след 10 дневно лечение с Аб левокса си направих рентген. Резултат:Усилен перихилерно и паракардиално интерстициален белодробен рисунък. Хилуси нормално структурирани. Свободни КДС. Неразширена сърдечно-съдова сянка. Необходим ли е друг АБ. Бихте ли ми казали, какво значи този резултат от рентген. Благодаря Ви!
    от Неси | 28.11.2020 18:05

Здравейте доц. д-р Цончев, ще съм Ви благодарна за съвет. На 43 г. съм. Днес е 33 ден след положителния ми тест за коронавирус. Продължавам да поддърждам температура 37.2 -37.5 всеки ден, имам изпотяване нощем и леко се задъхвам при по-голямо физическо усилие. Две рентгенови снимки показаха, че няма паренхимни изменения, само усилен рисунък и сърдечна сянка, съответна на възрастта и хабитуса. През втората седмица от коронавируса пих Сумамед (6 дни). След това доксициклин 7 дни, медрол 10 дни х 1 т., аспирин протект и витамини С, D, цинк, мелатонин... За съжаление температурата и описаните по-горе симптоми не преминават. Какво бихте ме посъветвали да направя оттук нататък?
    от Liliq Vasileva | 28.11.2020 17:32

Здравейте Д-р Цончев!!! Моля за мнение! Направена снимка на бял дроб на 15 ден от положителен тест за Ковид.Цитирам дословно.Леко усилен белодробен рисунък в ляво паракардиално. Неразширени хилусни сенки,синуси свободни.Трябва ли да пия Антибиотик и имам ли основание за притеснение от снимката.Благодаря!
    от Владислав Промский | 27.11.2020 18:11

Здравейте днес си направих ренген на бял дроб понеже имам задух и някакви беши храчки резултата е:Няма пневмоторакс на фона на усилен перихилерно рисунак не се визуализират рентгенови данни за инфилтративни и нодуларни засенчвания в паренхима неуголемени хилусни сенки диафрагмени куполи с гладки и резки очертания свободни летарални к.д синуси сърдечно съдова сянка неуголемена срединно разположена Заключение:Перибронхиални промени. Може ли някой да каже какво означава заключението?
    от Koleva | 27.11.2020 16:45

Здравейте,Доктор Цончев!!Моля Ви за помощ!Племенника ми е от 20.11.20 с температура и силни болки в гърлото,От понеделник 23.11.20 е с положителен тест ковид,от същия ден е на Азитромицин,днес 27.11.20 си е направил рентген, защото продължава с поддържането на не висока темп.Ще ви цитирам дословно:двуснранно усилен белодробен рисунък с мрежово засенчване в дясно паракардиално и хилусно от възпалителни произход.Моля Ви за съвет!
    от Александра Зарчева | 27.11.2020 15:47

Здравейте доц.д-р Цончев , майка ми се лекува от бронхит на рентгена от 24.11 на бял дроб пише пневмофиброзни двустранно назално. Проследими диафрагми, свободни к.д синуси. Сърдечна сянка без сегментни промени. Личната лекарка ни изписа антибиотик медоклав 875/125мг на осем часа, аз й давам антистенокардин сутрин и вечер по едно, както и преднизолон ф от 0,5 сутрин и вечер по едно. Вчера вдигна температура 38, малко си е загубила апетита? Попитах ясно и точно личната лекарка дали има нещо притеснително, тя каза не. Притеснявам се все пак. Пие и моксогама, лекалпин, блокбис и ко-валсакор за кръвно. Моля за съвет? Този антибиотик адекватен ли е? Да й дам ли Таваник за опашка?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.11.2020 14:44

Медролът се спира постепенно с намаляващи дози, не от веднъж. Аспирина още поне 15 дни. Фамотидин - спирате когато спрете медрола. Антистенокардин можете да си пиете когато искате.
    от Vess | 27.11.2020 13:54

Д-р Цончев, Много благодаря за успокоението. Медролът е до неделя/ 29.11 (10 табл ×12h), тогава приключва и АБ, не знам антистенокардина, Аспирин протект до кога, и фамотидин да се приема ли след края на АБ? Вероятно е пост Ковид тъй като на 8 д след леки симптоми имаше + антигенен, а на 10д отр. pcr. Днес вече е 17д.
    от anana | 27.11.2020 12:54

Доктор Цончев..от 5ти съм с ковид.пих авелокс,втория тест от 17ти пак положителен,правиха ми снимка ,казаха ,че има изменения но е нормално ,но започнах да вдигам температура 37.3-4+болка в гърдите..днес бях на контролен преглед и ми направиха снимка..лекарката първо каза,че има изменения и е нормално,след това пък каза че имам пневмония...пия клацид,изписаха ми оспамокс 1000..нормално ли е толкова време да не минава(ако е пневмония) или това са остатъчни от пневмонията..ще се побъркам..не знам какво да пия вече
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.11.2020 12:53

Нушето - не е притеснително това което виждам в заключението, болки в гърба ще имате още доставреме. Ако искате посетете и пулмолог.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.11.2020 12:51

Вероника Николова - добре е снимката като за прекаран КОВИД. Възстановява се белия дроб.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.11.2020 12:50

silviavt - към момента няма проблем на снимката.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.11.2020 12:49

Север - добре е снимката, продължавайте с това, което ви казва лекаря ви.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.11.2020 12:48

Cvetomir - снимката е добре, продължавайте терапията както са ви я назначили.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.11.2020 12:46

Serendipity - това са санки на гръдните ви зърна. На латински е мамила.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.11.2020 12:46

Весс - продължавайте същата терапия и изхвърлете пулсоксиметъра, че побъркаха хората с тия пулсоксиметри без да знаят как се интерпретират данните. Поне си ги продадоха...
    от Vess | 27.11.2020 11:43

Д-р Цончев, Допълвам текущото състояние След измерване от 23.11 с оксиметър - O2 в диапазон 80-90% (достигна и до 90-94 за кратко) пулс 85 - 100, в рамките на деня (сутрин и вечер са по-ниските стойностите), кръвно 80/120, без задух, поема дълбоко въздух, успява да задържи няколко секунди, при издишване понякога се закашля; t вече няма от 24.11; продължава с Левокс - да станат 10 дни, допълнително от 24.11 Медрол 2x1, antistenocardin 3x2 и фамотидин 2x1; Пропуснах - не приема никакви лекарства за други заболявания, при профикактични изсл. 01/2020 Холестеролът е бил 6.64( без данни за разпредение) триглицериди в норма 1.42
    от Serendipity | 27.11.2020 08:56

Здравейте, Трябваше да си направя снимка след прекаран ковид. Разбирам,че дробовете ми са чисти, но в разчитането първото изречение малко ме смущава: "Двустранно,симетрично на ниво 5 и 6 ребро сенки на мамилли" Моля ви за коментар.
    от Cvetomir | 26.11.2020 17:48

Здравейте, д-р Цончев! Моля за Вашето мнение. Снимката е направена на 11-я ден от симптоми на Ковид-19. В момента изпитвам задух от време на време, имам и непрестанна кашлица. Резултатът от снимката е: Белодробният паренхим е с нормална просветляемост. Не се изключват интерстициални възпалителни промени двустранно паракардиално Хилусни сенки - неуголемени, стуктурирани. Свободни КДС. Проследими диафрагмални куполи. ССС - с нормален кардио-торакален индекс. Пия антибиотик Левокса, назначен по телефона вече 6-ти ден - подобрение в кашлицата няма, спадна температурата. Отново по телефона ми е назначен втори антибиотик Клацид, който трябва да започна след като изпия предходния, т.е. от събота. Снимката направих по своя собствена воля, но няма свободен специалист, който може да я разчете, затова моля за Вашето мнение. Благодаря Ви предварително! Пращам линк към снимката.Link - Линк за сваляне
  • Резултат от рентген на бял дроб
    от Север | 26.11.2020 13:29

Здравейте, Д-р Цончев, Моля за мнение. Снимката е направена на 14 ден от симптоми на Корона вирус, в момента прием на антибиотик. Рентгенова снимка: Нормално просветени белодробни половини с инфилтративни промени по средни и долни белодробни полета, двустранно периферно. Изразен съдово бронхиален рисунак - двустранно паракариално. КДС свободни. Според лекуващия лекар няма данни за пневмония. Да се продължи лечението с изписаната терапия. Има ли нешо притеснително в резултата?
    от silviavt | 26.11.2020 10:48

Здравейте, с положителен тест за Ковид съм. Нямам температура и не пия антибиотик. Поради засилване на кашлицата, по своя инициатива, правих снимка. Резултат - Двустранно леко усилен интерстициален рисунък. Притеснително ли е? Не успявам да се свържа с личния лекар за комнетар. Изпращам линк - Link .
    от Вероника Николова | 26.11.2020 09:58

Здравейте, днес ми е 26тия ден след положителен тест. Изпих два антибиотика, назначени по телефон. На фона на продължаващи вече 14 дни болки в гърдите, без задух - резултата от рентгенографията е следния:Перибронхиални изменени, при: Двустранно разгънат белодробен парехним, няма пневмоторакс.На фона на усилен перихилерно рисунък не се визуализират рентгенови данни за инфилтративни и нодуларни засенчвания в паренхима. Неуголемени хилисни сенки. Диафрагмални куполи с гладки и резки очертания. Свободни латерални к.д. синуси. СС сянка - неуголемена. Моля за съвет на къде да се насоча, защото в момента съм без терапия.
    от nusheto | 26.11.2020 00:18

Добър вечер!Бихте ли могли да ми помогнете!След прекарана Ковид инфекция ето и моят резултат от ренгена.Пих клацид 500 13 дена и вдигнах само 2 дена температура 37.5.Вече почти не кашлям,не съм имала задух но имам болки в гърба и до днес.Двукратнно базално изразено сгъстен съдовобронхиален рисунък с вероятно алвеоларно конфлуиране вдясно периферно.Уплътнена дясна хилусна сянка.Костнодиафрагмалните синуси свободни.ССС съответна на възрастта.Утре ме изпращат на пулмолог,а ко може да ми препоръчате ще ви бъда благодарна.Приятна вечер!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.11.2020 21:09

Пламенка Николова - към датата на последния ви пост, нещата са наред, контролна снимка - по-натам. Ако човека се чувства добре - няма нужда сега от снимка.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.11.2020 21:07

Весс - какво е състоянието към днешна дата?
    от елена томова | 25.11.2020 21:07

Добър вечер, моля за мнение.След изкаран Ковид с темп 2 дни, лека кашлица, преди 15 дни, направен сега ренген. Заключение на ренгенолога - Двустранни, паракардиални възпалителни инерстициални промени.Дали е пневмония
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.11.2020 21:06

T.Hristov83 - няма нещо притеснително на тази снимка.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.11.2020 21:05

Екатерина Цековска-Спасова - към дата 22.11 - нищо особено притеснително. Ако към днешна дата нещата са спокойни и няма някакво влошаване на ситуацията не виждам проблем.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.11.2020 16:42

Катето - не виждам нещо притеснително
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.11.2020 16:41

Svetlana Georgieva - не виждам описано нещо притеснително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.11.2020 16:40

Valtod - нормална белодробна находка, нищо ви няма.
    от Valtod | 25.11.2020 14:58

Здравейте!Заключение от рентген на бял дроб:разгънати и просветлени белодробни полета.Хилусни сенки с нормална структура.Проследими диафрагмални куполи и свободни кд синуси.Сърдечно-съдова сянка без сегментни промени.Няма рентгенови данни за инфилтративни промени в паренхима на белите дробове. Мъж на 48г,непушач,контактен с болен с ковид,отрицателен тест за антитела,без оплаквания и симптоми.Благодаря!
    от Svetlana Georgieva | 25.11.2020 09:46

Здравейте, от две седмици имам стягания в гърдите и неразположение в дишането. Това е написано от рентгена днес: Link Бихте ли ми казали какво означава лекостепенни перибронхиални изменения в ляво - областта на к.д.с? Благодаря. Поздрави, Светлана
    от Kateto | 24.11.2020 15:59

Здравейте.След боледуване не ковид, кашлица и зачервено гърло с прием на антибиотик. Направена ми бе рентгенова снимка. Заключението е pulmo-базален емфизем. Пуша, но мн рядко. Не усещам задух и нямам постоянна кашлица Притеснително ли е заключението.
    от Екатерина Цековска-Спасова | 23.11.2020 01:20

.....
    от Екатерина Цековска-Спасова | 23.11.2020 00:56

Благодаря предварително!
    от T.Hristov83 | 22.11.2020 18:12

Забравих. Заключението от рентгена беше : Усилен белодробен рисинък. Без инфилтративни изменения. КДС-свободни , сърце в норма.
    от T.Hristov83 | 22.11.2020 18:06

Здравейте д-р Цончев. Преди 10дни си направих рентгенова снимка защото от 2 месеца всяка сутрин и привечер изкарвам храчка с жълто-кафява зърнеста структура. Спрях цигарите преди почти 3 месеца след 12г. пушене. Молбата ми е ако можете да погледнете дали има нещо притеснително на снимката защото личния лекар ми изписа антибиотик за бронхит , който свърших но храчките продължават. После заключи че се чистя от цигарите , но и при двата прегледа без да погледне снимката. Моля за вашето мнение , линк към снимката : Link
    от Vess | 22.11.2020 16:43

Заключение след снимка на майка ми, 74г., 4 дни с t 37.2-37.9, 1 ден гадене/ повръщане: перибронхитни изменения двустанно паракардиално, диафрагми резки и гладки, КД синуси свободни, КОР В гранични размери, частична релаксация на дясна диафр.купола, аортна склероза; CRP 32.2, Еритроцити 6.4( 4.6 -5.4) Hg - 174 (120-160) Хематокрит 0.509 (до0.47) Гранулоцити 77.4 (42-70) Лимфоцити 17.5 (22-48) Тромбоцити 159 (100-440) Изписан Левокс, 1x12h, Пробиотик, имуностимулант, Аспирин Необходимо ли е приемане на следваща доза АБ? Т все още има - само следобяд и вечер до 37.6. Благодаря предварително.
    от Екатерина Цековска-Спасова | 22.11.2020 02:12

Уплътняване на десен хилус с малки участъци на петнисто-мрежовидни промени перихилерно и базално в дясно. Промени с характеристика на възпалителен процес перихилерно и базално в дясно. Левкоцити 9.3, СУЕ 5, ЦРП 4.2 От 4 дни на Левокса, Фамотидин, Аспирин Протект и Биобаланс. Отрицателен ПСР 10 дни след контакт с положителни за Ковид лица. Без никакви оплаквания към момента. Благодаря.
    от Пламенка Николова | 21.11.2020 21:54

Докторе, от седмица, може би, вече няма температура! Лекуван е с оспамокс, след него таваник а в момента пие азибиот и освен това ердомед за кашлица и пробиотици! След колко време да направим още една снимка? И след като няма вече температура, може ли да се каже, че нещата са овладяни и вървим към излекуване?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.11.2020 21:16

Gabriela | 15.11.2020 18:58 - към днешна дата какво е състоянието?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.11.2020 21:15

Inna | 15.11.2020 23:42 - има данни за начеващ възпалителен процес, към днешна дата какво е състоянието на човека?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.11.2020 21:13

Emil Daniela Milevi | 16.11.2020 10:43 - не виждам проблем в това заключение.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.11.2020 21:12

Cupar | 16.11.2020 13:17 - не виждам нещо притеснително в това заключение.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.11.2020 21:09

DianaS | 16.11.2020 14:14 - няма данни за пневмония.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.11.2020 21:08

Hristina Dineva | 16.11.2020 15:05 - снимайте заключението, качете го някъде и ми пуснете линк да го видя, но не виждам нещо притеснително в това което сте успели да разчетете
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.11.2020 21:05

Николета Наскова | 16.11.2020 15:44 - нищо притеснително
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.11.2020 21:04

asddsa | 16.11.2020 19:26 - радвайте се когато заключението е кратко. Всичко е ОК.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.11.2020 21:02

Пламена николова - това е начална пневмония в контекста на ковид- Дайте инфо към днешна дата какво е състоянието на човека.

Напиши отговор
710 намерени, страница 1 от общо 15