Бели дробове и плевра. Пневмония | Резултат от рентген на бял дроб

Напиши отговор
  • RE: Резултат от рентген на бял дроб
    от Aleks | 03.04.2020 21:36

Добявам:Леко повишената температура (37,2) се проявява и в нервно и спокойно състояние също. Благодаря Ви отново за подкрепата, която оказвате!
    от Aleks | 03.04.2020 20:49

Здравейте, доктор Цончев. След прекаран бронхит февруари месец с антибиотик Флексид ми продължи кашлицата много дълго време и сега също се проявява(но предполагам, че може да се дължи от пушенето). От около седмица имам лека повишена температура до 37, 2 като преди няколко дни(4) стигна до 37,5 както и стягане в гърдите (в средата). Консултирах се с лекар, който ме преслуша и каза, че дробовете са чисти, а температурата да се дължи от нерви(работя постоянно с хора). Предписа ми респивакс. Днес направих рентгенова снимка и заключението е: Нормално просветлени белодробни половини без да се откриват огнищни активни патологични промени. КДС-свободни. Хилуси-неразширени. Сърце - липса напатологично променени контури. Заключение нормална рьо-находка. Добавям, че съм на 26 години. Бихте ли помогнали с разшифровката и като цяло по повод състоянието? Благодаря Ви!
    от д-р Цончев | 27.03.2020 15:40

Аз лично не виждам пневмония, както е според описанието, но не съм рентгенолог...
    от Пламен Христов | 26.03.2020 20:40

Link, Уголемена и уплътнена дясна хилусна сянка. Пневмонични промени в дясно горно белодробно поле с реакция на малкия интерлоб
    от Пламен Христов | 26.03.2020 20:36

Здравейте, бихте ли ми дали препоръка за лечение ,
    от д-р Цончев | 22.03.2020 19:05

Полина - продължавайте лечението което ви е предписал пулмолога. Ако има влошаване в състоянието - обаждайте му се или отивайте на контролен преглед.
    от д-р Цончев | 22.03.2020 19:03

Анастасия - нищо притеснително няма в това описание.
    от д-р Цончев | 22.03.2020 19:02

Георги - аз лично не виждам между липсата на емфизем и тия лекарства. Вероятно колегата е установил и нещо друго, но е трябвало да ви обясни... първото е антибиотик, второто чревен пробиотик, третото - противовъзпалително.
    от д-р Цончев | 22.03.2020 18:58

Петя - нормално за възрастта. Нищо страшно няма.
    от Теодора Радославова Феодорова | 21.03.2020 14:05

Здравей,Полина! Тази болка в реброто и плешката ще ме побърка,все я мисля въпреки че вече не е силна както преди две седмици.И аз като теб по свое желание преди десет дни си направих рентген.Излезна че имам усилено белодробен рисунък повече в дясно,ходих на полмулог,пуснах изследвания ,каза че ми няма нищо всичко било наред този рисунък не бил в дробовете да не пия нищо.Аз обаче съм си паника отидох при ЛЛ и ми изписа Лекоклар.Вчера ходих пак на снимка пак по мое желание,викам си поне този рисунък няма да е там,е да ама пак си е същото. Ренгрнолога ми каза да се успокоя,че ми няма нищо,да съм се подсилила с храна и витамини.Но тази болка в реброто си е там.Пропусмах да кажа,че полмулога и ЛЛ твърдят,че това е невралгия. Успех!
  • Резултат от рентген на бял дроб
    от Polina | 20.03.2020 15:40

Здравейте,доктор Цончев. След прекаран бронхит декември месец и лекуване със Зинат, Амикацин инж, намаля кашлицата,храчките,но остана и до днес лека кашлица сутрин и една болна в целия гръден кош,която всички лекари определят като невралгия. След изпити всякакви добавки с витБ , обезболяващи инжекции,болката още я има и днес направих отново рентген ,по свое желание. Резултатът - Усилена бел.структура двустранно. Вдясно(където доста ме боли) паракардиалнл наличие на слабо нехомогенно засенчване. Bronchopneumonia dex. Пулмолог ми изписа Аугментин и Проспан и каза,че не съм за болница,въпреки,че аз имам задъхване,стягане,болки в гърдите. Какво мислите? С астма съм,лекувам я с Монтекон и Пулмикорт.
    от Anastasia | 14.03.2020 14:48

Здравейте. Моля за разчитане на следния резултат от снимка на бял дроб “Белодробните полета се просветляват без данни за засенчвания, свободни к. д. с. Снимката е правена по повод продължаваща вече месец суха кашлица. Благодаря предварително!
    от Петя | 09.03.2020 20:03

Д-р Цончев. Здравейте. На снимка на бял дроб преди 6 месеца беше разчетено следното: Не се виждат инфилтративни ири други огнищни патологични промени в белодробния паренхим на тази проекция. Пневмофиброзни промени в ляво паракардиално. К. Д. Синуси свободни. ССС нормална за възрастта. Сега направих нова , защото много ме притеснени тази пневмофиброзна промяна. Четох ужасни неща за тази болест и на новата рентгенография нямаше нищо от фиброзата. Пишеше само че няма инфилтрати и нищо друго. Възможно ли е или не е разчетена добре снимката?
    от Georgi | 09.03.2020 16:49

Здравейте д-р Цончев. След като прочетох за емфизема , днес бях на пулмолог и след преглед и снимката той каза , че няма наличие на емфизем ... предписа ми Молоксин , Ентерол и Фламексин , незнам да ги взимам ли или не , все пак са антибиотици , а аз не съм болен. Благодаря.
    от Петя | 09.03.2020 01:12

Здравейте д-р Цончев. На снимка на бял дроб пише пневмофиброзни промени от ляво. На 53 години съм. Това опасно ли е и лекува ли се. Четох че от поставяне на диагнозата оставали около 5 години на човек и се притесних.
    от Петя | 09.03.2020 01:10

Здравейте д-р Цончев. На снимка на бял дроб пише пневмофиброзни промени от ляво. Това опасно ли е и лекува ли се. Четох че от поставяте на диагнозата оставали около 5 години на човек и се притесних.
    от Georgi | 08.03.2020 11:00

Здравейте. На 30 години , шофьор - снабдител (вдигат се тежки предмети) ... непушач. Опасен ли е този емфизем , какво трябва да правя. Също някой път имам чувство за недостиг на въздух.
    от д-р Цончев | 07.03.2020 19:51

Маринела - данните са за възстановителен процес след прекарано белодробно възпаление.
    от д-р Цончев | 07.03.2020 19:45

Георги на каква възраст сте и какво работите? Има данни за емфизем и вероятно от там са ви оплакванията.
    от д-р Цончев | 07.03.2020 19:43

Петров - за 5-6 дни е възможно да не настъпят някакви промени в снимката. Важното е детето клинично да е добре, или поне да е по-добре. Ако това е налице значи лечението върви добре, а рентгеновата находка ще се промени постепенно.
    от д-р Цончев | 07.03.2020 19:39

Анна - има данни за малко фиброза, което за възрастта не е типично, но може да се свърже със заболяването
    от Marinela Stamenova | 06.03.2020 09:52

Здравейте,може ли мнение за резултат от снимка на бял дроб:резорбтивни интерстициални/неконфлуиращи/сенки вдясно-субхилерно и паракардиално,на фона на усилен хилусен,ивицест съдов и перибронхиален рисунък.сърце-б.о.
    от Georgi | 05.03.2020 18:38

Link Link
    от Georgi | 05.03.2020 18:35

Здравейте! Може ли мнение за рентгенова снимка. Направих я, защото от 2 месеца имам стягане/тежест в гърдите и лека болка при напрягане. Благодаря.
    от Petrov | 05.03.2020 14:16

Само да да добавя, че става въпрос за дете на 14 години и в момента продължава 5 дневно антибиотично дом.лечение. моля ви за коментар на предния пост. Благодаря.
  • Резултат от рентген на бял дроб
    от Petrov | 05.03.2020 14:03

Здравейте! Може ли да ми разчетете резултат от ренгенова снимка набял дроб: на фона на общо повишена белодробна прозрачност установих: Дребнопетнистои ретикулерно засенчване от алвеоларен тип вдясно паракардиално. Медиастинална сянка-с нормални размери.Не установих Ро-данни за сигнификантна патологияв презентираните костни структури на гръдна клетка. ССС-нормални размери и конфигурация. Ро-данни за бронхопневмония декстра. След което ни приеха в болница и ни лекуваха за пневмноия декстра. След 6ят дет от първата рентгенова снимка ни правят контролна, на която пише сравнено с предходното изследване, без промяна в находката. Моля, ако може да ни разчетете има ли нещо притеснително. Притеснява ме това което са писали на контролата.
    от анна | 02.03.2020 11:59

Здравейте,след рентгена на синът ми заключнието е :Двустранни ограничени пневмофиброзни промени.Нискостепенни хиповентилаций в дясна белодрона основа.Какво означава това?Той е на 13г. и е астматик.
    от д-р Цончев | 29.02.2020 16:51

Няма някакъв сериозен проблем. Измененията са по типа на бронхита, който вероятно сте прекарала. Вземете си муколитик за известно време и ще ви мине.
    от Яница Константинова | 29.02.2020 09:35

Здравейте, моля Ви за коментар на резултата ми от снимка на бял дроб: Пулмо двустранно ивицесто усилен перихилерно и паракардиално белодробен рисунък с повишена бронхиална проследимост към периферията. Липсват инфилтривни засенчвания. Нормално просветлени КДС. ССС - в норма за възрастта. Повода за снимката е, че се чувствам отпаднала и лесно се задъхвам. Преди седмица имах просто една хрема и леко зачервено гърло, тъй като пътувах пих и антибиотик. Изследванията са ок, CRP 0.93, не съм кашляла, не пуша. Доста се притесних!
    от Яница Константинова | 29.02.2020 08:34

Ако мога да добавя само, че имам силиконови импланти в гърдите. Това не знам дали пречи... не пуша също така!
    от Яница Константинова | 29.02.2020 08:30

Здравейте, моля Ви за коментар на резултата ми от снимка на бял дроб: Пулмо двустранно ивицесто усилен перихилерно и паракардиално белодробен рисунък с повишена бронхиална проследимост към периферията. Липсват инфилтривни засенчвания. Нормално просветлени КДС. ССС - в норма за възрастта. Повода за снимката е, че се чувствам отпаднала и лесно се задъхвам. Преди седмица имах просто една хрема и леко зачервено гърло, тъй като пътувах пих и антибиотик. Изследванията са ок, CRP 0.93, съм кашляла, не пуша. Доста се притесних!
    от д-р Цончев | 22.02.2020 19:01

Прекарали сте нещо, но в момента ако се чувствате добре не виждам проблем.
    от Алекс | 21.02.2020 11:27

Здравейте, моля за мнение на следния резултат. Лекарка ми каза, че това най-вероятно е вследствие на изкаран вирус. Но че сега не съм заразна и няма нужда от специални хапчета. Дясноконвексна торакална сколироза. Разгънати белодробни половини. Рентгенови данни за умерено изразен двустранно:хилусен, съдово-бронхиален и перибронхиален рисунък. ОбС:бронхитис алергика?сърце:б.о
    от д-р Цончев | 19.02.2020 20:02

Саня, пропуснал съм го при предния преглед. Няма нещо притеснително като цяло. Има си данни за бронхит, но при условие че сте прекарали вироза това може да се очаква. Постепенно ще премине, вероятно известно време ще ви дразни кашлица и парене в трахеята но постепенно ще мине. Набляхайте на хидратиране на организма - чаеве, течности, АСС, Геломиртол, трахизан и др. подобни, според това кое ви действа по-добре.
    от sanq_g | 17.02.2020 18:08

Д-р Цончев, ще Ви бъда благодарна ако ми разясните резултата от направена рентгенова снимка на бял дроб. Писала съм на 15.02.2020 г. Благодаря за отделеното време.
    от д-р Цончев | 17.02.2020 17:31

Не е рак, бронхит е.
    от Стефан | 16.02.2020 15:10

Какво означава,прозрачен Белодробен паренхим.Начални бронхитни и пневмофиброзни промени. Хилуси-умерено уплатнени и с уморен нитерстициален рисунък. Мед кд.-синуси и диафрагмални куполи в норма. КТИ -под 50% Моля за помощ рак ли е това?
    от sanq_g | 15.02.2020 13:03

Здравейте д-р Цончев. Ще бъда благодарна ако ми разясните резултата от рентгеновото ми изследване след - Д: Рентгеново данни за бронхитни, перибронхитни и фиброзни промени, главно в дясно - субхилерно и паракардиално. Липсва пневмоничен инфилтрат. Сърце - б. о. След прекарано вирусно заболяване от края на м. декември с остатъчна кашлица.
    от д-р Цончев | 13.02.2020 18:41

Елена - вероятно човека е прекарал възпалителен процес по някое време, но към момента няма активна пневмония. По-скоро вероятно се касае за бронхит, ако е на възмвраст е възможно да има и сърдечни проблеми които да допринасят за това състояние. Понякога е много трудно да ги накараме да си пият лекарствата между другото....
    от д-р Цончев | 13.02.2020 18:39

Гери - нищо ви няма, спокойно.
    от Elena Mihailova | 13.02.2020 16:35

Моля за мнение : от снимката на бял дроб пише :усилен ивицесто ретикуларен рисунък двустранно на основите и парахилерно без характер на засенчване,уголемени хилусни сянки усилен съдов строеж, свободни к.д синуси и ъгли. Става въпрос за баща ми който е с ужасна кашлица от поне от 2 месеца и храчките са бели.Изписали са му аугументин и солволан, но той не иска да пие нищо!
    от Гери | 09.02.2020 11:29

Здравейте, много съм притеснена. Прекарах бронхит, и понеже нямам подобрение след ренгена ме пращат на скенер. На рентген а разчитането е: Рентгенография на гръдни кош в лИце ва проекция право положение. Разгъната белодробен парене им двустранно. Без данни за огнищно инфилтратилни засенчвания. Хилус ни сенки рязко структурирани , не уголемени , лява с размери на Горна граница. КАК свободни. Диафрагмални купил с гладки и резки контури. Сърдечно съдова сЯнка срединно разположена не уголемена. Няма данни за оформени пневмонични инфилтратилни. Много се стреснах да не става дума за рак! !! Моля за мнение
    от д-р Цончев | 04.02.2020 18:35

Нищо притеснително не виждам в това заключение, не ви трябва пулмолог.
    от savina67 | 02.02.2020 18:38

Здравейте, имам Лупус еритематодес, на 52 г съм, лекувам се с Метилпреднизолон -1табл. и Бенлиста. В рентгеновата ми снимка на бял дроб отпреди 3 дни пише Неуголемени хилусни сенки, Сгъстен двустранно белодробен рисунък, понижена паренхимна прозрачност, диафрагмите са гладки, свободни к.д. синуси, СЪРДЕЧНА СЯНКА -ЛЕЖИ НА ШИРОКА ОСНОВА, и накрая пише заключение - рентг. данни за белодробна венозна ХИПЕРВОЛЕМИЯ. Няма данни за настоящо белодробно заболяване. И въпросът ми е- как се тълкуват тези данни и необходимо ли е спешно да потърся специалист - пулмолог или кардиолог. Благодаря ви
    от д-р Цончев | 01.02.2020 16:13

Не виждам нещо нередно, все пак пулмологът е точния човек който трябва да вземе решение за вашето лечение.
    от yonov | 31.01.2020 14:01

Днес разчитането от последната трета снимка е "няма данни за рентгенова находка за белодробно и сърдечно заболяване". Пулмолога ми даде помпичка Фостер, Флостерон една инжекция /мускулно/ и фортекал, според Вас правилно л ие лечението ? Преди това веше направена микробиология , аз си взех сам гърлен секрет с резултат streptococcus pneumoniae сензитивен на амоксицилин с клавуланова киселина, цефтриаксон, клиндамицин,еритромицин и бисептол. Аз досега съм лекуван с цефтриаксон венозно по 1 гр. на 12 часа - 10 дни, левокса, клацид и в момента на втори ден Азакс, от вчера вечерта кашлицата отново се засилва и от къртеща преминава пак в суха кашлица, с невъзможност за изкашляне и свирене в гърдите. По препоръка на лекаря от днес спираме антибиотиците.
    от Mariq | 31.01.2020 08:53

Здравейте,снощи писах относно снимката,която ми напраевиха,незнам дали е сериозно и изисква ли лечение,казаха че нямам пневмония и нищо повече,моля за вашия отговор
    от Mariq | 30.01.2020 18:51

Здравейте,след прекаран вирус,по повод парене в гръдната област направих снимка,резултата е Уплътнени хипудни сенки.Усилен белодробен съдов рисунък.свободни КДС Благодаря
    от yonov | 30.01.2020 17:18

Беше направена микробиология , аз си взех сам гърлен секрет с резултат streptococcus pneumoniae сензитивен на амоксицилин с клавуланова киселина, цефтриаксон, клиндамицин,еритромицин и бисептол. Аз досега съм лекуван с цефтриаксон венозно по 1 гр. на 12 часа - 10 дни, левокса, клацид и в момента на втори ден Азакс, от вчера вечерта кашлицата отново се засилва и от къртеща преминава пак в суха кашлица, с невъзможност за изкашляне и свирене в гърдите.
    от д-р Ралица Правова | 30.01.2020 11:03

Не е невъзможно да протича по-затегнато, но въпросът е и да се лекува със специфичен антибиотик, на който да е чувствителна бактериалният причинител. На Вас вземана ли Ви е микробиология, за да се изолира причинител и да се започне това специфично лечение, тъй като ако антибиотикът не отговаря на конкретния причинител...

Напиши отговор
487 намерени, страница 1 от общо 10