Бели дробове и плевра. Пневмония | храчки в гърлото, в трахеята

Напиши отговор
  • RE: храчки в гърлото, в трахеята
    от д-р Цончев | 17.11.2019 19:31

Имате обострено възпаление на трахеобронхиалното дърво. Като намалите цигарите е нормално секрецията и храчките да се увеличават - това е химичен механизъм.
    от Антоан Георгиев | 14.11.2019 07:34

Здравейте на всички, пред 3 седмици бях болен. Нямах температура, а имах силни болки в гърлото и запушен нос. Оправих се бързо, но преди 1 седмица усетих че имам храчки в гърлото рано сутрин. Всяка сутрин тези храчки ме дават и кашлям като магаре. Спрях цигарите за 2 дена, но се окоза, че не е от тях. Вече 2 седмица не мога да ги изхрача. Само сутрин се появява тея храчки. Какво може да е и как може да се оправя с тези храчки? Благодаря предварително. ????
    от д-р Ралица Правова | 07.06.2019 14:46

Първо направете консултация с личния лекара, за да преслуша белите дробове и да прецени дали да Ви прати при пулмолог.
    от Jess | 05.06.2019 22:09

Здравейте, преди две седмици изкарах вирус с много силни болки в гърлото. Не можех изобщо да преглъщам, имах и хрема и нещо като постоянна храчка застанала в гърлото. Личната ми изписа аугментин. Пих го една седмица, гърлото ми мина. От няколко дни обаче освен чуството за храчка имам и едно много странно бълбукане в дробовете. Усещам го като газове на гърба при издишване повече. Нямам температура, кашлица и неразположение. Въпросът ми е трябва ли да посетя пулмолог? Навсякъде като чета ми излиза емфизем и разни други плашещи неща и ме е страх.
    от д-р Ралица Правова | 26.05.2019 21:06

Не е изключено да преминава към астма (т. нар. алергичен марш), но в началните фази лесно може да се овладее пренастройката на организма. Към какво е алергичен. Има възможност и за имунотерапия при алергии - това е линк към статията - Link Може да попитате и алергологът за нея - дали е подходяща при детето.
    от Галина Куртева | 25.05.2019 22:44

Здравейте!Синът ми страда от алергичен ринит .Вече втора година от май до юни му се запушва носа.Другото което ме притеснява че когато лепне вирус му се появява една храчка в гърлото която не може да отдели.И от време на време казва че го стягат гърдите.През април правехме снимка и се оказа начални интерстециални изменения горе вдясно според лекарите пневмония .Беше на венозен антибиотик.Аз обаче си мисля дали това не са симптоми на астма.Ще направя консултация с алерголог.Може ли да са симптоми на астма?
  • Re: храчки в гърлото, в трахеята
    от д-р Цончев | 03.11.2016 19:13

Добре е да го види УНГ лекар това гърло, но вероятно се касае за възпаление по типа на фарингита.
    от Александра | 02.11.2016 15:45

Здравейте! От около 3 месеца чувствам, че имам заседнали храчки в гърлото, опитвам се да ги изкарам сутрин но е много трудно, излизат по малки частици след което в продължение на деня усещам как ги преглъщам и бързо отново се връщат и застават на гърлото. Появиха се след като започнах работа и в началото за няколко седмици бях увеличила цигарите до около 10 на ден, в последствие намалих пушенето до 2-3 цигари дневно, но проблема си остана без промяна. Моля за съвет и благодаря предварително.
    от д-р Цончев | 17.03.2013 07:58

Моля, пишете на кирилица!
    от cvetelina | 15.03.2013 20:37

DA VI SPODELJA NABARZO KAKVO OTKRIH I NJAMA DA VI DOSAJDAM POVE4E. RIGAN,MA6TERKA,MEDICINSKA RUJA,ANASON,EVKALIPT,LIPA,4UBRICA,KARAMFIL(PODPRAVKA). NAPRAVETE SI 4AI S EDNO OT TIAH ILI SMESETE NJAKOLKO.AKO NE VI SE PIE,MOJE I GARGARA.AZ PROBVAH EDIN SMESEN 4AI I POLOJENIETO SE POOPRAVI :P .USPEH NA VSI4KI. :!: I NE ZABRAVJAITE DA HAPVATE 4ESAN :P
    от cvetelina | 15.03.2013 18:19

ma kakvo samovnu6enie,ni6to podobno-napravo sa si realnost.sled okolo 2 dni ma4enija na tretija uspjavam da izpljuia prokletata hra4ka.ne hodja po lekari,predpo4itam alternativnata medicina.za vsi4ko sa vinovni samoletite deto praskat ortovi i tejki metali.tuk prosto e neponosimo-vseki den bez prekasvane ot rano sutrinta dokato se stamni i ne se vijda pove4e.100% sam sigurna,4e e ot tjah.zapo4vam da tarsja njakoi lesen i prilojim na4in da se otarvem ot tjah :roll: IZVINETE 4E PI6A NA LATINICA,NO TOVA E POLOJENIETO
    от desita_kn | 23.11.2010 15:00

И аз чувствам подобно нещо от десетина дни. Но храченето ми е предимно сутрин, дори при миене на зъбите повръщам. На два пъти ми се случва да имам чувството, че се задушавам, защото чувствах оток на лигавицата над небцето. Сега чувствам някакви израстъци в трахеята или някъде там, които се движат, а не са на постоянно място. И вратът ми е постоянно схванат, дори кожата отпред на гръкляна ме боли и я чувствам опъната. И понеже тази година се скъсах да ходя по различни лекари и ми омръзна, реших да пиша за мнение тук.
    от д-р Цончев | 09.11.2010 14:17

Зависи от причината, довела до езофагоспазъма, но по принцип лечението е със спазмолитици.
    от taniyo | 07.11.2010 16:54

аз имам езофагоспазъм доказан с ФГС и как се лекува д-р Цончев
    от platon | 07.11.2010 10:19

Здравейте! От около 4 месеца имам сериозен проблем...краят на месец юли изкарах пневмония,инфилтративна я нарекоха лекарите,бяхме заедно с детето ми,което е на 12г. То се оправи за една седмица и оттогава няма проблеми,но аз....аз вече не знам какво да правя!След като оздравях,две седмици бях добре,после почнах да кашлям отново,докато не отидох на лекар и на 4-ти октомври ми направиха отново снимка на белите дробове.Оказа се възпаление на бронхитите,изпих сума ти чайове и флавамед таблетки,и нофилин.....оправих се,почти,но онзи ден отново стигнах до лекар,този път пулмолог-жената ме прослуша внимателно,погледна снимката от 4.10.10-каза че са възпалени бпонхитите,даде ми направление за алерголог и сега остава да ида и там.... Всичко започна с едно ужилване от оса-началото на юли!Жилили са ме и друг път,но без никаква смущаваща реякция,леко подуване на мястото и това....но сега се изринах цялата,а след половин час като стигнах в бърза помощ-събрах границите на кръвното...Всичко мина за един ден ,после краят на юли вече ви писах че се разболях от пневмония и т.н.Въпросът ми е-защо имам кашлица,утихваща,почти изчезваща и появяваща се отново,със леко жълти храчки отначало,после преминават в бели,не много гъсти,като че ли усещам хрипове,но докторите не(това е само мое усещане),кашлицата е на пристъпи-може 3,4 часа да не кашлям,после кашлям мого,докато отделя секрет,кашлям,кашлям,отделям си секрети-усещам като че ли постоянно си имам храчка в трахеята и в гърлото и така вече 4 месеца.... Правиха ми изследване на храчка-нищо;кръвна картина-нищо;обем на дишане-добре;първа снимка на бял дроб-с петно като за пневмонията,втората-чиста,само леко там на бронхитите имаше слабо изразено....Пуша,не много-кутия за два,три дни,а сега много по-малко.На 35 години съм и не съм имала никога проблеми от такова естество Но,от 5 години си имам нещо като алергия от цъфтежа на дърветата,от домашния прах,от много неща,но рядко се проявява,предимно много кихам и имам хрема-пия Зодак и добре ми действа.Две кутии за тези пет години и то като се разболях от пневмонията-доизразходих втората кутия-значи по-малко от 2 кутии за 5 години.... Предварително благодаря за вниманието,ако има и отговор-би било успокояващо 8)
    от д-р Цончев | 05.11.2010 18:04

Възможно е алкохола да провокира т.н. езофагоспазъм, който да се прояви по подобен начин.
    от Dido1991 | 05.11.2010 12:30

Някой ако може да ми каже какво ми има.Онзи ден празнувах рожден ден и изведнъж осетих че имам нещо като чуждо тяло в гърлото ми.Аз пиех ракия и точно като отпих една глътка тогаз осетих че в гърлото ми ми пречи нещо. :|
    от д-р Цончев | 30.09.2010 13:35

Моля, пишете на кирилица!!
    от severina | 29.09.2010 20:56

gosi marinela i tanya tova simaz.taka za sijalenie pri men prodiljava da me mici i to postoqnno i vece ne mislq ce e ot nervi.mnogo bih iskala da si pogovorim ce imam da te pitam dosta nesta kak go cuvstvas kakvi izsledvaniq si pravil i t.n.izvinete me ce pisa na latinitsa. pisi mi na licni ste se radvam ako uspeem vzaimno da si pomognem kato znam kolko e ujasno tova cuvstvo
    от Hristo | 29.09.2010 01:05

Здравейте МARIELA M и аз имам ъщия проблем за "нещо заседнало в гърлото" от вече 3-4 месеца. и не знам по какви доктори вече да ходя. Ти как си изчезна ли проблемат ти
    от Sun4o | 18.07.2010 15:16

Оххх, какво да ти кажа, ти си в по - гадната фаза, щом 11 месеца си така постоянно, но трябва да има начин да се оправиш, ходи на психиатър , направи няколко сесии и пак с по леки лекарства, де да знам ! ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ ЖЕЛАЯ ! :)
    от MARINELA M | 18.07.2010 14:04

сънчо може би си права но как да го преодолея това то не се търпи аз постоянно го усещам и чак храчките ми пречат събират се в гърлото ми и ме мъчи много не мога да си лягам от това и аз имам тая диагноза но пия антидепресанти вече за кой път ми ги сменят и ривотрил също но не минава и не минава а и от туй нагоре и така се оригвам като за световно но в крайна сметка направих всички изследвания ехограх фиброгастроскопия скенер нищо и нищо на което да се радвам все пак здрава съм но как след като вече 11 месеца ме измъчва
    от Sun4o | 18.07.2010 13:25

...забравих да кажа че аз освен буцата за която мислех че имам, имах и сърцебиене, треперене, потене, замайване, задух и често ходене до тоалетната, но при паник атаките, а иначе буцата си я усещах постоянно, докато изведнъж не се махна, не знам как стана, явно съм се успокоила, а иначе от време на време пак си пийвам по едно хапченце мента , глог и валериана, ама като съм свръх нервна, може и да действа, може и да е плацебо ефект , но помага ! Хайде не мислете лошотии и се оправяйте ! Стискам палци, а вие се успокойте и помнете че " Най пагубното нещо е страхът " :!:
    от Sun4o | 18.07.2010 13:20

Не Маринела, сега не пия нищо, но 2007 когато бях за пръв път така и обиколих всички възможни лекари и ми бяха направени всички изследвания и никой не ми каза диагноза, отидох до ВМА и попаднах на невролог - психиатър Максимов, та той от пръв поглед и преглед каза : Паническо разтройство и нарушена вегетативна система - изписа ми Стрезам, пих ги 2 месеца и се оправих............но след 2 години, сиреч миналата година пак имах гадното усещане за храчка и буца, пак ходих на лекари и пак няма ти нищо...после се поуспокоих и започнах да пия мента , глог и валериан, действа ми страхотно, сега нямам никакви буци в гърлото и не мисля за тях естествено, прочетох книката на Дж. Кехоу - "подсъзнанието може всичко и установих че ако мисля за лоши неща , току виж съм си ги предизвикала и така започнах по ведро да гледам на нещата ....... УСПЕХ на всички вас, но паник атаките и тревожните разтройства са ужасен страхов капан, гледайте да не попадате в него , гадно си е !
    от MARINELA M | 17.07.2010 13:56

Сънчо а пиеш ли някакви лекарства и как точно се чувстваш опиши та може и на мен да помогнеш
    от Sun4o | 17.07.2010 11:09

САМОВНУШЕНИЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ! УБЕДЕНА СЪМ, аз имах същия проблем и още го имама нещо като храчка като бучка, ходила съм по лекари, но нищо ми няма, всичко е от играта на мозъка, а ние влизаме често в нея и почти винаги той печели !Нервите са опасни и имитират много болести ! УСПЕХ ! Ще се оправите както и аз ! :idea:
    от veni 19 | 13.09.2009 23:31

Здравейте,Zorka_71! И аз като вас имам същия проблем точно както го описвате.Вече трета година не могат да установят какво ми е.Правих доста изследвания казват че няма проблем но........аз непрекъснато чувствам това неразположение.Не мисля че е от внушение.Вече нямам идея към какъв лекар да се обърна.При вас има ли някакво развитие моля споделете ако има промяна.
    от sweetar | 06.09.2009 10:20

здравей зорка искам да ти кажа ,че съм имала същия проблем като теб,само че аз не съм чувствала нито болка нито нищо или пък да съм го усещала при движение и такива неща.Просто и аз като теб си имах внушение че имам нещо на гърлото и че седи там и не мърда както каза ти без болка без температура.Само че аз по едно време даже като преглъщах имах чувството че ми засяда храната.И отидох на уши,нос,гърло и ме прегледа и ми каза ,че нямам нищо също като теб е внушение и от нерви и ми изписа дианксит както на теб.Пих го и ми мина и после бях забравила за него и ми нямаше нищо,но като се сетя и пак си представян пак почва така.Така че споко само,и не мисли за него че то от това се храни от нерви.Дори от време на време сега пак си го усещам ,но като си казвам споко споко и ми минава за 2 седмици.Споко!
    от zorka_71 | 30.07.2009 22:48

Въпросът е че аз нямам нито температура, нито някаква болка. просто имам усещане, че нещо ми пречи - в гърлото, в гърдите. Когато се движа също имам усещане, че нещо в гърдите, леко в дясно имам нещо което ми пречи. Не знам дали от внушение да чувстваш такова нещо. Понякога когато съм в легнало състояние и след като се изправя, първоначално като вдишам няколко пъти чувствам все едно имам хрипове. Личният лекар ме слуша на слушалка и каза, че нямам нищо на белите дробове, че това ми е от внушение.
    от Снежана Станева | 30.07.2009 21:52

naskoro imah sushtiq problem-dishah trudno,poddurjah temperatura,imah mnogo silni bolki v gurloto-okaza se che imam ostra virusna infekciq i alergenen sindrom.Ostaviha me b bolnica za edna sedmica-imah i vuzpalenie na traheqta.Ako imash podobna simptomatika idi na ushi nos i gurlo da te pregledat.Ako pushish poveche ot normalnoto e vuzmojno prichinata da e v cigarite
  • храчки в гърлото, в трахеята
    от zorka_71 | 30.07.2009 21:10

От известно време чувствам, че имам нещо като храчка в гърлото /понякога в гърлото, понякога в гърдите/, просто чувствам, че имам нещо и ми пречи, но не мога да го откашлям да го махна. Не знам на какво се дължи това. ходих на лекар и ми казаха, че е от самовнушение. Пих деанксит около 2 месеца и това нещо се загуби. Спрях деанксита и сега от няколко дена пак чувствам това нещо. Не мога да приема, че това нещо е само от внушение. мисля, че има нещо по трахеята ли, не знам къде. Ако може някой да ми отговори дали е възможно това да става от само внушение или нещо друго моля да ми пише. Когато това стане само за него мисля и ще се побъркам, че ми има нещо.

Напиши отговор