Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт | Ниско кръвно и слаб пулс след много синлен стрес

Напиши отговор
  • RE: Ниско кръвно и слаб пулс след много синлен стрес
    от д-р Ралица Правова | 25.11.2021 18:21

Да, промените в нивата оказват ефект върху тези симптоми
    от Neli St. | 25.11.2021 07:00

Много, много благодаря за отговорите, д-р Правова! Не, не ме насочи към други изследвания. Просто заключението беше здрави щитовидна и надбъбречни жлези. За надбъбречна умора съм чела, че при нея има моменти на висок и на нисък кортизол и е въпрос на шанс кога какъв ще е в даден ден/час от денонощието. Не разбрах само, може ли толкова много да влияе на кръвното и пулса - да ги прави толкова ниски...
    от д-р Ралица Правова | 24.11.2021 15:19

Пропуснала съм по-долните постове. Според някои колеги съществува т. нар. синдром на надбъбречната умора, при който нивата на кортизол са в норма, но са налице изброените от Вас симптоми. Много ендокринолози отричат подобна диагноза. Ендокринологът насочи ли Ви за други изследвания?
    от Neli St. | 23.11.2021 15:35

Да, вече бях при ендокринолог, както съм писала, но в предишни постове. Отхвърли се точно такъв проблем (надбъбречни жлези).
    от д-р Ралица Правова | 23.11.2021 14:57

Възможно е след подобна ситуация на голям стрес да е налице изчерпване на депата, но ако има и увреждане на жлезата - перманентно е налице недостиг, ако в случая е налице този проблем при Вас. Затова първо направете консултация с ендокринолог, за да се види дали за този проблем се касае в случая
    от Neli St. | 22.11.2021 16:28

Възможно ли е този хормон да "пада" само понякога под влияние на стрес/нерви/психични фактори?
    от Neli St. | 22.11.2021 16:26

Ендокринологът, който го назначи, спомена мисля точно за такъв проблем, но го отхвърли след като видя този резултат.
    от Neli St. | 22.11.2021 16:25

Много благодаря за отговора, д-р Правова! Имам изследван и кортизол и той е 522 nmol/l (реф. ст. 171-536). Бях под голям стрес по време на изследването, ако има значение. И беше ден, в който бях горе-долу в кондиция, защото бях консумирала солени храни предишните дни. Сутрин, на гладно беше изследването.
    от д-р Ралица Правова | 22.11.2021 14:59

Бих Ви насочила към ендокринолог и то конкретно за проблем с надбъбречните жлези - т. нар. недостатъчност или намалена функция. За да се измерят и нивата на кортизол
  • Ниско кръвно и слаб пулс след много синлен стрес
    от Neli St. | 20.11.2021 21:08

Здравейте! След преживян изключително силен стрес преди две години имам ниско кръвно (например 85/55) и пулс около 50. От това нямам физически сили и през студената част на годината - лошо оросяване. Правих си всякакви изследвания, включително на щитовидната жлеза и всичко е перфектно там. Въпреки че, ако си измеря и телесната температура също е ниска обикновено (с живачен т. мерена, би трябвало да е точно). Нещата временно могат да се оправят, ако приема много голямо количество сол, но не мисля, че това е решението. А и след това логично съм ужасно подута. Целият проблем възникна от този стрес, но той отдавна мина, а това си остана. По-рано в живота си пак съм имала силни стресове и е имало същия ефект, но всичко е преминавало, а сега вече толкова много време - не. Жена на 30г съм. Ще съм безкрайно благодарна на лекарите в сайта, ако изкажат мнение...

Напиши отговор