Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт | До д-р Цончев

Напиши отговор
  • RE: До д-р Цончев
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.05.2020 19:34

    При невролозите е като при всички останали лекари... Човек трябва да успее да попадне при подходящия лекар, да го хареса и да му вярва - тогава лечението е по-лесно и по-успешно.
  • RE: До д-р Цончев
    от Катерина | 30.05.2020 08:19

    Благодаря Ви за са подробно разяснение..Жив и здрав да сте..Малко са лекарите, които си правят труда да обяснят на нас обикновените хора.В 90% специалистите предписват поредното лекарство, казвайки ти пий и точка.Но и голяма част от пациентите отиват неподготвени,чакайки да им реши проблема от раз.На лекар и поп се казва всичко.:))Така той има обща картина за поредният пациент..За невролозите в България определено изпитвам страх..
  • RE: До д-р Цончев
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.05.2020 18:49

    Няма смисъл от невролог. В случая колегата има предвид разстройство в регулацията на двете основни регулиращи системи - симпатикусова и парасимпатикусова. При някои случаи превалира активността на симпатикусовата система и в резултат се получава хипертония и хатикардия. Това го лекува кардиолога със съответните средства.
  • RE: До д-р Цончев
    от Катерина | 27.05.2020 13:09

    За годините гоня 60-те..Вчера бях отново на кардиолог.Помолих го да ме изслуша, защото ми писна да сменям кардиолози.Мисля,че попаднах на добър кардиолог Илчо Илчев. Каза ми,че каквито и изследвания да правя,нищо няма да излезе.Сърцето ми е О.К...Изследванията като кръвна картина О.К...С две думи органите са ми наред..Било на нервна основа.В момента пия сутрин 1/2 диуретик+1/2 престилол, а вечер 1 таб. тенаксум+ 1 таб.липантил ....Остана да търся невролог.Ако си спомняте бяха ми изписали лирика...Бях намерила от Гърция 25 мг..но получих зависимост при условие,че го пиех по 1 на вечер.Другото беше Дулоксетин,но сутрин след сън треперех като наркоман..И него спрях.Благодаря Ви за отговора докторе.
  • RE: До д-р Цончев
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.05.2020 11:01

    Прочетете за т.н. "есенциална хипертония". Това е една основна форма на хипертония при която реална причина за високото кръвно не се открива и тогава се лекува симптоматично до овладяване на симптоматиката. Много често този вид хипертония е труден за лечение и изисква комбиниране на няколко медикамента до постигане на ефект. Така че оставете кардиолозите да ви лекуват, те си знаят работата. На колко години сте?
  • RE: До д-р Цончев
    от Катерина | 22.05.2020 23:12

    Здравей доктор Цончев..Пак закъсах с кръвно.Обиколих 2 кардиолога и в момента съм при 3-ти.Наново прегледи и изследвания като всичко е в нормата, включително и нефролог.Но всички те ми лекуват симптомите без да знаят причината.Записах час на ендокринолог. Умувам да направя снимки на врата.Възможно е да имам ошипяване и да притиска нерв.И ви питам какви изследвания още да направя.За капак сърцето ми прескача.Кардиолога ми предписа медикамент да намали пулса, а той вместо това се увеличи и сърцето започна да играе като пинг-понг. Искам да стигна до край.Вярвам,че медицината е напреднала и щом може да се присажда сърце то може да се открие проблема - защо ми се повишава долната граница.Целият проблем идва от нея.Предварително благодаря.А за лириката я спрях...За жалост разбрах, че я предписват и на млади момичета...Тъжно.
  • RE: До д-р Цончев
    от Доц. д-р Цончев, дм | 19.01.2019 15:19

    Е, след определена възраст всички започваме да пием по някое друго лекарство.
  • RE: До д-р Цончев
    от Катерина | 15.01.2019 23:44

    Първо искам да се похваля, че вече съм по-добре.Случих на добър лекар в Пловдив.След като ми откриха високо кръвно налягане, след приема на тинаксум главоболието намаля или по-точно болката в тила изчезна.Влезнах в клиника и ги помолих да ми направят пълни изследвания.Оказа се, че имам повишен холестерол 7,16 и Триглицериди 3,34 .Добрият доктор ми предписа Холиб.Определено главоболието още повече намаля.Сега имам на моменти сутрин след събуждане.Отново направих изследвания и всичко е 6 включително и В12 ..Успоредно с това имах болки в сърдечната област, които отшумяха.Дано не се връщат..Препоръча ми се, ако имам още главоболие пак да се обърна към невролог,но за сега не мисля да го правя, защото не е постоянно и силно.С леко обезболяващо отминава..Не съм лекар и не мога да взема отношение, което лекарство или изследване даде резултат,но се надявам че съм успяла да се справя до някъде с проблема.За сега приемам тинаксум и холиб, който май са за цял живот.
  • Re: До д-р Цончев
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.08.2018 22:07

    Няма как да се каже, обикновено е бавно
  • Re: До д-р Цончев
    от Стефани Христова | 26.07.2018 09:30

    Посетихме УНГ, според него е лимфен възел, има от същата страна излизащ кътник, а на сливицата пак от същата страна нещо бяло капсуловано сякаш тапичка, но детето е жизнено, няма температура и се храни прекрасно. Предписаха ни хомеопатия и шуслерови соли. Въпросът ми е за колко време трябва да се възстанови възела и има ли място да се притеснявам? Благодаря
  • Re: До д-р Цончев
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.07.2018 22:09

    Ако расте зъбче, вероятно е лимфен възел. На тази възраст не съм виждал липоми...
  • Re: До д-р Цончев
    от Стефани Христова | 22.07.2018 13:42

    И все пак какво би могло да бъде? Благодаря
  • Re: До д-р Цончев
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.07.2018 20:28

    Идете да го види УНГ лекар или лицево-челюстен хирург.
  • Re: До д-р Цончев
    от Стефани Христова | 16.07.2018 23:05

    Здравейте, въпросът ми е следния. На детето ми 2.6 години зад ухото ниско долу има нещо като топче, не ми е ясно дали е структура на черепа, поддут лимфен възел или някакво липомче. В момента й расте кътник от същата страна. Не мога да преценя дали я боли или не, не ми казва нищо. Много съм притеснена от прочетено в мрежата, според педиатъра й, може да е липом или нещо подобно, но за сега да наблюдавам дали расте. Но как майчино сърце да седи и да чака. Моля споделете мнение. Благодаря!
  • Re: До д-р Цончев
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.07.2018 19:43

    Въобще не съм казал че са некадърни, напротив.
  • Re: До д-р Цончев
    от Катя | 12.07.2018 19:26

    Не съм много съгласна с вас..Познавам доста кадърни лекари завършили в Италия и Лондон.А наш българин завършил медицина на остров Крит е един от най-добрите очни специалисти на додека нися(Дванадесетте острова)Има си собствен кабинет на остров Родос и е един от най-търсените при гърците,а съпругата му гъркиня-завършила неврология в Пловдив, работи в най-голямата болница на острова.
  • Re: До д-р Цончев
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.07.2018 19:24

    Е те гърците у нас учат медицина, у тях си в Гърция малко завършват, нали и аз им преподавам :lol:
  • Re: До д-р Цончев
    от Катя | 01.07.2018 18:25

    В интерес на истината и аз не съм въодушевена с тази лирика.Въпреки това се снабдих от Гърция с 25 mg. за сутришен прием.Явно ще се наложи да сондирам мнение с друг невролог,но не и тук в България.В края на лятото ще предприема пътуване до Родос,а там по-голямата част от бившите ми работодатели са лекари на които имам доверие.Тъжна картина.Все пак ви благодаря много тъй като уважавам вашето мнение, което е ценно за мен.Единици са като вас,така откровени.Респект.
  • Re: До д-р Цончев
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.06.2018 21:09

    Според мен махайте лириката, аз лично не я харесвам особено. Ако кръвнното продължава да играе пак трябва да идете при кардиолога.
  • До д-р Цончев
    от Катя | 26.06.2018 20:21

    Здравейте.След 3 месечно непрестанно главоболие посетих невролог.Оказа се,че имам повишено кръвно налягане 145/95...Препоръча ми кардиолог и успоредно с това ми предписа Лирика по схема.Сутрин и вечер по една капсула+Аритави 1 капсула дневно+напроксен 250 mg. 2 пъти дневно.Ако продължи главоболието то схемата с Лирика минава 3 пъти дневно.Но при сутришният прием на Лирика съм като отнесени от вихъра и не мога да шофирам.За капак имам усещането,че сякаш с четка ми се изтрива паметта и след обяд не помня подобрости. Отново отидох до невролога и го уведомих при, което ми каза да го приемам само вечер.От тая лирика започнах да се събуждам през нощта като таласъм и не знам какво става.С две думи не се чувствам добре.Преди него пиех серопрам години наред и си бях супер.Спря ми го.Тези дни пътувам до Гърция и ще си взема по малки милиграми Лирика.Отидох на кардиоложка, която ми каза, че със сърцето съм си повече от добре.Предписа ми за кръвно Тенаксум по 1 сутрин.От него ми падна горната граница на 98/100.Реших сама да си намаля дозата на 1/2 сутрин при,което горната се нормализира,но долната играе на 85/87 ..и обратно при което главоболието започва пак.При цяла таблетка горната пада максимално и долната се нормализира.Объркана съм и не знам как да реагирам в даденият случай.На личната ми лекарка изобщо не мога да се доверя..Ако не бях поискала направление за невролог щеше още да ме съветва да пия обезболяващи.Надявам се да ми дадете някакъв съвет.

Напиши отговор