Артериална Хипертония. Повишен холестерол. Инфаркт | Странни топчета по вените. Какво може да е?

Напиши отговор
  • RE: Странни топчета по вените. Какво може да е?
    от д-р Ралица Правова | 06.08.2022 13:29

В такъв случай не виждам нужда да се прави нещо, стига да не Ви дразни при сгъване и разгъване
    от Стелиян | 05.08.2022 18:32

Зачервяване няма просто усещам малки топченца, температурата не мога да преценя, а мястото е на пригъвката на ръката от вътрешната страна на лакътя
    от д-р Ралица Правова | 05.08.2022 12:30

От вената в лакътната сгъвка ли вземаха или от вена по външната страна към китката? Възможно е топченцата да бъдат от реакция на тъканите. Има ли зачервяване в областта или да е по-топло мястото на убождане?
    от Стелиян | 03.08.2022 19:09

Здравейте, искам да попитам след взимане на кръв от ръката за изследване, 2 седмици по-късно усетих болка наподобяваща остър бодеж и след като напипах мястото където ме бодаха има малки топченца? Трябва ли да се предприема нещо, притеснително ли е? Благодаря предварително!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.04.2020 13:36

Това са обикновено клапи по вените. Не са проблем.
    от Наско | 11.04.2020 13:06

Аз съм на 17 години и вече имам 4 такива топчета по вената. Нормално ли е и ако продължа да тренирам с тежести може ли да стане по сериозно и да станат по големи?
  • Re: Странни топчета по вените. Какво може да е?
    от Nedalm | 14.02.2017 11:01

Благодаря!
  • Re: Странни топчета по вените. Какво може да е?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.02.2017 20:56

Това са клапички по хода на вената, нищо опасно не е - анатомия...
  • Странни топчета по вените. Какво може да е?
    от Nedalm | 13.02.2017 01:19

Здравейте. От няколко години насам забелязвам, че по някои от вените по ръцете си имам някакви подутини с формата на топчета. Личат си когато тренирам с тежести, иначе или ги няма или не се виждат особено. Когато се тренира не е ли нормално цялата вена да нарасне, а не на определени места под тази форма. Четох какво ли не, от всякакви гадости до безобидни обяснения. Възможно ли е да е съсирване на кръв каквито са много от обясненията или е нормално според вас? Другаде бях чел, че може да са клапите на вената, защото въпросните "топчета" са на "завоите" на вената. Познато медицинско лице ми бе казал веднъж, че е в следствие на факта, че съм слаб и поради тази причина се вижда така. Знам, че е най-добре да се посети специалист по тези въпроси и най-вероятно ще го направя, но реших да попитам тук и в други форуми първо, ако случайно има някой по-запознат да даде мнение. Ще бъда благодарен. Поствам снимка за всеки случай. Link alt="Link />

Напиши отговор