Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | Заразяване със СПИН чрез целуване

Напиши отговор
  • RE: Заразяване със СПИН чрез целуване
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.02.2019 20:24

Никаква, не се притеснявайте.
  • RE: Заразяване със СПИН чрез целуване
    от Боби | 02.02.2019 20:16

Здравейте.Неволно попаднах между две циганчета ,които се плюеха и част от плюмката попадна върху мен и по-точно върху страницата ми ,която имам на устата. Промих се със дезинфектант и ракия след около 2 часа след случката.Каква е вероятността да се заразя със ХИВ при такива обстоятелства?
  • Re: Заразяване със СПИН чрез целуване
    от kaloqn | 01.12.2015 21:23

ivancho89 това което обясняваш е много яко сигурно :O Винаги съм имал мерак в Тайландки , а в такъв случай няма повод за притеснение освен ако момичето е извънземно и вместо слюнка кръв плюе , вируса не се съдържа в слюнката а в кръв, сперма и вагинална течност :) Бъди спокоен според мен дори няма нужда от тест, но си пусни едно за твое успокоение
  • Моля за отговори от запознати хора
    от Ivan Petrov | 01.12.2015 19:45

Бях в Тайланд и ми правиха еротичен масаж. Докато ме пипаше долу.... момичето се изплю върху члена ми....!!!! това става на 20.11.2015г. прибрах сееше отрицателен петък и веднага си направих тест, беше отрицателен, но ми казаха че задължително трябва да мине един месец. НЕ МОГА ДА СПЯ ХОРА. моля за помощ
    от Nikolay | 27.03.2012 18:03

Успокоих се доста, но вече и дори да пия ледена бира, на другия ден няма да се съмнявам, че е от нея хахаха Продължаваме на сигурно и с мерки и всичко ще е ок! Наслаждавайте се на пролетта! Поздрави Николай!
    от Nelogi4na | 27.03.2012 14:07

Казах ли ти че се плашиш за нищо? Бях напълно убедена че нищо ти няма :), ама трябваше и ти да се увериш че е от глупавата бира :). Другата зима пак пий ледена бира и пак ми се оплаквай че имаш ХИВ :lol:
    от jerrymaguire | 26.03.2012 23:33

Радвам се !:)
    от Nikolay | 26.03.2012 22:14

Здравейте! Здравей Мери, направих си тест, и за щастие резултатът е отрицателен, минаха 50 дни от рисковия контакт, смятам, че резултатите са надеждни! Поздрави!!!
    от Nikolay | 09.03.2012 11:27

Благодаря ти Мери, знам че е от бирата, но нали знаеш.... Все пак ще изчакам повече от месец и ще видим :s Поздрави, Николай
    от jerrymaguire | 09.03.2012 10:19

Jim beam здравей! Виждам, че пишеш главно в темите за ХИВ и СПИН. От къде черпиш информация общо казано за тях? Членуваш ли някъде в някоя организация за борба със СИНА-а, медицинско лице ли си или потърпевш? Или просто си запознат от интернет пространството?
    от Nelogi4na | 09.03.2012 09:07

Ами, какво очакваш след като си пил в студеното време студена бира? Първо бирата е газирана а газираното по принцип си дразни гърлото, и второ е била студена. Няма как посред зима в това лошото време да не те заболи гърло. Трябва да си доволен ако се оттървеш само с това. Ники, и ти като малките деца правиш, а после "ох". :lol: А за теста, може и на 30 ден, но не е сигурен. Все пак почакай до 40.
    от jim beam | 08.03.2012 17:33

приятел хив не се предава чрез целувка,нямаш нужда от тест,хив няма характерни симптоми,предава се само чрез незащитен анален ,вагинален секс,майика на дете и венозни наркотици,хив е труден вирус за предаване ,колкото сдо аналния секс там е най рисков както мери е писала заради протриването и второ там е най голяма концентрацията на cd4 кклетките кадето се съдържа вируса затова анлен секс завъзпреимчивия партниор е най голяма,в устата няма как да се заразиш слюнката го неутрализира а и няма как да има пресни ранички защото кожата си изгражда защитна стена от протеините и киселините устата не благоприятна за хив,навлиза въздух постоянно а хив не живее в кислородна среда и извън собствения си обитател освен в лабораторни условия,заразата се извършва в тялото ,затова и оралния секс не е рисков,а вагинален секс нисък риск ,там е трудно хващането за мъжа рискът за възпреимчивия партниор винаги е по голяма ,затова също и маструбация триене и тем подобни не са риск когато главата е вътре тогава има риск,за терстовете 3 месеца за окоончателен резулта никаде няма да намериш по малък прозрачен период ,1 месец е за тестове 4 поколение които мисля че са само налични в риокозите,fda i cdc докато не сменят прозрачния периодд нито един тест няма да ти даде точен резултат преди 3 месеца ,това е от мен мисля повече да не отговарям хубав ден
    от Nikolay | 08.03.2012 00:36

Благодаря за отговорът Мери, проблемът е, че ме боли гърло, но пък пих ледено студена бира, в това студено време, кой ме накара не знам, дори докато я пих усетих, че си нараних гърлото, но се надявам да е от бирата..., но пък температура нямам.. Ще си направя тест, но знам, че му трябва поне месец, за да проличи на теста, така че ще изчакам. Поздрави!
    от Nelogi4na | 07.03.2012 15:57

Nikolay853, ХИВ се прихваща най-лесно чрез анален секс, заради протриването на ануса по време на акта. Щом при вас не е имало подобно упражнение, значи риск не е имало. Все пак си направи тест, за да си сигурен.
    от Nelogi4na | 07.03.2012 15:50

В целуването има известен риск, jim beam, не само за ХИВ а и за други заболявания. Ако и двамата партньори имат кървящи венци, може да стане белята, макар че точно за ХИВ риска е съвсем, съвсем минимален, заради леко протективното действие на слюнката към вируса. Обаче пък например Хепатит Б можеш да хванеш като "Добър ден" ако ти и партньора ти сте с кървящи венци и той/тя е инфектиран/а с Хепатит. А случайно да си чувал за Епщайн-Бар, Жлезиста треска, "Болест на целувката"? Това са имената на едно и също заболяване, най-познато като Мононуклеоза, което се предава чрез слюнката.
    от jim beam | 07.03.2012 09:07

пълни глупости целуването не е риск ако ще и зъби да нямат няма как да стане или кръв да си плюят
    от Nikolay | 07.03.2012 00:25

Здравейте, малко ми е неудобен въпроса, ще си направя тест, но трябва да изчакам 1 месец след рисковия контакт, така съм чувал. Правих анален секс със непознато момиче, всъщност не съм прониквал в нея, просто при любовната игра, тя много бързаше и мисля, че и се искаше да го направим без презерватив, и се опита всъщност, но съвсем малко проникнах, едва едва. После продължихме с презерватив и си беше ОК. Та въпроса ми е: Без да е имало сперма или очевидни наранявания около областта на ануса, възможно ли е да съм хванал от нея вируса, или тя съответно от мен, ако случайно съм изпуснал овлажнителен секрет от пениса си? Пак казвам, че дори не беше проникване, съвсем малко.
    от Nelogi4na | 29.09.2008 16:09

Заразяването с ХИВ чрез целувка е съвсем,съвсем малко вероятно.Трябва и двамата партньори да имат кървящи венци или ранички в устата.Иначе самата слюнка предпазва от заразяване с ХИВ.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.09.2008 06:44

Много е трудно да се оцени такава вероятност, но въпреки това не се изключва.
    от mimozkata | 12.09.2008 11:57

САМО ПО ПОЛОВ И КРЪВЕН ПЪТ
    от veizy | 12.09.2008 01:56

И да папитам още дали досега е имало такива случаи някъде? :/
  • Заразяване със СПИН чрез целуване
    от veizy | 12.09.2008 01:41

Здравейте, това е въпросът ми - каква е вероятността да се заразиш със СПИН (или изобщо) с нещо ако си се целувал с евентуален носител? И за колко големи ранички и язви в устата се има предвид че трябва и двамата да имате, видими ли са? От слюнката само може ли да се пренесе зараза?

Напиши отговор