Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | Токсокароза

Напиши отговор
  • RE: Токсокароза
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.05.2020 18:45

Според мен това е мястото Link
    от V.D | 24.05.2020 19:54

Благодаря Ви доц. др Цончев, опитвам се да открия добър паразитолог в София ☹️, но нещо не успявам. Благодаря Ви за бързия отговор.
    от V.D | 24.05.2020 19:51

Благодаря Ви
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.05.2020 19:15

Това вероятно са ИгГ антитела, ако има някаква сиптоматик, която да е причина да се пусне това изследване, най-добре да ви види паразитолог и да предложи ако има нужда от лечение.
    от V.D | 24.05.2020 14:45

Здравейте на всички, обръщам се към вас за помощ и съвет. Майка ми си направи изследване за токсокароза. Резултата вв 4.52 (?+positive). Моля ви дайте съвет къде да се обърнем. Благодаря
  • Re: Токсокароза
    от n__n | 16.09.2008 20:36

generala, очаквам хубави новини че се подобряваш ;) Бавничка е терапията ти 14 дни, но ще е най-добър резултата, изтреби гадината и чернодробните ензими да са супер в норма. Успех
    от n__n | 09.09.2008 00:46

опитай да изпиеш ампула сарженор 0.7лв, някаква аминокиселина е която се ползва и за бебета, спортисти я ползват като разрешен допинг. разбира се, не я пий като мен с вит б комплекс накуп и шоколад, наистина летях с колелото, но после много боли глава. предната вечер преди за първи път да ги смеся едва си мърдах крайниците, напомпах се без да знам и карах над 20 км, малко ми мигаше картинката, като че ми липсваха кадри, не е шега. Идеята дойде от статия за "синдром на хроничната умора", после форуми видях че смело го пият и се пробвах, те момчетата си предупреждават че концентрацията спада.
    от n__n | 09.09.2008 00:32

ми все ще забравя нещо което по-рано съм искала да ти кажа, но май сега последно ти давах идея да правиш 1) посявка гърло, урина, полова. 2) ретикулоцити, 3) желязо и жск, 4) електрофореза алкални хемоглобини. Желязото и жск са от биохимията, повишаване има в много случаи и има май няква връзка с нерви. Иначе "електрофореза алкални хемоглобини" е за анемия "таласемия", анемията може да е лека форма и късно да се открие, иначе тежките още като бебета се диагностицира. 5) Хламидия IgG. 6) "авто/ало еритро антитела", е може би необосновано финансово, но аз го подкрепям също като идея, за него едни казват че няма значение антибиотик а други че може да се излъже теста ако се приемат препарати, според мен трябва да не се прави до 3 седмици след препарат, значи преди лечение. То е основно за автоимунна хемолитична анемия, но се позитивира и при лупус. И пак токсокарозата IgG 6 седмици след първия тест, за проследяване на хода. извън тестовете направи си хранителен режим, забранени: карантия, консерви, колбас, кисело, зрял фасул/леща, сини сливи. Разрешени плод/зеленчук, варено телешко/пилешко, като се охлажда бульона и втвърдената мазнина се изхвърля, а месото и бульона с зеленчуци на супа. Билкови чаеве(не черен!): маточина, мента, мащерка, жълт кантарион, чай за бъбреци по лам,брев добре очиства, биокардио на биопрограма е вариант на "мента/глог/валериан" обаче без глога. Кисело мляко и чесън денонощно!
    от generala | 08.09.2008 15:29

Здравей n_n, Радвам се че подкрепя6 направените от мен изследвания. Относно това че ANA, Parat Hormon ANCA, реактивен протеин са ОК но това не изключва грешка съм съгласен но все пак трябва да се доверим на неюо в този живот :lol: Изумен съм че стрептокок може да даде неврологични оплаквания. Ще си направя веднага всички оплаквания и ще пиша. Относно слабо положителния криоглобулин - днес се обадих на имуноложката и тя категорично отхвърли да става дума за ХепатитС или Лупус. Аз обаче мисля че трябва да се пусне едно изследване за Хепатит С за всеки случай. Мога ли да те дпомоля да сумираш (още веднъж) изследванията които трябва да се направят за да не ме дупчат 100 пъти. Пропуснах още да кажа: Цитамегаловирус - отрицателен Ебщаин бар - отрицателен Мисля че и рефлукса ми дава проблеми, става въпрос за постоянното парене и боцкане на езика и гърлото. По едно време се уплаших да не е не6то от онези гадни неврологични заболявания с проблеми в преглъщането и говора (от времена време чувствам сякаш имам залепнало парче на езика и не мога да изговарям добре думите). От две седмици имам доста обилно слюноотделяне, направо ме побърква когато трябва да говоря. Мисля да отида на контролен преглед за рефлукса. Поздрави, Генерала н.б. Оставих ти лично съобщение.
    от n__n | 08.09.2008 15:04

generala, е това е вече друга приказка. Да, сега при уточнението че IgG на токсокароза-та е положително значи наистина е тази паразитоза гадост ;( много съжалявам Сега значи по предписанието от паразитолога си на курс 3 или колко дни с обезпаразитяващият препарат, после той ще каже дали да се повтаря още някой курс. Криоглобулините слабо положителни не е гот. HLA B27, ANCA, ACL, ANA скрининг - това е добре че са отрицателни, но не е гаранция, отрицателността не изключва заболяване. Да, хламидията също може да образува имунни комплекси циркулиращи в организма-> калцификати или автоимунитет дори в нервна с-ма. Не я пропускай да я провериш IgG струва обикновенно 15 лв. Витамин B12 също подкрепям. Незнам дали фолиева киселина също има смисъл за момента. Незабравяй че ти препоръчвах ретикулоцити, желязо, ако не е проблем финансово още- електрофореза алкални хемоглобини, така и така се стреля на посоки +/- още някой тест, туку виж изскочи заек. Авто/ало еритро антитела. След изчистване от паразитозата, може бавно да се изчисти организма от имуноглобулините. Все още ти препоръчвам да си харесаш ревматолог. Стандартно ревматолозите ако пациента е на легло го пускат на кортикостероиди, обаче те са рискова игра...може да не може да ги спреш никога...ако можем да ги поставим в метафора "като наркотиците" за организма. Ако пациента не е на легло ревматолозите стандартно нищо не правят, дотам се простират знанията и възможността за терапия на практика. Има скъпи и трудоемки терапии като плазмафереза или биологични средства, но в бг не са популярни, да не говорим че са по-скъпи от ес. Относно глюкозата, има голями разлики в референтните стойности за глюкомери за различните държави. Аз лично съм останала с впечатление за норма до 6.1ммол, за преддиабет 6.1 ммол до 7, от 7 до 8 диета и хапчета, над 8 инсулин. Така че може да потърсиш още мнения на ендокринолози. Повишените ти имуноглобулини може да дават лъжливо повишена захар, това още не мога да го изцитирам от учебник. Но аз със свръх висок антистрептолизинов титър(AST -стрептокок) бях получила 8.8ммол на глюкомер сутрин на гладно 16 часа от както последно съм била се хранила, повече не засякох такавава стойност защото започваше подобрение. Въпросните месеци със стрептокок се чувствах като закачена на електрошок...ту стрелкащи се болки, ту постоянни, изтръпвания в крайници и половината глава, главоболие, субфебрилитет, ставни болки, гръбначно сковаване, особено във врата...да се огледам трябваше да се завъртам цяла. сега ми остава темп-а, наскоро бях я махнала на море, но се върна. Надявам се да не ме повтаря никога неврозата. Неврозата ми се повлияваше от много билкови чаеве и хранителен режим, сарженор, вит. б комплекс, гъбен препарат за разстройство...как се казваже- ентерол. Твоята невроза е по-интензивна и дълготраеща 9 месеца е твърде много. На мен лоша шега ми изигра лекуващата лекарка, вместо ревматолог ми даде антибиотик бензопеницилин, след два месеца открих стрептокока на посявка...беше резистентен на пеницилин какъвто тя ме беше излъгала, открих и друга бака резистентентна освен на пеницилин, гентамицин и бисептол. Минах през две ревматоложки без особена полза. Тази одисея вече близо година. Не разбрах кога и как точно започна, от ентеровирус, после инфекциозна мононуклеоза, стрептокок и моракселла, междувременно ще се гледам с ендокринолог за 6 литра диуреза
    от generala | 08.09.2008 10:19

Здравей n_n, Страшно ти благодаря че се отзоваваш така на проблема ми. Май трябва да ти дам малко повече информация за изследванията, защото виждам че се затрудняваш и отиваш в посоки които вече съм минал. 1. Много съжалявам за грешката в мейла ми. Теста за Токсокароза е положителен ЕЛИЗА ИгГ не както написах ИгМ. Освен това съм изследван за цистицеркоза, стронгилондоза, Лаимска болест (2 пъти), трихинелоза, Токсоплазмоза, чревни хелминти и протозои. Всичко е отрицателно освен токсокароза. Още при започването на проблемите миналата година едно от малките неща които намериха в кръвните изследвания бе повишени Еозинофили - 11.4%, повишен % моноцити (9 при норма 3) и малко левкоцити в утайката (10-15 левк.пл.еп.кл.). Още тогава имаше съмнения за алергия но тъй като тя не би могла да обясни тази невроза я изоставихме като верочтна възможност. Изобщо всички кръвни изледвания говорят за някакъв лек възпалителен процес но не се знае какъв. Бил съм при много доктори, и то все "велики професори и доценти" но никой не можа да открие какво е. 2. Имунология. Имам две изследвания - в Плевен и София. Плевен 30/04/2008 - резултати: 1. Периферна езинофилия 2. Общи Т лимфоцити - понижени 3. Съптношение Th/Ts повишено за сметка на понижени Т суспенсори и нормални Т хелпери. 4 Б лимфоцити - Повишени 5. NK клетки в референтни граници. София - Пирогов 25.08.2008 - резултати: Фагоцитарна активност на неутрофилите - данни за повишена фагоцитарна активност (NBT test) най вероятно свързан с минал или хроничен възпалителен процес.(CRP без отклонение) Не се намират промени в останалите изследвани показатели на вродения(комплемент) и придобит имунен отговор - клетъчно медииран и хурмонален 3. Други изследвания: AAb to Acetylcholine Receptor (миастения гравис, Бодимед правен в Германия)- негативен Антикардиолипинови антитела - ИгГ и ИгМ - отрицателни HLA B27 - (04/07/2008) negative CPK - винаги в рамките на референтните грацици с излючение на веднъж когато бях правил много упражнения. - достигнати стойности 399 при норма 38-178. След една седмица беше 93. Са, Са++ и Магнезий (25/04/08)- Норма AST - norma Revma Factor - norma Криоглобулини - слабо положителни !!! СУЕ - винаги 2 при норма до 18 АСАТ - норма АЛАТ - норма ГАМА ГТ - норма - (само веднъж беше по висок. В началото когато започнасха проблемите. Лекар вътрешни болести установи 1.5 см увеличен черен дроб и предписа Трансметил за 1 месец) аз взимах само 2 седмици. От тогава чернодробните ензими са в норма. Спин - 2 теста през 6 месеца- отрицателни ANA screening - negative ANCA - negative Glucosa - na gladno ot 6.5 do 7.5. Test s natowarwane OK EMG - изследване на всички мускули с тремор и частични фасцикулации (проф Ишпекова) - данни за предно и задно коренчеви увреди. Според всички най вероятно начална дископатия. ЯМР - два пъти - 11/2007 и 02/2008 - на глава и врат. Резултати ОК Фиброгастроскопия ИСУЛ - 19.05.2008 - Положителен за Хеликобактер, Рефлукс езофагитис гр С Пангастритисепитемоексудатижа с ерозии и предимно ангажиране на Антрума. - лечение с 2 антибиотика за 7 дни. Не съм ходил на контролен преглед. Инсулин - сутрин на гладно ОК LH - OK FSH - OK Testosteron - OK Тироидни Хормони - норма Normetanephrine in urine - OK Metanephrine in urine - OK Както виждаш имам доста направени изследвания и няма нещо което да е супер притеснително освен Токсокарозата и ИгЕ тотал 870 при норма 100. Албендазола ми го изписа ПАРАЗИТОЛОГ след консултация с имунолог. Все още ми остава да се тествам за: Болест на Уилсон, Витамин Б12 дефицит и може би за тази Хламидия. Може ли обаше тя да ми дава неврогенни оплаквания??? И последно за мен: пол - мъжки години - 40 никога не съм боледувал от нищо сериозно - поне не съм забелязал. Сега, когато вече знаеш всичко, моля за твоя коментар. Освен това ти давам телефона си за да можеш да ми се обадиш ако искаш. 0888662141. Поздрави, Генерала
    от n__n | 06.09.2008 22:07

ХЕЙ ЧОВЕЧЕ, кой ти го изписва albendazole, чакай, нали ти казвам че има несъответствие между Токсокароза антигена IgM(говори за инфекция на 2 седмици или грешка) и давността на неврозата ти!!! сега чак прочетох линка ти "benzimidazole components, most frequently albendazole, corticosteroids, or diethylcarbamazine". Човече не! ще си докараш друга беля ако не е доказана Токсокарозата а предприемеш обезпаразитяване, не си куче. Дори и да се обезпаразитиш профилактично, може да не приключи неврозата, ами да се замаскира другият проблем. Вярно че кучетата ги обезпаразитяват на всеки 3 месеца, но на кучетата за антитела към ацетилхолин никой не се вълнува. Докато ти може да имаш антитела за неврозата си. Поне 3-4 седмици или повече след препарата за обезпаразитяване, може да имаш лъжливи резултати за всичко друго!!! Което означава много време във вероятни мъки, ако е грешка диагнозата, защото препарата може да влоши биохимичните ти показатели, риск от хемолитична анемия от препарат. ацетилхолин е вещество което служи за комуникация м/у нервните клетки. При миастения например засягането на нервната система е от няколко посоки. Веднъж антитела към рецептори на нервните клетки и ацетилхолина, втори път чрез срив в тимусната жлеза продуцираща Т и Б и НК клетките на имунната с-ма, трети път чрез последващите ендокринологични промени -> промяна във вси жлези...хормони, надбъбречни хормони (кортикостероидите трябва да стимулират надбъбречната жлеза, хормони като кортизол и адреналин зависят от това). Епилепсия и Депресия. Тези две понятия са като вечния въпрос "кое е първо, яйцето или кокошката"- епилепсия или депресия. Депресията доказано може да имитира всякакво заболяване, включително да доведе до склероза на хипокамп и епилепсия. Всъщност на каква възраст си. С това трябваше да започна.
    от n__n | 06.09.2008 21:26

generala, за да те успокоя накрая, аз залагам че инфекцията е по-банална от очакваното. Залагам че те тормози някой тъп банален стрептокок на гърло/полова среда(посявките се разбрахме да пуснеш, хламидия IgG и "антистрептолизинов титър AST" -5лв, пикочна киселина, серумно желязо +жск +пълна кръвна картина +ретикулоцити). Вярвам че нищо лошо няма да се окаже и бързо ще се справиш ;) Дано е грешка токсокарозата, дано няма повод за Лупус, да няма "таласемия анемия" и другите кофти варианти, за които въобще няма да си помисляме и ще оздравееш миг по скоро. Намери начин и да си направиш морска почивка ако ти харесва на море.
    от n__n | 06.09.2008 21:13

generala, определено си търси още 1) някоя инфекция, 2) генетична особеност в имуноглобулини, 3) лупус, 4) ендокринология 5) и 6 )...тях вече ще ги запазя в тайна, няма да те шашкам. Харесай си равматолог/имунолог, обаче това е трудно да намериш не-саркастичен ревматолог, да не кажа невъзможно след като се изчерпят всички средства за обяснение на Невропатия от имунна дейност от инфекция, генна ососбеност, имунна дейност автоимунитет, ендокринология, онкология, остава само без/срочна невропатия. Тя пак опира на имунна дейност или генна предразположеност и отключващ фактор. Генната част може да се тества много трудоемко и скъпо до 15000лв.
    от n__n | 06.09.2008 20:55

generala, да хламидия трахоматис(половата) може да бъде повод за ревматологично състояние. Специално половата хламидия може да бъде безсимптомна и затова да се създаде дълъг период под влияние на антиген, имуноглобулина към нея казват че може да продължи да бъде позитивен дори 1 година след излекуването. Хламидиите са по принцип около 6 - човешка, миша, птича, говежда...т.н. Човека най-често се засяга от половата и хламидия пневмоние. По-рядко се засяга от животинските, в случай на вдишване на инфекциозен материал при работа например в животновъдство, работа с птици....употреба на храна без термична обработка до която може да е имало достъп на гризачи..т.н. Хламидиалната инфекция от животни на човека след вдишване предизвиква пневмония с висока температура, и така не може да остане безсимптомна. И за статистика: 70% от котките с аборти имат безсимптомна хламидия, а 80% от градските гълъби са носители на птичата, приятен апетит! на всички нас които ядем пица на парче от павилион на улицата...таблите се въргалят, пърхат птици и...пълна екосимбиоза за хеи. Много инфекции/паразитози може да инициират продължителен имунен отговор. Създадените имунни комплекси като циркулират в организма освен защита може да създават вреда. Като по-бавно се разграждат от далака и органи, може да се натрупват/калцират нещо или да се създаде автоимунитет(имунната система по повод на инфекция или друго първично събитие(генна даденост за сходство м/у хла тип и дадена инфекция)се обърква, имунните клетки се обръщат срещу собствени клетки/тъкани). Твоето изследване положително за Токсокароза IgM означава антиген за млада инфекция, т.е. наистина за да има проблеми над 9 месеца трябва да се търси и друга инфекция. IgM може да значи: 1) инфекция на 2 седмици в зависимост от вида инфекция, или 2) свръх IgM + липса на IgG, 3) грешка в теста, 4) грешка в теста от автоимунитет, от авто/ало еритроантитела. Трябва да се знае IgG на какво ниво е. Все пак всеки резултат от лаборатория може да има грешка. Като се проследява дадена инфекция е добра практика да се вземат нивата на имуноглобулините IgM+IgG веднъж в ранна фаза, и поне още веднъж в по-късен момент(напр. 2-4 седмици след първата група тест IgM+IgG) и да се следи хода на имуноглобулините. Така че за мен токсокарозата ти не е приключена. Трудно е финансово и емоционално всичко да изнасяш сам на раменете си, но това е по-добрата практика. Провери си ако ти останат парички както ти казах и други инфекции като полова и гърлена посявка, хламидия трахоматис IgG кръвен тест, стандартно и спин+васерман. От протеинограма или от общи имуноглобулини вероятно са ти казали че "имаш данни за хроничен имунен процес".
    от generala | 04.09.2008 16:11

Здравей n_n, Преди всичко благодаря за добрите думи и за куража който ми даваш. Сега по същество: 1. Направени тестово за всички видове паразити - положителен М отговор за Токсокароза. 2. Нови имунологични изследвания - пълни - резултат нормален, без имунен дефицит само с данни за стар или хроничен възпалителен процес. Не мога да цитирам по кой показател беше точно. Ще го добавя довечера. 3. IgE total Два пъти проведен - много висок - 850 при норма 100. Според алерголог при липса на алергична реакция единственото обяснение е паразитоза. Следващата седмица ще започна лечение с Абендазол 200 мг по два пъти на ден. Сега за хламидиите. Пуснах моето мнение дали тези гадове :P биха могли да ми причиняват подобна невроза но никой не се обади. Ти как се сети да ми предложиш изследване за хламидии? Могат ли да ми причиняват подобни оплаквания? За тези които искат да научат повече за това какво може да причини Токсокарозата прилагам следният линк: Link Ако темата ви се струва интересна нека да започнеме дискусия, защото в действителност почти няма информация за тази болест. Генерала
    от n__n | 25.08.2008 13:59

темата е много яка! generala, евала че не си се отказал да се бориш за диагноза различна от "психясал", АБСОЛЮТНО АПЕЛИРАМ хората да отхвърлят всички паразитологични, инфекциозни, биохимични и други възможности за връзка със състоянията им преди да приемат диагноза "психясал". A тази паразитоза токсокароза -Larva migrans се тества и в цибалаб, по-добре няколко десетки хвърлени левове в неоправдани тестове отколкото погрешна терапия. не съм доктор, ако мога да дам идея: generala, да може оплакванията ти да са напълно от това заболяване токсокароза което са ти открили, но може да има и още причини. Освен пълна паразитология може да направиш: 1) посявки за бактерии отвсякъде(гърло, нос, урина, полова система) - вярно че болшенството хора имат стрептококи или стафилококи тук таме без особени оплаквания, може да се очаква обаче някои наглед банални инфекции да бъркат имунитета(напр. стрептококи), 2) имунологични изследвания - тъй като инфекциите и паразитозите бъркат имунитета, а в ревматологията също има яко неврози...Ще е срамота да не си направил CRP(це реактивен протеин), серумна протеинограма електрофореза(албумин, алфа1, алфа2, бета, гама), имуноглобулини IgA; IgM; IgG; IgE, AST(антистрептолизинов титър), ACL(антикардиолипини), ANCA...и тук вече трябва да подскаже някой къде и как се правят "анти ацетилхолинови антитела" за миастения и антитела за гилен баре...в тотално невежество съм извинете 3) ако половата посявка е чиста, но в периода 9 месеца си ползвал антибиотик може да се е замаскирала хламидия трахоматис IgG би могло да се помисли да се пусне, хламидията е упорита...нуждае се от дълъг курс антибиотик и имуноглобулина й се позитивира дълго време след излекуване. извинете за невежеството ми, разбира се всички изследвания е добре да се съгласуват с лекари паразитолог, инфекционист, имунолог/алерголог, ревматолог, невролог...но при положение че пациентите системно в отчаяние се налага сами да се борят докато лекарите бездействат, всеки сам може да си определи колко му струват мъките и колко струват изследванията и прегледите на вятър. generala, разкажи ни какво лечение ти назначават за токсокарозата, как протича то, и какво смяташ за идеите за имунологични изследвания
    от Ростислав | 30.07.2008 14:58

Понеже сте ми писали на ЛС, по същия начин съм ви отговорил. Иначе ако искате повече информация относно токсокарозата-вижте [url=LinkТУК[/url]
  • Токсокароза
    от generala | 30.07.2008 10:25

Уважаеми Форумци, От почти 9 месеца страдам от необяснима слабост, изтръпвания на ръцете и краката, треперене, потрепвания на мускулите и други на пръв поглед чисто неврологични оплаквания. След като посетих почти всички невролози в БГ и направих МРТ и ЕМГ(няколко пъти) заключението бе че всичко е на нервна почва и ме пратиха на психиатър. Аз лично не смятам че имам нужда от него (но пък зная че никой психясал не смята така :lol: ) и че се чувствам спокоен но симптомите си остават. Както и да е. Сега се обръщам към вас с молба за мнение по следният въпрос. В кръвните ми изследвания има отклонения в еозинофилите от 11.5% до 6% от Ноември (откакто почнаха проблемите ми) до сега След проведени изследвания в Института по Паразитология бе установе положителен тест за Токсокароза. Не съм започнал още лечение. В нета намерих статия която показва че макар и рядко Токсокарозата може да е причина за редица оплаквания от неврологичен характер. Смятате ли че причината може да е наистина тази? Благодаря предварително на тези които ми отговорят.

Напиши отговор