Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | ПОДУТ ЛИМФЕН ВЪЗЕЛ

Напиши отговор
  • Re: ПОДУТ ЛИМФЕН ВЪЗЕЛ
    от Ibig | 15.09.2011 13:33

Понеже нямате представа или зависи от друго? Другото,което е,че днес си получих изследванията и се оказа,че са ми ниски тромбоцитите при референтни стойности 150-450 те са 138,възможно ли е да са свързани с този лимфен възел,понеже прочетох нещо,но несъм сигурна какво точно разбрах?!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.09.2011 11:19

Няма как да отговоря на такъв въпрос.
    от Ibig | 14.09.2011 10:19

И само,ако позволите да ви попитам още нещо...ако е бил увеличен от доста дълго време и аз чак наскоро съм го напипала,възможно ли е да си остане така,но при положение,че от другата страна не е така уголемен?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.09.2011 10:07

Вероятно не е увеличен.
    от Ibig | 12.09.2011 14:39

Ами мисля,че долу-горе катого лемина и форма е толкова,но на моменти ми се струва и малко по-голям...незнам вече,но знам че много се страхувам,поне външно не си личи(да не ме чуе дявола само)...ще поизчакам още месец и ако няма развитие ще се обръщам към лекари тук. п.с.Там където съм показла лимнфния възел се води във вратната област,нали така? И ми е много странно защо с дясната ръка го опипвам,а с лявата неуспявам!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.09.2011 07:44

Пак казвам, нормалния размер на един лимфен възел е до този на нормално бобено зърно (не едър боб)
    от Ibig | 12.09.2011 00:13

Ами,аз мисля,че бях споменала,че на външен вид наистина няма видимо увеличение на лимфния възел,а само при натискане.И в интерес на истината сте адски прав,че колкото повече го пипам,толкова по-голям ми изглежда,а за изчетената литература просто ще си замълча като много виновна.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.09.2011 22:02

Има в тази област по принцип лимфни възли, но от снимките не виждам да има увеличен. Имайте предвид, че човек колкото повече си пипа лимфните възли, толкова по-големи започват да му се виждат, особено ако е прочел и съответната литература.
    от Ibig | 09.09.2011 17:40

Ами,освен да ви благодаря за съветите д-р Цончев! Явно да си призная няма промяна във възела,а аз от постоянно пипане и страх почвам да си внушавам или при различна позиция го усещам по различен начин!Ще изчакам още малко време да видя дали ще има промяна и ако ли не...явно вече ще се обърна към тукашен лекар...още 1 месец на наблюдение мисля,че е добре!? п.с.Поне от това,което четох в нета за тази страшна болест,по моите изследвания от ДКК-то при мен не се видя еозинофилия,лимфоцитопения,моноцитоза или тромбоцитопения,което малко ме успокоява до някъде,ако изобщо тези фактори са от значение де! Хубав и лек ден! Добавям само няколко снимки да видите долу-горе къде се намира въпросния лимфен възел,че да не би да се окаже,че точно там няма и личната ми да е сбъркала! Link Link Link
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.09.2011 20:38

Ако има притеснение или промяна в ситуацията - пак трябва да се посети лекар.
    от Ibig | 08.09.2011 11:33

Малко ми е трудно да не мисля за слокачествените заболявания,защото четох,че подут лимфен възел точно като моя е симптом за една много лоша болест,на която ме е страх дори да изрека името.За два месеца не се повлия въобще от антибиотика и това страшно ме плаши,а и още повече,ако и от другата страна това,което напипвам,ако е пак лимфен възел още повече ме плаши...Странното е,че вчера ми се струваше по-малък,а днес отново по-голям...какво да предприема вече незнам!!!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.09.2011 16:31

Не му се притеснявайте толкова, а за злокачествени заболявания въобще не мислете. Вероятно е от зъба.
    от Ibig | 06.09.2011 16:14

Благодаря ви д-р Цончев,но аз съм в Англия и проблема е,че тук всичко става много бавно с лекарите,а и когато си бременна са още по-бавни нещата,понеже изчакват да родиш,а така губиш важно време.И наистина незнам какво да правя вече! Аз си мислех,че след като няма изменение в ПКК,поне в ДКК ще има някаква промяна на стойностите,но явно съм се лъгала...а и знам,че няма как да се диагностицират с тези изследвания,а просто питам дали няма отклонение в ДКК-то...поне в него. Явно вече търся във всяко едно нещо искрица надежда,че не е нещо лошо!!!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.09.2011 15:53

Oтговор: И последно питане,ако позволите...вярно ли е,че при тези злокачествените нямало никаква промяна в ППК и ДКК
    - злокачествени заболявания не се диагностицират с тези изследвания. Те са неспецифични. Мога да препоръчам УНГ в София да ви погледне...
    от Ibig | 04.09.2011 22:27

Д-р Цончев,много се извинявам,че пак аз ви безпокоя,но ми е много притеснено,понеже това топче така и не спада,а напротив-имам чувството,че се е уголемило или вече така ми се струва! от лявата страна пък,там където уж е паротидната жлеза ми е леко твърдо на пипане и се чудя вече какво става с мен.Казаха ми,че може би това от ляво е възпаление на паротидната жлеза,но защо този лимфен възел не спада?И като прибавим и за капак,че получих малко усложнение с този проблемен зъб,който лекувахме...просто незнам вече какво да правя.Четох в интернет,че точно тези неболезнени и увеличени единични лимфни възли говорят за злокачествено заболяване и почвам да се притеснявам. Какво бихте ме посъветвали Вие? п.с.Само забравих да добавя,че и при мен няма зачервяване и на пръв поглед не се забелязва,а и на първо напипване трудно някой страничен човек го усеща. И последно питане,ако позволите...вярно ли е,че при тези злокачествените нямало никаква промяна в ППК и ДКК?
    от ina | 04.09.2011 17:23

Здравейте, имам подут лимфен възел от около 2 месеца,мек е на пипане,мести се при пипане,намира се от врата посока рамото където е края на ключицата.Не ме боли,няма зачервяване около него изобщо не го усещам освен визуално.Нямам някакви заболявания ,не съм пила антибиотици ,но мажа кожата на лицето понякога с Protopic 0,1 ,за себореен дерматит.Някакви идеи какво да предприема?мерси
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.08.2011 19:39

Успех!
    от Ibig | 19.08.2011 09:20

Благодаря Ви,д-р Цончев! Дано след антибиотика има ефект и спадне лимфния възел,понеже сега ми е доста притеснено и все си го пипам лекичко дали не се подува с всеки с иминал ден,че ме е страх,ако сеподува какво ще правя в чужда държава,бременна с подут лимфен възел! Всичко добро Ви желая!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.08.2011 11:02

По-вероятно е да е лимфен възел. Пийте антибиотика според предписанието.
    от Ibig | 16.08.2011 12:37

Д-р Цончев,извинете ме и ако ми разрешите искам да ви попитам още нещо...във вдлъбнатината под долната месеста част на ухото отново лимфен възел ли е или околоушни слюнчени жлези?И ако да-възможно ли е и тази жлеза да е леко подута от някоя настинка,инфекция...както е лимфния възел? Благодаря Ви много!
    от Ibig | 15.08.2011 17:04

Днес личната ми пусна ПКК+ДКК и всичко е в нормите,каза че този лимфен възел може да е от прекарана ангина,защото понего време,когато имах усещането за чуждо тяло в гърлото имах и налепи по гърлото.Сега от четвъртък,петък,събота и до неделя сутрин пих Оспамокс 500 2х2 заради зъба,но според личната мога да пия още 3 дни 2х2 за по-сигурен ефект.Мислите ли,че е наложително да пия отново антибиотик и не пречи ли това,че имам прекъсване...в смисъл,че снощи и тази сутрин съм пропуснала.Притеснено ми е и относно бебчето,което нося?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.08.2011 10:59

Един болен зъб може да даде нещо такова. Не се притеснявайте, гледайте си спокойно бременността.
    от Ibig | 14.08.2011 20:27

Ами от скоро имам проблемен зъб,който в момента лекувам с антибиотик...иначе за други инфекции не съм усетила.Другото,което беше е усещането за чуждо тяло в гърлото...в смисъл,колкото и да опитвах да преглътна нещото,все неможех,ходих на УНГ,който заяви че няма нищо притеснително и сериозно и може би е било на нервна почва.Друго не се сещам,температура несъм вдигала.От май месец насам всеки месе си пускам ПКК,понеже съм бременна и всичко ми е било в норма.Много ме е страх да не е нещо сериозно,понеже в интеренет прочитам само за много лоши и страшни болести!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.08.2011 19:01

Там, където описвате има лимфен възел. Въпросът е да се пипне от лекар, за да се прецени дали е патологично увеличен. Някакви инфекции в последно време прекарвали ли сте?
    от Ibig | 14.08.2011 16:43

Здравейте и от мен! От може би месец или два си опипвам едно топченце отзад на врата,точно където е вратното сухожилие и под самото него.Притеснява ме дали това е лимфен възел или може да е от неправилна поза на спане,схващане на врата.Преди 20дни си пусках ПКК и всичко ми беше в нормите.Много съм обезпокоена и притеснена,линчната ми е в отпуск и незнам какво да правя?
    от Lidi | 05.07.2011 09:21

Към автора на темата - моят лимфен възел спадна точно за 1 година. Отне много време. Бях писала тук по същия повод като вашия. Много бях притеснена. Ходих и на стоматолог, който лекува зъба (аз не го вадих, а го лекувах), според него бе от зъба, но каза че ще спадне по-бавно възела. Ходих и на УНГ, пусках изследвания всичко в норма, и на хематолог ходих, всички казваха- "Да, подут лимфен възел е. Не се притеснявай, ще спадне, но ще отнеме време." Е, това време беше година. Но пък хематолога ми откри увеличена жлеза та в края на периода и на ендокринолог ходих, гледа ме на ехограф, каза че вече е спаднал, обаче слюнчените жлези са възпалени. Нищо не предписа за тях и всичко си мина. Та остана да лекувам жлезата. Дано при теб не е нещо притеснително!
    от Ibig | 04.07.2011 15:28

Добър ден! Снощи зад дясното ухо опитах едно леко топченце,което не ме болеше и всъщност си го имам и от лявата страна.Намира се точно зад меката част на ухото в дъното.Казаха ми,че не е лимфния възел и помолих майка ми леко да ме разтрие,обаче след това започна да ме наболява сухожилието,което на врата,а това топченце стана по-твърдо,но то не ме боли.Днес отидох и си пуснах ПКК,личната ми лекарка я нямаше,затова ме погледна сестрата и каза,че това не е лимфния възел,а явно ми е подута вратното сухожилие,ако съм стояла на течение,климатик,от неправилна поза на спане и да се е подуло още повече от разтривката!Всичките ми показатели от ПКК-то са в норма,позната ми каза,че е трябвало да си пусна и ДКК,но след като всичко си е в норма-няма смисъл вече. Адски много ми е притеснено и бих ви помолила за съвет какво да правя от тук-на там.Посъветваха ме за един компрес от реванол и спирт или пък с прословутото "виетнамско чудо".Момиче съм на 22г. бременна в 5ти месец и адски много уплашена.Моляви за съвет!!!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.04.2011 11:25

Може, но е добре да се огледа от личния лекар поне.
    от krista | 27.04.2011 17:48

На сина ми, който е на 18 г. се появи малка подутинка /колкото бобче/ зад едното ухо, на нивото на ушния канал. Няма хрема, отит или ангина, няма никакви оплаквания. Не е боледувал от настинка от 3 месеца.Как може да се разбере дали е лимфно възелче, или е мастно топче? Може ли да е от никнене на мъдрец?
    от ankamar56 | 22.07.2010 00:21

здравейте anelia__88, няма начин да се каже без да бъдат направени съответните изследвания. Тези, които са му казали, че има тумор би трябвало да подкрепят своите твърдения с докумнети. И след това вече може да се търси решение на този проблем. И все пак първо трябва да се сложи вярна диагноза, а това се прави в болница. Не забравяйте, че винаги има надежда да се излекува, но е важно да се знае какво е. С най-добри пожелания
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.07.2010 14:27

Моля, пишете на кирилица!
    от alraura | 19.07.2010 02:01

zdraveite imam mnogo golqma nujda ot saveti,molq vi pomognete mi.priqtelq mi ot predi godina ima6e karies ot tam mu izlqzoha dve top4eta pod zabat v te4enie na meseci mu izvadiha zabat a top4eto ostana edno i mnogo golqmo.zabolekarite go ubejdavaha 4e e infekcie i mu ispisvaha antibiotici no top4eto si ostava6e sled antibioticite se naduva i za4ervqva.Dokato ne otide na lekar i tam sa mu kazali direktno 4e ima tumor.nqma temperatura 4ustva se dobre samo pri napipvane use6ta bolka.molq vi spodelete ako znaete ne6to ima li 6ans da e limfen vazel ???blagodarq vi predvaritelno
    от Andji_37 | 04.04.2009 16:33

mislia,che imate problem s as slunchenite jlezi
    от Д-р.Хинкова | 22.06.2008 11:06

Можете ли да пишете на кирилица?
    от valentina59 | 21.06.2008 15:22

zdraveyte !ot mnogo vreme usechtam v kraia na vseki den leka temperatura.meria -niama.naplachena sam ,zachtoto karah loch i prodaljitelen grim ciala zima.tezi dni mnogo me boli krak,miastot na iay4nik-silni bolki,krakat mi gori ot taza do petata.Hodih na lekar.Rentgenat pokaza "na4alna koksartroza"i uplatnenie na miastoto na iay4nika.Ginekolojkata me izsledva po nikolko na4ina-vsi4ko e nared.niama kista ili podobie.Ostava drugoto predpolojenieza limfen vazel.Pia Milgamma i Flamexin.Stavata mi "gori"Tova deto me rejeche v koremavdiasno spria ,no edva li e iz4eznalo za 1 den.Molia kajete mi kakvo moje da ima tam i ako e vazpalen limfen vazel kak da go uspokoiavam.Imam mnogo srastvania v korema vsledstvie tejka operacia s peritonit predi 33 godini i se strahuvam ot uslojnenia .Blagodaria na tozi ,koyto vzeme otnochenie i mi dade kompetenten savet.
    от n__n | 29.05.2008 02:16

здравей, темата ти е интересна, каквото и да се изследваш сподели с нас И аз бих казала да се направят "урина общо химическо" и пълна кръвна картина+диференциална кръвна картина+ретикулоцити+морфология на еритроцити+ утайка +желязо и жск +crp +фибриноген, туморен маркер за левкемия мисля че е "Бета 2 Микроглобулин", макар че маркерите са късен показател, ако сериозно има лимфен възел над 1 месец ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ БИОПСИРА...ИЛИ МОЖЕ БИ ОПЕРИРА->половината се замразява, половината се изследва за рак или инфекция Когато е текло лечението на кистата какви антибиотици и в какво време е ползвано за София, има онкологията, ИСУЛ предполагам също предлагат онкологични изследвания По книга инфекции като спин, сифилис, туберкулоза, фелиноза(болест от одраскване от котка), Инфекциозна Мононуклеоза/ Цитомегаловирус/ Т лимфотропен човешки вирус, зоонози и т.н. , а също и неинфекциозни синдроми правят лимфни възли по врата. успех, чакаме да пишеш резултати от изследвания ;) само запомни от опит ти казвам НЕДЕЙ ДА ПРАВИШ стоматологична ЕЛЕКРОДИАГНОСТИКА за ФОКАЛНО ОГНИЩЕ, ако има някакъв процес и най-банален като микобактериална инфекция...ще се опечеш като мен. Аз имах също начало от стоматологичен гаф/гангренка преди 11 месеца, преди 7 месеца ИНФЕКЦИОЗНА МОНОНУКЛЕОЗА с подут лимфен възел на врата 40 дни->стрептокок и микобактерия до ден днешен и ревматологично развитие...още търся диагноза
    от Д-р.Хинкова | 26.05.2008 17:39

Аз също смятам,че ако е във връзка с прекараната инфекция ,за три месеца би трябвало отокът да отзвучи.Консултирайте се с хематолог.
    от valkiss | 26.05.2008 13:14

Благодаря за отговора! Нямам температура и се чувствам добре с изключение на подутия възел. Кръвна картина си бях правил преди да ми извадят мъдреца и всичко беше в нормите. Смятам да си взема витамини и да изчакам още малко, ако няма подобрение ще ида на хематолог. Възможно ли е да е някаква остатъчна реакция от старата инфекция? Чак пък 3 месеца... незнам...
    от Д-р.Хинкова | 26.05.2008 11:29

Имате ли температура или някави общи оплаквания.Направете пълна кръвна картина и при нужда -консултация с хематолог.
  • ПОДУТ ЛИМФЕН ВЪЗЕЛ
    от valkiss | 26.05.2008 00:22

Имам подут лимфен възел от дясната страна на врата. Преди три месеца имах инфекция(киста) на единия мъдрец от нея страна. Беше ми се подул лимфния възел там и ми казаха,че е от инфекцията на зъба. Извадихме зъба и вече трети месец мястото заздравя, а пък този подут лимфен възел си стои. При опипване се усеща и е болезнен при натиск. Възможно ли е да е от нещо друго или просто трябва да мине още време докато се успокои? Притеснява ме този възел. Какви иследвания да си направя за да се разбере от каде е проблема? Чувал съм, че има тест-Гален, чрез който се установява дали има някяква инфекция в организма, каде се прави?

Напиши отговор
90 намерени, страница 2 от общо 2