Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | Риск от заразяване

Напиши отговор
  • RE: Риск от заразяване тая логика в цялото здравеопазване всички побни трябва даса застрашени от за
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.07.2019 19:09

Е то по тая логика в цялото здравеопазване всички болни трябва даса застрашени от зараза.
  • RE: Риск от заразяване
    от fallenagel | 12.07.2019 18:03

Също така вчера се консултирах с вирусолог и ми препоръча тест да си направя в Токуда, който отичатал още на 9-10 ден, но за всеки случай да изчакам до неделя или още по-добре до понеделник. Някой правил ли си е такъв тест и колко време след потенциалното заразяване? Достоверен ли ви беше резултатът?
    от fallenagel | 12.07.2019 17:28

Моля ви, дайте ми компетентно мнение. Може ли в лаборатория да ме заразят с Хив или нещо друго, като най-големите ми притеснения са за Хив. Само иглата ли е необходимо да е стерилна или и ръквицата, епруветката. Кръвта се взима от пръста. Мисля, че се ползват т.нар ланцети (кутийки с игли). Всички ли са направени така, че иглата да се скрива или да се чупи след употреба? Ако е така , значи повторна употреба няма как да има...Питах в самата лаборатория, лаборантката естествено казва, че всичко е стерилно и това е абсурд, но не се сетих да питам подробности. Тя, разбира се, ще отрече, че може да е проявила небрежност. Така че какво тя казва не ме успокоява. Лошото е, че симптомите се появиха и при мъжа ми. Не се сещам да сме яли някаква рискова храна освен яйца, но след добра термична обработка. Странно е, че само ние двамата имаме симптоми, тъй като живеем с родителите ми и като цяло консулмираме почти еднаква храна.
    от Tihomir Ivanov | 10.07.2019 21:27

Пиша от профила на приятеля ми, тъй като той има регистрация. Извинявам се за объркването. С какво мога да се заразя,ако пипам нещо с ръце и после устата? С Хив едва ли, както и хепатите..Най-вероятно само сифилис или греша?
    от totko | 10.07.2019 20:39

е профил на мъж, пък се била изпотила....винаги има риск да се заразиш ако си пипал/а с ръце нещо си и после един дюнер. особено на такива места...
  • Риск от заразяване
    от Tihomir Ivanov | 10.07.2019 16:38

Здравейте. На 1-ви юли си направих изледване за ХИВ, Сифилис и хепатит б и ц. Направих в Националния център за наркомании на Пиротска, защото беше близо до нас и безплатно. Сега го отчитам като голяма грешка обаче. Отидох да си взема резултата и случайно видях, че всички изледвали се преди мен и след мен са позитивни. Не употрябвам наркотици и имам постоянен партньор. Моите резултати бяха негативни, но от вчера (деветия ден след изследването) ми се появи разстройство, треска, повръщане, температура 38,главоболие при ставане от леглото, а сутринта се бях изпотила, може би защото бях свалила темпратурата, но изпотяването беше доста обилно. Има ли начин да са ме заразпили с някоя болест при провеждането на изледването според вас?

Напиши отговор