Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | Токсоплазмоза

Напиши отговор
  • RE: Токсоплазмоза
    от д-р Цончев | 19.01.2019 19:40

Не съм инфекционист, но според мен веднъж ако са спаднали М антителата а Г са увеличени това говори за изграден имунитет. Възможни са и кръстосани реакции но това трябва да се изясни имунологично.
    от Milena | 12.01.2019 17:21

Д-р Цончев, може ли да ме посъветвате ако токсоплазмозата излезе отрицателна какво други изследвания да пусна? Защото знам, че понякога се получават кръстосани антитела и фалшиви положителни резултати? Изследвания, които са важни за бременни жени?
    от Milena | 10.01.2019 21:49

Мисля си, че е нелогично да имам антитела и то не ниски стойности, за да “не съм прекарала” острата форма и сега тепърва да я карам.. съгласен ли сте?
    от Milena | 10.01.2019 21:42

Днес пуснах в Геника изследване, но докато чакам ще ми се пръсне сърцето. По ваше мнение възможно ли е наистина повторно покване на ижм?
    от д-р Цончев | 10.01.2019 21:38

Товав и на мен не ми е ясно. Накарайте ги да пояснят
    от Milena | 10.01.2019 20:51

Първо, благодаря, че ми отговаряте! Тези антибиотици ми бяха изписани последователно от двама различни лекари, хематолог и еднокринолог във връзка с подути лимфни възли, които накрая отдадоха на сливици и слюнчени жлези. Преди 6 месеца, когато пуснах токсоплазмоза преди антибиотиците стойностите бяха ижж 297, ижм 58, а сега демекмви месец са съответно 218 ижж , 3 ижм, като над 11 е положително за ижм. Навсякъде чета че ако имам антитела няма как повторно да се заразя, но за какви положителни резултати ми говорят сега, след като ижм вече е отрицателно?
    от д-р Цончев | 10.01.2019 20:37

Къде са ви изписали всичко това?
    от Milena | 10.01.2019 19:58

Моля някой да ми отговори!
    от Milena | 10.01.2019 16:57

П.п. Да добавя, понеже доста де зачетох, пила съм Ципринол, Азитрокс, Панцеф и Азакс. На места прочетох, че Азитромициа, което си е Азитрокса, се използва за лечение на токсоплазмоза. Някой чувал ли е това да е така?
  • Токсоплазмоза
    от Milena | 10.01.2019 16:56

0 ян. 2019, 14:56 ч. Здравейте! Доста съм притеснена, имам нужда от вашето мнение. Преди около 6 месеца си пуснах изследвания за токсоплазмоза, и igm и igg бяха положителни. По други причини пих общо 4 различни антибиотика, честно казано мисля, че нито един от тях не би лекувал токсоплазмозата. В началото на декември месец отново пуснах същите изследвания като този път igm е отрицателен. В края на месеца разбрах, че съм бременна. Реших за свое успокоение отново да си пусна изследванията този път в ДКЦ-то, обадих се по телефона и те ми казаха че засега само igm са излезнали и те били положителни, но повече не можели да ми кажат.... аз знам, че веднъж прекарана, не може да боледувам отново от токсоплазмозата. И все пак избухнах в плач и не мога да си намеря място, затова исках вашето мнение, мислите ли че има някаква грешка? Благодаря! П.п. Да добавя, понеже доста де зачетох, пила съм Ципринол, Азитрокс, Панцеф и Азакс. На места прочетох, че Азитромициа, което си е Азитрокса, се използв

Напиши отговор