Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | Моля за коментар

Напиши отговор
  • RE: Моля за коментар
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.09.2019 21:25

Според мен - да
    от Силвия | 30.08.2019 23:23

От 20 дни пия чай от глухарче.Не зная дали се дължи на него ,но пуснах контролни изследвания и алкалната фосфатаза/,която беше 6 месеца 107/сега е 99 / при норма до 105/.Общ билирубин 10,70 директен билирубин 3,50 АСАТ 14,60 АЛАТ 9,20 ГГТ 16,00.Протромбиново време 75 % ИНР 1,19 Леко е завишен фибриноген 4,36/норма 2-4/ Всичко друго е в нормата.Може ли да се счита,че цирозата ми е в ремисия.Не пия и не пуша.Нямам асцит.
    от Силвия | 22.08.2019 22:18

Преди 20 дни пуснах контролни изследвания-цялата кръвна картина - в нормата, общ билирубин 15,70 , билирубин директен 4,02 , ASAT 14,98 , ALAT 10,41 , GGT 16,84 , алкална фосфатаза 107 ,/норма до 105/,INR 1,02 ,протромбиново врем 97,5 %, фибриноген 3,85. Вече зная,че имам цироза.Моля за коментар добри ли са тези резултати , съобразно диагнозата- цироза.Пия само 1 Урзофалк и 1 пропналулол 20 мг вечер, и спазвам чернодробна диета.Не пия и не пуша.Имам разработена чернодробна диета - 10 листа от доцент-диетолог.Ако някой се интересува-пишете в лични съобщения .-ще я дамТова добри или лоши кръвни резултати ли са.Защо чернодробните изследвания,покрити от здравната каса не включват Алкална фосфатаза
    от Силвия | 26.02.2019 01:00

Моля да ме извините за депресивните коментари,но сега съм с повече надежда-актуални кръвни изследвания-СУЕ 21,тромбоцити 278,глюкоза 5,60,общ белтък 68,20,албумин 44,90 креатинин 55,уреа 3,70,пикочна киселина 307,общ билирубин 15,30,директен билирубин 4,48 АСАТ 16,70,АЛАТ 13,30 ГГТ21 АФ 99 TSH 3,99 Total cholesterol 5,55 HDL-cholesterol 1,08 LDL-cholesterol 3,9 INR 1,12, ПРОТРОМБИНОВО ВРЕМЕ-в норма,фибриноген-3,82.TSH е влязъл в норма и холестеролът се е подобрил.Лекарят ми назначи следващ преглед след 6 месеца.Това,според Вас, добре ли е -говори ли за ремисия.Пия само 1 Урсофалк и 1 пропранулол.Мога ли да слагам 20 мг флуанксол -1 път на 2 месеца.Всички останали показатели-в нормата. Прочети още на: Форум | Инфекциозни болести и паразити. Хепатит Моля за коментар | Puls.bg - Link
    от Силвия | 08.01.2019 11:19

За Коледа ми дадоха причастие като на тежко болен.Вярвам в Бог. Личната ми лекарка каза,че човек се ражда сам и умира сам и подготви да ми сложи 20 мг флуанксол,който предизвиква като страничен ефект жълтеница-написано е в листовката за пациента.Болна съм от цироза,отказах инжекцията и,напускайки кабинета й,чух да вика-вече нямаш GP БЛАГОДАРЯ.на лекаря,който ме следи през тази година.Подготвила съм му подарък за Новата година-сребърна плочка проба 999,9 от Монетния двор-от едната страна здравец, а от другата богът на изцелението със сертификат за автентичност Докторе благодаря.
    от Силвия | 08.01.2019 10:53

Получих съобщение от Вашият сайт,че лимитът за първото съобщение е превишен,затова продължавам тук. След уверенията на всички лекари,че съм добре/6 гастроентеролога/,преди 2 дни сутрешната ми урина помътня,стана с цвят на бираВие ми отговаряте,че с цирозата ми може да се изкара дълго време,а майка ми каза,че ще ме погребат и избяга от къщи разплакана.Четвърти месец не съм гледана на ехограф и могат да ме приемат след 10 дни,които вече не съм сигурна,че ще доживея.Стоя си у дома,прегърнала иконата и мисля,че лекарите вече не ме искат като безнадежна.Информация се дава само на близките ми,които са съсипани.Аз отказвам да приемам успокоителни,спазвам диета,а мама ми каза вече да си посоля храната и да си хапна,каквото искам.Изпрати ме на църква.БЛАГОДАРЯ за всички лекарски съвети и мнения.
    от Силвия | 08.01.2019 10:37

БЛАГОДАРЯ,д-р Цонев.След като през цялата 2018 г. питах в 6 кабинета по гастроентерология каква ми е диагнозата не получих епикриза за цирозата.Клиника Торакс и д-р Петрова /след като съм пациент на клиниката от самото им откриване/ ми съобщиха след Великден,че нито един техен лекар няма вече да ме приеме.Какво значи Ф4 -си намерих сама в Интернет,след като написах-степени на фиброза и прочетох сама-цироза,без трансплантация пациентът ще умре.На ул.Христо Ботев,гр.София има офис American clinic,където посредничат за лечение и трансплантация в Турция,ми отговориха презмай,ЦИТИРАМпациентката се е излекувала На копие от документа ФИБРОСКАН от същия офис за лечение в Турция ми отговориха-който го е правил,той да си напише обяснение.Личната ми лекарка предписва само успокоителни,невролептик,в упътването на който пише,че причинява като страничен ефект жълтеница.През тази година насила са сложени 5 инжексции невролептик флуанксол депо-80 мг за 1 седмица през юни и 20 мг през ноември.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.12.2018 20:45

Не е за трансплантация още. В ремисия е и дори да има трайни увреждания на черния дроб така може да си изкара още много време.
    от Силвия | 23.12.2018 14:17

F4 -показател,за който питах,значи цироза.Кръвната картина е в нормите.Лекуващият лекар казва,че към в трайна ремисия. Няма асцит.Вярно ли е ,че има възрастова граница за трансплантация у нас.Аз съм на 52 год.Предлагат ми да вляза в болница,за епикриза.Аз се чувствам добре,жизнена и на крака и се притеснявам тазиболница да не наруши ремисията.Не съм изследвана за варици по хранопровода,но пия лекарството за тях-бета блокер пропранолол.Не пия,не пуша,спазвам чернодробна диета.Нервите са опънати.Какво да правя.Имам здравна застраховка за трансплантация от жив донор,но нямам донор и лекарят казва,че не съм за трансплантация,защото кръвната картина е добра
    от Силвия | 27.09.2018 15:38

Моля,помогнете ми за разчитане на резултатите от ФИБРОСКАН:IQR 174 ,CAP \db/m/MEDIAN 241 , E /kPa/MEDIAN 26,3 , IQR 3,2 , IQR/med 12% Valid measurements 17 Total measurements 21 Exam M /Liver/ ръкописно е написано F4 или Fy, кръвната картина е в норма,общ билирубин 9,80,директен билирубин 2,56 ,Asat 15,30 Алат 10,90 ГГТ 31 ,АФ 81 ,протромбиново време - в норма,TSH 9,34,Cholesterol total 7q10 LDL cholesterol calc. 5,22 Казаха ми - доста напреднала фиброза или начало на цироза,да пия Урсофалк и диета. Може ли още да се живее с такива резултати,казаха ми,че черният дроб още работи.Не пия и не пуша
  • Re: Моля за коментар
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.09.2018 14:40

Тук въобще не става въпрос за транспалантация, на тази възраст подобни изменения са по-скоро нормални и не виждам нещо особено принеснително в тях
    от Силвия | 09.09.2018 19:03

Контролен преглед със следните резултати-СУЕ 29,Hb129qLeu 8.84, тромбоцити 343,глюкоза-5.49,общ белтък 74.20,,албумин 44,креатинин 50,уреа 4.40 билирубин общ - 13.30 билирубин директен 4.37,холестерол общ 7.48,амилаза 45,фибриноген - 4.67.Останалите показатели - в норма. ЕХОГРАФИЯ- чер.дроб - увеличен,за сметка на левия лоб,с повишена ехогенност и лека структурна хетерогенност.Хемангиом с р-р под 20 мм,В.порте-б.о.Жл.мехур-нормални р-ри,незадебелени стени,прегънат. Поставена диагноза-Мастна дегенерация на черния дроб,неквалифицирана другаде./това стеатоза ли е/ Вземам 1 Урсофалк + 1 пропналолол 20 мг вечер,ХДР. Може ли да се смята,че черния дроб се подобрява.Както Ви писах преди ми казаха,без да е написано никъде пред цироза.Не пия и не пуша от ноември 2017 г.Да направя ли ФИБРОСКАН за уточняване степента на увреждане.Според Вас имам ли шанс за по-нататъшно възстановяване или да търся вариант за трансплантация в чужбина. Не зная при бързо нормализиране на резултатите на фона на Урсофалк трябва ли въобще да се говори за трансплантация.Аз съм на 51 год.Лекуващият лекар счита,че съм добре и предложи наблюдение след 3 месеца,които изтичат на 23 септември.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.05.2018 19:46

Според това, което описвате вероятно няма да имате.... те са сравнително късно усложнение
    от Силвия | 10.05.2018 08:06

Много Ви благодаря,д-р Цончев.Реших да направя консултация с гастроентеролог,който не е запознат с епикризата на заболяването.След преглед на последната кръвна картина и ехограф,той постави диагноза-стеатоза.След това му показах предишните изследвания и той каза,че тогава по-скоро клони към цироза-ремисия.От това предполагам,че черният ми дроб не е много увреден. Аз нямам доумент за тежката диагноза,моят личен лекар отказва да ми даде направление за кръвни изследвания и лекарства по каса,защото не съм била тежко болна. Най-вероятно ще направя изследването за варици.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.05.2018 19:22

Точно пък от упойката няма за какво да се притеснявате... Добре да е ясно дали има валици има варици или не
    от Силвия | 08.05.2018 08:02

Може ли да се счита,че цирозата ми,при сегашните резултати,цитирани по-горе, от декомпенсирана е овладяна и станала компенсирана. Прочетох за ново лекарство за цироза,разработвано от руския учен Глеб Зюсков преди няколко години.Може ли някой да ми каже подробности и някакъв контакт.
    от Силвия | 07.05.2018 19:13

Много Ви благодаря,д-р Цончев.От декември 2017-нито пия,нито пуша,а и не вземам никакви други лекарства,освен тези за черния дроб.С диетата - не зная 3 или 5 пъти по малко на ден да се храня, вземам мед от магарешки бодил с пчелен прашец и 0,5 л фреш цвекло,ябълка и морков,всеки ден - извара обезсолена и обезмаслена.Хисарска минерална вода.Мога ли да вземам по 3 чаени лъжички масло от бял трън на ден. След като и без това вземам бета блокер за порталната хипертония и варици на хранопровода-пропранолол,наблюдаващият лекар иска да изследваме за варици,мога ли да не правя такова изследване-страхувам се от упойката,а и без да сме ги изследвали-вече взимам бета блокера. БЛАГОДАРЯ
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.05.2018 14:38

Не са злокачествени нешата. Трябва да се пазите и нямада има проблем, да не пиете алкохол главно.
  • Моля за коментар
    от Силвия | 05.05.2018 18:02

Здравейте.Моля за мнение по моя случай. През декември 2017 ме приеха в реанимация с тежко увредено общо състояние,иктер,асцид и висок общ билирубин-540,влошена кръвна картина.На 17 ден ми откриха остър вирусен хепатит Е и ме преместиха за 14 дни в инфекционно.При изписване-общ билирубин 234,без асцит,който не се появява и до сега,АСАТ 68,АЛАТ 133,АФ 260,ГГТ 1194,Диагноза-недоказан ОВХ Е,алкохолна стеатоза,портална хипертония,хроничен калкулозен холецистопанкреатит,хепатомегалия с х-ка на хемангиом. След чернодробна диета,спиране на алкохол и цигари и лечение с трансметил,а последния месец с урсофалк,пропранулол и вит.Е, резултатите са следните-никакъв асцит,кръвна картина в нормите,общ билирубин 10,20,директен билирубин 4,85,АСАТ 30,90,АЛАТ 21,80,ГГТ 70,АФ 87 Правих ЯМР накорем и малък таз-здрави два бели дроба,черниат дроб се представя с увеличени размери.Няколко лезии с висок сигнален интензитет в Т2 и нисък в Т1 в паренхима му,с размери до 9 мм - билиарни кисти.Дилатация на интрахепаталните жлъчни пътища,с множество интралуминални дефекти по хода им,със сигнална характеристика на конкременти.Запазена съдова архитектоника.Запазена ширина на вена порте-11 мм.ЖЛЪЧЕН МЕХУР-добре изпълнен,прегънат в областта на шийката.Нормална ширина на дуктус холедохус.Панкреас-с хомогенна структура в трите си части при запазена перипанкреатична мастна тъкан. Здрави бъбреци с дребни кортикални кисти двустранно. ЗАКЛЮЧЕНИЕинтрахепатална холестаза,на фона на множествени интрадуктални дефекти. Наблюдаващият лекар нарича тези лезии хемангиоми.Каза ми, че имам цироза. Моля за коментар.Зная,че състоянието ми е било много тежко,но мога ли да се надявам при тези чернодробни резултати сега,без иктер и асцит и този ЯМР.Лекарят нищо не ми обяснява.Не е правена биобсия.Мога ли да бъда сигурна,на ЯМР,че тези лезии са доброкачествени тумори-кисти или хемангиоми,а не злокачествени.БЛАГОДАРЯ.

Напиши отговор