Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | Лечение на стафилококи и ентерококи

Напиши отговор
  • RE: Лечение на стафилококи и ентерококи
    от д-р Ралица Правова | 30.09.2022 12:23

На първо място звъннете до лабораторията, за да Ви кажат какво е излязло от антибиотигограмата и защо не Ви излиза при проверка на резултатите. Няма как при изолиран причинител да не е била пусната и затова трябва да Ви уточнят. При локалното лечение първо се провежда антибиотичното лечение и след преустановяването му започва и лечението с пробиотични овули, защото се копрометира ефекта и от двете, няма я възможността като при перорален прием - да се изчака само няколко часа и след това да бъде приет пробиотик
    от Vespasian | 30.09.2022 09:24

Моля, изчакайте мнението на д-р Правова.
    от charleston | 29.09.2022 15:28

@Vespasian, от изброените варианти - единствените възможни в моя случай са да съм "замърсена" по време на процедура или преглед. Причината разбира се е важна, но по-важно е лечението, защото разбирам от други потърпевши, че тази бактерия е доста упорита. Затова бих искала да попитам специалист кой от двата медикамента би препоръчал м/у Макмирор и Гиналгин. Целта е да не се прилага антибиотик, тъй като АГ-специалистът е на мнение (на база опит), че той не помага, а дори напротив спомага, тъй като изтребва лактобацилите във вагиналната флора. И как може паралелно с локалното бактериалното лечение да се набавят и лактобацили - локално, ако може? Ако не може локално - каква е алтернативата? Благодаря Ви!
    от Vespasian | 28.09.2022 08:43

Вариантите са общо взето няколко - замърсяване от анален секс (независимо дали се редуват прониквания от дупе към влагалище или се действа само анално) или замърсяване по съседство поради анатомичната близост между ануса и влагалището. Може да сте замърсена по време на процедурата или дори преглед. А може и пробата да е контаминирана. Това са вариантите общо взето.
    от charleston | 27.09.2022 23:14

Здравейте! Днес ми излезе резултата от вагинална микробиология - изолиран ентерококус фекалис - масово и липса на лактобацили. Странното е, че няма никаква антибиограма и интерпретацията на лекарят-АГ (моят лекуващ отсъства) е, че е замърсяване и да слагам само лактобацили. Искам да уточня, че началото на септ правих вагинална микробиол, от която се изолира Ешерихия коли и бях на лечение с аугментин 1000 и макмирор за 7 дни, така че тази сега (микробиология) се явява контролна. В урината ми от днес има левкоцити (7-8 при норма 4-5 и епителни клетки 15-20 при таван 15) Усещам и някакъв дискомфорт от типа на много слаб спорадичен сърбеж. Не споделям предположението, че било от замърсяване. Искам да се уверя каква е точно ситуацията и да приложа правилното лечение! Преди тези лоши микробиологии имах съвсем чиста микробилогия и масово лактобацили. След това, началото на юни, имах ембрио-трансфер (двоен). Какво ще ме посъветвате да изследвам? Какво лечение да приложа и кой АГ да посетя?
    от д-р Ралица Правова | 23.09.2022 14:16

Да, наистина е добре да бъде повторено изследването, за да е сигурно, че първият път не е имало някакво компрометиране на резултата от вземането.
    от Yosko | 23.09.2022 08:42

Благодаря ви много др Правова А относно ентерекокус феякалис да изчакам да ми свърши цикълът и да пусна нова урина отново или да започна прием на антибиотик отново Личният каза да пусна нова проба след тоалет защотото може да не е правилно взета пробата И ако има вече поне мускулно да ми сложе антибиотика да не преминава през стомаха защотото още са зле червата Много съм притеснена Иначе симптоми вече нямам и левкоцитите в урината са 3 4 при норма до 4 иначе бяха 10 и имах кръв в урината вече нямам има ли начин да ви пратя снимка с изследването
    от д-р Ралица Правова | 21.09.2022 21:31

При подобен проблем препоръките са за известно време да се изключат или поне намалят млечните продукти и всички готови храни, в които се съдържат, защото е възможно флората, която има отношение към ензима, разграждащ млечната захар - все още да се възстановява, както и самите чревни въси. Но не виждам нужда от допълнителни изследвания от тези, които вече са Ви направени
    от Yosko | 21.09.2022 09:33

Пробиотик б протект приемам в момента и дуспаталин ми изписаха вчера А при лечението с зинат500 беше ентерол Още имам къркорене газове и вече незнам на къде да ида Вчера бях отново на лекар и той каза синдром на раздразненото черво защотот абсолютно всички изследвания на фецес са чисти Вече незнам тома къркорене на момента тъпа болка и гадене ту спила ту пак почва Не знам вече какво да ям и какви други изсредвания да пусна Личният каза да пусна нова урина след душ и тогава ако пак има ще се пие пак антибиотик то с този мой корем как ще го пия незнам Моля насочете ме какви изследвания други мога да пусна и ако имаше нещо те обезателно щяха ли да видят на колоно и гастроскопията?
    от д-р Ралица Правова | 20.09.2022 22:39

Проблемът е, че при даване на антибиотик е задължителна профилактика с пробиотик и то с разлика поне 3-4 часа от двете таблетки, защото се компрометира ефекта на добрите бактерии. Даването на лопедиум е влошило нещата, тъй като се е касаело за влошена чревна флора, а даването на лопедиум само се е забавило изчиставнето на червата. Какъв беше пробиотикът, който приемахте и имаше ли осезаемо подобрение, тъй като в някои случаи не се подбират подходящите щамове. По отношение на уринарната инфекция най-често става замърсяване, поради близостта с ануса и особено след секс, ако непосредствено не се отиде до тоалетна, за да се уринира - са чести пренасанията на бактерията
    от Yosko | 20.09.2022 08:24

Здравейте на 29г жена съм Моите проблеми започнаха през юли хванах ковид оттам се започна с антибиотечно лечение със Зинат500 урбазон при астматичните ми пристъпи и квамател Всечко беше ок след свършването на антибиотика сред 5 -6 дни почна остра диария Личния изписа лопедиум уж поспря за ден два почле.пак Отидох в Каспела в Пловдив на ехограф ме гледаха газове и къркорене и казаха ,че е синдром на раздразнено черво Изписаха пробиотици и тазектан Общо взето бях само на препечени филии кашкавал сирене и варено пилешко свалих 10 кг за два месеца Миналата седмица ми направиха гастро и колоноскопия взели са проба и заключение микроскопски неспесифичен колит синдров на раздразнено черво Всимко уж добре но проблемите ми с гадене къргорене газове продължават Отделно преди 10 дни пуснах урина и изрезе ме имам левкоцити и бактерия ентерококус феакалис Моля кажете ми опасна ли е тази бактерия и откъде съм я хванала пак антибиотик ли трябва Моля за мнение който е минал през това нещо да сподели
  • Re: Лечение на стафилококи и ентерококи
    от mihliuzin | 07.02.2016 17:33

А може ли да ми препоръчате с какъв антибиотик да се проведе , и колко време
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.02.2016 20:28

Според мен е добре едно такова лечение да е под лекарски контрол и по-добре венозно.
    от mihliuzin | 03.02.2016 17:29

Здравейте на 31 съм 185см 83кг с стафилококи ауреус в отделителната система уретра уретери и т.н. доста късно го откриха , последното лечение беше с гентамицин160мг и ципрофлоксацин венозно за 4 дни имаше подпбрение след изписването продалжих с ципрофлоксацин за още седмица на таблетки , всичко се връща , четох че ванкомицин венозно била последната спирка , незнам какво да правя след година и половина по мъките и над 5000лв за лекарсва изследвания всевазможни докато открият какво ми е , четох някъде че ванкомицин венозно е последния ми шанс и мисля пак да влизам в болница за вливането незнам само дали ще ме вземат защото преди седмица излязох и до днес съм на ципрохлоксацин , има ли смисъл да опитвам с ванкомицин на хапчета?
    от whiteee | 22.11.2014 21:45

Очевидно вскички сме отчаяни от тея гадове, но горе главата ! Аз я бях закъсал доста и от 6 години постоянно съм по изследвания и лечения. Започнах ги в Бургас (там няма лекари) и сега продължавам в София, защото тук уча от 5 години. На 24 съм и като всички вас на моменти много се отчайвам......., както и да е. Гарантирам ви, че най-добрата лаборатория за изследвания е Национален институт за заразни и паразитни болести в София, за жалост изследванията са скъпи, но просто аз нямах друг избор, в другите лаборатории или не са ми намирали нищо (Бургас) или са ми поставяли грешни диагнози. Вървете там и носете еакулат и стерилна урина, като е много важно как давате пробите ! ДА не ги замърсите не пипате отвътре, а стерилната урина първо уринирате в епроветката после в гърнето и във втора епроветка доизпикавате до напълване - тоест 2 епроветки урина и 1 еакулат трябва да се занесат. Именно по този начин ми откриха и трихомоните и другите гадове, но всичко се оправя с постоянство, лошото е че трихомоната води други бактерии след себе си и агонията е голяма. Водя воийната дълго и сега ми останаха ентерококи фекалис в еакулата и пия вече трети антибиотик за тях, първо беше протеус мирабилис и го лекувах с Ципробай, но на следващото изследване си бяха сменили щаба на протеус мирабилис и сега след пурвите два опита срещу него, 3тият е с Амоксиклав, ако помогне задалжително ще ви пиша, но засега не съм обнадежден ...., понеже имам опит в това. Успех на всички и каквото и да откриете, ПИШЕТЕ !!! Споделяйте, всички сме на един хал в тая смотана държавица където лекарите не ни питат как си, а какво работиш :(( , УСПЕХ !!
    от Даниел | 13.02.2014 21:04

Докторе за Ентерококи фекалис /в уретара и спермата-простатат/ ми предписаха Левофлоксацин /от антибиограма/ тева 500мг по 1таб. на ден, за 14дни, явно простата ми е уголемена и възпалена от тези бактерии, а в упътването на Левофлоксацин пише при простатит 28 дни не съм сигурен колко да го вземем. И реално за 14дни ще убие ли тези Ентерококи фекалис. :oops: :oops: :oops:
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.02.2014 14:36

Трябва да се махнат, понякога е трудно...
    от Даниел | 09.02.2014 11:43

Здравейте, скоро ми откриха в пикучния канал и спермата Ентерококи, могат ли да се махнат с антибиотик или няма никаква надежда!? Това което до сега четох е много смазващо.... :cry:
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.04.2013 11:45

Ехография на бъбреци правена ли е?
    от Dragomir | 15.04.2013 11:28

Здравейте, от години имам парене при уриниране, като след изследвания на урина и кръв не се установяваше нищо. Реших да си пусна ДНК тест, тоя дето е със секрети от уретрата и едва ли не е най-правилния тест. Направих си го, като за удоволствието заплатих 130 лева, но това няма значение, резултатът е отрицателен за хламидия, гъбички, трипер и каквото се сетите, едва ли не всичко ми е окси. Проблемът е, че паренето след уриниране продължава и имам болки в слабините, моля ви кажете ми или посъветвайте ме какво да правя?
    от blabla | 15.11.2011 18:13

Здравейте всички! Прочетох част от страниците с мнения и въпреки, че моята бактерия не е засегнала половите пътища (поне за сега), реших да пиша. Аз съм на 22 години, мъж, 195см, около 80-85кг. При мен всичко започна от миналата година, краят на ноември месец когато дарих кръв за пръв път в живота си. Седмица или две след това имах кашлица, запушен нос. Започнах самолечение с Bioparox и амброксол, а след това и с антибиотик Клацид. Но това не помогна и когато се прибрах в родния си град личният ми лекар, на слушалка констатира - пневмония (мисля че каза бактериална). Изписа ми Cedax за 5 дни и някаква опашка от по слаб антибиотик чието име забравих (цифло... ципо... нещо с ц беше) за 5 или 10 дни (вече не помня). Лечението продължи до около 10 декември. Пооправих се, но през януари отново имах проблем... този път висока температура 38-39 градуса и запушен нос. Казаха ми, че е вирусно и аз не предприех лечение с медикаменти, а само с домашни средства. Отново се почувствах по добре. След като температурата премина, отново минах по реда: дразнещо гърло и след това кашлица. Личния ми изписа този слабия антибиотик отново (името с Ц), както и Bioparox спрей и Амброксол сироп (Тези последните личния ми ги изписваше при всяка кашлица. През зимата не рядко прибягвах до тези медикаменти ДОРИ по собствена преценка, когато имах кашлица). Този път ми направиха и рентгенова снимка, които личният ми лекар определи като остатъци от пневмония, а друг (пумолог) като някаква дума с корен "бронхит" и спомена нещо като "вторична пневмония, често възникваща непосредствено след вече прекарана такава". Последният специалист (пумолога) ми изписа и един антибиотик Z-max (мисля, че така се казваше). Той представлява едно шишенце с прах, което с помощта на малко вода се поглъща на един път. Нещата поутихнаха с изключение на запушеният ми нос. През март-април отново почувствах дразнене в гърлото и този път поисках направление отново за пумолог. Пумологът ме изпрати на специалист УНГ. Последният определи проблема ми като алергичен ринит и ми изписа спрей за носа - Beconase, от който получих едва доловимо облекчение. За момента обаче, то беше достатъчно да ме убеди, че имам алергия и да изчакам есента (по думите на специалиста УНГ) за да се тествам за алергии при специалист алерголог. Лятото бях със запушен нос, но го отдавах на алергията. От университета ни направиха изследвания (кръв и урина) за един стаж. Откриха "завишена утайка в урината". Казаха че имам някаква локална инфекция и че не е нищо сериозно. И така до есента до преди 1-2 седмици когато се изследвах при специалист алерголог. Оказа се, че нямам алергия към нищо. Оказах се чувствителен към стрептококи и плесен. Направиха ми кръвна картина и ми взеха секрет от носа и от гърлото. Кръвната се оказа нормална и секрета от гърлото също. Носният обаче съдържа staphylococcus aureus и е S-Ampicillin, S-Cefuroxime, S-Cianithromycin, S-Oxacillin, S-Azythromycin, S-Ciprofloxacin, S-Gentamicin, S-Penicillin. За R и I антибиотици нищо не се споменава (което май е добре?). Алерголожката ми изписа Zinath 10 дни 2х1 и "опашка" Cefran 5 дни. Добави и Биогая и някакво хомеопатично Ролетра. И сега се чудя какво да правя: дали да започна с анбиотиците (и да се тровя отново), да заложа на хомеопатия или ... не знам какво. Симптомите ми са следните: Запушен нос, с жълти секрети при отпушване (когато е възможно изобщо да го отпуша). Сутрин на гърлото ми се отлага (предполагам от носа) секрет, който е тъмно жълт до кафяв дори. Сега със застудяването ми тече постоянно безцветен секрет когато съм навън. Оплаквам се също и от студени и потящи се крайници. Най сериозен е проблемът ми с краката. През зимата се потят, замръзват и става ужасно. Ако нося едни и същи обувки с едни и същи обувки по цял ден, освен че ми подгизват чорапите, но и пожълтяват ноктите на краката. Гъбички по самите пръсти започнаха да ми се появяват още през март-април и ги лекувах успешно с йод, фуксин и микотичен спирт. Гърлото ми е редовно зачервено и дразнещо. Моля за съвет какво да правя. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Пожелавам здраве и дълъг живот на всички.
    от tanju | 11.11.2011 11:25

Здравейте,не знам дали тук е мястото да пиша затова,но ще пробвам.От около 6 месеца забелязах,че след като приключа с уринирането,в следващата минута се оттича урина,с чувство за не доизпикаване,често ходене,на около час,направих изследване на еякулат и се появи клебсиела,урологът ми предписа нолицин 2 пъти дневно за 14 дни,днес е 11 и няма никакъв резултат,започвам да се отчайвам.А и преди това ходене по кожни,нефролози,оказа се,че простата е наред,бъбреците са наред,урината е чиста и така....някакви съвети..
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.10.2011 21:10

Няма място за паника - ако се касае за сигнификантно възпаление ще се изпише антибиотик според антибиограмата.
    от mario | 29.10.2011 01:10

На скоро ми откриха стафилококи в гърлото и носа .Нямам си никва идея какво представява тази бактерия и съм малко уплашен. Въпросите ми са - Как протича лечението ? До каква степен е заразно , смисъл мога ли да хода на лекции рабора , да пуша,пия ? Последствията ? Прочетох из форумите за обездвижване на краиници , обезобразяване и всякакви крайно неприятни неща. Лично аз имам едно задъхване ,парене по гръдната кост , постоянно прозяване,кашляне -от бактерията ли е? Момче на 20г съм . Извинявам се за глупавите въпроси , но докторите нищо не ми обясниха и не намерих сигурна информация от нета. Предварително Благодаря !
    от mario | 29.10.2011 01:09

На скоро ми откриха стафилококи в гърлото и носа .Нямам си никва идея какво представява тази бактерия и съм малко уплашен. Въпросите ми са - Как протича лечението ? До каква степен е заразно , смисъл мога ли да хода на лекции рабора , да пуша,пия ? Последствията ? Прочетох из форумите за обездвижване на краиници , обезобразяване и всякакви крайно неприятни неща. Лично аз имам едно задъхване ,парене по гръдната кост , постоянно прозяване,кашляне -от бактерията ли е? Момче на 20г съм . Извинявам се за глупавите въпроси , но докторите нищо не ми обясниха и не намерих сигурна информация от нета. Предварително Благодаря !
    от | 20.08.2011 16:01

Пейо25, какво е това изследване "glans penis"? Изследват кожата на главичката на пениса ли? Къде го правят? Моя се зачервява през мине не мине, бях лекувал навремето ентерококи, после си бях правил еякулат и нямаше нищо, но зачервяванията си продължават. Изследвания на натривки - пак нищо. А сега пък получих и щипене на уретрата на изхода. Пак ще правя еякулат и пак по уролози... Аман!
    от peio_25 | 24.05.2011 11:41

Здравейте, Моята история е сходна: от около 4 години получавам зачервявания на кожата на пениса след секс (понякога дори и с презерватив) или даже след мастурбация! Инфекцията е доста гадна и изпитвам дискомфорт. Всеки път на изследването glans penis излизат ЕНТЕРОКОКИ. В спермата и урината (слава богу) няма изолирани гадинки. Пробвал съм поне 4-5 лекаря и почти цялата менделеева таблица антибиотици, а дори и хомеопатия цяла година, въпреки скептицизма ми. Един уролог ми беше казал, че ако се обрежа със сигурност ще се оправя и аз бих го направил ако е сигурно, но засега не съм се решил, просто не знам дали е 100% сигурно. До момента нищо не е помогнало окончателно, а инфекцията се появява през 2-3 месеца или и по-често, ако я намажа с крем Дактакорт тя отшумява бързо, но после бързо се и връща. Даже секс почти спрях да правя, защото псохически се скапах :-( Утре съм решил да ходя в кожната клиника при МА. Дано там поне да помогнат. Моля, ако някой има някакво предложение за лечение ще му бъда много благодарен ако ми помогне. Благодаря Ви предварително!
    от Seven | 13.04.2011 23:46

И аз имам подобен проблем :( Преди 4 години имах връзка с едно момиче, често правеше цистит, изследвания всякакви, но нищо не конкретно не се намери... Сега пак сериозна връзка (без кондом), и пак същият проблем ... :( но този път и аз получих инфекция не само девойката. Правих си микробиология, урина - освен повишени нива на лефкоцити нищо не намериха (александровска болница), но пък сега ме е страх да правим секс без предпазни мерки, а си имаме серизно планове, които изключват ползването на презерватив. и при мен и при нея всичко отшумя, но наскоро настинах и леко пак почна да ме пари за ден, два... ако се вярва на лекарите трябва да пия уринал.. но не ми звучи сериозно...
    от aso_81 | 28.10.2010 14:57

да добавя че днес ми преписаха лечение с Бисептол 400мг (което ми се струва доста несериозно)2тб.на 12 часа 20 дни и после пак еякулат! Предварително Благодаря....!
    от aso_81 | 26.10.2010 19:40

Здравеите,виждам че доста мъже имат проблеми с тези стафилококи в спермата както и аз !На 29 години съм и вчра си направих микробиология на еякулат ,излезнаха следните резултати: Staphylococcus aureus-<10^3 Оценка-Колонизация Enterococcus faecalis-<10^3 Оценка-Колонизация Резултат от посявка: Не се изолираха гъбички. Микроскопски резултат: 1-2 сегментоядрени левкоцита на поле /увеличение 40Х/ Заключение: MRSA - Метицилин резистентен S.aureus. Направих си и куп други изследваня в които ми отчете и ниски стоиности на тестостерона 8,56 nmol/l 9,9 - 27,8 Имам и проблеми с ерекцията и вероятно става въпрос за хроничен простатит ! Ще съм благодарен ако някои ми разясни какви последствия да очаквам и какво лечение е наи -доброто в този случй?Ако има такова !
    от Dim-a | 22.05.2010 10:07

Преди половин година си направих компютърна диагностика Оберон и в резултатите се посочваше, че имам стафилококи в стомаха. Бих искала да разбера към какъв специалист да се обърна и какви изследвания да направя, за да се потвърдят или отхвърлят подобни резултати.
  • Re: Лечение на стафилококи
    от gachito | 15.04.2010 15:49

Здравейте, наскоро ми се наложи да се интересувам от стафилококови инфекции. Разпространител на българска инжекция за лечение на стафилококови инфекции е фирма Булмар МЛ в кв. Манастирски ливади. Link
    от rumenesko | 13.04.2010 21:09

По обясненията на доктора за повишаване на тонуса и за стимулиране на организма сам да се справи с инфекцията. Точното лекарство е Омнадрен.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.04.2010 20:39

Добре е да се уточнят нещата. Защо е този тестостерон?
    от rumenesko | 13.04.2010 17:38

Хм, нещо странно стана днес. Ходих на уролог в друг град и му представих изследванията от антибиограмите, както и рецептите с изпитите хапове до сега. Поразгледа антибиограмите и ми каза че така или иначе бактерии има навсякъде в организма и да не се притеснявам. Изписа ми геритамин, флажил и 2 инжекции тестостерон за 2 месеца. Нещо не разбирам, с тези лекарства нито боря гадините, нито лекувам простатата. Направо се чудя дали да ги почвам.
    от rumenesko | 09.04.2010 21:58

Приятел, благодаря за коментара, всяко включване ми е приятно, човек като е на зор определено има нужда от подкрепа и съвет. Това за вътрешните хемороиди как да го разбера, има ли някаква симптоматика? Другата седмица съм записал час при един доцент, ще попитам и за тази възможност.
    от Vespasian | 09.04.2010 20:54

Пич, причината може да се дължи на вътрешни хемороиди и под влияние на стрес и неподходяща храна да се случва така , че нон-стоп да излизат гадините . Виж, посъветвай се с доктор за да потвърди думите ми и нека ти каже какво да правиш !
    от rumenesko | 09.04.2010 15:33

Такааа, пак стафилококи. Продължаваме с новите лекарства.
    от rumenesko | 08.04.2010 23:11

И продължавам да се чувствам все така, един два дена добре, после пак зазлявам. Утре ми излизат новите изследвания, ще пиша какъв е резултата. Четох нещо за ехинацеята, уж подтискала коките, мисля да я пробвам.
    от rumenesko | 24.03.2010 18:28

Благодаря, докторе, мисля, че наистина е така. Чувствам някакво подобрение, макар и слабо, но е подобрение. Поразредиха се ходенията до тоалетната, понамаля и болката.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.03.2010 17:49

Трябва да мине малко време според мен. Ако е имало възпаление, въпреки че причинителите са унищожени е възможно да има все още оток на тъканите, което постепенно ще се нормализира.
    от rumenesko | 22.03.2010 13:26

Новите изследванията показаха, че съм натръшкал гадините.И урината и еякулата са стерилни. Не мога да разбера обаче защо продължава да ме мъчи тази болка над пениса, чувството е като от притискане на колан. Продължавам да имам и проблем с ерекцията. Дали просто трябва да мине малко време или да търся нов доктор?
    от rumenesko | 18.03.2010 10:03

Благодаря ви докторе. Днес пак си пуснах изследвания, в понеделник ще видим резултата и ще пиша какво е установено този път. Проблемите ми продължават и пак ще има някакви гадини, ще ги видим какви са този път.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.03.2010 20:40

Това е лечението... , евентуално могат да се включат уроантисептици но по преценка на уролога.
    от rumenesko | 11.03.2010 20:01

Докторе, благодаря ви за бързото включване. Тези гадости наистина ме разсипаха, чувствам се непълноценно, започнах сам да се изхващам, че не мога и да си върша служебните задължения пълноценно, мисля само за това и се депресирам. Прави ми впечатление и че има някакъв психологичен момент - когато съм доста зает забравям за болката, а сетя ли се имам чувството че едва издържам, как мога да го преодолея това? Иначе се тъпча с всякакви зеленчуци, почти всяка вечер ям и чесън. От прочетеното в нета смятам, че лечението ми е правилно - антибиограма и чувствителни антибиотици. Необходими ли са изследвания на кръв или нещо друго? Някаква по-специална диета? Има ли опасност от стерилитет? Благодаря ви предварително отново.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.03.2010 18:34

Доста въпроси задавате, някой от които нямат еднозначен отговор. Болката е от уроинфекцията, която още не е преодоляна. По принцип такива инфекции могат да са доста упорити, така че се въоръжете с търпение и лекувайте с постоянство. Съвсем възможно е нарушенията в ерекцията да са свързани с инфекцията и при ликвидирането и се очаква да се възстанови.
    от rumenesko | 10.03.2010 18:26

Здравейте. Обръщам се към вас с няколко въпроса свързани с тези гадини. На 32 години съм и от няколко месеца се боря с тях, за сега неуспешно. Всичко започна през ноември с често уриниране. След преглед на ехограф, доктора каза че имам цистит и да пия 1 седмица Ципрофлоксацин. След седмицата, симтомите си останаха същите и отидох пак на доктор, каза ми да пия 20 дена едни билкови таблетки. По същото време започна да ме боли ниско долу корема, над пениса и то почти постоянно. След тези таблетки в комбинация с мечо грозде и уронал всичките болежки си останаха, дори и ми изчезна ерекцията, и съответно смених доктора. Новият ме прати за изследване на урина и еякулат при които се установи Стафилококи ауреус в еякулата и чиста урина. От антибиограмата ми изписа Амоксиклав и Бисептол последователно. След курса на лечение, болката ми ниско долу си остана, направих нови изследвания, които показаха наличие на ентерококи фекалис. Новата антибиограма показа че този път правилните лекарства са Тайваник и Нолицин. Нолицина вече го привършвам, но болките ми си стоят, ерекцията е полужива и продължавам честотот ходене до тоалетна. До кога ще ме тормозят тези гадини? Нормално ли е да ме боли постоянно, макар и не нетърпимо, но много дразнещо и особено при притискане от колан? Какво всъщност ме боли - мускулатура на стомаха, на пениса, нещо друго? Успоредно с антибиотиците пих и цитросепт, сега съм на биоцитрин, ефекта е нулев. Трябва ли да направя някакви допълнителни изследвания? Нормално ли е да ми изчезне и ерекцията? Благодаря ви предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 19.02.2010 14:48

Моля, пишете на кирилица!!!
    от nadim | 18.02.2010 18:57

do mimzzy molia, spodelete kak se preborihte s e. coli. i dali ne e svarzana sas stavnite bolki, koito zapo4nah da imam. na 32 godini sam. ot minaloto liato se boria s e. coli, no rezultat- nikakav.
    от Vespasian | 15.12.2009 11:15

Здравейте, искам само да спомена, че без допълнително взимане на хранителни добавки, трудно ще се оправите само с антибиотиците. Важно за вас е да подсилите имунитета си, но не мисля. че един ЦЕНТРУМ ще оправи положението. Витамини А,Ц,Е, Б-комплекс, Невробекс, Цинк + Хиалуронова киселина, Калций и Магнезий, Furolin , както и вземането на Фолиева киселина ( все пак, не е само за бъдещи майки ) ще подобрят общото ви състояние. Има и една ваксина - UROSTIM, която освен за лечение се взима и за профилактика срещу e.coli. Успех и внимавайте с антибиотиците, лекувайте и партньора си, не правете повторно изследване, както биха казали повечето лекари - 10 дена след антибиотика, защото резултата може да е лъжовен , а поне 3 месеца след последното хапче и най-важното - въздържайте от всякакъв вид сексуални контакти до пълното ви излекуване, в противен случай кошмара ще е вечен ! Успех !

Напиши отговор
59 намерени, страница 1 от общо 2