Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | Относно симптомиите за ХИВ

Напиши отговор
  • Информация
    от Иво | 26.02.2019 21:27

Току що инфетиран с хив след колко време може да предаде инфекцията на партньорката си. На същия ден или трябва да мине някакъв период от време при уславие че е свъвшил в нея
  • Re: Относно симптомиите за ХИВ
    от Misho | 04.03.2016 14:51

Искам да споделя своят малък опит с Хив инфекцията.От две години имам поставена диагноза,а преди 2 години и половина съм се заразил по полов път,разбира се знам от къде. От три години насам не съм имал и най-лек симптом,никакви грипове,температура,гадене,диария,мигрена и т.н. Не знам дали съм от 25 процента при които симптоматика липсва,но знам че когато човек целенасочено се отнася отговорно към здравето си то и трудът за което се награждава с добро здраве. Запознал съм се с много хора носещи инфекцията и такива които си патят вече от тежката диагноза спин.И в нескромния си опит планът на мисли в главата ми е този,че със или без терапия,хора инфектирани с хив живеят дълго и в повечето случай с много малки неприятности(за сравнение с тези които са били сред първите преди повече от 30 години).Тук искам да вместя два важни фактора.Единият е,че по мое наблюдение,със или без терапия хив хората живеят нормален живот не повече или по малко от тези които нямат хив инфекция,но при единствено условие че стандарта им на живот позволява една по-богата гама от помощни и изключително важни за здравето фактори-движение,почивка,чист въздух,малко стрес,хоби,преследване и постигане на мечти и амбиции,качествена храна и вода.Това са общите характеристики на всички живеещи повече от 20 години с вируса. Друг важен фактор и мое лично мнение е факта на всички тези снимки на слаби немощни хора болни от спин предимно от Африка които обливат интернет и плакатите на много организации по света.Това е абсурдна дейност която е гнусна,безотговорна и единственото нещо което постига е да всява страх,особено у вече болните.Надали има инфектиран с хив на който в съзнанието автоматично не изкачат именно тези отвратителни снимки.Това са снимки на хора,последвали първите лекарства за хив,които са били и са изключително токсични.Същите тези не са умрели от спин и хив а от токсичността на терапията.В самото начало не се е знаело нищо за вируса.Следователно и мерките са били неправилни бих си позволил да кажа крайни,експериментални,дори ги приравнявам в целенасочено убийство. В бедните страни хората умират от глад,крайна мизерия,и стандарт на живот който дори няма и минимални условия.Разбира се и тогавашната терапията към същите ще е много по-рискова и сигурна причина за тяхната смърт. Така наречената група от хомосексуалисти в щатите при които са забелязани опортюнистичните инфекции има и своето логично обяснение. Както преди повече от 30 години така и днес в света на хомосексуалните вероятността от подобни инфекции е по-голяма,поради липсата на отговорно отношение и хигиена при многобройните полови контакти.Аз съм гей.Живея извън България и съм посещавал всякакви места/сборища за секс контакти-паркове,бани,сауни,дискотеки,бурдеи-частна собственост посещавани само с цел сексуални контакти,организирани партита,и други.Това са предимно такива места при които излагането на бактерии и вируси от всякаква порядка е риск който е почти невъзможно да отбегнеш.Можеш-като не посещаваш подобни сбирки.Хигиената е под критична,дори в известните в Германия,Холандия,Италия и т.н. При посещаване на такива места освен излагането на купища нехигиенични условия,в допълнение участват и фетишите-афродизиаци,попер,стимуланти,сексуални играчки.Това са такива пособия употребата на които особено на публични места е крайно рисков фактор за каква да е инфекция.Това е и моето обяснение за критичното разпространяване на хив при хомосексуалните. Разбира се хив го има и при хетеросексуалните и по обясними причини не е толкова често срещан.За мен причините за разпространението му си остават същите-нехигиенични условия и среда които благоприядстват за инфектиране.Много алкохол,наркотични вещества,липсата на кондоми,цигарите и кафето,некачествената храна и бягството от дисциплиниран начин на живот са основни фактори които предразполагат вече отслабения организъм да е податлив и лесно да грабне каквато и да е инфекция. Забелязах в скромната си практика,че в градовете-мегапослиси,като Берлин,Рим,Неапол,Атина,където и замърсяването е огромно,буквално хората дишат прах,не въздух.Точно на такива места се намират и живеят хората с хив и белодробни проблеми.Рядко хора от провинцията се сблъскват с така наречените опортюнистични инфекции,но и при тях си има причина-излагане на условия които допринасят лесното пипване на подобни инфекции-влага,силен студ,нехегиенична среда(лична и в домакинството). Най силно впечатление ми направиха хора които от самото начало целенасочено си предлагат на организма естествена,природна среда,качествена храна и чист въздух,които при правилни съотношения правят чудеса.Запознах се с такива хора на които не тежи леката храна и липсата на всичко онова което ги е тровело-бърза храна,алкохол,цигари,наркотици,кафе,мръсен въздух,малко сън,нощен живот,недостатъчно почивка,малко движения,огорчение от живота,градски стрес,хронична умора породена от нежелание за живот. Точно тези хора никога,или много рядко се сблъскват с така наречените инфекции,дори напротив,освен че изглеждат но и са в отлично здравословно състояние,вземащи терапия редовно,или дори при липса на такава. Факт е че хората с терапия в гъстонаселени места са и винаги уязвими на много инфекции и периодично се борят с такива,отново с различни медикаменти и т.н. което доказва че по оздравителен процес от този в естествена среда-природата,все още не е изнамерен.Хората на терапия често страдат от реакции,не толкова от терапията колкото от невъздържаността от стария живот-алкохола,недоспиването,стреса,и всичко онова което бавно или бързо отслабва всеки организъм.а смесено с хапчетата разбира се и резултата не закъснява.Неприемливо е да пиеш животоподдържащи лекарства и да си живееш на принципа-да си нося новите гащи,да си пийна и всичко ще е наред.Нелепо и безотговорно е това отношение към самият себе си! Човек е длъжен със или без заболяване да се грижи за тялото си,но и за духа си.И оправдание за липсата на това отношение и отговорност Няма! Когато човек гради живота си с любов и в крайна бедност,то той същият може да поддържа висок стандарт,от гледна точка на психичното си състояние но и за тялото си.Не знам до кога в България ще е срамно да живееш на село,но тук в чужбина живота на село е лук който малко граждани могат да си позволят.А веднъж позволил си го то чоек тук не може да се раздели с него защото естествената среда спомага за духовният ти опит и крайна нужда да си сред природа,в естествена среда.В града не можеш да живееш със 50 лв на месец,на село това е възможно,и освен че е възможно,при полагане на достатъчен труд то и без храна никога не можеш да останеш.Тези които все пак не могат да се разделят с модерните си условия съветвам,то поне често да ''бягат'' сред природата и да преоткиват тишината и спокойствието,които за мен лично са най добрият естествен лечител,без който не можем. Вече две години не използвам все още терапия,както споменах нямам и симптоми,никакви.Вируса е нисък все още под 1000 копия а белите воиници са повече и от на здрав човек.Това е и моето усещане на този етап.Разбира се и при най малкият сигнал терапията няма да ми избяга.Но е важно едно-след такъв обрат в живота човек хубавко да се огледа,не на вън,а на вътре.Да се спре и да усети вътрешната си небалансираност.И отговорно да преодолее това и да се учи да живее.Да се променя.Да е смел и доброжелателен.Да се самодисциплинира и да открие онова което го прави истински щастлив.Не илюзиите за богат стандарт и т.н. А онова чувство което и в критичен момент те кара да се усмихнеш и да си позитивен към всичко. Баба Ванга има едни много мъдри думи-само едно заболяване не може нищо и никой да излекува-ОТЧАЯНИЕТО!! За това не мечтайте,а влагайте любовта в делата си и това неминуемо ще ви направи най-малкото по-добри!
    от Misho | 04.03.2016 13:18

Имайки в предвид,че след като е притискала памук върху мястото на манипулацията,логично е памука да е имал спирт/алкохол за дезинфекция.Следователно вероятността да предаде вируса хив е абсурдно и категорично не.Ако е имала кръв по пръстите си не мисля ще хваща храна и ще дава на малко дете.хив е изключително чувствителен към препарати.И издържа толкова кратко при досег с такива,че заразяване е на практика невъзможно.
    Oтговор "Abvabv": Каква е вероятността при контакт на кръв с храна да се случи заразяване, случи се днес на детето ми, на една не толкова близка до мен позната й биха инжекция за разреждане на кръвта, тя работи до нас в магазин, влизайки тамън и бяха приклщчили манипулацията и тя даде на детето ми солети .... имам предвид притискайки памука ако случайно е попаднала кръв, а оттам по солетите оттам право в устата на детето ми, стана за секунди и нямах време за реакция ..... Благодаря предварително, но това истински ме притесни ....
    от Ted | 27.02.2016 15:34

Каква е вероятността при контакт на кръв с храна да се случи заразяване, случи се днес на детето ми, на една не толкова близка до мен позната й биха инжекция за разреждане на кръвта, тя работи до нас в магазин, влизайки тамън и бяха приклщчили манипулацията и тя даде на детето ми солети .... имам предвид притискайки памука ако случайно е попаднала кръв, а оттам по солетите оттам право в устата на детето ми, стана за секунди и нямах време за реакция ..... Благодаря предварително, но това истински ме притесни ....
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.06.2011 10:18

Чудесно!
    от Георги | 04.06.2011 19:35

Здравейте ... Понеже не бях в БГ, вчера се прибрах и днеска си направих пак тест за ХИВ, както и за Хепатит Б, пълна кръвна картина, утайка, захар, урина , и всичко е наред .. Успокоих се , и благодаря на всички отговорили на темата ми . Живи и здрави ! Поздрави!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.05.2011 14:45

Oтговор: Възможно ли е резултата да стане готов за 1:30-2 часа
    - за толкова време става.
    от Георги | 21.05.2011 12:13

Здравейте . Сутринта си направих тест , отрицателен е .. Направо ми олекна много ... Имам един въпрос : Възможно ли е резултата да стане готов за 1:30-2 часа? Понеже за толкова ми излезна ... Дано не са претупали работата отгоре , не съм наясно ... Иначе 3 месеца минаха от както имах така да кажа притеснителен контакт. Тук ми бяха казали ( в чужбина ) , че имало тест , който хваща вуриса,само ако си го хванал преди 6 месеца, има по скъп тест, преди 3 месеца ако си се заразил ... Но в тази клиника имаше само стандартен . Надявам се, че не е било нужно да чакам още 3, и че този НЕГАТИВЕН резултат си е реален.
    от Георги | 20.05.2011 21:31

Мери, благодаря пак. Утре ще ходя да си правя тест, и стискайте палци, дано всичко е наред ,че съм се побъркал ... Искам да попитам пак, ако имам някакви други проблеми, като пикочна инфекция, или гъстрит,язва , това може ли да окаже влияние върху теста за ХИВ ? Или трябва човек да е напълно здрав, за да се изследва?
    от Nelogi4na | 20.05.2011 12:40

Съжалявам, може би се изразих неправилно. Не искам много да се впускам в подробности, защото си познавам Хипохондричетата и знам че още утре ще има поне няколко които са си намерили симптомите. Просто исках да кажа че симптомите са твърде тежки за да е възможно да издържи човек с тях няколко месеца.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 20.05.2011 06:52

Oтговор: Д-р Цончев, само си представете остри симптоми на болестта на Епщайн-Бар, /или при малко повече късмет - тежък грип/, с няколко "страхотни" допълнителни екстри, които биха продължавали "няколко месеца" и ще разберете колко нелогично звучи това. При почти всички пациенти които са имали симптоматика, тя е протичала по този начин
    това много не ми е ясно. Ако имате предвид, че подобни симптоми могат да се срещнат и при други заболявания, това е вярно, в диференциално-диагностичен план естествено че трябва да се има предвид. За това се прави серологията.
    от Nelogi4na | 20.05.2011 01:53

Д-р Цончев, само си представете остри симптоми на болестта на Епщайн-Бар, /или при малко повече късмет - тежък грип/, с няколко "страхотни" допълнителни екстри, които биха продължавали "няколко месеца" и ще разберете колко нелогично звучи това. При почти всички пациенти които са имали симптоматика, тя е протичала по този начин. Изпитала съм го на собствен гръб, а и имам наблюдения от хора живеещи с ХИВ, затова се отнасям така критично към написаното. bate_goiko, ако даден човек е ХИВ серопозитивен няма начин в кръвта му да има по-малко вирус отколкото е нужен за инфектиране. Просто, както казва Мечо Пух, "Колкото повече - толкова повече". Но при теб рискът е бил съвсем незначителен, така че споко. Отиди на тест все пак, за успокоение.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 19.05.2011 22:19

Oтговор: Моите уважения, д-р Цончев, но съвсем не съм съгласна с написаното че симптомите могат да траят до няколко месеца. В никакъв случай не траят и само 2-3 дни.
    - това е ваше право, да интерпретирате критично прочетеното. Естествено, написаното по повода не съм го измислил аз а е цитирано и трансформирано на немедицински език от учебниците по медицина.
    от Георги | 19.05.2011 06:48

Здравейте Мери .. Благодаря за изчерпателния отговор, който дадахте ... Незнам, но и аз съм чувал, че в повечето случай има симптомии, тъй като това е силен и коварен вирус, и малко организми бих подминла това без симптомии ... Това ми е извода поне от достата информация, която съм чел по въпроса. Вярно ли е ,че дори и малка капка кръв да е попаднала в раничката ми, пак ималo значение каква е концентрацията на вуриса в нея, дали е достатъчна да зарази ? Между другото да спомена ( да чукна на дърво ), че не съм имал проблеми с апетита, ям 4-6 пъти на ден и по повечко така ... Не съм и свалил киллограми ... И аз незнам защо съм чакал до сега, може би от притеснение, но ще си направя и дано е ОК всичко!
    от Nelogi4na | 19.05.2011 00:24

Моите уважения, д-р Цончев, но съвсем не съм съгласна с написаното че симптомите могат да траят до няколко месеца. В никакъв случай не траят и само 2-3 дни. Всичко по въпроса със симптомите приключва до към 30-35 ден - към втората седмица след инфектиране започват симптомите и за още толкова горе-долу приключват. Това е. После безсимптомният период е до 10, а понякога и повече години. А иначе, при около 25% от инфектираните или няма симптоми или са твърде леки за да им се отдаде значение и да бъдат запомнени, или свързани с ХИВ. bate_goiko, в ситуацията която описваш има някакъв съвсем, съвсем минимален риск нещо да се е случило. Трябва момичето да е било ХИВ позитивно, раничката ти да е била съвсем прясна, да е попаднала кръв от партньорката ти точно върху раничката, и сигурно има поне още 2-3 неща за които не се сещам в момента, но които са важни за да се получи инфектиране в случая. То ако така лесно се хващаше, сигурно нямаше да има здрав човек на планетата. Само не ми е съвсем ясно защо ще чакаш още 10 дни, след като си могъл да идеш и още преди 40.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.05.2011 18:35

Link
    от Георги | 18.05.2011 18:33

Благодаря ви Д-р Цончев! Да, скоро ще си направя тест за успокоение .... А кога се появяват тогава симптомиите ? Доколкото съдя по отговорите на Мери , се появяват някъде 10-14 дена след рисковия контакт.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.05.2011 17:49

До 10-14 дена не би трябвало да има някакви симптоми. В общи линии считам опасенията ви за неосноватени. Но си пуснете тест все пак.
  • Относно симптомиите за ХИВ
    от Георги | 18.05.2011 07:14

Здравейте .. Искам да попитам, горе долу при какъв процент от хората има изразени симптомии, след 10-14 дена ,ако има заразяване с ХИВ разира се ? Питам, защото абсолютно във всеки сайт срещам различна информация , което наистина много обърква човек. Някъде викат в половината случай няма симптомии, някъде казват около 90% има изразени такива, просто голяма разлика има. Интересувам се понеже имах няколко контакта напоследък, разбира се с презерватив , но при един от случайте имах малко конфузна ситуация : Когато се извършваше самият акт, по една време видях, че на презерватива имаше една малка капка кръв от вагината на момичето . На едната ръка, на пръста си имах малка раничка отворена,на палеца .. Не помня да съм пипал с тази ръка члена и презерватива, но видях на средния пръст от вътрешна страна малко засъхнала кръв, което ме изплаши .. Предполагам, че може да си е била от моята рана. Съмнението е ,дали ако е била нейна кръв евентуално, дали е попаднала в раничката ми . Да чукна на дърво, нямам никакви симптомии след този случай. Това беше преди 3 месеца горе долу, след 10 дена ще си направя тест. Затова се интересувам относно какъв брой от хората биха могли да имат симптомии. Благодаря на тези ,които биха отоворили. Поздрави!

Напиши отговор