Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | Хепатит B

Напиши отговор
  • RE: Хепатит B
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.07.2020 19:03

Следва да се изясни на какъв етап е този хепатит С, доколко човекът може да предаде инфекцията на друг, да се видят и вашите резултати и да се направи консултация с гастроентеролог по отношение на лечението.
  • RE: Хепатит B
    от Надя Георгиева | 14.07.2020 11:04

Здравейте , вчера разбрахме случайно, че съпругут ми има хепатит C , в ужас сме днес си пуснах и аз още резултата не е готов моля ви за малко яснота от тук нататък какво следва
  • Re: Хепатит B
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.04.2011 13:24

това не знаех че е пречка, освен това паническото разстройство се лекува....
    от qpwoei | 12.04.2011 06:28

Уф... Сега пък май ще се окаже, че изобщо няма да ми дадат интерферони, защото имам паническо разстройство и било противопоказно да се дават на хора с психически заболявания ...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.04.2011 12:16

Вероятно все още е налице активен хепатит.
    от qpwoei | 11.04.2011 12:13

Благодаря Ви за отговора д-р Цончев! А можете ли да кажете защо АЛАТ и АСАТ са с по-високи стойности отколкото преди започването на лечението?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.04.2011 11:41

Аз лично не знам за начин, според който да се каже кога точно е настъпило заразяването, може и да има но са извън моята компетентност. По отношение на страничните ефекти на интерферона - няма как да се каже при кой какво кще се изяви - за целта има описана статистика на страничните ефекти и усложненията, от която евентуално може да се научи какво да се очаква.
    от 1313 | 09.04.2011 18:33

Един от "традиционните" начини за заразяване с хепатит В и С в България през последните 20 години е манипулация в стоматологичен кабинет. Много е жалко, но е факт!
    от qpwoei | 09.04.2011 16:55

Освен това така и не разбрах има ли начин да се разбере кога във времето съм се заразил. Не намерих нищо по този въпрос в нет-а, а отговорите на лекарите, които съм питал са различни ...
    от qpwoei | 09.04.2011 15:00

Здравейте отново, За съжлаение новините при мен са лоши. След около 2 месеца лечение с Карсил и Есенциале Форте се оказа, че АЛАТ и АСАТ са по-високи отколкото преди да започна да ги пия. Сега по всяка вероятност трябва да започна лечение с интерферони. Но като чета какви са страничните ефекти просто ми се отщява :( Искам да попитам ако има някой запознат дали страничните ефекти се проявяват при всички хора и наистина ли са толкова тежки. Няма ли някаква възможност за друго лечение и защо показателите ми са по-високи? Единствено Гама-GT е паднал с около 30 единици, но пак е над нормата :( Какво да правя?!?!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.02.2011 07:52

Партньора трябва да знае и да се изследва също. Етотук ще намерите много информация по въпроса: Link
    от qpwoei | 31.01.2011 23:08

Ами пуснаха ми изследване за Австралийски антиген и излезе положителен. Що се отнася до гастроентеролога - д-р Бърова от Трета градска каза цитирам: "Ами както очаквах чернодорбните изследвания са със завишени резултати. Това не е нито хепатит Б нито хепатит Ц. След 3 месеца ела пак за изследване.Отивай си, нищо ти няма". Това да си направите извод дали искате да я посещавате. Изследванията ми станах точно 5 мин. след като излязох от кабинета и, и въпреки че видя, че съм давал кръв не се поинтересува дори бегло за какво съм я дал. Добре, че има кадърни лекари, които ме посъветваха да си направя сам теста. Иначе както казах личния ми лекар каза да отида след месец. Той и ми каза, че хепатита е хроничен. Не знам какво трябва да правя след това.
    от stefani9710 | 31.01.2011 17:35

Как разбраха,че е хроничен хепатит б?При откриване на австралийски антиген се назначава повторно изследване след 6 мес. и ако е положителен "лошо".В такъв случай е наистина хроничен и почти нелечим,въпросният вирус остава в организма до живот.Следва да си направиш изследвания -асат и алат и количествен ДНК тест,за да разбереш как се размножава вируса.Моят съвет е да посетиш гастроентеролог,тази болест никак не е за подценяване.
    от qpwoei | 31.01.2011 10:48

Благодаря Ви за отговора д-р Цончев! Искам отново да попитам да се консултирам ли с лекаря за тежестта от дясно или ако приемем, че се дължи на чернодробното заболяване може да се сметне за нормално и да чакам да отмине. Моля Ви съшо така да кажете каква според Вас е вероятността за заразяване при полов контакт. Наясно съм, че няма точен отговор, но не знам дали да кажа на интимнана си партньорка. Мисля, че съображенията ми са ясни. Другите две неща са които искам да попитам са: колко дълго теста ще дава положителен и когато започне да дава отризателен означава ли че няма да съм заразен за околните или по какъв начин ще продължавам да съм заразен. Предава ли се болеста на плода ако мъжа е болен? Благодаря Ви предварително!
    от qpwoei | 31.01.2011 10:42

Ами и на мен ми го откриха в лаборатория след лоши показатели на чернодробните изследвания. Прегледа мина успешно. Тоест успешно скрих, че знам за заболяването. Един съвет от мен - ако пипнете нещо такова не споделяйте с никой - хората ще ви изядат автоматично - поредната причина да съм "горд", че съм българин, но това е друга тема...
    от cveteto70 | 31.01.2011 09:03

не разбрах само как ви го откриха.защото аз си правих изследвания в лаборатория.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.01.2011 07:13

1. Тези медикаменти са известни като т.н. хепатопротектори, т.е. са подходящи в случай като вашия. 2. Болката в дясно подребрие често се предизвиква от чернодробни или жлъчни "проблеми". Естествено, възможни са и други прибини 3. Теста ще е позитивен дълго време 4. Link 5. У нас всичко е възможно, но едно такова уволнение би трябвало да "падне" в съда.
  • Хепатит B
    от qpwoei | 30.01.2011 19:01

Здравейте, За съжаление миналата седмица ми откриха хроничен хепатит B. Май стана случайно - имах болки под ребрата от дясно по време на движение и ме изпратиха на ехограф със съмнение за прегъната жлъчка. На ехографа жкъчката беше нормална, но черния дроб беше доста зле спред лекарката и ми назначиха изследвания, с които впоследствие се разбра за хепатита. Назначиха ми Карсил от 90 мг (2-2-1) и Есенциале Форте (1-1-1), като ми казаха след един месец да отида отново. Личния ми лекар каза, че болката под ребрата няма нищо общо със състоянието ми. В последствие тя изчезна, но и сега имам усещане за тежест в тази обаст и за дърпане. Имам няколко въпроса: 1. Според вас назначеното лечение адекватно ли е? 2.Болката под ребрата може ли да се дължи на проблемите с черния дроб? Да е увеличен или "смъкнат" както каза една позната (немедицинско лице) и трябва ли да се консултирам отново с лекар? 3. Ако не се лъжа дочух, че след извстно време с продължение на лечението теста за хепатит ще започне да дава отрицателен. Вярно ли е това? 4. До колко съм заразен? Личния ми лекар каза, че много рядко заразата се предава по полов път, а в интернет четох, че мога да заразя някой и при "близък битов контакт". Какво означава това? Предава ли се например при целувка? 5. Най-важното - скоро ми предстоят профилактични медицински прегледи от фирмата. Мислите ли, че ако работаделя разбере, че съм заразен има вероятност да ме уволнят? Не говоря за законови и етични норми, а за реална вероятност, още повече, че живеем в България (знаете какво имам предвид). Трябва ли да крия го крия от лекарите и изобщо имам ли право на лекарска тайна, при положение, че прегледа се извършва по поръчка и за рабтодателя? Благодаря предварително!

Напиши отговор