Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | HIV

Напиши отговор
  • Re: HIV
    от jim beam | 13.07.2011 20:49

наистина нямаш шанс относно заразяването става само чрез необезопасен анален вагинален секс маика на дете и споделяне на общи игли орален секс няа риск дали давваш или получаваш повечето инфо в нета е грешно няма документиран случаи на предаване чрез орален секс
    от д-р Цончев | 13.07.2011 14:26

Полезно инфо...
    от д-р Пламена Кабакчиева | 10.07.2011 13:38

Ивоекстрийм: Няма шанс. Ето и малко повече по темата с предаването и заразяването с вируса на HIV - [url=Link със СПИН[/url], а тук са едни от най-честите [url=Link за спин[/url]. Надявам се да съм бил полезен поне на някой :) 8)
    от ivoextream | 09.07.2011 00:07

Здравейте, искам да задам следния въпрос, който може да Ви се стори груб и неприятен, но аз съвсем сериозно питам. Мога ли да се заразя с HIV ако правя секс с презерватив, но поставям пръсти във вагината на партьорката си или в ануса й? При условие, че нямам видима на пръв поглед раничка по пръстите!
    от Мария | 10.04.2011 04:00

Да, можеш да си абсолютно спокоен. След 3-тия месец вече и на 33-тия да си направиш тест все това ще покаже, стига междувременно да си нямал някой рисков контакт.
    от deluxe_94 | 09.04.2011 12:07

Здравейте ! ако си направя ислеване за ХИВ в КАБКИС Пловдив на 3-тия месец и покаже отрицателно,да бъда ли спокоен или да си направя и на 6-я месец ?
    от д-р Цончев | 07.12.2010 20:56

Малко, в амките на минути, независимо от температурата.
    от ivoextream | 06.12.2010 19:07

Здравейте! Искам да попитам колко време вирусът HIV може да живее извън тялото т.е. на открито? А при каква температура умира?
    от д-р Цончев | 19.11.2010 17:04

Това е чудесно. Успех!
    от lvnv | 18.11.2010 04:35

здравейте искам да се похваля. Ходих и си направих тест след 3-тия месец с Western Blog и резултатат е отрицателен. Доста се пооспокоих но след 3 месеца ще си направя пак да затвардя. Дано и тогава да получа съштия резултат. Благодаря ви за съдействието.
    от lvnv | 20.10.2010 21:05

там е проблема че аз живея в Лас Вегас и за това сам толкова изплашен. ходих на лекар а той ми каза че причината за подуването на лимфните възли може да е по много причини но съм доста изплашен че и тук няма къде да си направя напълно анонимен тест а резолтатите отиват в медицинското ми досие. Но нямам избор началото на ноември стават 3 месеца и ще отида да си направя тест и дано да е отрицателен. Все пак ви благодаря много за вниманието и съдействието.
    от Мария | 05.10.2010 02:21

Ivnv,вероятно д-р Цончев визира че съществуват PSR тестове,които откриват вируса още на 5-6 ден от инфектирането.За жалост такива тестове има в "белите" държави,а ние още не спадаме към тях по много показатели. Иначе и двата тестове съществуващи на този етап в България са на 100% сигурни ако се направят в 3 месец от евентуалния рисков контакт.
    от д-р Цончев | 04.10.2010 10:33

ssspuls HIV вирусане се предава само посмредством еякулата. Ето повече информация по въпроса: Link
    от lvnv | 04.10.2010 02:29

аха ами кой тест ще ми даде 100% сигорен резултат след 3-тия месец
    от ssspuls | 03.10.2010 19:12

Здравейте! Искам да попитам каква е вероятността жена да се зарази с ХИВ от мъж, ако са правили секс без презерватив, при положение, че еякулацията е била навън ? От какво зависи и има ли някаква процентна вероятност?
    от д-р Цончев | 01.10.2010 09:38

Зависи от теста, който ще се използва.
    от lvnv | 30.09.2010 08:17

здравейте може ли да ми кажете след кой месец ще получа 100% сигорен резултат дали съм или не съм се инфектирал с hiv
    от qwertyasd | 17.09.2010 09:33

Благодаря ви за успокоението. :P
    от Мария | 16.09.2010 21:43

Тук няма никакъв проблем.Вируса /ако евентуално го е имало в тази кръв,което е невъзможно/ е бил вече преработен от организма на комара. Казвам че е невъзможно да е имало вирус в тази кръв защото комара най-вероятно е пил кръв от теб или от някой от близките ти наоколо,защото когато комара се напие с кръв каца някъде и седи там докато я смели. Надявам се че ме разбра какво исках да кажа.
    от qwertyasd | 16.09.2010 19:28

Здравейте отново. Защо не е възможно - става въпрос за одраскано от котка от същата сутрин и много вероятно попадане на кръв същата вечер. Когато го убих комара първосигнално реших да изтрия кръвта, като бях забравила за раната. Вярно веднага си измих ръката с вода и сапун.
    от д-р Цончев | 16.09.2010 08:45

Така не може да се пренесе ХИВ.
    от qwertyasd | 14.09.2010 18:07

Здравейте. Моят въпрос е колко време след евентуален контакт човек е заразен за друг човек. В моя случай аз кърмя бебе и се притеснявам за него. При мене случаят е доста куриозен - преди месец и половина бях на гости при познати и убих комар пълен с кръв. В същото време имах раничка на един от пръстите от сутринта. Притеснявам се при кърменето да не заразя бебето си.
    от д-р Цончев | 19.08.2010 15:39

Моля, пишете на кирилица!!
    от Мария | 19.08.2010 11:24

През презерватива няма как да стане.
    от lvnv | 19.08.2010 03:57

.... mnogo sam se izplashil plsss ne moga da spa napravo sam se pobarkal. Ako e popadnala krav varhu ranata na penisa kakav e shansa da se zarazq.
    от Мария | 18.08.2010 12:08

Малко ти е късничко за ХИВ симптоматика.Пък и ако беше това,нямаше да минеш толкова леко. Вероятно се касае за настинка,още повече ако стоиш дълго в близост до някой климатик или вентилатор в летните жеги.
    от smolkalt | 18.08.2010 08:38

Здравейте,преди около месец имах сексуален контакт попринцип с презерватив но имаше и едно-две прониквания и без ....да ви кажа силно съм се наплашил затова ви пиша. От 3-4 дни не се чувствам добре,имах лека температура (37 градуса ) и болки в гърлото. Сега температурата и болките в гърлото ги няма, но пък съм със запушен нос,и подути лимфни възли на врата и се чувствам отпаднал. Други оплаквания засега нямам. Дали може да става дума за ХИВ или всичко е в главата ми и съм лепнел гадния Летен вирус ?
    от Мария | 17.08.2010 23:55

Няма от какво да се притесняваш,взел си всички възможни предпазни мерки за да не се получи гаф. Успех с теста,и да се обадиш да се похвалиш с отрицателния резултат :)
    от lvnv | 17.08.2010 20:25

blagodarq za vnimanieto :* Nepremenno shte si napravq test no trqbva da izchakam. A sega chakaneto nqma da e chak tolkova tejko kakto beshe vchera.
    от Мария | 17.08.2010 07:44

Щом си бил с презерватив значи няма никакъв проблем,НЯМА КАК кръв да попадне върху "ожуленото". Иначе симптомите които си описал ми приличат по-скоро на мускулна треска от някакво физическо напрежение + настинка,или на вироза на летен грип.Не може да става дума за инфектиране с ХИВ. Но все пак нищо не пречи да си направиш един тест,поне ще се успокоиш. П.П.Колкото до цикъла на момичето - много често се случва да "цъфнем" по време на секс,така че може и да не е разбрала че й е "дошло"
    от д-р Цончев | 17.08.2010 07:43

Моля, пишете на кирилица!
    от lvnv | 17.08.2010 06:37

zdraveite iskam da se izvinq che pisha na latinica no ne mi raboti flex type pak ne znam druga programa s koqto da moda da pisha na kirilica. Pravih seks s riskova partiorka i sym mnogo izplashen. Imah ujulvane na glavata na penisa koeto vidqh sled seksa. seksa ne prodylji dylgo bqh s prezervativ no momicheto beshe v cikyl no tq ne mi kaza nishto za tova a go razbrah sled kato go vkarah i prezervativa beshe v kryv pri koeto prekratihme vsichko i poradi tazi prichina sym mnogo naplashen da ne e popadnala krav v ujulvaneto. 8 dena sled tova, zapochna da me boli celiq gryb i zapochanha da mi se shvashtat muskulite. boli me gyrloto i gardide. ujulvaneto zarastna i sym mnogo izplashen za zdraveto si. blagodarq vi predvaritelno za sadeistvieto.
    от д-р Цончев | 15.08.2010 11:44

Това са по-скоро белези на фарингит на фона на вероятна вироза от типа на "летен грип".
    от Karateka | 15.08.2010 09:12

Симптомите в момента , адски ме боли гърлото и висока температура . Не мога да преценя за лимфните възли . Странното е , че нямам хрема и храчки , а гърлото ме боли много .
    от Мария | 14.08.2010 14:23

Някакви други симптоми имаш ли?Както казах има някой просто задължителни за инфекцията които не споменаваш. Иначе определено си се изложил на риск,ако не познаваш добре девойката :( Задължително е да отидеш на тест след още 20 дни.
    от Karateka | 13.08.2010 22:13

Ще се побъркам , преди 13 дена правих секс без презерватив . От 2 дена първо имах разтройство , след това гърлото почна да ме боли а днеска лимфните възли ми се надуват . Моля дайте съвет , постоянно си мисля , че съм заразен от ХИВ .
    от Мария | 11.08.2010 21:34

Ако раничките са хванали вече коричка,т.е. не са кървящи,значи няма никаква опасност дори и преякулатната течност да е била в допир до кожата ти. 5 дни са прекалено малко за каквито и да е симптоми на ХИВ,така че най-вероятно е бил някой летен вирус,стояла близо до климатик и си настинала,ходила си на някой мръсен плаж...Вероятностите са доста,но не включват ХИВ.5 дни са твърде малко време за появата на симптоми,а еднодневна температура с диария е прекалено малко за тях - обикновенно не траят по-малко от 10 дни.
    от Kazuka | 11.08.2010 20:50

Благодаря за успокоението. Не е свършвал в мен, защото не е влизал в мен. Не съм гълтала семенна течност, само precum може би(не съм сигурна за думата на български език - капките семенна течност, които мъжът отделя по време на възбудата преди да свърши). За венците ми съм сигурна, че не ми кървят и че нямам рани в устата. Основното ми притеснение е, че той се търкаше в слабините ми, а по-рано същия ден се бях обезкосмявала. Т.е. част от precum-а може да е влезнал в допир с някоя раничка. И естествено върха на параноята ми е, че се разболях... Но сега като го каза, мога ли да приема, че еднодневна температура + диария не са симптоми на ХИВ и ако "настинката" изчезне за ден-два, значи просто е бил някой летен вирус? Аз теста ще си го направя все пак след месец...
    от Мария | 11.08.2010 20:29

Това за 5-те дена не е вярно.Както казвам - това ще да е някой много бърз ХИВ,непознат до сега на науката. Симптомите се появяват след 10 дни от рисковия контакт и също за толкова отминават.Плюс това има някой които са просто задължителни за инфекцията а не си писала че ги имаш. За симптомите толкоз. Да,за теста трябва да се изчака минимум 30 дни за да е достоверен. В твоята ситуация риска е по скоро теоретичен.Има прекалено много АКО в случая - Ако той е бил позитивен - Ако беше свършил в теб - Ако беше глътнала семенната течност - Ако венците ти кървяха или имаше друга отворена раничка в устата ти Щом нищо от това не е на лице значи няма от какво толкова да се притесняваш
    от Kazuka | 11.08.2010 17:29

Здравейте... Преди няколко дни правих орален секс и въпреки че дълбоко се съмнявам мъжът да беше болен, все пак ме хвана параноята. Бях се обезкосмявала, така че може и да е имало отворени ранички, а той доста се потърка в мен. Четири дни по-късно (вчера) вдигнах температура 38С, а днес се появи и диария и главоболие, въпреки че температурата ми спадна. Нямаше проникване, тъй като нямахме кондоми, но след като прочетох че и малка раничка и капка сперма са достатъчни да се хване ХИВ, съвсем се психясах, още повече, че повечето статии твърдят, че между 5 и 30 ден се появяват грипоподобни оплаквания... Трябва ли да изчакам минимум 30дни преди да си направя теста? Веднага ли се разбира резултата? Възможно ли е да съм хванала ХИВ при условие, че той не е свършвал върху или в мен??
    от Gracyyy | 09.08.2010 21:42

Не съм лекар, но бих искала да отговоря :) Преди няколко години реших да си правя тест за HIV, тъй като имаше 1 път, в който не се бях предпазвала. След като реших да си направя теста, започнах да си въобразявам какво ли не и да виждам симптоми и да чета в интернет. Това обаче е абсолютно безсмислено. Започнете ли да четете за болести и веднага решавате, че точно при вас ги има ама точно същите симптоми. Просто си направете тест. До колкото знам, трябва да са минали около 6 месеца, след рисковия акт. Аз ходя на Дондуков и Васил Левски, на спирката на трамваите някъде. Хубавото е, че не се взима кръв от вената, а от пръста и резултатът се вижда след 3-4 минути. Вече си правя тест всяка година, въпреки че се предпазвам. Така че, съветът ми е да си направите тест и да се пазите. Човек трябва да е отговорен към здравето си :)
    от Stan | 31.07.2010 08:28

Значи 30 дни не е малко време, но все пак есента сигурно ще си направя пак. Благодаря ти за отговора.
    от Мария | 30.07.2010 23:36

По принцип повторния тест на 3-ти месец е препоръчителен - някой хора изграждат доста по-бавно антитела от други.Ако няма нищо на повторния тест значи всичко е наред.Сега си свършил работата 90%.
    от Stan | 30.07.2010 19:04

Аз искам да попитам дали е задалжително да си правя повторен ХИВ тест, при положение, че преди няколко дни си направих и за щастие беше отрицателен, но последния ми контакт без презерватив е бил 30 дни преди теста (с моята приятелка, но все пак...). Интересувам се дали с миналите си контакти(които са най-малко от преди половин година) без презерватив, които изклиучвам с този тест, мога да вклиуча и като отрицателен контакта с приятелката си преди месец. Възможно ли е за 30 дни организма да образува или евентуално да не образува (ако го няма) антитела срещу вируса и задалжително ли да си направя по-късно отново тест.
    от Мария | 21.07.2010 17:54

Главоболието може да е породено от много неща - от жегата,от обезводняване,от напрежение,от недоспиване...Както сам се досещаш нито едно от тези неща не е ХИВ свързано състояние и в тези случаи главоболието е просто следствие на нещо си,но не и на ХИВ. Симптом може да стане когато е на лице свързано с ХИВ състояние - най-често Херпес зостер или Менингит.Но в повечето случаи тези 2 заболявания са си просто заболявания,без непременно да са свързани с ХИВ.
    от miroslavv | 21.07.2010 17:15

posledno samo da pitam 4estotto glavobolie simptom li e za tazi mrusna bolest
    от Мария | 21.07.2010 00:42

РИОКОЗ Пловдив Пловдив ул. "Перущица" No 1 eт. 1, стая Б–1 тел./факс: 032/ 64 34 36 Електронна поща: riokozpd@plov.net Успех на теста. :) И да се похвалиш после с отрицателния резултат :)
    от miroslavv | 19.07.2010 23:41

moje li da mi kaje6 kade ima takuv centar v plovdiv.vo6te ne sum v 4as s takiva ne6taa.za koeto se radvah do sega
    от Мария | 19.07.2010 22:35

Лошото е че като се кажат симптомите и хората започват да си ги "намират".Затова избягвам да ги казвам. А иначе теста става за 10 мин. и в КАБКИС-а се прави безплатно.
    от miroslavv | 18.07.2010 22:33

e dade ama se se6ta6 4e me e strah ot otgovora.ako si bolen ot tazi ojasna bolest i go razbere6 ti se obru6ta jivota.ta iskam da znam ne6to pove4e nqkakva podskazka za tva ne6to .ne6to deto da me oputi.priznak,simptom.i taka.a tozi test nqkjoi ima li predstava za kolko vreme my izlizat otgovorite.i kakvo e zapla6taneto.

Напиши отговор
3060 намерени, страница 61 от общо 62