Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | HIV

Напиши отговор
  • RE: HIV
    от Manull | 18.02.2019 20:40

Здравейте, възможно ли е заразяването от кръв във външна среда (дръжка на врата например) и последващо докосване до гениталиите ?
    от ivana | 11.02.2019 00:09

Здравейте, въпросът ми е следния. Имах рисков контакт, приблизително преди около 9 месеца. Около 4,5 - 5 месеца след него си направих тест Елайза 4-то поколение, като резултатът е отрицателен. От около половин година, обаче, страдам от чести гъбични инфекции, мравучкане по краката и ръцете и затруднения при вдишване, при това силно изразени. Каква е вероятността резултатът от теста да е бил грешен? Имам ли повод за притеснение и да повторя ли изследването?
    от Forum admin | 09.01.2019 14:01

Не, няма опасност.
    от Koce_55 | 09.01.2019 10:57

Здравейте. След контакт с момиче, което в последните 4 месеца е нямало контакт с друг мъж и си направи тест (отрицателен) има ли повод за притеснения ?
    от Звездичката | 07.01.2019 21:40

Здравейте. На 12.12 направих най-голямата глупост в живота си, легнах с новия си приятел ебз презерватия, който твърдеше че иска деца и семейство. Питах го дали е изследван за болести и той каза да зашото до 2017бил в комуна за отказване на алкохол и наркотиците. Запозна ме със семейството си, няколко дни бях в тях и баба му каза че наистина са похарчили луди пари за лечението му. Това ме ужаси че е вземал наркотици, и че може да ме лъже, от тогава живея в непрекъснат страх и параноя. На 31.12 бях нс лекар заради ухо, възпалени лимфни вдясно и висока температура, кръвната беше нормална с изключение на левкоцитите до горна граница .изписаха антибиотик не подейства и последва лечение с два венозни антибиптика и парацетамол, вливки от 3-6.12 ,естествено се почувствах добре болките уж отминаха и продулжих лечението у дома. днес пуснах диференциална кръвна и беше много добра,но силно ме притесниЦРП който е 27 и СУЕ 90,изпаднах в ужас дали те не показват хив, много ме е страх
    от Звездичката | 07.01.2019 21:40

Здравейте. На 12.12 направих най-голямата глупост в живота си, легнах с новия си приятел ебз презерватия, който твърдеше че иска деца и семейство. Питах го дали е изследван за болести и той каза да зашото до 2017бил в комуна за отказване на алкохол и наркотиците. Запозна ме със семейството си, няколко дни бях в тях и баба му каза че наистина са похарчили луди пари за лечението му. Това ме ужаси че е вземал наркотици, и че може да ме лъже, от тогава живея в непрекъснат страх и параноя. На 31.12 бях нс лекар заради ухо, възпалени лимфни вдясно и висока температура, кръвната беше нормална с изключение на левкоцитите до горна граница .изписаха антибиотик не подейства и последва лечение с два венозни антибиптика и парацетамол, вливки от 3-6.12 ,естествено се почувствах добре болките уж отминаха и продулжих лечението у дома. днес пуснах диференциална кръвна и беше много добра,но силно ме притесниЦРП който е 27 и СУЕ 90,изпаднах в ужас дали те не показват хив, много ме е страх
    от sister | 04.01.2019 15:44

Здравейте, не видях да има нарушаване на хигиенните норми. Използваше се нова игла, доколкото успях да видя всеки път. Едва ли биха си позволили да използват повторна игла, нали? Моля успокойте ме, налага ли се да си правя повече тестове?
    от д-р Цончев | 03.01.2019 21:34

По-скоро спешно посетете невролог. Напоследък има доста отогенни менингити, това трябва да се изключи на първо място. Добре е да се направи лумбална пункция за поставянето на точна диагноза.
    от Звездичката | 03.01.2019 10:08

силно притеснена съм Всичко започна изведнъж болка в ухото само при преглъщане и леко подут лимфен възел на шията под него. Ходих в една болниц в меден рудник на 30.12 тъй като съм от Бургас, изписага Аугментин и капки Гентазон. Пия ги вече по 1 на 12 часа антибиотика,от три дни вдигам много висока температура до 39° и имам болки в тила и схващане на врата. Нямям нито болки в гърлото, нито кашлица, нито болки другаде в тялото. Вчера ходих при личната пусна ми ПКК всичко беше наред без Левкоцитите, бяха на горнатя граница почти. Изпрати ме на УНГ. Един млад доктор се падна . Гледа ме и казя че ухото е възпалено, имало явно инфекция и от него възпаление и усшожнение с лимфните възли. Не каза абсолютно никаква диагноза и за болките в тила каза не знам. Свалям температурата за няма и час с аналгин и после започва същия кошмар. Възможно ли е да е хив ,имах контакт с мъж който е бил в комуна за наркотици на 13.12. Много ме е страх. Ако отида в хей дали ше покаже бърз тест
    от д-р Цончев | 31.12.2018 07:41

Не. Вече в лабораториите практиката и консумативите са така направени че няма риск. Освен ако хигиенните норми не се нарушават безотговорно...
    от sister | 30.12.2018 03:45

Здравейте, аз също бих искала да попитам каква е възможността да те заразят с хив при взимане на кръв в лаборатории. Направих си днес последен тест в Цибалаб 45 дни след контакта, но днес вдигнах температура 38 и имам нощно изпотяване. Правих си доста тестове през този един месец. Възможно ли е да ме заразят.
    от johnybg | 28.12.2018 12:29

Здравейте ,има ли вероятност от зараза с ХИВ от преден пациент в лаборатория,понеже лаборантката не ползваше ръкавици(имам предвид евентуален допир с кръвта на предния пациент,която може да се предаде на следващия,а и холдерът е един и същ за всички) Времето между взимането на кръв на двамата беше около минута и половина.
    от д-р Цончев | 18.12.2018 21:43

Според мен след толкова тестове можете да сте спокоен.
    от Stani77 | 18.12.2018 13:55

Забравих да допълня, че 5-6 дни след контакта ми се появи червено гърло с налепи по фарингиалната стена. Изследвах гърлен секрет - чист е, но в носния секрет ми изолираха Стафилококи ауреус.
    от Stani77 | 18.12.2018 13:53

Здравейте! Моля за компетентно мнение. Аз съм бисексуален мъж и преди 50 дни имах рисков контакт с друг мъж, който включваше взаимен орален секс (партньорът е случаен). Прибирайки се вкъщи след контакта, с ужас установих че имам малка раничка в устата, подобна на малка афта или по-скоро като прехапана лигавица. И така започнаха моите паранои .... До момента съм направил следните тестове - на 26-ти ден - Елайза Дуо тест в Нац. потвърдителна лаборатория на Столетов, на 35-ти и 47-ми ден - бързи тестове в КАБКИС - всички изследвания са отрицателни. Мога ли да се успокоя или има шанс да позитивирам по-късно? (Не съм наркоман, нямам татуировки, хронични заболявания и т.н.)
    от sister | 17.12.2018 11:21

Здравейте, аз наистина съм силно притеснена. Благодаря за отговора отново, но гърлото не ме боли, само този лимфен възел, който напипвам и нощното изпотяване. Преди това знаете температура 37 в продължение на 3 седмици и т.н.
    от д-р Цончев | 16.12.2018 20:13

Това по-скоро е тривиален фарингит, да се види от УНГ и ако трябва да с епусне антибиотик
    от sister | 16.12.2018 17:19

Благодаря за отговора. Вече си напипвам лимфен възел, на врата ми пари. Възможно ли е да се появяват по-късно. Не съм имала висока температура, диария и повръщане преди това. Само тази температура от 37 и високи левкоцити.
    от Forum admin | 14.12.2018 14:25

Безпокойството Ви би трябвало да е насочено към много по-често срещани болести предавани по полов път, отколкото към ХИВ. Тази температура е характерна най-вече за хламидия трахоматис.
    от sister | 11.12.2018 16:28

Здравейте, имам следния въпрос. Имам постоянен приятел, с който правим секс без презерватив и той свършва в мене всеки път. На 10.11 имах необезопасен контакт с друг мъж, без празнене в мен. Днес отидох да си направя тест на 31 ден в Национална потвърдителна раборатория - отрицателен. От там ми казаха, не нивата ми били ниски и няма смисъл да го повтарям теста. Но от две седмици имам постоянна температура 37 градуса и от няколко дни болки в гърлото. Правих си ПКК завишени левкотици и монозити. ЦРП - в норма. Между времененно и двамата си направиха тестове - отрицателни!
    от д-р Цончев | 06.12.2018 17:38

Толкова рано след контакта - не
    от aneta | 05.12.2018 07:39

Здравейте преди 6 дни имах полов контакт с момче и презерватива се скъса по време на контакта. Сменихме го но няколко минути е било без презерватив. Момчето казва че винаги е ползвал презерватив с всички, но незнам дали да му вярвам. 5 дни от контакта и на мен ми е много топло вечер потя се не е обилно потене но се потя. Въпроса ми е може ли само потенето да е симптом на първична хив инфекция или не?
    от totko | 02.12.2018 00:23

Здравейте, някой има ли идея какъв е типа тестове,които се правят в Токуда. Днес си направих там ( на 29 ден от акта), отрицателен. Но ,когато попитах лаборантката какъв е точно теста -Елайза, трето или четвърто поколение, антиген-антитяло, само антитяло ли - само ми вдигаше рамене. Така,че ако някой знае - да сподели. ( на документа нищо не пише)
  • Моля за одговор
    от Еленка | 28.11.2018 06:54

Здравеи те искам да попитам какъв е риска със заразяване със Хив при следната ситоация.Момчето със което бях ми сварши на дупето но по него имах доста папчици които мисля бяха зачервенени можеби от тва че съм се почесала.Извинявам се за директни те изрази ноо съм много уплашена
    от Roberto86 | 16.11.2018 06:47

Здравейте! Много в моля за помощ и адекватен съвет, че съм адски притеснен. Ходих на масаж на цялото тяло, след което масажистката ми направи масаж на пениса и ме семеизпразни с ръка. Тъй като никога преди това не съм бил на подобен тип услуги се изплаших много като разбрах, че практиката й е такава, че доста хора минават на подобен масаж при нея. Има ли възможност да съм се заразил с ХИВ от масажа, който направи с голи ръце върху главичката на пенисът ми около отворчето за уриниране и семеизпразване и си допираше голите гърди до него? И вторият въпрос ми е - бях гол и покрит с кърпа, но ако кърпата не е била изпрана и някох ХИВ позитивен по-рано се е семеизпразнил върху нея има ли опасност да ми стане нещо при търкането на кърпата в главичката ми? Не съм имал сексуален контакт с момичето, нито орална любов, както и не съм забелязъл кървящи рани. ЗА ДРАСКОТИНИ ПО НЕЙНИТЕ РЪЦЕ НЕЗНАМ! И ДА Е ИМАЛА НЕ СЪМ ЗАБЕЛЯЗЪЛ, НО НЯМАШЕ КЪРВЯЩИ РАНИ. Моля за компетентен и изчерпателен отговор!
    от totko | 15.11.2018 18:05

Имам питане - при резултатите от ХИВ тест Елиза - от какво се влияе самия резултат, кои са факторите влияещи на резултата - примерно - един път е 0.43,друг път - 0.45. Никъде в нета не видях информация по въпроса.
    от Ксения Б | 07.11.2018 15:22

Здравейте! Преди няколко дни откриха ХИВ на приятелят ми. От 12.10 започна да вдига температура която беше над 40• И не можехме да я свалим.обикаляхме болници, никой нищо не казваше освен грип. Отидохме във ВМА София, от там го приеха и след куп изследвания ми казаха че има ХИВ, да се изследвам и аз. Направих необходимото резултатите ми излязоха отрицателни, но ме посъветваха след 2 седмици с отида отново. Беше ми изневерил и оттам беше лепнал тази болест! 30 дни след последния ми контакт ме изследваха. Лекарите казват че му е от началото на септември но е много много в ранен етап. 12 дни след половия ни контакт той се влоши. Не е имало изпразване в мен нито върху мен. В момента съм страшно паникьосана имам постоянни паник атаки и пия лекарства. Постоянно си втълпявам че имам симптоми че лимфните ми възли са подути и подобни неща, реално няма такова нещо. Въпросът ми е много ли е възможно да съм заразена въпреки че той е в страшно ранен етап? В момента вируса се настанява в него?
    от Forum admin | 23.10.2018 13:59

Няма шанс за зараза според описаното от Вас. Бързите тестове са достоверни. Относно другите изследвания си пуснете контролен пакет в някои от обсъжданите в мъжкия форум лаборатории.
    от Strah | 23.10.2018 13:31

Благодаря admin , за отговора , но съм все още претиснен и искам да питам според това което знаете вярно ли е , че хив се инактивира извън тялото до минута , защото аз си махнах презерватива около минута след като прекратих контакта с нея и означава ли , че дори да е имало нещо по презерватива ( менструална кръв и други неща ( ако е болна случайно)) то се е инактивирало , и ако случайно някакъв секрет ( в малки количества ) е стигнал до главичката той ще е изгубил свойствата си да заразява , извинявам се за глупавите въпроси , но найстина са важни за мен , аз ще отида да си направя бърз тест за хив в началото в Кабкис ноември ( 30 дни след контактът ) , но до тогава може да ми побелее и косата , искам да попитам също ако знаете какви тестове разполагат там и колко са достоверни ако си направя тестът един месец след рисковият контакт и можете ли да ме посъветвате кога , къде и какви други изследвания мога ( трябва ) да си направя Благодаря ви
    от Forum admin | 23.10.2018 10:56

Според мен риск няма по така описаната ситуация, но притеснителното е колко лесно се е съгласила да прави секс с Вас. То нищо чудно да сте Ален Делон и да не е успяла да Ви устои, но все пак щом го прави с вас, значи го прави и с други. Съвета ми е да не правите повече това. Звучи изтъркано, но здравето е най-важно! Сега ще Ви опиша защо контакта е рисков: Вероятност от скъсване на презерватив (умишлено или неумишлено); Влагалищните течности все пак имат контакт с пубисната Ви област,което при наличие на кондиломи във влагалището на жената моментално влизат контакт с вас, независимо, че използвате презерватив; Често мъжете си мислят, че непротектираният орален секс е безопасна практика - всъщност ако той е без презерватив, значи все едно сте правили и влагалищен секс без презерватив. Презервативът може да Ви спаси от нежелано забременяване, но не и от някои болести предавани по полов път. ХИВ Ви е най-малкия проблем да го мислите. Подобни действия с непознати често водят до БППП
    от Strah | 23.10.2018 00:55

претиснявам се също да не съм докоснал мократа кърпичка където е главичката на пенисът ( от толкова мислене не си спомням ) , забравих да напиша , че мисля , че ( поне така мисля ) кожата на ръката ми беше в много добро състояние , незнам , но мисля много и ви моля да ми кажете какво мислите , възможно ли е ако е имало някъква кръв по краищата на мократа кърпичка ( ако кръвта и е болна ) да е стало нещо , за колко време хив се инактивира при тези условия , моля ви кажете ми какво мислите и вярно ли е , че се инактивира до минута след като е в атмосферни условия ( тези условия , който описах , извинявам се , че пиша малко не свързано но съм много претиснен от глупавата си постъпка
    от Strah | 23.10.2018 00:37

и след това взех още една мокра кърпичка и си я сложих на главичката , защото исках да я протектирам по някакъв начин за да не се докосва никак до нищо ( бях навън след дискотека с колата си и с 19 годишна , която се съгласи да правим секс прекалено лесно , което ме плаши , след това аз я попитах дали е здрава и дали има причина заради , която да се претиснявам и тя ми отговори , че е здрава и е ок , но някък си съм много трудно доверчив ) след като се пребрах ( около 30 ) минути се изкъпах обилно , но започнах да се вкарвам в някакъв филм , страхувам се да не ми се е докоснала главичката на пениса по някакъв начин ( дали съм си избърсал добре пръстите на ръцете ) до нейната менструална кръв както и за раничката , много съм претиснен и постоянно следя и симптоми и си барам лимфните възли на шията ( сливиците )и си мисля , че ги чувствам по различен начин , моля ви да ми кажете какво мислите и колко е голям рискът , незнам със сигурност дали тя е болна , но аз ще откача
    от Strah | 23.10.2018 00:15

Здравейте , искам да попитам нещо , което много ме претиснява и прави животът ми невъзможен сега , на 2.10.2018 имах кратък рисков полов контакт ( с презерватив ) при започването на контактът аз забелязах малко менструална кръв по презерватива и прекъснах контактът , но го докоснах с пръстите на дясната си ръка на единият си пръст имах стара зараснала рана , но си личеше , че е била рана и беше твърда 3-4 дни по късно твърдата кожичка от раничката се само обели и отдолу си имаше нова кожичка ( раничката беше на около 10 дни , като съм сигурен , че не беше кървяла минимум 6 дни преди рисковият контакт , не съм сигурен , но е много възможно да е имало от менструалната й кръв върху мойта раничка и се страхувам да не е станала някаква беля ) след това около минута си избърсах ръката с мокри кърпички и си свалих презервативат с мокра кърпичка ( за да избегна пряко докосване на презерватива след това си избърсах дясната ръка с мокра кърпичка и
    от johnybg | 27.09.2018 12:04

Благодаря д-р Иванова. Следователно от казаното до тук,вероятността от зараза с ХИВ практически няма, поради неустойчивостта на вируса и контакта му с въздуха, а вероятността от зараза с Хепатит е малка.Кога евентуално мога да си проверя ХИВ и Хепатит статуса, след колко време?
  • Re: HIV
    от д-р Ралица Иванова | 24.09.2018 22:16

При падане на вирусните копия под определен брой се смята, че не съществува опасност за заразяване на партньора. Независимо от това броят на копията може да варира, както описа в предишния коментар потребител от форума. Може да имате предвид и т. нар. преекспозиционна профилактика - прием на противовирусни медикаменти от партньора, който има намерение за сексуален контакт с инфектиран.
    от Ivayla | 24.09.2018 08:10

От хилядите неща, които съм изчела и благодарение на Nelogi4na, знам, че неоткриваем вирусен товар в продължение на 6 месеца, приемане всекидневно на терапията = не може да предаде вируса, терапията действа като естествен презерватив. Все пак всичко е въпрос на избор, имайки предвид, че количеството на вирусния товар се променя и варира, според мен добрият вариант е да се използва презерватив също, никога не съществува 0% риск. Възможността да се предаде вируса е изключително малка, но все пак остава дори да е минимална.
    от Kitty | 23.09.2018 15:50

Здравейте,да попитам ,може ли при ниски стойности на хив и приемане на терапия да се прави секс без презерватив?
    от Ivayla | 23.09.2018 10:59

Къде е Nelogi4na? :( Липсва на форума и на всички ни...
    от Alen | 22.09.2018 13:52

Здравейте. Искам да попитам, има ли възможност да се заразя с ХИВ ако партньорът ми е стимулирал простатата с пръсти анално без ръкавици. Не съм забелязал да има рани по ръцете, нито кръв. Благодаря
    от jerrymaguire | 21.09.2018 19:55

Въпросът Ви е преместен в темата за ХИВ. Не знаех, че в ислямските държави иглите са в насипно състояние. Не съм сигурен, че медицината им е на толкова ниско ниво, че да не са сигурни в стерилността на инструментариума си и да неглижират произхода им, при условие, че се пазят от епидемии като ХИВ и хепатити. Нека проследим какво ще напишат нашите консултанти по въпроса...
  • Въпрос за възможност от заразяване с ХИВ
    от Феникс | 20.09.2018 21:17

Понеже не ми се дава възможност да продължа темата ХИВ, слагам питането си в отделна тема. Ако Админа реши, да я прехвърли в ХИВ темата. [b]Хронология:[/b] Преди години съм работил в Африка, прочел съм и гледал на видео някои от симптомите на ХИВ. За работа в една Ислямска държава, за издаване на първична виза се изисква тест в сертифицирана лаборатория на ХИВ, Хепатит С и МАНТУ. Направих ги в България, резултатите са отрицателни. Не съм се и притеснявал за резултатите. В една Ислямска държава, през първата седмица на пребиваване, трябва да ти се потвърди визата. За целта се изисква печат на последната страница на паспорта от тяхна лаборатория за ХИВ и Хепатит С. Тези кръвни тестове се правят на всеки 6 месеца, за да ти се поднови визата. Бях в такава лаборатория. Спринцовката беше опакована, но иглите бяха в една найлонова торбичка. Иглите с капачка, но не и опаковани. В насипно състояние, много, в една торбичка. Тестът беше отрицателен. [b]Около две седмици по-късно: [/b] •за около два-три дни остра болка в слабините. •В коленете, там, където в седнало положение си слагате дланите върху коленете, имаше болка. •След няколко дни, където е гръбначният стълб, помежду плешките, за около 2-3 дни болка, като схванато от спане на лоша възглавница. •Един ден не ми беше добре, нещо като отпадналост, леко главоболие и сякаш ми се повръщаше. •Нощни изпотявания – малки, но то си е горещо. •На левият крак ме болеше костта, под коляното до ходилото. •Гърлото ме болеше леко, но там, при тази горещина, се пие много студена вода. [b]Не съм забелязал:[/b] •Подути лимфни възли под мишници и на шията. •За повишена температура – не знам. Нямам термометър. Пък и температурата в пустинята е около 50С. •Обрив не съм имал. Кашлица не съм имал. •В момента, около 45 дни след вземането на кръв, имам болки в слабините, като повече в дясната страна. Мисля, че са лимфни възли, увеличени. Като опипам, има болка. Въпрос: Има ли вероятност да съм заразен с вируса на ХИВ? Със сигурност в България, някой ден, ще си направя тест за ХИВ (СПИН), без съпругата ми да разбере. Защото иди, че обяснявай, защо си правиш тест. [b]Вашият отговор е важен за мене.[/b]
    от johnybg | 20.09.2018 02:08

Благодаря д-р Иванова. Следователно от казаното до тук,вероятността от зараза с ХИВ практически няма, поради неустойчивостта на вируса и контакта му с въздуха, а вероятността от зараза с Хепатит е малка.Кога евентуално мога да си проверя ХИВ и Хепатит статуса, след колко време?
    от д-р Ралица Иванова | 19.09.2018 17:47

Съмнявам се да са Ви заразили, върху памука има и дезинфектант, а и ако случайно кръвта е била на заразен - вирусът може да не е бил жизнеспособен. Не мисля, че трябва да се притеснявате - практически няма опасност, според мен. Ако не греша точно от Вашия набор е включена в имунизационния календар. Можете да погледнете в личната амбулаторна карта, там са Ви нанесени всички поставени ваксини от дете до сега.
    от johnybg | 18.09.2018 02:18

Благодаря, д- р Иванова!Роден съм преди 1992 г.Не знам дали имам ваксина.Правени ми са всички задължителни ваксини.В такъв случай, щом капачето на иглата се отваря непосредствено преди манипулацията, остава риск от поставения върху засъхналата кръв памук.Може ли по такъв начин да се пренесе вирус?
    от д-р Ралица Иванова | 17.09.2018 11:24

Капачето на иглата се маха момент преди да Ви убодат, така че няма риск. Вероятността за заразяване е минимална, клоняща към 0%, а и има значение дали пациентът, от когото е кръвта е бил болен от нещо. Имате ли поставени ваксини срещу хепатит Б?
    от Gogo | 17.09.2018 08:17

Здравейте,имах една пияна вечер и посещение при проститутка след секса свалих презарватива и по инерция съм си пипал члена,а и не съм сигурен защото после съм заспал и се изкъпах и измих след 3-4 часа и през това време най вероятно пак си съм се докосвал,лошо пияно изпълнение но сега съм силно притеснен,мога ли да се заразя след такава случка?Благодаря ви
    от johnybg | 13.09.2018 18:56

Благодаря за отговора.Да, беше засъхнала кръв, не беше почистено добре.Понеже като ми вземат кръв гледам на другата страна, за да не ми прилошее ,видях след това.Надявам се,иглата да се отваря непосредствено преди боцването във вената и да не е стояла отворена върху замърсения плот.При така описаната ситуация, има ли вероятност от заразяване с други болести (Хепатит) ?
    от д-р Ралица Иванова | 13.09.2018 08:40

Ако реално са били пръски кръв и то засъхнали - имайки предвид вероятността да са на заразен с ХИВ и вирусът да е останал жизнеспособен-практически вероятност да сте се заразили няма. Освен това за осъществяване на заразяване трябват определен брой вирусни копия.
    от johnybg | 12.09.2018 17:42

Здравейте, при взимане на кръв за изследване в лаборатория, по масата на която се слагат иглите и памука имаше точки сякаш засъхнала кръв. Каква е вероятността за зараза с ХИВ при вземане на кръв,тъй като памука , който ми сложиха след бодването с иглата беше поставен върху тези точки кръв.
    от lewskar | 03.09.2018 17:25

МНОГО СЕ ИЗВИНЯВАМ ИЗПРАТИХ НЯКОЛКО ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ НО РЕЦЕПТИЕНТИТЕ НЕ МИ ОТГОВАРЯТ МОЖЕЛИ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ И ДА МИ ОТГОВОРИТЕ БЛАГИДАРЯ НА Д-Р Р.ИВАНОВА ТЯ МИ ОТГОВОРИ НО ИМАМ ОЩЕ ПИТАНИЯ ПОЗДРАВИ

Напиши отговор
2836 намерени, страница 1 от общо 57