Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | HIV

Напиши отговор
  • RE: HIV
    от Стоян | 01.11.2020 14:58

Здравейте при полов контакт след сваляне на кондома вагинален секрет попадна на пръста ми кото брше с раничка, мигновено си измих рацете с вода и сапун възможно ли е заразяване
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.10.2020 15:37

Според мен няма нужда да се притеснявате.
    от Силно притеснен | 28.10.2020 13:33

Здравейте, може ли някой компетентен да отговори на въпросът ми, вече втора седмица не съм мигнал, тресе ме страшна параноя, а знам, че за да си направя тест, трябва да изчакам поне четири седмици. Може да е от притеснение и внушение, но започнах да усещам и леко дразнене в гърлото. Моля някой квалифициран специалист да ми отговори. Благодаря!
    от Силно притеснен | 27.10.2020 10:33

Здравейте, имам един може би малко хипохондричен въпрос, но наистина изпитвам силно притеснение от няколко дни. Възможно ли е заразяване с ХИВ при докосване на половите органи без предпазни средства между мъж и жена, но без проникване. Имаше няколко повърхностни допира между моят пенис (който беше заголен) и нейната вагина, последва освобождаване с ръка от нея на мен. Въпросът ми е дали имам повод за притеснение от описаната случка. Благодаря предварително за отговора.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.10.2020 13:50

Нямате повод за притеснение, спокойно.
    от StupidBoy | 25.10.2020 13:03

Здравейте, преди 8 месеца имах рисков контакт с платено момиче. На 56 ден си правих тест за ХИВ в частна лаборатория и излезе отрицателен. Преди 1 седмица ми откриха Ентерококи фекалис и четох, че хората с ХИВ е силно възможно да се заразят. Искам да пусна контролен тест вече 8 месеца по-късно, но дали е възможно от лекарствата които приемам в момента - Лефлоксацин и Амикацин теста да се обърка. И също възможно ли е наистина тази бактерия да е вследствие на ХИВ и полово-предаване? Вече 8 месеца съм се побъркал психически с тази мисъл. Благодаря
    от strahmee | 12.10.2020 19:15

Как да се здобия със Truvada
    от strahmee | 12.10.2020 18:06

Моля д-р Правова да ми отговори как мога да премина постекспозиционна профилактика на хив
    от strahmee | 12.10.2020 17:35

Днес ми се скъса презерватива при полов акт и много се притеснявам звъня на кабкис бургас но никой не ми вдига някой може ли да ми даде съвет момичето казва че не трябва да се притеснявам защото не бил вътре усетила го с ръка
    от dudu | 11.10.2020 11:06

отделно 10тия ден длед прегледа имала диария и температура, но друг член ма семейството е бил болен преди няколко дни от същото, но все пак е изпаднала в паника. Аз по принцип четох, че не би трябвало да се предаде, специашно ХИв, защото било минало време след прегледа, слагат гел на уреда ( и аз съм жена и знам), но все пак и с тази диария ме помоли да питам. Психозата в голям враг
    от dudu | 11.10.2020 10:54

да, по принцип. Но жената не е видяла, когато го е сменял, което не изначава, че не е. И се е притеснила вече след прегледа. И точно заради това се чуди дали има възможност за предаване на болест.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.10.2020 12:35

Е такива неща днешно време не би трябвало да се случват ако доктора е трезвен.
    от dudu | 09.10.2020 17:25

Здравейте, въпрос. Какъв е шансът за предаване на болести (хив, хепатит) при гинекологичен преглед, като приемаме тезата, примерно за забравяне на сменяне на презерватив/ръкавица, върхи уреда за вагинален преглед?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.09.2020 18:46

Според мен е достоверен.
    от Light9 | 21.09.2020 21:04

42 дни
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.09.2020 18:53

След 42 какво?
    от Light9 | 20.09.2020 21:43

Искам и да попитам дали отрицателен резултаг след 42 е достоверен с ELISA?
    от Light9 | 20.09.2020 21:40

Здравейте! Правих оралeн секс с момче, което познавам от малкл време, използвахме презерватив, но 2 пъти приключи в устата ми. От първия път се бяха минали 50 дни и теста беше отрицателен, но след 2 път не се е минало месец. Искам да кажа, че имах развален зъб и понякога си хапя устата, но не до кръв. Това рисков контакт ли е? Трябва ли да чакам 3 месеца, за да повторя теста?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.08.2020 19:48

Защо пък спин след толкова време? Освен това на момичето преди сватбата и е правено вероятно изследване за спин за медицинското и ако имаше нямаше да и го дадат току така без да търсят контактните.
    от ivailov | 19.08.2020 01:23

Здравйте преди 2г. имах приятелка и правихме секс без презерватив 2017 г. беше и накрая на годината ми излезнаха кондиломи на пениса отидох на кожен и ми ги излекуваха със азот но сега пак ми се появиха това много неме претеснява претеснявам се да не съм заразен със Спин момичето се оженила
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.07.2020 10:42

Не става така, спокойно.
    от dudu | 08.07.2020 15:52

Здравейте, вижте сега един хипохондричен въпрос и от мен. Взимаха ми кръв за дибет. Всичко точно. На 3тия път обаче ми взеха от пръста, защото вече не се показваше ни една вена. Напълниха една колбичка, втора. Втората обаче я оставиха на масичката, защото много кръв се разтече по ръката, за са ми дадат памук. После я взеха за втори път, за да се опитат да капнат още малко, но не стана, капките не влизаха и взеха 3та. Добре де, ама като я оставиха и отворът докосна масичката и видях, че е капнала капка на въпросната помощна маса. А малко по-нагоре имаше засъхнало миниатюрна капка. И сега в мен назря страшната мисъл, ами ако преди за втори път да ми сложат същата тази 2ра колбичка, която беше на масата и е инало чужда кръв (не помня да е имало) на пръста, за да я допълнят, възможно ли е да стане пренасяне на някаква инфекция?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.07.2020 15:23

Според мен повечко се притеснявате. Принципно този точно вирус във външна среда е много лабилен и при зъболекар това е най-малко вероятното нещо което може да се хване. Пуснете си тест за успокоение след 10-тина дни
    от lili | 29.06.2020 17:18

До Доц.д-р.Цончев. Преди около месец бях на зъболекар за поставяне на коронка.10 дни след подвенечната интервенция ми излезе херпес на горната устна и леки болки в гърлото.Чувала съм,че с хив можеш да се заразиш и при зъболекар.Искам да попитам кога най-скоро мога да си тест ,в който да съм сигурна в резултата и всички лаборатории в страната с еднакви тестове ли работят? Изпотявам се и вечер,но имам по- активни жлези.Имам ли повод за паника или просто се притеснявам твърде много и какви са шансовете това да е вярно. Ще съм благодарна за бърз отговор.Благодаря.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.06.2020 20:09

Достатъчни са.
    от Papi11 | 23.06.2020 22:18

Здравейте. След дълги мъки които още продължават след секс без презерватив,се свързах със въпросното момиче и я помолих да си направи тест. Тя си направи теста и ми изпрати резултата - Отрицателен. Теста и е направен 5 Месеца след като бяхме заедно но беше от тези бързите тестове Hiv Rapid.Та искам да попитам дали този нейн тест е надежден след 5 Месеца. Достатачни ли са 5 Месеца за да се засече инфекция от тези бързите тестове.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.05.2020 19:37

Доколкото можете да се довритге на всяко едно лабораторно изследване. Ако имате съмнение - пускате след време контроли.
    от Sergey | 29.05.2020 15:44

Здравейте, направих си тест HiV 1&2 Antibodies with P24 antigen /Отрицателен/ на 63-я ден след въпросния контакт, въпросът ми е колко мога да се доверя на този резултат от този тест ?
    от димитър | 22.05.2020 21:53

Здравейте, бих искал да попитам дали е възможно да се заразя ако малко слюнка попадне в окото.Мисълта ми е ако отсрещния човек е с кървящи венци, дали тази малка пръска ще е достатъчна да се заразя.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.04.2020 18:37

Няма как да отговоря на такъв въпрос. В София работят лабораториите доколкото знам.
    от StupidBoy | 08.04.2020 17:26

Д-р Цончев, минаха 8 седмици от въпросната ми случка. Веднага след нея изпитах хроничен сърбеж по цялото тяло, направих си кръвни изследвания всичко беше наред. Месец по-късно изпитвах болка в тестисите , ходих на уролог, гледа ме на ехограф и ми каза, че нямам никакви проблеми. Преди 2 седмици имах температура около 3 дни 37.5 градуса, след това ми излезнаха 2 язви в устата и минаха след 3 дни, доста съм се депресирал и постоянно сънувам някви сънища които пише в съновницине, че имам здравословни проблеми, влошено здраве, да се предпазя от венерически болести. Нито 1 лаборатория не работи за да си направя тест за успокоение. Не мога да преживея този ужас, всяко нещо свързвам с ХИВ и сифилис , и т.н. Нямам никакви неща по половите органи, трябва ли да имам опасение за нещо такова? Благодаря! :)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.03.2020 14:03

Азззз - нищо ви няма и на двамата несе притеснявайте.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.03.2020 14:02

Ступидбой - афтата си е афта, не я мисли. Има в аптеката Анафтин, който е за такива неща.
    от Azzzz | 27.03.2020 13:16

Здравейте,искам да попитам след рисков контакт си направих тест за хив на 54 ден от случката.Няколко дни след това се разболях, и до ден днешен не мога да се излекуван напълно.Момичето си направи тест и нейния е отрицателен. Та въпроса ми е,достатчно време ли е 53 дена да е достоверен теста,трябва ли да ме успокоява факта че на момичето теста е отрицателен,и това че гърлото ми е възпалено вече над месец трябва ли да ме притеснява.Благодаря предварително.
    от StupidBoy | 24.03.2020 11:37

Температурата отмина, но днес сутринта като се събудих имах 1 афта в устата. Доста ми е притеснено и направо ще се побъркам. Лабораториите в града ми не работят заради карантината. Какво да правя?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.03.2020 18:28

По-скоро не. Ако сте използвали предпазни средства.... но човек винаги се притеснява в такива случаи така че си направете един тест за успокоение най-малкото. Но изчакайте с тая температура, не е време да обикаляте навън. Тестът не е спешен...
    от StupidBoy | 19.03.2020 17:11

Здравейте, минаха 5 седмици от рисков полов контакт с платено момиче и все още се притеснявам за ХИВ или разни други болести. До момента нямах никакви симптоми на нищо. От 3 дни имам температура 37.3-37.8 градуса. Половият контакт беше с предпазни мерки. Имам ли повод за притеснения? Благодаря!
    от venci | 18.03.2020 08:45

Серелогичният тест точен ли е на 28 ден или трябва да мине повече време
    от д-р Ралица Правова | 18.03.2020 07:49

На фона и на предпазните мерки и отрицатлните тестове - също смятам, че обривът е бил от друга причина.
    от venci | 17.03.2020 19:12

2 седмици след това имам сърбеж по тялото и обрив докторат каза че не е от това
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.03.2020 18:07

Да. Пък нали е имало и презерватив...
    от venci | 17.03.2020 13:52

Здр преди 28 дена ми правиха орална любов с кондом на 28 ден си правих серелогичен тест за хив сифилис и хепатит доктора каза че показва след 20 ден мога ли да да съм хванал хив или да съм спокоен
    от stota4ka | 07.03.2020 18:42

някой знае ли какво става с Мери Нелогична ?
    от Papi11 | 02.03.2020 14:52

Благодаря Надя
    от Надя | 02.03.2020 13:52

Здравей, момче! Мен, тук ме успокоиха д-р Цончев, Д-р Правова, Джери. Аз съм след 3теста отрицателни. Но аз се тествам след 12години подозрения. Искрено искам да те успокоя, да ти помогна. Че след толкова много тестове нищо ти няма. Може обрива да ти е на нервна почва. Посещавал ли си алерголог. Като по-млада имах нервен срив и ходих на алерголог. Беше ме диагнстицирала с невродермит. Сега не знам при теб какво може да е. Но може да отидеш да те видят. Може да е ти се е отключило нещо от силен стрес. Предполагам какво ти е. И аз още имам страхове.Психически не можеш да преодолееш това, че нищо ти няма. Защото имаш някакви симптоми, които наистина може да са от всичко. Дано скоро се оправиш. Желая ти го от сърце!
    от Papi11 | 01.03.2020 17:19

Въпросите ми са могли да се доверя на всички тези тестове и на това време от 9 Месеца като достатъчни за да се открие каквато и да била инфекция. Също така се тествах за Сифилис,за Хепатит В и С и за Хламидия и за тези неща тестове ми са Отрицателни. Тествах се и за Цитомегалос вирус и за Ебщайн бар вирус и за тях тестове ни са отрицателни. От какво може да бъде породен този обрив като никога не съм бил алергичен към нищо,нито към храна,нито към пиене,нито към перилни препарати,нито към лекарства или към каквото и да било друго. Много ще съм благодарен ако някой искаже мнение.
    от Papi11 | 01.03.2020 17:04

Теста се казваше ANA Detect test,който показа че нямам никакви Автоимунни заболявания и че всичко ми е във нормите. После срещнах информация че имало хора който никога не образували анти тела,не знам дали е истина затова към 8-мия Месец си направих PCR тест за ХИВ 1 във болница Токуда. Теста беш Отрицателен,но аз пак не повярвах. И понеже живея във Франция си направих още един PCR тест за ХИВ 1 точно месец след като бях във Токуда. Теста се върна отрицателен. Но аз пак не повярвах затова се свързах със лабораторията и ги попитах дали правят PCR тест за ХИВ 2 казахи ми че правят но много рядко защото ХИВ 2 бил разпространен повече във Африка отколкото във Европа но аз настоях за PCR тест за ХИВ 2 и теми го направиха. Теста се върна отново Отрицателен. Тоест за 9 Месеца имам 12 Отрицателни теста от Четвърто поколение и 3 PCR Отрицателни теста - Два PCR теста за ХИВ 1 и един PCR тест за ХИВ 2.
    от Papi11 | 01.03.2020 16:45

Обяснението ми ще е дълго затова ще бъде от два поста понеже сайта Неми позволява да го напиша на един път. На 26 Май 2019 имах рисков контакт без предпазни средства. Две седмици след контакта получих болки в мускулите и ставите а също и обрив, болките в мускулите и ставите ги няма отдавна но обриват продължава и до днес. Имам го само на ръцете,понякога не се появява по цяла седмица,друг път се появява през няколко дена,като не се задържа много,появява се и след 5 минути вече го няма тоест не се задържа много. Не знам как да кача снимка на обриват за да може Д-р Цончев или Д-р Правова да го погледнат и да дадат мнение. За тези 9 Месеца си направим общо 15 теста като 12 от тях са от Четвърто поколение а другите 3 са PCR тестове. До към 6-тия месец се тествах само със Четвърто поколение тестове,после срещнах информация че ако имаш Автоимунни заболявания това можело да забави анти телата. За това някаде към 7-мия месец си направих тест за Автоимунни заболявания
    от д-р Ралица Правова | 24.02.2020 11:08

Не, практически възможността за предаване, в случай на целувки, клони към нула, дори и при наличие на ранички по лигавицата. Но за тестът трябва да изчакате.
    от StupidBoy | 23.02.2020 21:14

Здравейте, преди 10 дни след пиянска вечер имах полов контакт с платена жена с презерватив. Преди 3 дни започнах да имам хрема и дразнене в гърлото. Опасявам се, че може да съм лепнал ХИВ. Възможно ли е това? И ако си направя тест възможно ли е да се разбере сега или трябва да изчакам до 25-30 ден.

Напиши отговор
3091 намерени, страница 1 от общо 62