Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | HIV

Напиши отговор
  • RE: HIV
    от Строителя | 15.10.2019 16:08

Кокаински, диабета НЕ Е автоимунно.....нямаш диабет иначе щеше да си отишъл в друго измерение, ако имаше(без лечение).....иди при личния и го питай кво е ОКР и хипохондрия......Край на въпроса. А някои ще отговори ли на мойте по-долу - те не са толкова конвенционални
    от д-р Ралица Правова | 14.10.2019 18:34

Не мога да дам точна цифра на процент, но ако е негативен е с висока стойност на достоверност
    от Някой там | 14.10.2019 17:50

Искам да направя PCR тест в Токуда, тъй като там не ми отказаха. До каква степен той е достоверен след 50-тия ден от евентуалено заразяване?
    от Някой там | 14.10.2019 17:48

Здравейте. Имам въпрос и моля за отговор. Имах рисков полов контакт със мъх над 40 години преди 50 дни. Половия контакт беше непротектиран за има няма 10 секунди в които той бе беше еректирал. Никак даже. След около седмица бях на басейн и се простудих жестоко. Водата беше ледена. И на следващия ден като се започна повръщане, диария, потене вечер, температура съм нямал. Излизат ми някакви странни пъпчици на различни места по тялото но не са като обрив а по скоро единични. Тук там по две. През цялото време съм пушил здраво цигари, нямах редовен апетит и съм се изринал от притеснения, не съм спал почти. Много тежко приех факта,че може би съм заразен. Ходих на 19,25,32,34,46 ден за бързи тестове и са ми негативни. Отделно имах пуснати две елайзи 4-та генерация в националната лаборатория по ХИВ на 32 ден които са отрицателни. На 41 ден си пуснах пакета в Cibalab който ми е негативен и за сифилис, хепатит Б и Ц и хламидия.
    от кокаинас | 14.10.2019 14:39

Добре де ама диабета май е такава автоимунна болест,аз от каде да знам да ли имам такива работи
    от Строителя | 14.10.2019 11:42

То дава отражение АКО ПИЕШ лекарства за тези болести, не ако ги имаш. ХИВ нямаш, но хипохондрия имаш ......Иди при личния да те насочи
    от кокаинас | 13.10.2019 11:55

Или някой диабет,за колко време се развиват такива заболявания,моят случай е от преди почти 5 месеца,възможно ли е да съм развил нещо такова и за това да не ми излиза
    от кокаинас | 13.10.2019 11:47

Не знам дали въобще не съм хванал някой рак от толкова притеснения и за това да не ми показва
    от Строителя | 13.10.2019 11:39

Не автономни заболявания мойто, а АВТОИМУННИ (рак вкл), за тях се пият лекарства всеки ден и тея лекарства може да повлияят на теста. Ако не пиеш такива лекарства, 6 месечния срок не важи. Графиката си показва - след месец 3 си чист. А някой би ли се съотнесъл към моите въпроси, особено частта за ПЕП ме интересува...благодаря
    от кокаинас | 12.10.2019 19:15

Добре а какво означават автономни заболявания и кои са те,казват че ако имаш такива тогава трябва да чакаш 6 месеца
    от Строителя | 07.10.2019 12:08

Добре, хайде да не съм голословен виж тази графика тук , тя ти отговаря на въпроса .....изрових ти я Link
    от кокаинас | 06.10.2019 22:35

Лесно ти е на теб че си се отървал за това така говориш ама мен все ме човърка нещо и не ми дава мира
    от Строителя | 06.10.2019 17:19

Кротко бе, човек сички ти казваме че , нищо ти няма , ако повториш постъпката си ще има риск , но при положение че не си...няма такъв А Някой би ли бил така добър да отговори на моите въпроси
    от кокаинас | 28.09.2019 23:55

Не знам д-р Цончев едни казват - 3 месеца, други казват 6 месеца Не знам на кое да вярвам...
    от д-р Цончев | 28.09.2019 20:45

отрицателен е
    от кокаинас | 27.09.2019 14:07

Днес си направих още един тест - 8 ми по ред се пада със 1 и 2 анти тела и p24 анти ген,след 4 месеца и 1 ден за по точно -пак беше отрицателен, трябва ли ми още тестове или да го смятам за окончателен
    от кокаинас | 26.09.2019 18:50

А може ли да имам некви симптоми но нищо във кръвта след почти четири месеца
    от кокаинас | 26.09.2019 18:29

Не знам какво да правя,преди пушех по 11 цигари на ден сега са по 30, не ям нищо от четири месеца и вода почти не пия само енерджита и цигари,спя по 3 часа в денонощието,говорех и със д-р Аргирова и тя ми каза като теб,но не знам
    от Строителя | 26.09.2019 17:16

Нищо няма да стане, щом нищо не е станало след последния на 90тия ден щяха да се образуват достатъчно антитела по които да се засече, както ти казах ко си мераклия тичай декември месец пак, то ти е влезнало в главата и ся няма излизане.
    от кокаинас | 25.09.2019 18:11

И как да съм сигурен че след 3-тия месец няма да излезне нещо,никой не дава гаранция нали
    от Строителя | 25.09.2019 16:32

Реших да задам някои въпроси и на лекарите тук защото никъде не намерих конкретика из БГ сайтовете 1.Престава ли мигновено да бъде заразен вируса при излагане извън тялото 2.Защо в БГ няма общодостъпна постекспозиционна профилактика 3.Личния лекар достатъчно компетентен ли е да прецени риска от заразяване или трябва да се търси специалист 4.Строго задължително ли е при овладян и непредаваем вирус след терапия да се разкрива ХИВ статус при посещение при лекар
    от Строителя | 25.09.2019 16:31

6 месеца е периода АКО И САМО АКО пиеш някакви лекарства за рак или антиретровирусни. Тогава теста може да даде отклонение. АКО ти не взимаш такива - резултата е окончателен след 90тия ден Понеже виждам, че си изкукупаткал от страх и е нормално и аз бях тъй - да ти кажа някои числа - в БГ ХИВ носителите са около 4000 потвърдените (реалната бройка не надвишава 10-15 хил) по голямата част са мъже статистиката е в твоя полза ако пък толкова те е страх, ейсега иди декември месец на безплатните прегледи и не си троши парите
    от кокаинас | 25.09.2019 14:22

По точно 97.7 процента точност на чуствителност или нещо такова
    от кокаинас | 25.09.2019 14:21

Беше във Англия във часна лаборатория от тези бързите тестове но си запазих час за още един който ще бъде от 4 поколение този дето си направих лаборантката каза че е със 97.7 процента чуствителност
    от д-р Ралица Правова | 25.09.2019 14:03

Новите тестове са много по-добри, какъв е Вашият, с който сте се изследвали?
    от кокаинас | 24.09.2019 15:55

Да но някой казват 6 месеца за 100 процента
    от Строителя | 24.09.2019 12:06

Щом са минали 90 дена и е отрицателен.... Си добре..... Ползвай предпазни средства другия път обаче. П П Някой би ли отговорил на въпроса ми по-долу дали вируса става мигновено непредаваем след излагането му в кислородна среда
    от кокаинас | 22.09.2019 16:44

Здравейте въпросът ми е същият като на всички останали - Рисков контакт без презерватив. Това се случи на 26.5.2019 и от тогава до сега си направих 6 теста и всичките 6 бяха отрицателни,но аз пак не вярвам на тестовете затова си направих нов тест 3 месеца и 20 дена след контакта без презерватив тоест на 14.9.2019 и пак беше отрицателен. Трябва ли да си правя още тестове
    от д-р Ралица Правова | 19.09.2019 08:20

Не, не се притеснявайте. Няма опасност да се заразите по този начин. Дори при пряк контакт вероятността е ниска.
    от Строителя | 18.09.2019 23:18

Здравейте, Имам следния въпрос. Бях с приятел на кафе и въпросният, както и аз имахме леко кървящи рани на долните устни(кръвта не тече обилно, но се вижда как червения цвят лъщи). Не го бях виждал отдавна и не знам с кои си е лягал и с колко. Ако на теория е хванал ХИВ,възможно ли е като говорим един срещу друг и имаме ранички, да прехвръкне малко кръв и да стане нещо? Също бих искал да питам ХИВ умира ли мигновено в контакт с въздуха? Някой казват минута, други мигновено, трети ден. Кое е вярното? Благодаря предварително
    от д-р Ралица Правова | 26.08.2019 15:53

А, той с установена инфекция ли е. Най-вероятно е съвпадение подуването на лимфните възли.
    от Иванова | 26.08.2019 15:19

Здравейте, излизам с едно момче от скоро, който е имал полов контакт с над 20 момичета, правихме секс с презерватив и орален без. След 10 дена имах подути лимфни възли подмишницата. Презерватива не се е късал, възможно ли е да съм се заразила с ХИВ?
    от д-р Цончев | 16.08.2019 19:49

Няма риск
    от vht7 | 16.08.2019 07:12

А при моя случай ?
    от fallenagel | 15.08.2019 23:37

Няма за какво да се притеснявате според мен. Минало е достатъчно време. По-скоро имате друг проблем- може би хипохондрия или ОКР, или двете.
    от Kandis | 14.08.2019 15:58

Здравейте, на 30.07.2018 започнах връзка с едно момче, връзката ни приключи октомври месец като тогава беше и последният ни полов контакт, след това аз разбрах, че е водил доста опасен полов живот, през декември 2018 си направих тест за ХИВ, беше отрицателен, но след това имах все още притеснение и през април 2019 си направих още два теста в различни лаборатории, и те също бяха отрицателни, има ли нужда според вас от още тестове?
    от vht7 | 14.08.2019 09:31

Здравейте правих тест за ХИВ и излезе отрицателен. Това което ме притеснява, е че като се навеждах да изхвърля тсмпонпето докоснах кошчето както и найлончето от външната страна, възможно ли е заразяване като се има в предвид, че съм бил убеден за вземане на кръв
    от vht7 | 14.08.2019 09:26

Здравейте правих си изследване за ХИВ и излезе отрицателно в кабикс. Това което ме притесняват е че като се навеодх да изхвърлям тампончето леко докоснах нсйлончето от кошчето, външната му страна все пак съм имал раничка от вземането на кръв, възможен ли е риск ?
    от fallenagel | 30.07.2019 08:47

Смятам, че няма за какво да се притеснявате.
    от fallenagel | 30.07.2019 08:45

Според мен оридете до лабораторията, в която Ви е излязъл положителен резултат. Говорете с лаборантите и може и там да го повторите.
    от Kolarimuse | 28.07.2019 22:31

Здравейте,моят случай е малко по- различен и по обстоятелствен. Преди два месеца реших да си направя тест за ХИВ, хепатит и сифилис, бяха в пакет. Когато отидох теста ми за ХИВ беше положителен, от частна лаб.Веднага ме пратиха в централната лаборатория в София,срещу Централния Софийски затвор, беше петък. Взеха ми кръв и се наложи да изчакам до вторник, докато станат изсл. Моят партньор, с който сме от 10 г заедно и правим секс без презерватив му излезна отрицателен още първия тест. Докато чаках потвърдителните резултати,реших през тези три дни, да отида до КАБКИС на ул. Самуил да си пусна отново изсл,защото полудявах,мн тежко го приех. Там ми направиха три теста от бързите, които излезнаха отрицателни. Дойде време,след три дни да си получа и резултатите от Централната лаб,да си взема резултатите и там бяха отриц с потвърдите лен метод Westernborn. Мира не ми дава положителната проба и преди два дни пак направих частни с метод ЕCLIA,беше отрицателен в %. Има ли причина за притеснение?
    от Anonymous | 25.07.2019 09:18

Димитър, По принцип Вие сте имали рисков сексуален контакт. Това означава, че инфектиране е възможно. ХИВ не се диагностицира по симптоми, а единствено с ХИВ тест. Дали е възможно вашите симптоми да са свързани с ХИВ -да. Заразяването не в толкова лесно обаче, така че статистиката е на ваша страна. Тествайте се на 45ти ден след контакта и потвърдете на 3я месец. Желая Ви здраве и всичко най-добро!
    от Димитър | 25.07.2019 07:55

Не, не съм се консултирал с нея, защото не съм от София. Тестът е правен в частна лаборатория, скоро ще бъде повторен и в Кабкис. По-важното за мен е, възможно ли е инфектиране, като симптомите да са едностранно подут лимфен възел под ухото за няколко дни, леко гадене и диария, но без повишаване на температурата? Не мога да кажа, че съм имал и грипоподобните симптоми, като болка в мускулите. Като цяло през цялото време си имах достатъчно сили, имал съм и моментна отпадналост, но при мен и напрежението беше в повече, та дали не е възможно и от този стрес да съм си ги предизвикал симптомите.
    от Tihomir Ivanov | 24.07.2019 11:14

Консултира ли се с професорката? Къде го прави тоэи тест? Тя твърди, че тестовете са мн чувствителни и отчитат правилно още на 12,13 ден. И на мен ми се стори малко странно, но все пак е професорка и энае по-добре от нас.
    от Димитър | 21.07.2019 17:58

На 22-ри ден късно ли е за поява на температура?
    от Димитър | 21.07.2019 14:02

Няма ли някой да ми отговори, дали подут лимфен възел, втрисане, гадене и диария за няколко дни са симптоми на хив, без наличие на температура.
    от Mitko Atanasov | 19.07.2019 20:18

днес научих че имам хепатит В възможно лие да живея 34г без да ме боли или да да съм имал синтоми за хепатит в
    от Димитър | 18.07.2019 22:29

Да, на 17 ден също пуснах и HIV Ag/Ab combo, отрицателен, но съм чел, че неможе да му се има пълно довериена този етап
    от fallenagel | 18.07.2019 21:31

В Токуда проф. Аргирова твърди, че тестът за Хив е много модерен и отчита още на 12, 13 ден след заразяването. Тестът струва 20 лева. Може и да си направите консултация с нея за ваше успокоение.
    от Димитър | 18.07.2019 11:00

Също забравих да спомена, че на 17-тия ден си пуснах тестове за сифилис ТРНА, хепатит Б и хламидии, всички отрицателни.

Напиши отговор
2939 намерени, страница 1 от общо 59