Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | постоянна температура

Напиши отговор
  • RE: постоянна температура
    от Kiranka Vasileva | 28.12.2018 12:47

Здравете искам да попитам вече цяла година имам температура лошо мие свят ми се вие с 10 кила сам отслабнала само лежя не се чувствам добре и лекарите се чудят. Имам положителни цитомегаловирус, аищтан бар. Инфекциозна моноколеза. Токдоплазможа. Не знам вече какво да правя..
  • Re: постоянна температура
    от miroj | 13.08.2009 18:59

излезе и за епщайн отрицателно е но от какво друго може да се дължи тази температура да добавя и това че често ме болят китките и ставите на краката ми пукат като ходя да ли има нещо общо
    от miroj | 05.08.2009 14:04

здравейте вчера си направих изследвания за цитомегаловирус в цибалаб и ето ги резултатите Цитомегаловирус IgG 4.0IU/ml под 0.4 отр; 0.4-0.6 граничен; над 0.6 положителен Цитомегаловирус IgM <8.0Au/ml под 15 отр; 15-30 граничен; над 30 положителен направих си и за епщайн бар в кандиларов,но резулататите ще са готови края на другата седмица
    от n__n | 31.05.2009 03:21

mdb, позволете да не се съглася за формата ви на реклама! Не е етично да възлагате надежди или подвеждате времето на пациенти, без да уточнявате за коя група продукти и на какво основание да се асоциира терапията с тях като терапия. Има си евтини широкодостъпни бабини продукти като чесън ..кисело мляко ..морска риба и чаеве, другото от което хората се нуждаят е да се амбицират да си посетят имунолог/хематолог/ендокринолог и т.н., затова беше линка ми за 'синдром на хроничнта умора', там са посочени куп диференциални диагнози ..доста сериозни сред които.
    от Мария | 28.05.2009 16:01

Можеш да приемаш биопродукти, които атакуват причината за заболяването, дори и ти да не знаеш каква е, те я откриват. За повече информация пиши ми на e-mail:mdb@dir.bg
    от pomognete! | 14.05.2009 20:42

аз имах постоянна температура. оказа се проблем с щитовидната жлеза. откри ми го по-случайност лекар, който изобщо не беше ендокринолог - личният никога нямаше да разбере какво ми е. така че ако искаш провери си щитовидната жлеза! късмет!
    от miroj | 14.05.2009 18:44

а няма ли някакво по добро лечение или лекарство някой ако е ползвал да каже
    от n__n | 13.05.2009 00:57

miroj, не съм доки. Откровено ви препоръчвам да забравите за цитомегалото като инфекция - минала ..заминала. Тази инфекция и/или други инфекции най-вероятно просто са ви 'сбъгнали' имунната система ...а рестартиране няма като опция. Всичко което от тук нататък ви интересува е собствената ви имунна с-ма която вероятно не се е оправила да бълва погрешни имунни отговори, та тази имунна с-ма ви интересува вече ..кой ден в коя посока ще си ви посегне. Не си харчете парите в разходки по 'софийско поле' нито за Цитомегаловирусен антиген, това за което можете да си харчите е изследване : ПКК + ДКК + Ретикулоцити, CRP -> Протеинограма/ Общи Имуноглобулини -> имунолог/ревматолог. Цитомегалото е братче на 'Epstein Bar Virus - EBV - Инфекциозна Мононуклеоза', все прекрасни брилянтни ОНКОЛИМФОПОЛИФЕРАТИВНИ херпесни вирусчета. Има сред литературата ..какво ли не им се приписва като вероятно следствие на тези херпесни вируси, така се бъркат в клетъчния имунитет че голяма част от лимфоми и левкемии започват да се асоциират с предшестваща вирусна инфекция. Такива ми ти ..'детски вирусчета'. В европа по статистически данни добити от кръводарители е изчислено, че 90% от европейците са се среащали с EBV и 40% с CMV, което не ги прави всички бъдещи/настоящи 'болни', "привилегията е за малцина". СЗО смятала температура до 37.3 за нормална ?!? Важно е не какво смята СЗО, ами вие и вашите лекари. Докато търсите причините за дискомфорта ви, може да започнете с повечко ЧЕСЪН и КИСЕЛО МЛЯКО ...и още - елементарни бабешки чаеве като МЕНТА ..МАЩЕРКА ..ЖЪЛТ КАНТАРИОН. Ето малко списък с 'диференциални диагнози' за отхвърляне от вашите лекари: Link
  • постоянна температура
    от miroj | 12.05.2009 19:27

Здравеите казвам се Мирослав и имам постоянна температура около 37,2 вече седма година.Дигам я след 11 чеса сутрин и продължава до 22 чеса горе доло. През 2002 година ми откриха цитомегаловирус след това ми изписаха някакъв имуно стимолатор мисля че беше isoprenosin или нещо такова това последното го пих 3 месеца единственото което стана е че от 69 станах 74 кг но температурата си продължи и до днешни дни. Преди да ми открият цитомегаловируса ми бяха сложили ''хиляди'' диагнози и изпих доста антибиотици поне 20 доктора съм обиколил тук в Русе и нищо в София ходих при професор Мечков тои всъщност ми откри тоя цитомегало.След няколко консултации при него спрях да ходя в София щото нищо не се получаваше никво подобрение. Преди две години някаде за последен път ходих в София да си правя изследване за цитомегало излезе отрицателна проба но тая температура не ме остави на мира все съм си така и сега се чудя след като си направя отново изследване в Кандиларови при кого да отида да се консултирам дайте съвет за добър специалист в тази област

Напиши отговор