Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | сифилис

Напиши отговор
  • RE: сифилис
    от Leopard | 28.05.2020 23:07

Да, така и ще направя. Още веднъж благодаря Ви за отделеното време.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.05.2020 18:43

Мда, както и предположих верроятно се касае за кръстосана псевдопозитивна реакция. Но не се притеснявайте, направете контроли след време и споделете какъв е резултата.
    от Leopard | 24.05.2020 21:25

Благодаря Ви за помощта д-р Цончев! От РЗИ ме успокоиха че е важен резултата от VDRL. Затова и ме посъветваха да повторя теста след 10 седмици тъй като март месец беше 1:1. След 10 седмици се негативира, но пък интересно защо TPHA теста досега спадаше до Т80, а сега е нагоре. Във Виена ми казаха че този TPHA ще е винаги положителен и титрите нямат значение. И че трябва да се следи само VDRL, който пък може да се позитивира при много други заболявания, имунизации, бременност, настинки и дори възрастта както и при повторна инфекция. И при прясна инфекция първо VDRL най-рано между 3 и 5 седмици се позитивира докато TPHA изисква повече време. В случая се опитвам да намеря причина на повишаването на ТPHA и колко опасно е за мен. Ако разберете нещо за този TPHA и причините му за повишаване при негативен VDRL след 12 седмици, или намерите инфо ще се радвам да споделите.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.05.2020 19:17

Според мен е добре да се консултирате с дерматолог или инфекционист, да не се касае за кръстосана реакция след имунизацията, аз лично съм специалист в друга област.
    от Leopard | 23.05.2020 10:09

Здравейте. През 2017г. имах обрив, диагностициран със сифилис инфекция и поставена инжекция Ретарпен във Виена с последващ контрол на 6 и 12 месец при лечението. След една година (2018г.) ми издадоха документ за успешно излекуван с резултат от VDRL 1:1. През 2019г. Направих два теста в България - през май и ноември като VDRL бяха отрицателни, а TPHA през май Т160, а ноември Т80. Тази година 2020 имах операция през януари и тетанус имунизация през февруари. Март месец направих VDRL и ми казаха че е отново 1:1, като причина може да е имунизацията и да го повторя след 10 седмици. Вчера повторих VDRL и TPHA като резултатите са: VDRL отрицателен, TPHA 1280. Оказва се че TPHA се е покачил от ноември 2019 - титър 80 до титър1280. Моля за помощ и възможни причини. Какво да правя тъй като съм притеснен.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.05.2020 19:20

Снимайте резултата и го качете някъде да го видя. Така не мога да се ориентира...
    от Eujbeta | 21.05.2020 12:05

Здравейте, Моят резултат Сифилис - CLIA 13.7(+)positive < 0.9 (-)negative; 0.9-1.1 граничен резултат; >1.1 (+) positive Преди месец ми правиха някакъв друг тест, където Васерман беше отрицателен, а титъра беше 1:80. Какво означава новото изследване? Има ли увеличение на антителата?
  • Re: сифилис
    от Тодор | 14.03.2017 19:03

Здравейте отново! Ходих на кожно-венерически, взеха секрет от раничките и изследваха, казаха че няма нищо. Изписаха ми едно мехлемче и вече след второто мазане, почти изчезнаха.
    от Тодор | 12.03.2017 15:49

Извинявам се за първия линк, поствам работещ! Ако някой има идея какво е това, което ми е излязло, нека пише, благодаря предварително! Link
    от Тодор | 12.03.2017 15:28

Здравейте! Притеснявам се от излезли петънца на левия ми хълбок! Колко време след инфектиране могат да се появят, ако това е сифилис? Може ли да се появят седмица след инфектирането и колко най-рано мога да си направя тест за сифилис и какъв? Link
    от rootkit | 14.01.2017 18:19

Пеницилин, доколкото знам няма. Използват други препарати.
    от Georgi | 03.12.2016 17:01

Антибиотика, които предписват за сифилис, продава ли се в България?
    от петър петров | 30.08.2015 11:38

А забравих нещо, в чужбина правят много точни кръвни тестове. В Барселона съм си правил тест, те даже мерят и броят и на анти телата в %, и така могат да разберат, има ли наличие на инфекция, или не в момента. И отделно няколко други които с точност доказват в момента какво е състоянието на пациента. И както казах се лекува много лесно и бързо, просто трябва да е правилно. Има много места където може човек да отиде анонимно, направи тест и получи лечение. Без пари, от здравни организации се финансират. Това обаче се оказва невъзможно в България.
    от петър петров | 30.08.2015 11:31

Искам да споделя нещо, може да е полезно за някой. Преди година ми поставиха диагноза Сифилс, много трудно се оказа да се докаже в кръвта, въпреки няколко теста. Следователно ми беше предписан едномесечен курс с Deposilin 6 инжексии за един месец. Веднага след слагането на първите две почувствах облекчение и така до края на курса. Докторката ми беше убедена че всичко е наред, и аз също си помислих че всичко е на ред. Докато на 2 седмица получих много страни болки в гърлото, в гръкляна и врата. Подуха ми се лимпфните възли по врата от ушите надолу. Отново отидох при нея и след преглед тя също установи надутите ми възли по врата но каза че това не може да е от Сифилис, няма как след такъв курс да не съм се излекувал. И каза да търся другаде проблема, УНГ или при зъболекар. Естествено аз се усъмних и поисках да ми направят тест на кръвта. Казаха ми че е рано за актуален тест толкова скоро след антибиотично лечение и да съм изчакал до 3 месеца, и тогава да съм си направил тест. Това въобще не ме устройваше, аз усещах че нещо не е наред. И така ми отказаха всякакъв тест или проверка. Аз естествено не оставих всичко така и веднага си купих билет за Виена, там отидох в най голямата болница AKH, в отделение за кожни и инфекциозни заболявания. Без да имам застраховка носих пари в брой. Без застраховка прегледа струва 150 Евро, съгласих се, платих и седнах да чакам реда си. Повикаха ме след 20 мин, влязох в кабинет където просто останах изумен, от чистотата организацията, външния вид на доктора и отношението. След като споделих какво ми се е случило и той ме прегледа, се усмихна и даже ме бъзикна, къде по морето съм мърсувал без презерватив, аз му казах че е само от орален секс. И така той много любезно ме насочи към амбулаторията им. Там влязох в стаята, имаше 3 доктора, главен лекар, помощник лекар и един начинаещ практикант и 3 сестри, по същата схема. Значи 6 човека ме прегледаха. А да не казвам че кабинетът беше пълен с всичко което може да си представи човек, техника, материали и т. н. И след като ме прегледаха, доктора каза че не може след това лечение да имам такива симптоми, и просто каза нещо на сестрата и излезе. След 5 мин сестрата дойде с една ампула Пеницилин. Успях само да видя че е нещо като .....MEGA 2,4 на края, Надупи ме и ми биха една единствена инжексия. И ми казаха да дойда след един месец на контролен преглед. Даже и пари не ми поискаха за Пеницилина. Прибрах се в квартирата и след 3 дена трябваше да се прибирам. Само на следващата сутрин, 24 часа след инжексията, лимпфните ми възли се бяха прибрали, и не ме болеше така силно гърлото. След 7 дена, ми изчезнаха всичките симптоми а до 10 ден, все едно нищо не ми е имало. Така, защо разказвам това, всеки сам да си извлече изводите, от тук и там. Не си губете времето тук да ви тровят и тъпчат с некачествени препарати. Направете всичко възможно или там да ви лекуват или да си осигурите от там медикаменти, от Австрия или Германия. Това чудо се лекува с една инжексия и забравяш. Не мога да повярвам че чак толкова сме изостанали в тази държава, нещо елементарано да става такъв проблем. Успех на всички и дано съм помогнал с нещо.
    от петър петров | 30.08.2015 10:59

Винаги ще даваш положителни тестове PPR, ако си бил болен веднъж. Препоръчително е да си правиш до една година редовно изследване и чак тогава след серия от отрицателен TPH, можеш да се смяташ за излекуван. Внимавай с медикаментите има много уж Пеницилинови препарати ама не вършат работа, гледай да си намериш някъде от западна Европа.
  • Re: сифилис въпрос?
    от Boris | 15.08.2015 11:59

Здравейте преди една седмица си направих Васерман и се оказа положителен, Резултатите за потвърждение преди 2 дена са следните : Микрорекация VDRL 3+, Количествен VDRL + пол. до. 1;32 РЕ и ТРНА 4+ . постоянният ми партньор си направи тест, които е отирцателен,както също и партньор , с който съм имал еднократен полов контакт преди 2 месеца от датата на изследването. Определиха ми диагноза сифилис и ми назначиха лечение с пеницилин за минимум 1 месец. Парадоксалното е , че нямам ама абсолютно никакви симптоми, а си направих изследването във връзка с уреждане на документи. Искам да попитам тези стойности сериозни ли са като показатели и дали след успешно лечение (и за какъв период ориентировъчно) ще бъда излекуван напълно в степен, да давам отрицателни резултати на всички тестове, васерман включително? Мерси предварително
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.12.2014 18:07

Моля!
    от Vanq | 08.12.2014 14:08

Д-р Цончев, благодаря Ви безкрайно ! :)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.12.2014 13:12

Според мен не е нужно.
    от Vanq | 08.12.2014 02:57

Здравейте. Направих си изследване за сифилис в лаборатория "Ноневи" в София на 35 ден от незащитен полов контакт (вагинален и орален). Беше отрицателен. Нужно ли е да си правя нов такъв тест и след колко дни? Какъв е прозоречния период при тази болест? Ще съм ви благодарна да ми отговорите.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2014 14:24

Възможно е да е друга инфекция...
    от петър петров | 28.11.2014 07:48

Здравейте аз съм на 37 г мъж, преди 2 месеца получих неболяща раничка на лигавицата на пениса ми. Естествено посетих кожновенерически кабинет, и ми направиха тест за Сифилис. Теста беше отрицателен, и докторът се съмняваше че е нещо малко , и ми предписа антиботичен крем да го мажа и ме изпрати в къщи. В последствие на няколко дена, започнах да получавам подуване в слабините, което мислих че е херния. Съответно отидох при хирург, който ми каза че това не е херния а възпален лимпфен възел. Изписа ми лек антибиотик. Подобрение нямах и отново отидох до кабинет за кожновенерически болести 3-та Поликлиника в Бургас. Там ми направиха 4 тест, след три негативни и се оказа че имам Сифилис. Първия ми въпрос е как може, други лаборатории да не успяват да установят че имам Сифилис? Това показва че много от тези тестове и лаборатории са не точни в техните изследвания. Веднага ми беше предписано лечение, оказа се че в Бг няма Пеницилин и трябваше да ходя до Турция да си купя Deposilin 2,4. Започнах лечението от 6 инджексии, първата седмица 2 и после 4 седмици по една на седмица. Веднага усетих подобрение и на 3 седмица се чувствах много добре и си помислих че ми е минало. Приключих лечението преди 2 седмици, докторът каза че първия тест било добре да се направи месец след лечението. Това ок. Но сега от няколко дена започвам да усещам леки болки в лимпфните възли по врата и усещам че това пак се развива като чили. Това възможно ли е? Две седмици след преключване на едномесечено лечение с Пеницилин да не съм се излекувал? Моля някой който може да ми даде някакъв отговор или съвет. Благодаря предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.11.2014 21:25

Да не е Медаксон?
    от Angelinka | 07.11.2014 15:53

Здравейте! Мой близък е с този проблем, вече две години лечението се провежда с Метаксон , / широкоспектърен антибиотик/ - някой ползвал ли е този антибиотик? Мисля , че ползата от него е твърде незначителна .........
    от Iv Pertov | 13.10.2014 16:19

След като сравниха двете изследвания ми отказаха антибиотика и казаха да не си го бия. Аз се притеснявам защото имам зачервявания по дланите.
    от Iv Pertov | 13.10.2014 16:15

Здравейте, наскоро получих резултатите от васерман, контролен преглед след лечение с Ретарпен, когато ги видяха ми предписаха четиринадесет дневен курс с Тертеф. Даже си купих антибиотика и спринцовките. Но когато след това им занесох старото изследване (1-во) не ми отказаха антибиотика. Но аз си останах все така объркан и притеснен. Искам ясно и категорично решение. 1-во: Микротест (VDRL) ++++ пол. VDRL - количествен 4+, 4+, 4+, 4+, 4+, 3+ 2-ро: Микрореакция (4+) пол. Количествен: до 1:32 РЕ
    от Krasmiri | 26.04.2014 14:24

Oтговор: Здравейте! Искам да попитам, някой ако е по-наясно, запонах лечение на Сифилис с Молдамин 1200000 IU, като първата инжекция беше от 2 опаковки (1200000 х 2). Според единия лекар следващата доза (1200000 х 2) трябва да е след 5 дни, зашото не смята, че за 7 се задържа достатъчно пеницилин в организма, а според друг лекар, трябва да си ги слагам през 7 дни. Въпроса ми тук е, през 5 или през 7 дни да ги слагам? В листовката на Ретарпен 2400000 пише, че съдържанието се слага на 2 места, аз го разбирам с две спринцовки на две различни места. Или в моя случай, с Молдамин, едната опаковка в 1 инжекция, другата в друга наведнъж. Или греша? Защото ми ги сложиха двете наведнъж с една спринцовка Колко време трябва да продължа лечението с Молдамин? С първата доза имам общо 6 (12 опаковки), а в листовката на Ретарпен пише, че за Сифилис е достатъчна една доза (т.е. 2 опаковки Молдамин)? Кога трябва да си направя нов тест, за да съм сигурен, че няма Сифилис - един казва след 2 месеца, друг след 2 седмици, в здравни американски сайтове пише през 3,6 и 12 месеца. ELISA, THPA или и двете? В кожната Клиника на УМБАЛ СВ. Георги Пловдив имат трети метод, количествен или качествен не запомних. Или да правя и трите?Кога е редно да си направя 1вия тест, който да покаже дали всичко е наред?
    Здравейте, може ли да ми кажеш от къде си купил Молдамина?
    от Dice | 22.04.2014 16:23

Здравейте! Искам да попитам, някой ако е по-наясно, запонах лечение на Сифилис с Молдамин 1200000 IU, като първата инжекция беше от 2 опаковки (1200000 х 2). Според единия лекар следващата доза (1200000 х 2) трябва да е след 5 дни, зашото не смята, че за 7 се задържа достатъчно пеницилин в организма, а според друг лекар, трябва да си ги слагам през 7 дни. Въпроса ми тук е, през 5 или през 7 дни да ги слагам? В листовката на Ретарпен 2400000 пише, че съдържанието се слага на 2 места, аз го разбирам с две спринцовки на две различни места. Или в моя случай, с Молдамин, едната опаковка в 1 инжекция, другата в друга наведнъж. Или греша? Защото ми ги сложиха двете наведнъж с една спринцовка Колко време трябва да продължа лечението с Молдамин? С първата доза имам общо 6 (12 опаковки), а в листовката на Ретарпен пише, че за Сифилис е достатъчна една доза (т.е. 2 опаковки Молдамин)? Кога трябва да си направя нов тест, за да съм сигурен, че няма Сифилис - един казва след 2 месеца, друг след 2 седмици, в здравни американски сайтове пише през 3,6 и 12 месеца. ELISA, THPA или и двете? В кожната Клиника на УМБАЛ СВ. Георги Пловдив имат трети метод, количествен или качествен не запомних. Или да правя и трите?Кога е редно да си направя 1вия тест, който да покаже дали всичко е наред?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.03.2014 16:41

Това нормално си го има по езика.
    от Михаил | 26.03.2014 08:34

намерих такава снимка имам нещо подобно на това Link но е и навътре към гърлото :( .... може ли да се излекува това нещо или :( ...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.03.2014 18:52

Вероятно е някакъв налеп, но няма нищо общо със сифилиса.
    от Михаил | 24.03.2014 11:31

Как да го обясня сега... примерно както ни излизат херпесите по устните... на вид е нещо такова..но не е херпес.... не мога да го снимам иначе ще добавя снимка...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.03.2014 20:49

Какво е плюкавец?
    от Михаил | 21.03.2014 21:00

Още по-гадното е че си загледах езика...(защото видях в интернет че може и на езика да има :( ) и погледнах на огледалото и назад към гърлото имам на езика нещо като как да кажа... на вид е като плюкавци,но не е плюкавец :(...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.03.2014 10:28

Спокойно, не е сифилис.
    от Михаил | 19.03.2014 15:46

Здравейте!!! Аз съм на 22години и преди 2 месеца си правих изследвания за сифилис и се оказаха отрицателни... но от 10дни някъде забелязвам че по ръцете,по краката и днес забелязах че и на врата ми излизат червени петънца и след няколко часа изчезват :( но не ме сърбят :( ще прикача файл от онзи ден вечерта на ръката как ми беше излезнало и на сутринта нямах нищо :( ...възможно ли е да е сифилис според вас :(?
    от jerrymaguire | 22.09.2013 11:23

Здравейте, RPR теста може да даде фалшиво-положителенн резултат ако сте бременна( а Вие сте). TPHA теста е по-сигурен и щом е отрицателен, значи според мен нямате сифилис. Не съм лекар, изчакайте и компетентно мнение! Поздрави и лека бременност :)
    от Виолет стефанова | 21.09.2013 10:48

Здравейте,бременна съм в 32 седмица.Преди 3дни пуснах по здравна каса нужните изследвания дадени ми от ЛЛ. Пкк,урина,хив,хепатит,васерман. Резултатите излезнаха на същия ден следобяд без Васерман.По телефона от лабораторията ми казаха,че ще се забави ,защото е по здравна каса.На следващия ден петък отидох лично и ми казаха: А да..вашия вВасерман е пратен в друга лаборатория за потвърждение!!! Аз толкова се ошашках,че не си спомням точно какво говорих с лаборантката,но попитах има ли проблем,а тя каза "не няма" просто ще отнеме време. В 4-ия месец от пак пусках същите изследвания,и пак в тази лаборатория,но не по Здравна каса ,а си платих.И тогава и Васермана стана веднага. Теста е бил TPHA (отрицателен),а сега четох ,че по Здравна каза се прави RPR. Незнам точно какво да мисля..дали теста е положителен и е пратен някъде!!!за потвърждение,дали нямат реактиви за този RPR ,но зстрашно се притесних. Ако е положителен няма ли да е късно за някакво лечение??Казаха ми чак в сряда 25.09 да отида. Ако е положителен не трябваше ли да ме информират и след това да се продължи с потвърждаващ тест и изпращане на друго място??Незнам какво да мисля,а до сряда е много време. Приемам всякакви съвети и мнения в този момент. Дано някой доктор изкаже компетентно мнение дали може да е положителен Васермана и затова да е така и какво да правя...все пак бебето е най-важно и ако трябва да действам....
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.08.2013 13:48

Моля, пишете на кирилица!
    от rumy | 15.08.2013 22:45

zdraveite, az vchera razbrax che sam zarazena i dnes mi slojixa parvite dve injekcii pinicilin no ot tova koeto prochetox tuk izpadam v ujas a nai loshoto e che sam pravila izsledva izsledvaniq v bg prez mai mesec obadix se i mi kazaxa che vsichko e nared sega sam v germaniq i kogato se obadix da mi izpratqt rezultatite za da pokaja tuk che bolesta mi e ot skoro prosto mi kazaxa che sam bila bolna oshte v bg no tozi rezultat e izleznal malko po kasno i prosto sa zabravili da me uvedomqt. Taka sega se okazva che ne sam bolna ot 40 dena a ot poveche ot 4 meseca no nqmam absolutno nikakvi simptomi na bolesta no sas sigorno shte imam nujda ot psixiqtriq sled prochetenoto molq pomognete mi
    от muksi | 16.05.2010 08:59

kak moje da ne ti kaje 4e e imal ne6to tova ne e kakvoto i da e kakav priqtel ti e? :roll:
    от niven4eto | 14.11.2009 16:12

четох различна литература едни казват че сме абсолютно заразни ,целувка ,всякакви социално битови контакти и т.н а др.автори твърдят че още сле втора инджекция не сме заразни -е кое е вярно ? как може по такъв официален въпрос да има 2 различни мнения ? моля компетентни и запознати ако могат да ми отговорят
    от niven4eto | 06.11.2009 22:51

Имам въпрос Заразни ли сме ако титъра ни не е паднал ,а сме минали курс на лечение ?
    от niven4eto | 23.09.2009 18:28

Здравейте , пиша с надеждата ,че някой няма да повтори нашата грешка .чуствам се като обречена ,ужасно ми е зле.нямам сили за нищо .незнам дали съм се оправила ,твърде рано е да ходя да се изследвам ,но имам чуството ,че тъпия антибиотик нищо не прави .случи се така ,че докато провеждах лечението за сифилис се разболях и от бронхит е как е възможно нали уж съм на антибиотик.....обаче в тоя живот няма невъзможни неща та ми изписаха и клацид ,който пих.незнам горкия ми организъм как изтрая ...чуствам се отровена .сега спрях с тези лечения -чакам да мине време ........ Вие така ли сте ,така ли се чуствате ?само на мен ли ми е зле -моя приятел си свирка и хич не му е и на акъла какво ми причини !
    от turboie | 10.09.2009 20:54

iwa Кое не е сифилис? Че не разбрах! И отделно към всички казвам ВСИЧКИ преболедували - Пишете ми на лично къде и кво ви правиха. Защото има доста да споделя и кажа по темата. Но тук има много професори и отделно много хора които ще чуят доста неща и ще се уплажат и изпаднат в голям стрес, които аз все още прееодолявам. Затовя избягват писането ТУК. И искам да е на лично.
    от iwa | 10.09.2009 11:53

Не, това не е сифилис.
    от cool4o | 10.09.2009 08:57

Blagodaria ti!Naistina mnogo blagodaria za tozi otgovor.Da shte spodelia s doktora kogato stane i 6tom triabva i kursa 6te napravia.Naistina tova mnogo me pomogna koeto mi otgovori.Blagodaria ti:):):):):):):)
    от Ваня | 08.09.2009 17:58

Ами какво да ти кажа и да те успокоя съмнението в теб винаги ще си остане.Аз имам еднно дете след изкарана инфекция,умирах от страх че нещо няма да е наред.Аз за да знам че всичко съм направила изкарах в 5-тия месец 10 дни в болницата превантивно на пенецилин.Надупчиха ми дупето,но ако детето се беше родило болно нямаше да си го простя. Детето ми е напълно здраво,поне с това мога да те успокоя.Задължително сподели с доктора,който ще ти води консултациите за прекараната болест.Ако не дай си боже има нещо да може да се вземат мерки на време.И ще те посъветвам да изкараш това профилактично лечение.Не е задължително да влизаш в болница винаги можеш да платиш на сестра да ти бие инжекциите в къщи. И не не остават следи в кръвта на детето.След 20-тия ден доколкото разбрах кръвта му се пречиства.
    от cool4o | 30.08.2009 18:29

Zdraveite.Dosta me obezpokoiha poslednite komentari i naistina ne znam kakvo da mislia.predi 13 godini pritelia mi(ve4e biv6) me zarazi susu sifilis.az razbrah po4ti vednaga 4e sum zarazena.napravihme izsledvania i da rezultata be6e +.provedohme le4enie s penicilin.sled 1-ia kurs rezultata iavno ne be6e zadovolitelen i ni napraviha o6te edin kurs na le4enie.sled tova do 3 godini sled prikliu4vaneto na le4enieto hodih da davam kruv i vinagi rezultatite biaha otricatelni.prez 2002 pravih izsledvania i biaha otricatelni.prez 2007 otnovo.2008 zaminah izvun BG i iziskvaniata na stranata v koito jiveia e da se napraviat vs takiva izsledvania HIV,WAS,Hepatitis i tn za da polu4i6 pravo na prebivavane.vs rezultati biaha otricatelni.sega sus supruga mi iskame da imame bebe no az ujasno se strahuvam 4e vapreki vs otricatelni rezultati prez tezi godini na bebeto moje da se prenese tozi sifilis.moje bi vi zvu4i glupavo no molq vi daite mi savet.kakvo da pravia?ako zabremeneia koga triabva da kaja na lekaria si za prekaranata bolest?ili triabva predi tova da spodelia?ima li drugi jeni koito sa rajdali sled prekaranata infekcia?kakvo e polojenieto na decata?moga li niakade da nameria takava informacia?tova 4e az sum bila bolna 6te ostane li v kruvta na deteto? tozi su6tia biv6 koito me zarazi sega ima dete i e 6tastliv,a az umiram ot strah i ne znam kakvo da napravia i kak da podhodia...blagodaria vi predvaritelno
    от Ваня | 22.08.2009 07:45

Ох,какво да питам.Следят ме уж двама доктори.Единия е завеждаш отделение на кожното.Както и да е аз пак съм на ретапрен.Ще видим какво ще покаже след това.Проблема е че наистина няма от къде да го хвана отново.Яд ме е на мен,че досега не съм си поглеждала изследванията,като ми кажат всичко е наред.Но пък слава богу детето ми е здраво. А аз си мислех,че всичко е зад гърба ми.А най-странното е че единия доктор ми казва,че всичко е наред,а той ме следи от началото. Както и да е занапред ще си искам изследванията. На теб ти е зле от страх,не е от болестта.Аз ти казвам,че при мен е от 12 години и нямам симптоми. А плюсовете в резултатите ще падат и отново ще се покачват,зависи в какъв момент те хванат и ти вземат кръв,това не е гаранция.

Напиши отговор
75 намерени, страница 1 от общо 2