Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | сифилис

Напиши отговор
  • RE: сифилис
    от YORDANOV | 13.05.2021 22:56

Здравейте , Как може да открия координати на Петър Петров , който е публикувал пост от 2015 г
    от YORDANOV | 13.05.2021 21:41

Zdraveyte g-n Peter Stoychev vav vrazka s 5-te flakona koito sa vi ostanali , ako oshe gi imate shte vi bada blagodaren 0894641390 . Iskam da popitam i nqkoj ako ima info neka spodeli kade move da se nameri penicilin G ili Ospen 1000 Blagodarq predwaritelno . Izvinqvam se che pisha taka , no nqmam bg na kompa
  • ДО Peter Stoychev - МОЛБА!!!
    от d-r_nikolov | 06.05.2021 15:48

МНОГО ВИ МОЛЯ ДА СЕ СВЪРЖЕТЕ С МЕН ВЪВ ВРЪЗКА С ПЕТТЕ ФЛАКОНА ДЕПОСИЛИН, КОИТО ПОДАРЯВАТЕ! ТРЯБВАТ МИ МНОГО СПЕШНО! 0877551299 (Д-Р НИКОЛОВ)
    от Тодор0078 | 05.05.2021 18:31

До Петър Петров може ли телефон за връзка
    от Ч.ч | 22.04.2021 13:30

Здравейте, диагностицираха ме със сифилис. Назначи ха ми лечение с 2 000 000 000 пенецелин G през 6 часа за 10 дни. Проблема ми е, че не го намирам в аптеките в Бургас. Намерих само 9 флакона а са ми нужни още 71 флайона. Бих искала да попитам дали някой има информация къде бих могла да открия?!
    от Марк | 12.04.2021 16:57

@Maria.p Да не казваш че в България вече имаме наличности от пеницилин?
    от Maria.p | 28.03.2021 10:57

Преди 2г бях диагностицирана със сифилис с RPR- 1:64, Vdrl-4:4:3:2, което означава вторичен стадий на инфекцията. Единственият ми симптом беше постоянна температура от 37.1, по-късно се появи и чувствителност към светлината. Оказа се, че сифилиса е поразил периферната нервна система, което се подобри с времето и след много високи дози витамини от група B. Лекува ме д-р Петрова от венерология към Александровска болница с Пеницилин-мускулно по схема, мисля че бяха 9 инжекции. След три месеца бях напълно отрицателна, след 1г съм отрицателна също. Температурата изчезна почти веднага след първата инжекция. Чувала съм, че е най-добрият специалист в областта. И потвърждавам това.
    от LaPerla | 24.03.2021 18:08

Здравейте! Преди 12години като забременях, бях диагностицирана със сифилис. В 3 и 8 месец от бременността ми бяха проведени курсове с пеницилин. Детето се роди с вроден сифилис. Десет дена беше лекуван в неонатология. Миналата година отново забременях, теста ми беше отново положителен за сифилис. Детето ми отново се роди с вроден такъв и отново лечение 10 дена в неонатология. Въпроса ми е :трябва ли по нататъшно лечение на детето,вече е на 8 месеца?
    от д-р Димитров | 23.03.2021 23:51

Кръвните изследвания могат да потвърдят диагноза за сифилис. Щом резултатите са отрицателни, значи не сте заразен.
    от Sunshine | 23.03.2021 11:17

Здравейте! Моля за отговор! Възможно ли е да си заразен със сифилис, но след 2 години, да не се отчитат положителни резултати? Или в какъв период най-рано след зараза, може да се открие в кръвта?
    от Peter Stoychev | 21.03.2021 15:37

Здравейте, Имам 5 флакона деполисин 2.4 м Бях ги взел за всеки случай тъй като купувах за партньор от Турция.. За щастие се оказа, че не съм болен. Намерих ги днес в чекмеджето с лекарства и имат Годност до м. май. Предпочитам да ги подаря на някого в нужда от колкото да ги изхвърля. Знам колко трудно се добрахме до това иначе обикновено лекарство.
    от Leopard | 11.02.2021 12:26

Здравейте, след проведена терапия единствено тест VDRL или RPR тест с количествено измерение (титър) може да покаже дали сте излекуван и нямате прясна инфекция. Само че този тест трябва да се направи преди започване на лечението, след 6 и след 12 месеца също! Когато се сравнят резултатите трябва на 6 месец да има четирикратно снижение на титъра. А след 12 или до 18 месец трябва да е негативен резултата. Само това е схемата на проследяване и чак след 12 месеца може да се твърди дали лечението е успешно или не. И само тогава след 12 месеца най-рано може да се започне с повторна терапия. Важно е да се знае че такъв тест може да се направи само в хеи и тестовете да са изпълнени в една и съща лаборатория.
    от Hkamen | 10.02.2021 09:39

Здравейте, след лекуван сифилис теста ми за сифилис е със стойности CLIA- 13.26 POSITIVE . Нормално ли е
    от МСДСГД | 01.02.2021 15:01

Много благодаря за съвета. Вярвам Ви и ще направим така, както казвате, ако е необходимо. Желая на всички от форума да бъдат здрави физически и всячески и да не спират да си помагат, защото така правят истинските хора!
    от Leopard | 01.02.2021 13:50

В бг лаборатории правят тестове които могат да потвърдят само дали са положителни или отрицателни тоест качествено), но не и количествено при проверка курса на лечение! Така до безкрай ще ви тъпчат с антибиотици, които освен че няма да ви помогнат но и ще во навредят - защото когато след врече ви трябва да го пиете за друго вече ще сте резистентен. Съветът ми е да отидете в която и да е държава в ЕС и да си решите проблема! Тук няма лекарства, няма правилно лечение, няма лекари които да искат да те излекуват а само да им пълниш джобовете. Бягайте от тук!
    от Leopard | 01.02.2021 13:46

Продължение до малка котка мърлачка! С цел се внасят по-скъпи алтернативи антибиотици при които ставате резистентен, не ви помагат но пък пълнят гушите на алчни лекари и фармацевти. Запобмете в бг не ви лекуват и нямат! И поради зачестилите самолечения което е твърде опасно с подобен род антибиотици вече не може да ги намерите и в западна Европа в аптечната мрежа. Но всички болници са добре снабдени там и про едно посещение ви поставят инжекцията и ви проследяват след 6 и 12 месеца след което ви издават документ за успешно излекуван. А за да е успешно означава: четирикратно снижен резултата от теста ви преди терапията и на шестия месец. След 12 месеца не трябва да се е увеличил отново четирикратно. Обикновено след 18 месец теста се негативира което е показател че сте излекуван. Нормално е след 6 ти месец от терапията да е още положителен. Но за целта трябва добър лаборант който да може да измери с точност колко е положителен. В бг лаборатории такива тестове правят но само качествено
    от Leopard | 01.02.2021 13:38

До малка котка мъркачка! Целият ви проблем идва от това че в България нямаме достъп до адекватно лечение, най- ефективни лекарства и качествени лекари които да те излекуват- а не само да използват алтернативни методи на лечение, лекари които изписват скъпи антибиотици безразборно и нехайно, и гледат как да си им редовен абонат на услугите им. Истината е: Единствено ефективно лечение от половин век насам е една доза 2 400 000 IU мускулна инжекция бензин пеницилин, за предпочитание немски или австрийки при инфекция с давност до 1 година или три такива дози по една седмично ако инфекцията е на повече от 1 година. Само това е единствения ефективен начин. Всички други антибиотици и брой инжекции са алтернативи и доказано неефективни, по-скъпи. Сами виждате че след 6 месеца продължават резултатите да са рязко реактивни и се налага повторно лечение. Всичко това е с цел. Нарочно не се внася въпросния пеницилин който струва 0,50€ И се внася скъпи алтернативи антибиотици, про които ставате
    от МСДСГД | 31.01.2021 16:24

Заради бременността беше. Явно има пеницилин, но трудно се намира. Ние го поръчвахме. Благодаря за отговора, Николай. Ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса.
    от Nikolai | 30.01.2021 21:03

Доста е странно да ви държат в болница, особено ако не сте в напреднал стадий, което със сигурност щяхте да усетите и видите. Другият вариант е да е заради бременността ви. Честно казано, не съм най- запознатия по темата, за което мисля, че е по- добре някой друг да изкаже мнение. В България, доколкото ми е известно, няма пеницилин от години.
    от МСДСГД | 30.01.2021 11:22

Искам също да отбележа, че нямаме външни прояви на заразата.
    от МСДСГД | 30.01.2021 11:15

Бебето беше в неонатология 10 дни след раждането. Изглежда добре. Казаха ни, че ще го изследват като навърши 6 месеца. На мен не ми се вярва в тези изследвания на 6месеца,мисля, че за 6 месеца много неща могат да се случат.
    от МСДСГД | 30.01.2021 11:12

Историята е следната: Бях бременна в 5ия месец (миналата година-юни) когато с мъжа ми ходихме в РЗИ да си правя такова изследване. Бързия тест показа, че имам антитела, затова взеха кръв от мен и от мъжа ми за по-конкретни резултати. Оказахме се болни и двамата,след което от там ни насочиха в отделение по кожни и венерически болести. Там потвърдиха. Аз лежах там 7 дни и ме лекуваха по същата схема, само че по 1 милион пеницилин. Мъжът ми си купи цефтриаксон май че беше и идваше в отделението на 12 часа да му го бият. В деня на изписването доктора ми написа рецепта за още пеницилин, да си продължа лечението още 3 дни, а мъжът ми приключи с инжекциите на 7мия ден. Извикаха ни след 6 месеца (преди 10 дни) и бяхме "силно положителни" както се изразиха. Пак рецепта и за двамата, само че двойна доза изписал този път.... Хвърлихме една торба пари, даже по средата на лечението решихме да си ги бием сами, за да не даваме пари и да ни боцкат.
    от Nikolai | 30.01.2021 10:05

Здравейте, МСДСГД! Според мен не е нормално, но това е само мое мнение. Моята доза, и трите пъти, когато съм правил лечение, е била 2 400 000, но на седмица. Чел съм, че при третичен сифилис се постаявят дозите на по често, но се предполага, че това трябва да се случва в болница. Далеч не съм най- запознатия по темата, но все пак. А вие се самолекувате ли?
    от МСДСГД | 28.01.2021 23:14

Поправка: разтваряме го в 2 ампули по 2мл лидокаин, общо 4мл
    от МСДСГД | 28.01.2021 23:12

Разгледах всичко, което можах да намеря за лечението на сифилис, но никъде не прочетох за такова чудо като нашето. Аз и мъжа ми се лекуваме с пеницилин G. Инжекция от 2 милиона пеницилин разтворен в 2мл. Лидокаин на 6часа в продължение на 10 дни. Това нормално ли е питам?
    от Nikolai | 25.01.2021 19:42

Благодаря. Това е моят имейл: nikolay_678@abv.bg
    от Leopard | 25.01.2021 10:45

До Николай, Моля дай имейл или средство за комуникация. Бих ти помогнал, но искам да изясним много други неща които са от значение.
    от Nikolai | 24.01.2021 15:12

Продължение: Бих искал да си направя тест и в друга лаборатория, за да съм абсолютно сигурен. След толкова време лечение, в главата ми започнаха да се зараждат всякакви конспиративни теории, които по- добре да не споделям ???? Ще приема и мнения за добър лекар в областта.
    от Nikolai | 24.01.2021 15:11

Леопард, много благодаря за отговора. При първия ми тест, който беше направен на август 2017-та, резултатите бяха много високи, а именно: VDRL ++++; VDRL 4+4+4+4+4+3+2+-; TPHA ++++. Мисля, че около 4 пъти правих лечение с пеницилин и 3 пъти Вибрамицин. Само да допълня, че инжекциите се правиха така – първият курс за 5 седмици, по инжекция на седмица. Вторият път беше за три седмици, по инжекция на седмица, а последния път беше както първия – 5 инжекции за 5 седмици. Миналата година, горе-долу по това време, беше последния ми курс с пеницилин, който приятел, с доста мъки, ми взима от Гърция - Benzetacil. Та преди да почна последното лечение стойностите са ми били VDRL/RPR 4+3+2+. Шест месеца по- късно бяха 3+2+, а след още два - VDRL/RPR беше просто ++. И сега, три месеца по-късно, когато си мислех, че и тези два плюса няма да ги има - стойностите са ми отново като преди последното лечение - VDRL/RPR 4+3+2+.
    от Leopard | 24.01.2021 00:09

До Николай продължение. Необходимо е да отидеш в която и да е държава в западна Европа. Желателно е да е от ЕС. Със здравната си карта от България те приемат навсякъде безплатно. Дори и циганите от България знаят и кородорите в болниците са пълни с нашите братя които знаят къде да се лекуват! Там на едно място ще ти направят всички изследвания, ще ти сложат инжекцията и ще отидеш след това след 6 и 12 месеца за контролни прегледи, последващи два теста и сертификат дали си излекуван. А не тук да те разхождат от тук там, подигравателно да те разпитват и ти се подиграват, да те пращат по аптеки за зелен хайвер, да плащаш навсякъде в пъти повече и дори и не искат да те лекуват, да ти сложат инжекции или проследят. Истината е че повечето лекари в бг не могат и да изпълнят един тест с титър. За всяко нещо те разхождат тук и там. Отивай навън и на едно място ще си решиш проблема от веднъж.
    от Leopard | 24.01.2021 00:00

Привет Николай! Нормално е стойностите да се покачват и понижават, зависи на кой тест. Сподели резултати точни с дата и име на тест. Курса на лечение е строго индивидуален. С оглед на това че най-евтиния и най-ефективен лек според всички световни здравни институти струва 50 евро цента който е 100 процента актуален при лечението на тази инфекция от половин век насам и ти е необходима една единствена инжекция!!! Но в България не може да се купи, тъй като не се внася нито произвежда с цел шарлатанството на бг медицинска система. Лекарите нехаят, нямат за цел да те лекуват, а да си касичка с пари и редовно да се отчиташ като те разхождат тук и там И изписват скъпи антибиотици, които са алтернативи и според всички здравни световни организации не са признати като най-адекватно лечение! Моят съвет е тъй като дори и в чужбина вече подобни антибиотици не могат да се намерят в аптеките с цел да се избягва самолечение , всички болници са заредени с въпросните евтини и най-ефикасни антибиотици.
    от Nikolai | 21.01.2021 22:58

Здравейте! За 4 години претърпях няколко вида лечение - и с инжекции, и с таблетки. Първоначално резултатите се понижават, т.е. месец след лечение, но на третия месец - отново се покачват. И това вече няколко години. На 100% не съществува риск да съм се заразил отново. Първите ми стойности бяха много високи, като лекаря ми каза, че инфекцията е била с неясна давност. Може ли някои да сподели дали му се е случвали и как е добре да процедирам? Чудех се дали да не сменя лекаря, тъй като вече се чувствам в омагьосан кръг. Правя си изследванията в Клиника по кожни и венерически болести - Александровска. Дори си мислех да пробвам в друга лаборатория. Бих се радвал някой да сподели съвет. Благодаря!
    от Жоро | 07.12.2020 15:39

Благодаря Ви много за изчерпателния отговор.В тази връзка имам още въпроси.Ако може на galino@mail.bg да ми пишете вашия имейл
    от Leopard | 07.12.2020 10:05

Продължение! Но е в малки количества, което не може да доведе до стигане до най-тежките системни дисфункции на организма или третичен сифилис! Най-важно е този VDRL тест да бъде правен само в РЗИ. Тъй като всички лаборатории в България не разполагат с добре квалифицирани специалисти, а и нямат желание и способността да изпълнят подобен тест. Те използван готови реактиви с които могат да направят само Качествен тест, който да покаже само дали е положителен или отрицателен! Но не и да направят Количествен тест (с титър), такъв който само би могъл да ти бъде полезен. В някои лаборатории са компетентни и си го казват, че ако искаш количествен тест за проследяване на лечението не могат да направят! А в повечето случаи тези тестове са положителни с нисък титър, което не трябва да те притеснява. Но пък някои лаборатории за да вземат пари казват че правят такъв тест (особено ако не кажеш че искаш с титър), теста излиза положителен, те те изпращат в РЗИ, и след това резултата е с с титър под 1
    от Leopard | 07.12.2020 09:56

Продължение! VDRL теста може да се позитивира при много други състояния понеже е неспецифичен тест, напр. при: старост, бременност, след ваксинация, изстинка, при натоварване и вдигане на тежести! Необходимо е да си напълно здрав и не в горепосоченивте състояния (след ваксинация трябва да минат 10 седмици). Ако в бъдеще резултата е положителен то той не трябва да е повече от 1:2. При някои хора остават serofast - тоест с нисък титър дори и след 18 месеца след лечение. Това не означва че не са излекувани. Най-важното е да нямаш четирикратно увеличение в титъра, тоест резултата да се увеличи на 1:8, 1:16, 1:32... Тогава може да се каже че е на лице реинфекция и е необходимо повторно лечение. Но когато резултата е под 1:2 не е необходимо лечение, тъй като е доказано в световен мащаб че дори и с повторна терапия резултата няма да се негативира. Просто при някои хора титъра е нисък и персистиращ, но това не трябва да те безпокои. Означава че бактерията я има още но е в малки количества ко
    от Leopard | 07.12.2020 09:45

Продължение! Не винаги резултата е негативен, като това не означава че терапията е неуспешна. За да се приеме за успешна терапия е необходимо четирикратно снижение на титъра след 6 месеца. Или ако резултата на VDRL теста по време на поставяне на инжекцията е 1:8 , то след шест месеца резултата трябва да е 1:2. Важно е да се знае че резултата от този тест не трябва да е по-голям от 1:2 тъй като това е граничния резултат. Обикновено до 18 месеца резултата от този тест трябва са се негативира. Всички други видове тестове от тук нататък са безполезни - TPHA, ELISA, TP-PA, тъй като те са специфични трепонемни тестове насочени само за тази бактерия която причинява сифилис, оставена за дълго в тялото. До края на живота ти тези видове тестове ще са винаги положителни. Затова винаги когато си правиш подобни изследвания ще трябва да казваш че искаш само VDRL тест тъй като вече си се срещал с тази бактерия. И е важно да искаш с титър тест (тоест количествен) тъй като този тест може да се позитив
    от Leopard | 07.12.2020 09:33

Привет Жоро! Какъв тип е бил теста - VDRL или TPHA? Има значение кой тест е направен и къде! В случая след терапия е важно теста да бъде VDRL тъй като само той показва дали терапията е успешна или не. Също така теста трябва да бъде направен в същата лаборатория. И тази терапия от 16 инжекции е абсурдна и непрофесионална. В цял свят има одобрен алгоритъм на лечение, който се спазва и е доказано че само той е ефективен. Ако инфекцията е с давност до 1 година или това включва първичен (появил се шанкър), вторичен (появил се обрив) и ранен латентен стадий (с давност до 1 година) единственото най-ефикасно лечение от половин век насам е една инжекция пеницилин G поставена само мускулно в лявата страна на дупето!!! Ако инфекцията е с давност повече от една година или с неясна давност се поставят три такива инжекции, по една на седмица, за три седмици. След това се прави единствено VDRL тест с количествено измерение (с титър) след 3,6 и 12 месеца. Не винаги резултата е негативен, като това не
    от Жоро | 02.12.2020 10:20

Преди месец бях диагностициран със сифилис кръвната ми проба беше 1:63.Преписаха ми 16 инжекции пеницили G един месец след инжекциите си направих кръвен тест и е 1:70. Въпроса ми е означава ли че пеницилина не ми е помогнал и какво трябва да предприема.Благодаря Ви.
    от A-Z | 27.10.2020 08:08

Здравейте, искам да си проведа самолечение, тъй като ми писна да се занимавам с глупости. Може ли някой да препоръча препарат, който да е адекватен и надежден. Благодаря. Поздрави.
    от Imlfdsl | 05.08.2020 09:47

Откъде и как намери депосилин?
    от Ultrabeatz | 05.08.2020 02:13

Здравейте! Миналата година, юни месец бях заразен със сифилис. Лекувах ве с 5 инж. Депосили 2.4. Преди лечението числото ми беше 1:1280 след като приключих лечението изчаках 2 мес и си направих тест, който показа 1:160. Тогава докторката ме увери, че бързо е спаднало и вече не съм бил заразен. Януари месец 2020 пак се изследвах и числото беше пак същото, но сега 6 месеца по-късно пак се изследвах и се покачило на 1:640... как е възможно това и нормално ли е според вас? Трябва ли да бия 5 инж. отново?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.07.2020 13:20

Вероятно няма да ви вземат кръвта.
    от Eujbeta | 23.07.2020 15:51

Някой може ли да каже, дали след прекарана инфекция Сифилис можем да даряваме кръв? Знам, че кръвта се изследва.
    от Eujbeta | 23.07.2020 15:42

Здравейте, Докторе, Име на теста(изследване) Резултат Единици Референтна стойност Метод Сифилис - CLIA 13.7(+)positive < 0.9 (-)negative; 0.9-1.1 граничен резултат; >1.1 (+) positive
    от Николова. Ирина | 18.06.2020 07:44

Добро утро,ноември месец миналата година след обрив по ръцете ме диагностицираха със сифилис инфекция.Последва лечение с таблетки,без инжекции.През март и юни месец резултатите ми са Vdrl - tpha 80.успокоиха ме ,че съм излекувана ,но аз се притеснявам инфекцията да не се възвърне.мога ли да считам,че съм се излекувала и инфекцията няма да премине в следваща фаза при тези стойности
    от Leopard | 28.05.2020 23:07

Да, така и ще направя. Още веднъж благодаря Ви за отделеното време.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.05.2020 18:43

Мда, както и предположих верроятно се касае за кръстосана псевдопозитивна реакция. Но не се притеснявайте, направете контроли след време и споделете какъв е резултата.
    от Leopard | 24.05.2020 21:25

Благодаря Ви за помощта д-р Цончев! От РЗИ ме успокоиха че е важен резултата от VDRL. Затова и ме посъветваха да повторя теста след 10 седмици тъй като март месец беше 1:1. След 10 седмици се негативира, но пък интересно защо TPHA теста досега спадаше до Т80, а сега е нагоре. Във Виена ми казаха че този TPHA ще е винаги положителен и титрите нямат значение. И че трябва да се следи само VDRL, който пък може да се позитивира при много други заболявания, имунизации, бременност, настинки и дори възрастта както и при повторна инфекция. И при прясна инфекция първо VDRL най-рано между 3 и 5 седмици се позитивира докато TPHA изисква повече време. В случая се опитвам да намеря причина на повишаването на ТPHA и колко опасно е за мен. Ако разберете нещо за този TPHA и причините му за повишаване при негативен VDRL след 12 седмици, или намерите инфо ще се радвам да споделите.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.05.2020 19:17

Според мен е добре да се консултирате с дерматолог или инфекционист, да не се касае за кръстосана реакция след имунизацията, аз лично съм специалист в друга област.
    от Leopard | 23.05.2020 10:09

Здравейте. През 2017г. имах обрив, диагностициран със сифилис инфекция и поставена инжекция Ретарпен във Виена с последващ контрол на 6 и 12 месец при лечението. След една година (2018г.) ми издадоха документ за успешно излекуван с резултат от VDRL 1:1. През 2019г. Направих два теста в България - през май и ноември като VDRL бяха отрицателни, а TPHA през май Т160, а ноември Т80. Тази година 2020 имах операция през януари и тетанус имунизация през февруари. Март месец направих VDRL и ми казаха че е отново 1:1, като причина може да е имунизацията и да го повторя след 10 седмици. Вчера повторих VDRL и TPHA като резултатите са: VDRL отрицателен, TPHA 1280. Оказва се че TPHA се е покачил от ноември 2019 - титър 80 до титър1280. Моля за помощ и възможни причини. Какво да правя тъй като съм притеснен.

Напиши отговор
120 намерени, страница 1 от общо 3