Инфекциозни болести и паразити. Хепатит | сифилис

Напиши отговор
  • RE: сифилис
    от A-Z | 27.10.2020 08:08

Здравейте, искам да си проведа самолечение, тъй като ми писна да се занимавам с глупости. Може ли някой да препоръча препарат, който да е адекватен и надежден. Благодаря. Поздрави.
    от Imlfdsl | 05.08.2020 09:47

Откъде и как намери депосилин?
    от Ultrabeatz | 05.08.2020 02:13

Здравейте! Миналата година, юни месец бях заразен със сифилис. Лекувах ве с 5 инж. Депосили 2.4. Преди лечението числото ми беше 1:1280 след като приключих лечението изчаках 2 мес и си направих тест, който показа 1:160. Тогава докторката ме увери, че бързо е спаднало и вече не съм бил заразен. Януари месец 2020 пак се изследвах и числото беше пак същото, но сега 6 месеца по-късно пак се изследвах и се покачило на 1:640... как е възможно това и нормално ли е според вас? Трябва ли да бия 5 инж. отново?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.07.2020 13:20

Вероятно няма да ви вземат кръвта.
    от Eujbeta | 23.07.2020 15:51

Някой може ли да каже, дали след прекарана инфекция Сифилис можем да даряваме кръв? Знам, че кръвта се изследва.
    от Eujbeta | 23.07.2020 15:42

Здравейте, Докторе, Име на теста(изследване) Резултат Единици Референтна стойност Метод Сифилис - CLIA 13.7(+)positive < 0.9 (-)negative; 0.9-1.1 граничен резултат; >1.1 (+) positive
    от Николова. Ирина | 18.06.2020 07:44

Добро утро,ноември месец миналата година след обрив по ръцете ме диагностицираха със сифилис инфекция.Последва лечение с таблетки,без инжекции.През март и юни месец резултатите ми са Vdrl - tpha 80.успокоиха ме ,че съм излекувана ,но аз се притеснявам инфекцията да не се възвърне.мога ли да считам,че съм се излекувала и инфекцията няма да премине в следваща фаза при тези стойности
    от Leopard | 28.05.2020 23:07

Да, така и ще направя. Още веднъж благодаря Ви за отделеното време.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.05.2020 18:43

Мда, както и предположих верроятно се касае за кръстосана псевдопозитивна реакция. Но не се притеснявайте, направете контроли след време и споделете какъв е резултата.
    от Leopard | 24.05.2020 21:25

Благодаря Ви за помощта д-р Цончев! От РЗИ ме успокоиха че е важен резултата от VDRL. Затова и ме посъветваха да повторя теста след 10 седмици тъй като март месец беше 1:1. След 10 седмици се негативира, но пък интересно защо TPHA теста досега спадаше до Т80, а сега е нагоре. Във Виена ми казаха че този TPHA ще е винаги положителен и титрите нямат значение. И че трябва да се следи само VDRL, който пък може да се позитивира при много други заболявания, имунизации, бременност, настинки и дори възрастта както и при повторна инфекция. И при прясна инфекция първо VDRL най-рано между 3 и 5 седмици се позитивира докато TPHA изисква повече време. В случая се опитвам да намеря причина на повишаването на ТPHA и колко опасно е за мен. Ако разберете нещо за този TPHA и причините му за повишаване при негативен VDRL след 12 седмици, или намерите инфо ще се радвам да споделите.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.05.2020 19:17

Според мен е добре да се консултирате с дерматолог или инфекционист, да не се касае за кръстосана реакция след имунизацията, аз лично съм специалист в друга област.
    от Leopard | 23.05.2020 10:09

Здравейте. През 2017г. имах обрив, диагностициран със сифилис инфекция и поставена инжекция Ретарпен във Виена с последващ контрол на 6 и 12 месец при лечението. След една година (2018г.) ми издадоха документ за успешно излекуван с резултат от VDRL 1:1. През 2019г. Направих два теста в България - през май и ноември като VDRL бяха отрицателни, а TPHA през май Т160, а ноември Т80. Тази година 2020 имах операция през януари и тетанус имунизация през февруари. Март месец направих VDRL и ми казаха че е отново 1:1, като причина може да е имунизацията и да го повторя след 10 седмици. Вчера повторих VDRL и TPHA като резултатите са: VDRL отрицателен, TPHA 1280. Оказва се че TPHA се е покачил от ноември 2019 - титър 80 до титър1280. Моля за помощ и възможни причини. Какво да правя тъй като съм притеснен.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.05.2020 19:20

Снимайте резултата и го качете някъде да го видя. Така не мога да се ориентира...
    от Eujbeta | 21.05.2020 12:05

Здравейте, Моят резултат Сифилис - CLIA 13.7(+)positive < 0.9 (-)negative; 0.9-1.1 граничен резултат; >1.1 (+) positive Преди месец ми правиха някакъв друг тест, където Васерман беше отрицателен, а титъра беше 1:80. Какво означава новото изследване? Има ли увеличение на антителата?
  • Re: сифилис
    от Тодор | 14.03.2017 19:03

Здравейте отново! Ходих на кожно-венерически, взеха секрет от раничките и изследваха, казаха че няма нищо. Изписаха ми едно мехлемче и вече след второто мазане, почти изчезнаха.
    от Тодор | 12.03.2017 15:49

Извинявам се за първия линк, поствам работещ! Ако някой има идея какво е това, което ми е излязло, нека пише, благодаря предварително! Link
    от Тодор | 12.03.2017 15:28

Здравейте! Притеснявам се от излезли петънца на левия ми хълбок! Колко време след инфектиране могат да се появят, ако това е сифилис? Може ли да се появят седмица след инфектирането и колко най-рано мога да си направя тест за сифилис и какъв? Link
    от rootkit | 14.01.2017 18:19

Пеницилин, доколкото знам няма. Използват други препарати.
    от Georgi | 03.12.2016 17:01

Антибиотика, които предписват за сифилис, продава ли се в България?
    от петър петров | 30.08.2015 11:38

А забравих нещо, в чужбина правят много точни кръвни тестове. В Барселона съм си правил тест, те даже мерят и броят и на анти телата в %, и така могат да разберат, има ли наличие на инфекция, или не в момента. И отделно няколко други които с точност доказват в момента какво е състоянието на пациента. И както казах се лекува много лесно и бързо, просто трябва да е правилно. Има много места където може човек да отиде анонимно, направи тест и получи лечение. Без пари, от здравни организации се финансират. Това обаче се оказва невъзможно в България.
    от петър петров | 30.08.2015 11:31

Искам да споделя нещо, може да е полезно за някой. Преди година ми поставиха диагноза Сифилс, много трудно се оказа да се докаже в кръвта, въпреки няколко теста. Следователно ми беше предписан едномесечен курс с Deposilin 6 инжексии за един месец. Веднага след слагането на първите две почувствах облекчение и така до края на курса. Докторката ми беше убедена че всичко е наред, и аз също си помислих че всичко е на ред. Докато на 2 седмица получих много страни болки в гърлото, в гръкляна и врата. Подуха ми се лимпфните възли по врата от ушите надолу. Отново отидох при нея и след преглед тя също установи надутите ми възли по врата но каза че това не може да е от Сифилис, няма как след такъв курс да не съм се излекувал. И каза да търся другаде проблема, УНГ или при зъболекар. Естествено аз се усъмних и поисках да ми направят тест на кръвта. Казаха ми че е рано за актуален тест толкова скоро след антибиотично лечение и да съм изчакал до 3 месеца, и тогава да съм си направил тест. Това въобще не ме устройваше, аз усещах че нещо не е наред. И така ми отказаха всякакъв тест или проверка. Аз естествено не оставих всичко така и веднага си купих билет за Виена, там отидох в най голямата болница AKH, в отделение за кожни и инфекциозни заболявания. Без да имам застраховка носих пари в брой. Без застраховка прегледа струва 150 Евро, съгласих се, платих и седнах да чакам реда си. Повикаха ме след 20 мин, влязох в кабинет където просто останах изумен, от чистотата организацията, външния вид на доктора и отношението. След като споделих какво ми се е случило и той ме прегледа, се усмихна и даже ме бъзикна, къде по морето съм мърсувал без презерватив, аз му казах че е само от орален секс. И така той много любезно ме насочи към амбулаторията им. Там влязох в стаята, имаше 3 доктора, главен лекар, помощник лекар и един начинаещ практикант и 3 сестри, по същата схема. Значи 6 човека ме прегледаха. А да не казвам че кабинетът беше пълен с всичко което може да си представи човек, техника, материали и т. н. И след като ме прегледаха, доктора каза че не може след това лечение да имам такива симптоми, и просто каза нещо на сестрата и излезе. След 5 мин сестрата дойде с една ампула Пеницилин. Успях само да видя че е нещо като .....MEGA 2,4 на края, Надупи ме и ми биха една единствена инжексия. И ми казаха да дойда след един месец на контролен преглед. Даже и пари не ми поискаха за Пеницилина. Прибрах се в квартирата и след 3 дена трябваше да се прибирам. Само на следващата сутрин, 24 часа след инжексията, лимпфните ми възли се бяха прибрали, и не ме болеше така силно гърлото. След 7 дена, ми изчезнаха всичките симптоми а до 10 ден, все едно нищо не ми е имало. Така, защо разказвам това, всеки сам да си извлече изводите, от тук и там. Не си губете времето тук да ви тровят и тъпчат с некачествени препарати. Направете всичко възможно или там да ви лекуват или да си осигурите от там медикаменти, от Австрия или Германия. Това чудо се лекува с една инжексия и забравяш. Не мога да повярвам че чак толкова сме изостанали в тази държава, нещо елементарано да става такъв проблем. Успех на всички и дано съм помогнал с нещо.
    от петър петров | 30.08.2015 10:59

Винаги ще даваш положителни тестове PPR, ако си бил болен веднъж. Препоръчително е да си правиш до една година редовно изследване и чак тогава след серия от отрицателен TPH, можеш да се смяташ за излекуван. Внимавай с медикаментите има много уж Пеницилинови препарати ама не вършат работа, гледай да си намериш някъде от западна Европа.
  • Re: сифилис въпрос?
    от Boris | 15.08.2015 11:59

Здравейте преди една седмица си направих Васерман и се оказа положителен, Резултатите за потвърждение преди 2 дена са следните : Микрорекация VDRL 3+, Количествен VDRL + пол. до. 1;32 РЕ и ТРНА 4+ . постоянният ми партньор си направи тест, които е отирцателен,както също и партньор , с който съм имал еднократен полов контакт преди 2 месеца от датата на изследването. Определиха ми диагноза сифилис и ми назначиха лечение с пеницилин за минимум 1 месец. Парадоксалното е , че нямам ама абсолютно никакви симптоми, а си направих изследването във връзка с уреждане на документи. Искам да попитам тези стойности сериозни ли са като показатели и дали след успешно лечение (и за какъв период ориентировъчно) ще бъда излекуван напълно в степен, да давам отрицателни резултати на всички тестове, васерман включително? Мерси предварително
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.12.2014 18:07

Моля!
    от Vanq | 08.12.2014 14:08

Д-р Цончев, благодаря Ви безкрайно ! :)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.12.2014 13:12

Според мен не е нужно.
    от Vanq | 08.12.2014 02:57

Здравейте. Направих си изследване за сифилис в лаборатория "Ноневи" в София на 35 ден от незащитен полов контакт (вагинален и орален). Беше отрицателен. Нужно ли е да си правя нов такъв тест и след колко дни? Какъв е прозоречния период при тази болест? Ще съм ви благодарна да ми отговорите.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2014 14:24

Възможно е да е друга инфекция...
    от петър петров | 28.11.2014 07:48

Здравейте аз съм на 37 г мъж, преди 2 месеца получих неболяща раничка на лигавицата на пениса ми. Естествено посетих кожновенерически кабинет, и ми направиха тест за Сифилис. Теста беше отрицателен, и докторът се съмняваше че е нещо малко , и ми предписа антиботичен крем да го мажа и ме изпрати в къщи. В последствие на няколко дена, започнах да получавам подуване в слабините, което мислих че е херния. Съответно отидох при хирург, който ми каза че това не е херния а възпален лимпфен възел. Изписа ми лек антибиотик. Подобрение нямах и отново отидох до кабинет за кожновенерически болести 3-та Поликлиника в Бургас. Там ми направиха 4 тест, след три негативни и се оказа че имам Сифилис. Първия ми въпрос е как може, други лаборатории да не успяват да установят че имам Сифилис? Това показва че много от тези тестове и лаборатории са не точни в техните изследвания. Веднага ми беше предписано лечение, оказа се че в Бг няма Пеницилин и трябваше да ходя до Турция да си купя Deposilin 2,4. Започнах лечението от 6 инджексии, първата седмица 2 и после 4 седмици по една на седмица. Веднага усетих подобрение и на 3 седмица се чувствах много добре и си помислих че ми е минало. Приключих лечението преди 2 седмици, докторът каза че първия тест било добре да се направи месец след лечението. Това ок. Но сега от няколко дена започвам да усещам леки болки в лимпфните възли по врата и усещам че това пак се развива като чили. Това възможно ли е? Две седмици след преключване на едномесечено лечение с Пеницилин да не съм се излекувал? Моля някой който може да ми даде някакъв отговор или съвет. Благодаря предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.11.2014 21:25

Да не е Медаксон?
    от Angelinka | 07.11.2014 15:53

Здравейте! Мой близък е с този проблем, вече две години лечението се провежда с Метаксон , / широкоспектърен антибиотик/ - някой ползвал ли е този антибиотик? Мисля , че ползата от него е твърде незначителна .........
    от Iv Pertov | 13.10.2014 16:19

След като сравниха двете изследвания ми отказаха антибиотика и казаха да не си го бия. Аз се притеснявам защото имам зачервявания по дланите.
    от Iv Pertov | 13.10.2014 16:15

Здравейте, наскоро получих резултатите от васерман, контролен преглед след лечение с Ретарпен, когато ги видяха ми предписаха четиринадесет дневен курс с Тертеф. Даже си купих антибиотика и спринцовките. Но когато след това им занесох старото изследване (1-во) не ми отказаха антибиотика. Но аз си останах все така объркан и притеснен. Искам ясно и категорично решение. 1-во: Микротест (VDRL) ++++ пол. VDRL - количествен 4+, 4+, 4+, 4+, 4+, 3+ 2-ро: Микрореакция (4+) пол. Количествен: до 1:32 РЕ
    от Krasmiri | 26.04.2014 14:24

Oтговор: Здравейте! Искам да попитам, някой ако е по-наясно, запонах лечение на Сифилис с Молдамин 1200000 IU, като първата инжекция беше от 2 опаковки (1200000 х 2). Според единия лекар следващата доза (1200000 х 2) трябва да е след 5 дни, зашото не смята, че за 7 се задържа достатъчно пеницилин в организма, а според друг лекар, трябва да си ги слагам през 7 дни. Въпроса ми тук е, през 5 или през 7 дни да ги слагам? В листовката на Ретарпен 2400000 пише, че съдържанието се слага на 2 места, аз го разбирам с две спринцовки на две различни места. Или в моя случай, с Молдамин, едната опаковка в 1 инжекция, другата в друга наведнъж. Или греша? Защото ми ги сложиха двете наведнъж с една спринцовка Колко време трябва да продължа лечението с Молдамин? С първата доза имам общо 6 (12 опаковки), а в листовката на Ретарпен пише, че за Сифилис е достатъчна една доза (т.е. 2 опаковки Молдамин)? Кога трябва да си направя нов тест, за да съм сигурен, че няма Сифилис - един казва след 2 месеца, друг след 2 седмици, в здравни американски сайтове пише през 3,6 и 12 месеца. ELISA, THPA или и двете? В кожната Клиника на УМБАЛ СВ. Георги Пловдив имат трети метод, количествен или качествен не запомних. Или да правя и трите?Кога е редно да си направя 1вия тест, който да покаже дали всичко е наред?
    Здравейте, може ли да ми кажеш от къде си купил Молдамина?
    от Dice | 22.04.2014 16:23

Здравейте! Искам да попитам, някой ако е по-наясно, запонах лечение на Сифилис с Молдамин 1200000 IU, като първата инжекция беше от 2 опаковки (1200000 х 2). Според единия лекар следващата доза (1200000 х 2) трябва да е след 5 дни, зашото не смята, че за 7 се задържа достатъчно пеницилин в организма, а според друг лекар, трябва да си ги слагам през 7 дни. Въпроса ми тук е, през 5 или през 7 дни да ги слагам? В листовката на Ретарпен 2400000 пише, че съдържанието се слага на 2 места, аз го разбирам с две спринцовки на две различни места. Или в моя случай, с Молдамин, едната опаковка в 1 инжекция, другата в друга наведнъж. Или греша? Защото ми ги сложиха двете наведнъж с една спринцовка Колко време трябва да продължа лечението с Молдамин? С първата доза имам общо 6 (12 опаковки), а в листовката на Ретарпен пише, че за Сифилис е достатъчна една доза (т.е. 2 опаковки Молдамин)? Кога трябва да си направя нов тест, за да съм сигурен, че няма Сифилис - един казва след 2 месеца, друг след 2 седмици, в здравни американски сайтове пише през 3,6 и 12 месеца. ELISA, THPA или и двете? В кожната Клиника на УМБАЛ СВ. Георги Пловдив имат трети метод, количествен или качествен не запомних. Или да правя и трите?Кога е редно да си направя 1вия тест, който да покаже дали всичко е наред?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.03.2014 16:41

Това нормално си го има по езика.
    от Михаил | 26.03.2014 08:34

намерих такава снимка имам нещо подобно на това Link но е и навътре към гърлото :( .... може ли да се излекува това нещо или :( ...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.03.2014 18:52

Вероятно е някакъв налеп, но няма нищо общо със сифилиса.
    от Михаил | 24.03.2014 11:31

Как да го обясня сега... примерно както ни излизат херпесите по устните... на вид е нещо такова..но не е херпес.... не мога да го снимам иначе ще добавя снимка...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.03.2014 20:49

Какво е плюкавец?
    от Михаил | 21.03.2014 21:00

Още по-гадното е че си загледах езика...(защото видях в интернет че може и на езика да има :( ) и погледнах на огледалото и назад към гърлото имам на езика нещо като как да кажа... на вид е като плюкавци,но не е плюкавец :(...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.03.2014 10:28

Спокойно, не е сифилис.
    от Михаил | 19.03.2014 15:46

Здравейте!!! Аз съм на 22години и преди 2 месеца си правих изследвания за сифилис и се оказаха отрицателни... но от 10дни някъде забелязвам че по ръцете,по краката и днес забелязах че и на врата ми излизат червени петънца и след няколко часа изчезват :( но не ме сърбят :( ще прикача файл от онзи ден вечерта на ръката как ми беше излезнало и на сутринта нямах нищо :( ...възможно ли е да е сифилис според вас :(?
    от jerrymaguire | 22.09.2013 11:23

Здравейте, RPR теста може да даде фалшиво-положителенн резултат ако сте бременна( а Вие сте). TPHA теста е по-сигурен и щом е отрицателен, значи според мен нямате сифилис. Не съм лекар, изчакайте и компетентно мнение! Поздрави и лека бременност :)
    от Виолет стефанова | 21.09.2013 10:48

Здравейте,бременна съм в 32 седмица.Преди 3дни пуснах по здравна каса нужните изследвания дадени ми от ЛЛ. Пкк,урина,хив,хепатит,васерман. Резултатите излезнаха на същия ден следобяд без Васерман.По телефона от лабораторията ми казаха,че ще се забави ,защото е по здравна каса.На следващия ден петък отидох лично и ми казаха: А да..вашия вВасерман е пратен в друга лаборатория за потвърждение!!! Аз толкова се ошашках,че не си спомням точно какво говорих с лаборантката,но попитах има ли проблем,а тя каза "не няма" просто ще отнеме време. В 4-ия месец от пак пусках същите изследвания,и пак в тази лаборатория,но не по Здравна каса ,а си платих.И тогава и Васермана стана веднага. Теста е бил TPHA (отрицателен),а сега четох ,че по Здравна каза се прави RPR. Незнам точно какво да мисля..дали теста е положителен и е пратен някъде!!!за потвърждение,дали нямат реактиви за този RPR ,но зстрашно се притесних. Ако е положителен няма ли да е късно за някакво лечение??Казаха ми чак в сряда 25.09 да отида. Ако е положителен не трябваше ли да ме информират и след това да се продължи с потвърждаващ тест и изпращане на друго място??Незнам какво да мисля,а до сряда е много време. Приемам всякакви съвети и мнения в този момент. Дано някой доктор изкаже компетентно мнение дали може да е положителен Васермана и затова да е така и какво да правя...все пак бебето е най-важно и ако трябва да действам....
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.08.2013 13:48

Моля, пишете на кирилица!
    от rumy | 15.08.2013 22:45

zdraveite, az vchera razbrax che sam zarazena i dnes mi slojixa parvite dve injekcii pinicilin no ot tova koeto prochetox tuk izpadam v ujas a nai loshoto e che sam pravila izsledva izsledvaniq v bg prez mai mesec obadix se i mi kazaxa che vsichko e nared sega sam v germaniq i kogato se obadix da mi izpratqt rezultatite za da pokaja tuk che bolesta mi e ot skoro prosto mi kazaxa che sam bila bolna oshte v bg no tozi rezultat e izleznal malko po kasno i prosto sa zabravili da me uvedomqt. Taka sega se okazva che ne sam bolna ot 40 dena a ot poveche ot 4 meseca no nqmam absolutno nikakvi simptomi na bolesta no sas sigorno shte imam nujda ot psixiqtriq sled prochetenoto molq pomognete mi
    от muksi | 16.05.2010 08:59

kak moje da ne ti kaje 4e e imal ne6to tova ne e kakvoto i da e kakav priqtel ti e? :roll:
    от niven4eto | 14.11.2009 16:12

четох различна литература едни казват че сме абсолютно заразни ,целувка ,всякакви социално битови контакти и т.н а др.автори твърдят че още сле втора инджекция не сме заразни -е кое е вярно ? как може по такъв официален въпрос да има 2 различни мнения ? моля компетентни и запознати ако могат да ми отговорят
    от niven4eto | 06.11.2009 22:51

Имам въпрос Заразни ли сме ако титъра ни не е паднал ,а сме минали курс на лечение ?

Напиши отговор
82 намерени, страница 1 от общо 2