Изследвания на кръв, урина, скенер... | Субфебрилна температура и отклонения в кръвна картина

Напиши отговор
  • RE: Субфебрилна температура и отклонения в кръвна картина
    от ana_d | 01.02.2021 16:42

Да добавя, че съм изследвала ревматоиден фактор и към момента нямам активен такъв проблем. Не знам към какъв лекар да се обърна и каква според Вас може да е причината в тези отклонения и тази температура. Личния лекар казва, че няма нищо ненормално..
  • Субфебрилна температура и отклонения в кръвна картина
    от ana_d | 01.02.2021 16:42

Здравейте.Имам проблем,който остава нерешен от доста време.Вече около година ежедневно поддържам субфебрилна температура най-често в границите 37,2-37,5. Последните две изследвания,които пуснах в рамките на месец имат отклонения. В началото на месеца имах завишени лимфоцити - 46,6 при норма 40. Понижени моноцити 0,1 при норма 0,3 и 2,7 % при норма от 3% долна граница. Еритроцити-понижени на 3.64 при долна граница 3.90. Не съм пила лекарства и три седмици по-късно отклоненията в кръвната картина са утайка 20 при горна граница 15. И броя и процента на моноцитите - 0.1 при референтна стойност от 0,3 до 1.0 и процентното им съотношение 2,3 при граници от 3 до 10. Нямам оплаквания освен тази постоянна температура и подуване на шията отстрани, която е по цялата дължина, а не топче като за лимфен възел. Появи ми се и топче колкото среден орех точно под ключицата.Това образувание е твърдо като кост и не е болезнено.Възможно ли е да е лимфен възел?И на какво може да се дължат отклоненията

Напиши отговор