Изследвания на кръв, урина, скенер... | Разчитане на изследване на кръв и урина

Напиши отговор
  • RE: Разчитане на изследване на кръв и урина
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.07.2020 15:16

Имате уроинфекция. Пуснете стерилна урина за антибиограма и ако лекаря ви прецени да пусне подходящия антибиотик. Трябва да се прецени и тия бактерии дали не са привнесени в пробата.
    от ekaterina | 01.07.2020 00:04

Ето линк: Link
    от ekaterina | 30.06.2020 23:58

Привет! Някой може ли да разчете тези изследвания? Усещам болка и дискомфорт в областта на бъбреците, както и при ходене по малка нужда от около две седмици. Благодаря! Уробилиноген/Urobillinogen Normal umol/l 0.00-30 Кръв/Blood - 0 Cell/uL 0.00-0.09 Левкоцити/Leucocytes +- 15 Cell/uL 0.00-0.09 Белтък урина/Protein - 0 g/l 0.00-0.15 Кетони/Ketones - 0 mmol/l 0.00-0.50 Билирубин/Billirubin - 0 umol/L 0.00-8.50 Глюкоза/Glucose - 0 mmol/l 0.00-2.70 Oтн.тегло/Specific gravity 1.015 1.005-1.030 Нитрити/Nytrites - (-)negative УРИНА - СЕДИМЕНТ/SEDIMENT Име на теста (изследване) Резултат Единици Референтни стойности Метод Урина-седимент Еритроцити/Erythrocytes 0 до 1 на поле Дисморфични еритроцити 2 Левкоцити/Leucocytes 2 до 5 на поле Левкоцити на групи 0
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.06.2020 14:01

Нормално е. След като терапията е назначена според антибиограма следва да е подходящата.
    от Aleksandar Stefanov | 27.06.2020 22:28

Благодаря ви, а отностно бактерията в урината мислите ли че това е правилно лечение. Тези антибиотици ми бяха назначение от нефролог след направена антибиограма. Днес ми беше 4-ти ден но продължавам да си поддържам температура около 37 градуса - 36.9 37 37.1. Това нормално ли е ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.06.2020 19:51

Не, не му се притеснявайте.
    от Aleksandar Stefanov | 25.06.2020 11:31

Благодаря д-р Цончев. Изолира се morganela morgani в урината и ми изписаха гентамицин инжекции и ципрофлоксацин през устата. Днес обаче като си махнах запушалката на катетъра леко ми пръсна урина в окото. Може ли да стане някакъв проблем че се уплаших много?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.06.2020 09:54

Другото е наред от изследванията. Според мен трябва да се пие АБ при обостряне, че да не иде нагоре инфекцията и да направи пиелонефрит. Но не съм нефролог или уролог де, това е мое мнение, дотолкова доколкото се грижа за хора с катетри в реанимация в продължение на години.
    от Aleksandar Stefanov | 11.06.2020 20:43

С катетър съм заради травмата на гръбнака. Често имам бактерии в урината но съм ходил доста пъти при нефролози и уролози и някои казват че постоянно трябва да се прави посявка на урина и да се пие антибиотик, други са на мнение че не трябва и аз незнам вече. Нещо друго притеснително има ли по тези изследвания ? Със сигурност ще взема нещо за изчистване. Благодаря ви д-р Цончев.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.06.2020 17:34

Има уроинфекция, но ако сте с катетър това е очакваемо. Трябва да се вземе нещо от вида на ципринол + нещо от вида на уринал за няколко днни да се изчисти
    от Aleksandar Stefanov | 10.06.2020 20:03

Ето резултатите: Link
  • Разчитане на изследване на кръв и урина
    от Aleksandar Stefanov | 10.06.2020 20:00

Здравейте, моля за разчитане на следните изследвания. Мъж съм на 30г. без придружаващи заболявания но с парализа на краката в следствие на пътен инцидент. От около месец не се чувствам добре, изпитвам голяма тревожност, получвам паник атаки и съм в тежка депресия. На всичкото това ми се появи една кашлица с температура до 37,3. Има дни в които не кашлям и нямам температура има дни в които имам. Всеки ден е различно. Правих си два пъти снимка на бели дробове няма нищо. ( с катетър съм, да се има предвид при разчетката на урината ). Ще се радвам да чуя ваши мнения.

Напиши отговор