Изследвания на кръв, урина, скенер... | Високи стойности на Varicella zoster IgG

Напиши отговор
  • Високи стойности на Varicella zoster IgG
    от ivan112233 | 15.04.2019 18:37

Здравейте, някой може да ми каже дали тези резултати означават имунитет към варицела. Във връзка с контакт с човек със съмнения за варицела си пуснах изследване, тъй като не бях сигурен дали съм я прекарал като дете. В последствие се оказа, че човекът, с когото съм общувал не е болен от варицела и съмнението е било отхвърлено. Междувременно обаче резултатите излязоха: - Варицела зостер (Varicella zoster) IgG ! 2493.00 mlU/ml До 135.00 (135.00 - 165.00: Сива зона) За съжаление не пуснах IgM, тъй като се чувствам добре и нямам никакви симптоми и просто исках да знам дали имам имунитет. Доколкото знам IgG и IgM се увеличават 4-5 дни след началото на заболяването. Тоест, очевидно този резултат е свидетелство за имунитет, но резултат 20 пъти над нормата не е ли твърде висок? Надявах се да е над нормата, но тези стойности са малко стряскащи. Да повторя ли изследването - този път и двете - IgG и IgM? Благодаря ви предварително.

Напиши отговор