Изследвания на кръв, урина, скенер... | Повишени стойности желязо, ниски фолиева киселина

Напиши отговор
  • RE: Повишени стойности желязо, ниски фолиева киселина
    от д-р Цончев | 15.03.2019 07:41

Пуснете пак желязо за всеки случай и като ви вземат кръв да сте легнала. Нищо страшно няма.
  • RE: Повишени стойности желязо, ниски фолиева киселина
    от Jana | 07.03.2019 17:34

добавям към горното текст от изледванията, на който не бях обърнала внимание досега, Морфология на еритроцити : Лека хипохромия, Лека микроаницитоза, наличие на микроцити, единични дакроцити и пойкилоцити. Хипохромия не е ли дефицит на желязо. Как е възможно тогава стойностите му да са високи. Дали е разумно да се повторят изследванията. Проблемът е , че след всяко взимане на кръв има притъмняване и световъртеж и трябва да се легне 10 мин.
  • Повишени стойности желязо, ниски фолиева киселина
    от Jana | 07.03.2019 16:40

При изледвания поради съмнения за анемия - умора, замаяност, особено сутрин, световъртеж, се получиха странни резултати. Момиче на 21 год : желязо - 33,57 mmol/l– (6,6-29,5)реф. фолиева к-на- 8,06 nmol/l – (10,4-42,4)реф TЖСК- 71,47 mmol/l– (41-77)реф. хемоглобин - 150 g/l – (120-160)реф еритроцити -5,73 T/l mmol/l– (4,1-5,1)реф. Витамин В12- 216 pmol/l mmol/l– (145-569)реф. Притесняват ме неочакваните стойности на желязото, и защо в този случай фолиевата киселина е ниска. Личния лекар не намира проблем, но аз се притеснявам,. Намирам много малко инфо. в интернет за високи нива на желязо и то не са хубави. Но как се връзва този резултат с останалите.Завишението в конкретния случай значимо ли е. Притеснена съм.

Напиши отговор