Изследвания на кръв, урина, скенер... | Моля за съвет

Напиши отговор
  • Re: Моля за съвет
    от д-р Цончев | 28.04.2018 20:34

сПОРЕД МЕН ВСИЧКО Е НАРЕД
    от Zdravka | 18.04.2018 09:22

След преминаване на жълтеницата (на възраст около 1 м.) му направиха ехография на коремни органи и всичко беше наред. Сега при профилактичната ехографията лекарката, която я направи каза, че всичко е наред, но в резултата пише само за бъбреците. Личната лекарка видя само резултатите, не е преглеждала детето. Иначе синът ми е весел, жизнерадостен, храни се добре.
    от д-р Цончев | 17.04.2018 21:38

Аз невиждам проблем в тия резултати. При клиничен преглед нещо отщрили ли са колегите - напримел увеличен черен дроб, слезка или др.?
  • Моля за съвет
    от Zdravka | 16.04.2018 15:25

Бебето ми се роди в 35-та г.с. и подпомогнаха израждането му с вакуум. След раждането имаше силна жълтеница, но с подсладена вода и сиропче с фенобарбитал премина след 5-6 седмици. Кърмя го и от началото на 5-ти месец започнах захранването. На 6м15 д направихме профилактични изследвания. Урина и ехография на бъбреци - б.о. Автоматичното разчитане на кръвните резултати посочи като: повишени: LYM% 71.8 LYM# 6.9 PLT 342 PCT 0.29 понижени: GRAN% 20,0 GRAN# 1.9 HBG 103 HCT 31.4 MCV 75.1 MCH 24.5 RDW-SD 32.0 Личната ми лекарка ме насочи за консултация с хематолог и ехография на черен дроб. Разговарях с педиатър, който каза че няма нищо притеснително и резултатите са нормални за кърмено дете. Много съм объркана... Моля за Вашето мнение, дали става въпрос само за физиологични особености или наистина има проблем.

Напиши отговор