Изследвания на кръв, урина, скенер... | Разчитане на хистологичен резултат

Напиши отговор
  • RE: Разчитане на хистологичен резултат
    от д-р Цончев | 10.11.2018 20:38

Какъв е въпросът тук?
  • Хистологиченрезултат от хиперрезекцив
    от Roza Gergiovska | 09.11.2018 16:29

Полипоиденпролиферативен ендометриум_част от жлезите са кистичнодилатирани,част от ендометриален полип,слуз и кръв
  • Re: Разчитане на хистологичен резултат
    от Даниела | 14.12.2016 13:42

Много ви благодаря д-р Цончев, весели празници от сърце ви пожелавам.
    от д-р Цончев | 13.12.2016 20:09

Доколкото разбирам от тази материя не виждам нищо притеснително в тези резултати.
    от Даниела | 12.12.2016 12:53

Здравейте, д-р Цончев, преди седмица ми беше направено абразио поради два полипа в матката, и биопсия от раничка на шийката на матката. Пред мен е резултата, ето го: Късчета ендоцервикална мукоза, възможно части от жлезно псевдоерозио с хр. ендоцервицит и огнища епидермизация(сквамозна метаплазия). Обилен, полипозно разрастнал ендометриум с жлези в късна секреторна ф-за, оток в стромата. Ендометриален полип(функционален) Много ще съм благодарна да ги разчетете.
    от д-р Цончев | 30.05.2016 12:22

Е, то вероятно изследванията ще са покрай хормоните...
    от Венета Динева | 18.05.2016 21:48

Здравейте, д-р Цончев, Благодаря за отговора Ви. Моят гинеколог потвърждава казаното от Вас, че няма нищо притеснително. Аз настоявах за някакви изследвания все пак, защото ме е страх да не изживея отново такава загуба. Но той беше категоричен, че няма нужда. Абразиото ми е правено в Майчин Дом от друг лекар, случи се точно по Великден и нямах избор, който след като го помолих да ми разчете хистологията каза, че имало доста неща да се изследват и да отида при него след един цикъл. Приятна вечер.
    от д-р Цончев | 18.05.2016 21:08

В хистологичния резултат няма нещо притеснително като цяло. АГ лекаря как коментира проблема?
    от Венета Динева | 16.05.2016 12:51

Здравейте, д-р Цончев, Благодаря, че откликнахте на запитването ми. Да, зацапване, след това болки и кървене като при цикъл.
    от д-р Цончев | 13.05.2016 20:40

Какъв е повода за абразиото, кървене?
  • Разчитане на хистологичен резултат
    от Венета Динева | 11.05.2016 10:56

Здравейте, След абразио в 6 г.с. хистологичният резултат показа децидуа с некрози и кръвоизливи и възпалителна инафилтрация. Докторът, който ми направи абразиото в Майчин Дом София каза, че има доста неща да се изследват и да отида след една менструация. Доста ми е притеснено и неизвестно. Обърнах се към този сайт, ако мога да получа малко разяснение за резултата, тъй като не ми дава мира да чакам да мине един цикъл. Благодаря предварително. Поздрави Венета Динева

Напиши отговор