Изследвания на кръв, урина, скенер... | Резултати от тест урина - седимент

Напиши отговор
  • RE: Резултати от тест урина - седимент
    от Ivka | 13.01.2019 15:03

Здр какво означава седимент резултат 7- 8левк.еп.кл.бактерий
    от Natali Dqnkova | 12.01.2019 21:15

С удовоствие бих съдейсвала. Само искам да помоля да уточните каква друга информация ви е необходима, тъй като 1 + Ca 25 ery/ul, е всичко което пише като резултат на изследването ми.
    от д-р Цончев | 10.01.2019 20:51

Препишете резултата по-ясно.
    от Natali Dqnkova | 08.01.2019 20:34

Изследване на урина ; Кръв/blood резултат 1+Ca25Еry/ul Може ли някой да ми преведе тази формула Ходя на лекар но имам час чак в понеделник през това време съм на работа и се чудя дали не е нещо много лошо,а че има кръв в урината ми знам но значи ли нещо повече резултата
    от skyfly | 12.12.2018 16:47

Здравейте , днес бях на изследване на урина . pH 6 ( 4.0-8.5) Относително тегло 1.035. ( до 1.040) Белтък +- Следи Глюлоза - отрицателен Еритроцити,хемоглобин - отрицателен Левкоцити - отрицателен Билирубин - отрицателен Уробилиноген - Леко увеличен Нитрити - положителен Кетони - отрицателен *Седимент Левкоцити
    от д-р Цончев | 17.11.2018 17:56

Toni Вероятно се касае за уроинфекция. Трябвада се пусне по-широко уринно изследване, ементуално стерилна урина за микробиология и да се започне лечение
    от д-р Цончев | 17.11.2018 17:54

Aiten Доколкото успявам да се ориентирам в тия резултати, не виждам нещо притеснително.
    от Toni | 17.11.2018 11:41

Здравейте . ДЪЩТЕРЯ МИ Е НА 28 ГОД ИНИ НАПРАВИ СИ ИЗСЛЕДВАНИЯ НА Кръв tsh 1.94 .lev.8.28 .erot. 4.33 .gem of. 91 .hemato .0.31 .MCV 72.70 . MCH 21 .MCHC 289 .trombociti 334.CYE 24. Урина .левкоцити 182 Притеснени сме за левкоцитите .Искам мнение Благодаря .
    от Ayten Bayram | 13.11.2018 16:39

Здр.бих искала да ви помоля за разчитането на резултатите . UNG Normal 17 umol/L BIL Neg KET Neg BLD 1+ Ca25 Ery/ül Pro1+ 0.3 g/L NIT Neg LEU 2+ Ca125 Leu/ül GLU Neg SG >=1.030 pH 5.5
    от д-р Цончев | 06.11.2018 19:00

Зависи колко са бактериите и дали има признаци на уроинфекция, това трябва да се прецени от лекаря при преглед.
    от Geri Radeva | 29.10.2018 12:03

Здравейте! При резултати на бебе момченце на 6месеца, на урина, резултатът в графа урина-седимент - 2-3 левкоцита, бактерии. Това означава ли че има нещо нередно?
    от д-р Цончев | 22.10.2018 19:05

Аз не виждам нещо притеснително.
  • Разчитане на Резултати от тест урина - седимент
    от LaDona | 19.10.2018 12:35

Здравейте това са резултатите от урината на дъщеря ми. 3г..Може ли да ми кажете има ли нещо притеднително? белтък( - негативен) :билирубин(-) негативен : уробилиноген - неувел. :захар (-) :кетони (-) : Ph 5(реф. Гр. 4,5-8. :относително тегло 1025(реф.гр.1001-1030): нитрати (-) : седимент 6-7левкоцита, ед. еритроцита
  • Re: Резултати от тест урина - седимент
    от д-р Цончев | 23.08.2018 12:27

В норма са, оплакванията ви не са свързани с това
    от kristanofnov | 22.08.2018 11:18

Добър ден. изследвание на урина: Епилителни клетки до 15 на поле Еритроцити до 1 на поле Левкоцити до 4 на поле Имам лек дискомфорт в областана на слабините и лека болка в кръста и нагоре
    от д-р Цончев | 23.10.2017 23:23

Вероятно е това... предполагам че ЛЛ ще може да се справи с проблема
    от Ивелина | 16.10.2017 23:40

Днес се появи болка, има болка и след изхождане.
    от д-р Цончев | 16.10.2017 20:43

Прилича на уроинфекция, симптоми има ли?
    от Ивелина | 16.10.2017 12:29

Добър ден, бихте ли ми казали какво посочват тези изследвания на урина, на дете на 9 години. Доста ме стреснаха. Седимент 14-15левкоцита, бактерии, 7-8 еритроцита РН 5,0 Белтък отр Захар отр Билирубин отр Уробилиноген отр Нитрити полож Левкоцити 2+ Кръв 1+ Кетонни тела отр Специфично тегло 1,025
    от д-р Цончев | 24.09.2017 18:55

Моля, цитирайте буквално изследванията-....
    от krista | 20.09.2017 12:29

Днес си взех резултатите от изследване на урина, втора сутрешна обикновена урина. Моля за разчитане, виждам бактерии пише, но колко всъщност са еритроцитите и левкоцитите. Преписах по-особените, такъв изглед на разпечатката никога не съм виждала: Result Mark Референтни RBC Red Blood Cell 1,33 [до 3,03] WBC White Blood Cells 3,90 [до 4,98] BACT Bacteria [color=#FF4000]18,18[/color] High [до 1,25] Ubg 3,4 Normal *BLD [color=#FF0080]Ca25[/color] [color=#FF4000] 1+ [/color] Ery/uL PRO Neg LEU [color=#FF0080] Ca70[/color] [color=#FF4000] 1+ [/color] Leu/uL SG 1.020 pH <=5.0 Въпросът ми е освен бактерии, какво значат тези Ca25 и Ca70? Иначе ми препоръчаха да дам стерилна урина след празниците.
    от д-р Цончев | 01.07.2017 17:53

sevdalinahadzhieva Има кръв в урината
    от katq699 | 30.06.2017 15:22

:lol: не знам за хербарий но кариера може би........ всичко което сте изброили го ям пия минерална вода само сиренето е винаги на масата
    от sevdalina | 30.06.2017 12:03

Здравейте, Моля за помощ за разчитане на резултатите ми от изследване на урина - седимент УРИНЕН АНАЛИЗ относително тегло 1020 pH отрицателен глюкоза отрицателен кетони отрицателен нитрити отрицателен белтък отрицателен билирубин отрицателен уробилиноген норма КРЪВ 300/+++/ ПОЛОЖИТЕЛЕН лефкоцити отрицателен Седимент 10-12 еритроцита,кристали пикочна киселина,единични Са оксалати, единични епителни клетки
    от veselin | 29.06.2017 22:56

Ами това това означава, че трябва да свалиш ...камъните от себе си....или мислиш да си правиш ,хербария от тях във теб......малко ли ти са на пазара тез дини бе човек....прясно зеле ,круши-петровки ,кайсии,череши ,праскови...и пъпеши пълно....риби ядеш ли....магданоз,копър лук..........да вземеш да ги забравиш ,тез буци сирене и кашкавали и кисели млека.....и саламите........боза пий колкото искаш ,и билката котешка стъпка........бира да не поглеждаш...че проблемите ще ти се увеличават..и целият ще се вкамениш!
    от katq699 | 29.06.2017 15:38

имам масово калциеви оксалати в урината това какво означава трябва ли да се притеснявам
    от д-р Цончев | 25.06.2017 17:21

Това го коментирах някъде по-горе, нищо страшно няма...
    от Cvetelina | 19.06.2017 23:37

Добър вечер пиша малко късно но съм притеснена от резултата който ми излезе от стерилната урина .Показва седимент кристали калциеви оксалати... Има ли за какво да се притеснявам
    от Raina | 08.06.2017 12:17

Здравейте, бременна съм в 14-та седмица. Изследванията ми Сдимент в урината показват следното: 5-6 левкоцита. 2-3 еритроцита. ед. пл. еп. кл. масово бактерии. кр. пик. к-на. В сектор единици за иследването пише: брой/поле Според гинеколога ми това са нормални резултати, но мен лично ме притесняват тези "масово бактерии", ако така трябва да се прочете. Съкращенията са ми напълно неясни. Моля за съвет - необходимо ли е да пусна стерилна урина, защото знам, че наличието на бактерии в урината не е добре да се подминава с лека ръка. Предварително благодаря!
    от д-р Цончев | 16.04.2017 20:53

Защо точно те ви притесняват?
    от Теодора Иванова | 11.04.2017 19:35

Здравейте, днес излязоха резултати на 6-месечното ми бебе, притеснява ме амониевите соли, които излязоха най-отдолу. Може ли да ми кажете какво означава този резултат? Седимент амониеви соли 0-2 на поле; Leuc 1-4 на поле; пл. епит.
    от д-р Цончев | 09.04.2017 20:21

При бременност едни такива резултати могат да се очакват.
    от Nina Toshkova | 07.04.2017 15:10

Здравейте,бременна съм в 14 седмица,в 12 седмица имах много леко кървене,еднократно,изписаха ми 2 пъти по 2 таблетки утрогестан ,нош па и витамини,от тогава кървене няма.излезе ми и гъба кандида,еднократно поставях крем Гиназол,предитри дни.Днес си пуснах на своя глава изследвания урина.Предишният път след кървенето ми излязоха следи от кръв в урината и сега след като нямам реших да повторя изследването.Резултатите обаче ме шокираха,а съм на лекар утре.Моля,за мнение! Ph-6,0 Отн.тегло-1,030г/мг Белтък урина отрицателен Глюкоза отрицателна Кетони-отрицателни Уронилиноген неувеличен Билирубин отрицателен Кръв положителна Седимент левкоцити 3-4 Седимент еритроцити 7-8 Седимент епителни клетки-доста Седимент бактерии-0 Седимент други ед.кристали пикочна кисилина Благодаря предварително!!!
    от д-р Цончев | 30.03.2017 22:08

Не се притеснявайте, добре е
    от Lilyana Atanasova | 29.03.2017 14:42

Здравейте, направих си изследване на седимент урина и резултата ми е: еритроцити 2-3, левкоцити 1-2 и пл.еп. кл.Това пише в резултата. Референтните стойности съответно са: еритр. до 2, левкоц. до 5. Трябва ли да се притеснявам за еритроцитите и пл. еп. кл.,няма бройки на тях. Предполагам, че става въпрос за епителни клетки.Благодаря предварително!
    от д-р Цончев | 21.02.2017 21:56

Ако нямате оплаквания според мен няма проблем.
    от Елица Гешева | 21.02.2017 21:52

Здравейте! Бих искала и аз да помоля за разчитане на резултат от профилактични изследвания на урина. Всички показатели са в нормата, освен наличието на кръв - там резултатът е: Кръв/Blood +-Ca10Ery/uL Има ли нещо притеснително в този резултат и трябва ли да отида на лекар, при положение, че нямам никакви оплаквания? Благодаря предварително!
    от д-р Цончев | 21.02.2017 21:01

Според мен няма проблем. Особено ако нямате някакви оплаквания.
    от Mustashka | 20.02.2017 11:40

Здравейте, Търся мнение за резултати от изследване на урина на 54 год. мъж. Единствените отклонения са в седимента: Еритроцити - 6-8 Левкоцити - 4-6 Епителни клетки (+). Изследванията са правени по повод годишен профилактичен преглед. Благодаря предварително
    от д-р Цончев | 10.02.2017 17:54

Нормална е такава находка, не се притеснявайте.
    от Кирилова | 07.02.2017 18:51

Здравейте. Това излезе от изследване на урината ми. Всичко друго е отрицателно, но какво е урина седимент и тези неща отдолу. Това нормално ли е да го има в урината, или при мен нещо не е наред. Търсих референтни стойности за тези показатели, но нищо не намерих. В крайна сметка, има ли проблем или не? Урина-седимент 1-2 еритроцити кристали калциеви оксалати
    от Teratos | 16.02.2011 02:00

Масово Ery говорят за евентуална бъбречна криза или травма .Възможно е и при простудни заболявания и тежко физическо натоварване,тъй като белтъка е следи то Ery са стари и евентуално проблема е започналда отшумява.
    от д-р Цончев | 14.02.2011 13:14

Болки, парене, болка в кръста?
    от xxxSiNxxx | 13.02.2011 16:41

@Teratos Съжалявам, изглежда ми е премахнало някой и друг интервал :) Резултати имаше попълнени само за еритроцити - "масово" с референтна стойност "до 1 на поле", за белтък - "Trace" с референтна стойност "(-) negative", за бактерий - "none". За епителни клетки и левкоцити имаше само референтни стойности, без резултати (предполагам, защото е нямало). @д-р Цончев Цвета на урината беше светло жълта.
    от д-р Цончев | 12.02.2011 23:05

Има ли промяна в цвета на урината, към почервеняване?
    от Teratos | 12.02.2011 03:48

Не можах да разбера за Ery масово ли са или е само 1 ,а Leu 4 ли са или ти дават референтна стойност? Но ако имаш само един Ery и 4 Leu kакто си мисля то нищо ти няма на изледванията.
  • Резултати от тест урина - седимент
    от xxxSiNxxx | 10.02.2011 15:26

Здравейте, Моля за помощ за разчитане на резултатите ми от изследване на урина - седимент, понеже докторът (в колонка Резултат имах попълнено само за белтъци и еритроцити). Докторът, който трябваше да погледне резултатите ми, му беше сваршила смяната: Резултат Референтни стойности Белтък урина/Protein: Trace (-) negative Епителни клетки: до 15 на поле Бактерии: none Еритроцити: масово до 1 на поле Левкоцити: до 4 на поле Искам да отбележа, че заедно с урина - седимент ми направиха и изследвания на стерилна урина с резултат: "Липсва бактериален растеж". Благодаря предварително!

Напиши отговор