Изследвания на кръв, урина, скенер... | резултат от цитонамазка

Напиши отговор
  • RE: резултат от цитонамазка
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.11.2020 12:58

Не виждам нещо притеснително в тия резултати.
    от Delight92 | 22.11.2020 12:40

Здравейте! Кърмя вече 1.5г., нямам цикъл, ето резултатите ми от цитонамазка. Моля за разяснение, притеснителни ли са и какво трябва да се предприеме. Обща категоризация: доброкачествени клетъчни промени Реактивни клетъчни промени свързани с възпаление и регенерация, без лактобацили на Дьодерлайн, обилие от левкоцити, метапластични клетки от трансформационната зона. PAP II
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.07.2020 14:27

Малко вероятно, но все пак възможно.
    от Поля Куртева | 10.07.2020 14:20

Здравейте, еднократен прием на Монурал би ли повлиял на резултат от цервикален секрет? Микробиологията излезе чиста. Благодаря!
    от Влада | 02.06.2020 12:30

Здравейте! Направих изследвания в репробиомед, но когато излязоха резултати не бях в София, затова помолих сестра ми да отиде за рецептата, защото тя може да ми я изпрати по куриер. Не пожела ха да ми дадат информация, само рецепта... Може ли поне малко информация? Благодаря предварително! Изпращам и от секрет, и от цитомна мазка: Не се изолират аеробни патогенни микроорганизми; - Не се изолира кандида; - Trichomonas vaginalis: отрицателен резултат (-); - Липсва растеж на Mycoplasma hominis; - Изолира се Ureaplasma urealyticum ≥ 10 4 CCU/ ml; PAP: IIa ; Умерено левкоцити, плоскоепителни и муцинозни клетки с леки реактивни промени, незрели метапластични клетки.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 20.05.2020 21:22

Така каккто е описано гъби мисля че няма. Има ешерихия коли, което вероятно е от замърсяване
    от Elina | 18.05.2020 14:21

Здравейте, това е резултат от микробиология. На преглед съм след седмица, но не разбирам има ли гъбична инфекция, каква е, по полов път ли е предадена? МИКРОБИОЛОГИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ Изолирани микроорганизми:1. E.coli 1 000 cfu/ml 2. Candida spp. НЕ СЕ ИЗОЛИРА 3.Бактериурия: бакт./ml (сигнификантна, съмнителна,несигнификантна) Антибиограма1 2 3 1 2 3 AmikacinS AmoxicillinR Amoxicillin/Clav.acid/AugmentinS AmpicillinR Ampicillin/Sulbact./AmpisulcillinS Cefadroxil/DuracefR Cefalexin/OspexinR Cefepime/MaxipimeS Cefixime/PancefS Cefpodoxime/Vantin/Cefpotec/XimebacS Cefprozil/CefzilS Cefriaxone/RocephinS Ceftazidime/FortumS Ceftibuten/CedaxS Cefuroxime/ZinnatS Chloramphenicol/ChlorocidS Ciprofloxacin/CiprobayS Doxycyclin/VibramycinS GentamicinS Levoflox
    от Nina | 18.05.2020 13:41

Здравейте, Моля за съдействие в разчитането на резултатите от цитонамазката. Има налични трихомони, HSV, CMV - предаването по полов път ли е? Аденокарцином и плослоклетъчен карцином - трябва ли да се притеснявам? ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ: I-II БЕТЕЗДА ТЕРМИНОЛОГИЧНА СИСТЕМА: КАТЕГОРИИ: A. V Клетки в норма -------------------------------- Б. V Клетъчни промени свързани с ------------------------------------------------ трихомони кандида clue cels коки бактерии V HSV CMV ---------------- атрофия радиация маточни песари други . В. Плоскоклетъчни Интраепителни Лезии /ПИЛ/: атипични с неясна степен нискостепенни с HPV без HPV високостепенни ПИЛ плоскоклетъчен карцином Г. Клетъчни промени в жлезните клетки: ендометриални при жени в менопауза Аденокарцином: ендоцервикален ендометриален извънматочен с неясен произход
    от Jess | 17.05.2020 17:47

Здравей, не съм доктор, но минах скоро по същия път. Пуснах уреаплазма и микоплазма и се оказа уреаплазма. Тях в обикновената микробиология не ги ловят.
    от Raya85 | 17.05.2020 11:10

Здравейте, резултатът от цитонамазката ми показва група 2А за цервикален канал, задоволителна, но ограничена от левкоцити и микроорганизми, клетъчни изменения свързани с бактерии. Означава ли, че има някакво възпаление и какво може да е то? Антибиотично ли е лечението и трябва ли и партньорът да се лекува? А микробиологоията от влагалищния секрет е с отрицателна проба за бактерии и Кандида. Предварително благодаря!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.03.2020 18:32

Продължавайте както ви е предписано, но все пак го коментирайте и с АГ доктора си, аз не съм АГ... и да не ви заблудя.
    от Donna | 22.03.2020 13:58

Здравейте д-р Цончев, Както казахте, изписаха ми Полижинакс за 6 дни. Откакто го прилагам прокървявам през деня. Нямам други оплаквания, само това ме притеснява. Трябва ли да продължа с лечението? Благодаря Ви предварително. Бъдете здрав!
    от Тина | 19.03.2020 11:04

Абсолютното никави
    от д-р Ралица Правова | 19.03.2020 09:58

Имате ли някакви оплаквания?
    от Тина | 18.03.2020 19:42

Здравейте, бременна съм в 28 г. с. Влагалищен секрет: Изсл. за патогенни микроорг. (аеробни)-влагалище - Не се изолират Изследване за Candida - Не се изолира Микроскопски препарат-ЖПС: Лактобацили - изобилие Левкоцити - голямо количество Епителни клетки - малко
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.03.2020 19:09

Имам малко бактерии, така че ще трябва вероятно АГ лекаря да ви изпише нещо локално.
    от Donna | 09.03.2020 11:32

Здравейте, Заключението за ПАП е - Група: 2, Задоволителна, но ограничена от бактерии и левкоцити. Мога да взема медикаменти или трябва да се направят допълнителни изследвания? Сега не приемат за прегледи и не зная какво да правя. :-( Благодаря, предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.03.2020 20:03

Няма заключение по ПАП. Ако на партньора ви нищо му няма не виждам причина и той да се лекува, но това ще прецени лекуващия ви лекар
    от Donna | 04.03.2020 11:38

Здравейте, Бихте ли ми помогнали с резултатите от цитонамазката? Докторката я нямаше и се притеснявам дали всичко е ОК. Ето и резултата: Ектоцервикални клетки - предимно от суперфициален и две-три малки групички от интермедиерен вид; редуцирана нормална вагинална флора; бактерии /+/; левкоцити /1-2+/;детрит ендоцервикални клетки - наяколко групички нормални цилиндрични; пръснати групи от цилиндрични кретки с белези на незрял тип плоскоклетъчна метаплазия; описаните ектоцервикални клетки; левкоцити /2-3+/; детрит пад; умерено изразен цервицит. И бих искала да попитам, тъй като е отбелязано лечение, партньорът ми също ли трябва да се подложи на преглед и лечение? Предварително Ви благодаря. :-)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.02.2020 16:44

Няма проблем.
    от Mariqmariq | 28.02.2020 12:14

Здравейте! Излезнаха ми изследванията от цитономазка: група: 2, Задоволителна, но ограничена от левкоцити. Това обезпокояващо ли е и какво точно означава? Благодаря!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2019 18:29

Би трябвало. Ще се види...
    от Ani Svetlin Nikolovi | 24.11.2019 14:28

Благодаря Д-р Цонев! Правиха ми електрокоагулация, като ми и Гиназол и Полижинакс.Достатъчно ли е?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.11.2019 20:47

Има възпаление по типа на цервицита, трябва да се лекува и след курса да се пусне ново изследване
    от anichka | 22.11.2019 17:04

Здравейте! Може ли да ми разясните и моят резултат! Благодаря! Ектоцервикални клетки от суперфициален и по-малко от интермедиерен вид; пръснати единични клетки с кариомегалия; 2-3 малки групички от метапластични цилиндрични клетки с дискариоза( вероятно възпалителна);левкоцити /2+/;бактерии /+/; редуцирана нормална вагинална флора;детрит ендоцервикални клетки-дискохезивни и с хиперпластни промени цилиндрични и слузни; групи от метапластични цилиндрични клетки,сред които с белези на дисплазия.Най-вероятно възпалително обусловена;голи ядра; левкоцити/+/;лимфоцити; детрит пад;умерено изразен колпит; обострен ендоцервицит,желателно е повторно изследване след лечение!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.10.2019 20:16

За мен това нищо не говори...
    от Цецка Иванова | 03.10.2019 17:40

Здравейте какво значи,че цитонамазката ми е ограничена от левкоцити.
    от Jenifer | 26.07.2019 23:36

Извинявам се, ако въпросът ми не спада към тази под тема, но независимо от това ще помоля за отговор или да ме упътите къде да задам въпроса. Благодаря!
    от Jenifer | 26.07.2019 23:29

Здравейте, бременна съм в 9 г.с и преди 2 дена ми направиха пълна кръвна картина, урина и микробиология,. Днес се свързах с наблюдаващия ми генеколог и ме увери, че изследванията ми са в норма, но ме притеснява, че по кръвна картина имам завишени гранулоцити и не разбирам резултата от микробиологията. Предварително благодаря за помощта. (Гранулоцити) 74.1 % 40.0 70.0 H Изследване: Материал от генитална система N. gonorrhoeae, Streptococcus Микроскопски резултат: lactobacillus spp. - умерено /поле/ ; левкоцити - 18-20 /поле/ ; епителни клетки - масово /поле/ ; спори на кандида - умерено /поле/ ; Резултат от посявка: Candida albicans - масово ; Не се изолира патогенна аеробна флора ;
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.07.2019 21:32

Нищо притеснително според мен
    от Хачико | 26.07.2019 14:18

Здравейте, на всички! Излезнаха ми резултатите от цитонатамазка, но генеколжката е в отпуск и не мога да разбера какъв е резултата,бихте ли помогнали? Резултат група PAP за PVCU-2 група Резултат за група PAP за CC-2 група Адекватност на цитонатамазка по Бетезда- ограничена от левкоцити, метапластични клетки Резултат по Бетезда- клетки в норма Благодаря предварително
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.06.2019 18:55

Моля, пишете на кирилица!!
    от Мария Калчева | 17.06.2019 17:06

Nqmam simptomi Na nisho za suj sled 6dni tr da mi doide cikula she se razbere
    от д-р Ралица Правова | 15.06.2019 18:58

Препоръчвам Ви да се овладее първо инфекцията, преди да продължите с опитите. Не е нещо притеснително, но ако продължава е добре да се пусне и микробиология. Имате ли симптоми и какви са те, ако са налице?
    от Мария Калчева | 14.06.2019 12:43

Група по Папаниколау-цервикален канал: II. Адекватност на цитонамазката:Задоволителна, но ограничена от :левкоцити. Клетъчни промени свързани с :изразено възпаление. Изписаха ми Цикатридина вагинални овали. Интересува ме резултата много ли е притеснително като правим опит с моя за бебе???
    от д-р Ралица Правова | 06.06.2019 12:42

Находката, която е открита и има значение е лекостепенното възпаление на маточната шийка.
    от moonwind | 05.06.2019 13:01

Здравейте, Моля за разчитане на резултати от цитонамазка: ЕКТОЦЕРВИКАЛНИ КЛЕТКИ ОТ СУПЕРФИЦИАЛЕН И ИНТЕРМЕДИЕРЕН ВИД / СЪОТВ. ЗА СРОКА НА ЦИКЪЛА/; ЛАКТОБАЦИЛИ НА ДЬОДЕРЛАЙН; БАКТЕРИИ /+/; ЛЕВКОЦИТИ /+/; СЛУЗ ЕНДОЦЕРВИКАЛНИ КЛЕТКИ- ДИСКОХЕЗИВНИ. ГРУПИ ОТ НОРМАЛНИ ЦИЛИНДРИЧНИ И ГРУПИ ОТ КЛЕТКИ С БЕЛЕЗИ НА ПЛОСКОКЛЕТЪЧНА МЕТАПЛАЗИЯ; ДЕТРИТ ПАД: ЛЕКОСТЕПЕННО ИЗРАЗЕН ЦЕРВИЦИТ . Група II. Клетъчни промени свързани с: бактерии и други. Микробиологично изследване: НЕПАТОГЕННА АЕРОБНА МИКРОБНА ФЛОРА, ОТРИЦАТЕЛНО (-) ЗА CANDIDA. Благодаря Ви.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.02.2019 20:31

Не съм спец. по въпроса, но за мен не е притеснително. Постепенно ще мине.
    от Александра | 28.01.2019 20:24

Това притеснително ли е, възможно ли е да се дължи на възпаление? Съжалявам за многото въпроси но съм притеснена!
    от Александра | 28.01.2019 20:19

Благодаря, всъщност лезията е ниско степенна, атипични клетки с неясен произход. Това как се тълкува. Все още не съм се консултирала с лекар и съм леко притеснена!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.01.2019 07:29

Няма нещо притеснително в тия резултати.
    от Александра | 27.01.2019 21:10

Здравейте, притеснителен ли е резултат пап 2с,плоско клетъчна интраепителна лезия с hpv..Задоволителна цитонамазка. Много се притесних.
  • Re: резултат от цитонамазка
    от pile777 | 22.06.2010 01:05

Здравейте , след коснултация с онко-гинеколог ми беше предписано лечение с полижинакс -2 опаковки, след това почивка две седмици и тогава контролна цитонамазка.
    от pash_p_e | 16.06.2010 20:49

Здравейте, благодаря за информацията.Съгласна съм, че това са едни от най-добрите специалисти. Именно едно от известните имена в списъка ми препоръча контролата след 1 година. Все пак ще проверя отново. Благодаря на всички за съветите.
    от Юлита Найденова- Станчева | 15.06.2010 22:00

Сменете гинеколога , с резултат ІІІ А не може да си позволите да чакате една година и то без никакво лечение . Тук можете да намерите информация и координати на едни от най - добрите специалисти в тази област . Link
    от pash_p_e | 15.06.2010 21:00

Здравейте, още при получаването на резултата се консултирах с лекаря - каза нова цитонамазка - след една година. Предполагам, че в такъв случай не е нещо опасно, но все пак навсякъде за група IIIA се препоръчва някакво лечение. Просто беше странно, че не ми прпоръчха нищо.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.06.2010 12:22

По мое мнение - не. Но е добре да се вземе мнението на АГ и вероятно ще се наложи да се контролира по-натам във времето.
    от pile777 | 15.06.2010 11:27

На резултата са оградени и 2-ра група и 3-та А група. Адекватност на цитонамазката :Б- Задоволителна, но ограничена от левкоцити. В-Незадоволителна поради метапластични клетки. Категории: В- Плоскоклетъчни Интерепителни Лезии: Нискостепенни: с ЧПВ ; без ЧПВ. Притеснителен ли е този резултат?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.06.2010 10:38

Моля, пишете на кирилица! Горния резултат е задоволителен ако е група 2 Повече за този тест:
    Oтговор: * PAP I - няма възпалени или възстановени изменения. Препоръка: Рутинно подлагане на предглед след една година. * PAP II - наблюдава се цервицит (възпаление на шийката на матката) и / или метаплазия (доброкачествено преобразуване на клетки). Препоръка: ако измененията са ясно изразени, може да се направи терапия на възпалението или хормонална терапия и обстоен преглед на шийката на матката. неофициално, но често използвано класифициране: PAP II К[2] или понякога PAP II W[3] - неясен (съмнителен) резултат. Това включва намазки, които не са достатъчно добри, за да се направи еднозначно заключение или намазки с променени клетки, които не могат да се класифицират като атипични, но не са и нормални. Препоръка: необходима е контролна цитонамазка. * PAP III (в България понякога се отбелязва като III А) - неясен (съмнителен) резултат. Тежко възпалено или дегенеративно изменение, което не може еднозначно да бъде класифицирано като доброкачествено или злокачествено. Следователно не може със сигурност да се изключи наличието на карцином. Препоръка: необходима е контролна цитонамазка в кратък срок и / или биопсия (вземане на материал за хистологично изследване[4]). PAP III D (в България понякога се отбелязва като III Б) - лека до среднотежка дисплазия (ЦИН I или II). Няма наличие на ракови клетки. Измененията могат да се развият до раков процес Карцинома ин ситу (CIS, Carcinoma in situ). Препоръка: нова цитонамазка и колпоскопия в рамките на три месеца. * PAP IV A - тежка дисплазия или Carcinoma in situ (CIS). Препоръка: краткосрочно нова цитонамазка и колпоскопия, както и биопсия. * PAP V - съмнения за инвазивен карцином. Препоръка: биопсия за хистологично изследване.
    от pile777 | 15.06.2010 01:28

Zdravei:) Dnes i az si vzeh rezultata ot citonamazkata i sum sys absolutno sy6tiq rezultat. Predpisaha mi le4enie s polygynax-2 opakovki i sled tva povtorna citonamazka .Minaloto lqto mi goriha ranichka na shiikata na matkata i vsi4ko be6e ok -pap2 mi be6e citonamazkata, sega oba4e pak se poqvi ranichka i tozi rezultat me pritesnqva mnogo.

Напиши отговор
51 намерени, страница 1 от общо 2