Изследвания на кръв, урина, скенер... | МОЛЯ ЗА РАЗЧИТАНЕ НА РЕЗУЛТАТИ ОТ ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ

Напиши отговор
  • RE: МОЛЯ ЗА РАЗЧИТАНЕ НА РЕЗУЛТАТИ ОТ ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ
    от д-р Димитров | 16.06.2021 20:41

Резултатите не показват наличие на инфекция.
  • RE: МОЛЯ ЗА РАЗЧИТАНЕ РЕЗУЛТАТИ ОТ ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ
    от Пепи | 16.06.2021 05:48

Бременна съм в 20 гестационна седмица. Моля, за разчитане, тъй като съм на преглед чак след 2 седмици ! изследване: Редуцирани lactobacilli,4-6 Leuco/поле ; Плоски епит. клетки. Микроорганизъм: Не се изолират аеробни бактерии; Candida /-/ отриц.
  • RE: МОЛЯ ЗА РАЗЧИТАНЕ НА РЕЗУЛТАТИ ОТ ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ
    от Vladimirova | 30.09.2020 13:22

Микроскопски материал : Cytolytic vaginosis - Цитолиза , значително левкоцити ,оголени ядра ,множества лактобацили вкл.дележни форми. Candida - отр.
  • Re: МОЛЯ ЗА РАЗЧИТАНЕ НА РЕЗУЛТАТИ ОТ ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ
    от vera | 17.11.2017 14:48

Здравейте, много моля за помощ при разчитане на резулати от микробиологично изследване на влагалищен секрет. Това което са написали като резултат е срещу микроскопски препарат - Enum. кл, масово Zb, единични Zeuc. :roll:
    от galq43 | 20.05.2010 12:30

СЛЕД 10 дни пиене на ципрофлоксацин и от днес ДАЛАЦИН КРЕМ паренето ми продължава .Нормално ли е за ентерококи спп.в влагалещето.
    от Юлита Найденова- Станчева | 13.05.2010 17:09

Щом е чувстветелен щама на Ципрофлоксацин значи е правилно избран !
    от galq43 | 13.05.2010 16:01

да има ЦИПРОФЛАКСИЦИН-ЧУВСТВИТЕЛНИ
    от Юлита Найденова- Станчева | 13.05.2010 15:29

На резултата от микробиологията има ли антибиограма за антибиотици? Погледни дали е отбелязан Ципрофлоксасин ?
    от galq43 | 13.05.2010 14:39

Благодаря за отговора.Преди да излезе резултата д-р ми изписа ципрофлаксицин 500 и каза да го пия 10дни.Имам час за другата седмица и незнам дали да продължа с антибиотика и дали е подходящт.Претиснява ме да не би да стане по лошо ако е предписан неправилно защото не знаеше какво точно имам просто се съмняваше за цистит или е.коли.Някои може ли да ми даде съвет.
    от Юлита Найденова- Станчева | 13.05.2010 13:31

Здравей! Според резултата от влагалищният секрет имаш наличие на Ентерококи спирида във влагалището . Това са бактерии ,които се лекуват с антибиотик според направената антибиограма. Влагалищната чистота се определя чрез степени , а не чрез групи !!! На групи се класифицират цитонамазките! При наличието на бактерии е естествено влаг. чистота да бъде ІІ или ІІІ ст. - а лактобактериите да са редуцирани . Няма начин при това положение влаг. чистота да бъде І гр. например . Ето тук можеш да прочетеш какво означават отделните степени : Link Гинекологът ще ти назначи лечение на ентерокока , според антибиограмата ! Успех ти пожелавам !
    от galq43 | 13.05.2010 10:47

д-р Цончев бихте ли казали вашето мнение -нещо сериозно ли е.Благодаря
    от пепи | 12.05.2010 18:08

нищо ново под слънцето -имате замърсяване от ентерококи ,който вероятно са колонизирали влагалищната ви лигавица ,а полезните са редуцирани тоест малко 2-3 група е вл.ви чистота ,което не е особенно добре ,защото добрите гр.са 1 и 2 тва че вашата клони към трета си говори за гинекологичен проблем .нека добрите специалисти ви кажат какъв е
  • МОЛЯ ЗА РАЗЧИТАНЕ НА РЕЗУЛТАТИ ОТ ВЛАГАЛИЩЕН СЕКРЕТ
    от galq43 | 12.05.2010 17:56

Здравейте.Някои маже ли да ми каже какво значи това изследване.Влагалищна чистата 2-3 степен.Trihomonas vaginalis-отрицателен.Candida-отрицателен.Lactobacillus spp-редуцирани.Културно изсл.и заключение-Enterococcus spp-вероятна колонизация.Имам парене в влагалището.Има ли нещо претиснително защото имам час за другата седмица при гинеколог а до токава съм в неизвестност.Благодаря предварително.

Напиши отговор