Очи, уши, нос и гърло | Възпаление на слюнчеста жлеза

Напиши отговор
  • Re: Възпаление на слюнчеста жлеза
    от д-р Цончев | 08.05.2017 19:14

Направете контролен преглед при УНГ
    от ferdi | 05.05.2017 21:37

Д-р Цонев аз преди месец и половина бях на УНГ и тя ми изписа ЗИНАТ 250 и ми каза че спадането на подутината ще отнеме поне месец, но месеца мина и подутината не спада напротив мисля,че се поду повече... бихте ли ми казали какво следва сега?
    от д-р Цончев | 17.02.2017 21:37

Ако се вижда нещо отстрани го снимайте, така.... трудно мога да се ориентирам в проблема.
    от Таня Кънчева | 15.02.2017 02:57

Здравейте.Моя проблем е следния,от ляво над ръба на долната челюст близо до ъгъла на устата в легнало положение се показва топченце.Когато се изправя се скрива,като легна пак (само на ляво или като си наведа главата на долу) се показва пак.Нз какво може да е.Все си мисля,че може да е някаква киста?Два пъти ходих на лицево челюстен хирург,който явно не ме взе мнг на сериозно,първия път буквално се шегуваше с мен когато отидох на преглед и се опитах да му покажа топчето,след което каза,че не знае какво може да е.Втория път (беше минало няколко месеца,естествено не ме помнеше от 1-вия път)ми обясни,че може да е някаква мастна хернийка :shock: ,това пък как го установи при положение,че дори не си направи труда да ме прегледа,а само ме изслуша :| .Някой има ли представа какво може да е? :roll:
    от д-р Цончев | 13.02.2017 21:27

Какво например?
    от ferdi | 10.02.2017 20:37

А възможно ли е да е нещо друго, от УНГ нищо друго не ми каза.
    от д-р Цончев | 10.02.2017 18:06

Възможно е.
    от ferdi | 05.02.2017 20:30

така ми каза и лекарката,но все пак исках да опитам усещам сухота в гърлото дразнене нямам кашлица,но ме боли понякога усещам разка болка забравих да уточня,че ми е подута около ушната жлеза
    от ferdi | 05.02.2017 20:27

здравейте
    аз имам възпаление на слюнчената жлеза ходих на УНГ изписаха ми ЗИНАТ 250, въпроса ми е друг нормано ли е да имам болка отдясната страна на гърлото,възпалена ми е дясната околоушна жлеза?
    от д-р Цончев | 03.11.2016 20:20

Според мен е нормално.
    от Ofortuna | 31.10.2016 20:25

Благодаря за отговора, до колкото ги напипвам са около 10-15мм, в нормално положение на главата нито прозират, нито се напипват. Единствено при вдигане на главата леко се очертават. Скоро ще посетя и лл да каже и тя. Няма болка.
    от д-р Цончев | 31.10.2016 19:40

До сантиметър, доколкото си спомням анатомията... Не трябва да се виждат като бучки през кожата и не трябва да болят ако са спокойни.
    от Ofortuna | 30.10.2016 16:14

Имам две топчета точно под челюста до сгъвката на шията. От всички снимки дето видях и прочетох явно са или слюнчески жлези или лимфи. Веднага пуснах пкк и ръчно дкк и всичко е ок. Напипват се като си вдигна главата на горе, даже тогава леко си и личат. Когато я държа нормално трябва да се натисне дори за да се напипат топчетата. Не си личат. Нямам оплаквания като цяло. Имам проблеми със зъбите, но редовно ги оправям и точно на долните зъби имам две коронки, едното било след гингивит (още се виждало на ренгеновата снимка). Като цяло често страдам и от гърло, но рядко стигам до сериозно лечение, т.е аб. Затова и до скоро си мислех, че са сливиците. Въпроса ми е колко са големи обикновенно жлезите и възможно ли е да се напипват при натиск или да се виждат при вдигане на високо на главата?
    от pvdpvv | 14.10.2016 18:13

изследвайте инфекциозна мононуклеоза
    от pvdpvv | 01.06.2016 00:02

при този проблем направете СЦИНТИГРАФИЯ на слюнни жлези
    от д-р Цончев | 24.01.2013 18:34

Моля, успех!
    от Vesi | 23.01.2013 15:49

БЛАГОДАРЯ.
    от д-р Цончев | 22.01.2013 19:01

София, ИСУЛ, УНГ клиника, д-р Рангачев.
    от Vesi | 22.01.2013 09:16

Д.р Цончев ще съм ви благодарна!
    от д-р Цончев | 21.01.2013 18:07

Мога да препоръчам УНГ лекар в София.
    от Vesi | 21.01.2013 17:01

Здравеите.Да споделя и моят проблем.От около месец поддържам тем 37,1 37.2 .Ходих на лекар и тъи като имам установен хр бронхит ми предписаха антибиотик Левокса.Изпих го но полза няма защото си вдигам темп.Направих пълни кр изсл,урина и деф броене,защото ми се поду под ушите,всичко в рамките на нормата с изклучение на левкоцити 2.9.От там на хематолог да установи какво е това подуане.Не било лимфни възли и до там.Аиде и на лицево челюстен хирург,тои каза че били слюнчени жлези,направих и ехограв на жлезите на които пише хр възпаление.Изписаха ми калиев иодит 5% 500 мл по 1 с.л на 8 часа и до там.Една седмица го пия ефект никакъв,топчетата си стоят даже от едната страна (дясната) започна да ме наболява,температурата си е повишена.Но доктора струва ми се беше да там.Моля ви ако някои е имал подобен проблем нека сподели,или някаква насока към какъв лекар да се обърна.Благодаря ви желая на всички да сте здрави!
    от д-р Цончев | 25.01.2012 14:06

Според мен е добре да го види УНГ, мога да препоръчав за София.
    от Цветан Славчев | 23.01.2012 16:11

Здравейте, виждам че тук се дават доста мнения и искам да попитам за моя проблем. Вече от около 2 седмици имам подутина колкото малък орех от дясната страна на бузата, точно преди ухото. Отначало подутината беше по-голяма, но спадна, нямам болки, а само е подуто и зачервено от външната страна. Искам да попитам някой имал ли е този проблем и евентуално какви лекарства да се приемат. Пробвах със смучене на лимон, но няма ефект. Ще съм ви много благодарен, ако кажете някакво лекарство :)
    от Hasim Hazam | 16.01.2012 14:25

моля да ми кажете добър специалист в пловдив
    имам камък-запушена слюнчена жлеза
    направена ми е операция за премахване на камъка но без успех в бургас
    много съм притеснен и моля всеки,който е запознат със случая да сподели мнение.
    от Lidi | 10.11.2011 18:14

Павел, писали сте отдавна, предполагам вече при вас е станало, каквото е трябвало да стане. Ако сте се оперирали, споделете. :)
    desw, съвсем инстинктивно първо мислите за най-лошото! Вероятно е подут лимфен възел или някакво възпаление на слюнчена жлеза. Лимфен възел се подува и от настинка, от кашлица, от прекарано течение, от проблем с нос, уши, та дори и ако ти се скове дето се вика вратът, също така от зъб. Най-добре посетете стоматолог, или УНГ, както прецените, или личния лекар и вече той да ви насочи. Не мислете предварително първо за най-лошото. :)
    от Desi | 10.11.2011 17:15

здравейте, искам да ви попитам на някой случвало ли му се е да ми топче от едната страна под брадичката, защото аз имам и много се притеснявам, не знам какво може да е все още не съм ходила на лекар, но възможно ли е да е рак на слюнчестата жлеза?
    от pavel | 04.08.2011 16:28

Здравейте
    И из имам проблем със запушване на слюнчестата жлеза.Бях на доктор,оттам ми дадоха направление за хоспитализация.Насочиха ме към Исул или стоматологията до Военна болница при лицево челюстен хирург.Проблема е че аз съм пенсионер 75г. и искам да попитам какво ще ми струва операцията и изследванията(ако ми правят такива)поема ли се от здравната каса.Защото ако трябва да плащам,то направо да сядам и да умирам(нямам откъде да извадя пари)
    Благодаря предварително.
    от minka | 01.08.2011 21:06

Здравей, шоколад!
    Аз имам същите проблеми, споменати по-горе. Би ли ми дал някакви координати- тел., е-майл или др. за вразка? Бих искала да знам как е минала операцията, кой е доктора, изобщо пътя до операцията и след това възстановителния период (вече е минало почти година от тогава.. предполагам има развитие на нещата и то към по-добро), а също и какво да направя в моментите, когато слюнчените ми жлези са възпалени, за да ги облекча, докато чакам да дойде момента за операция?
    Благодаря ти предварително!!

П.С. Желая скорошно оздравяване на всички!
    от zunio | 09.07.2011 07:47

Не при хирург-хирургът няма работа в устната кухина-иди или при лицево-челюстен хирург или при УНГ.Ако не искаш в Разград,най-близкото място където могат да ти поставят адекватна диагноза и евентуално операция е Плевен или Варна
    от Ирена | 01.07.2011 11:27

Здравейте,
    Имам този проблем от около 8год., но едва вчера ми казаха, че е запушване на слюнчената жлеза, но не е свързано с развален зъб. Пращат ме на хирург, но съм доста уплашена, защото незнам на къде да се насоча. От Разград съм, а тук конци не искам да ми махат камо ли да ми бъркат в устата. Моето подуване е под челюста и е доста голямо, като орех може би, като се храня става още по- голямо и боли ужасно много. Под езика обаче имам бяло топче, което също боли. Подуването се маха в рамките на седмица и след няколко месеца това бяло топче се възпалява, всичко в дясната половина по езика става кърваво червено и страшно подуто, и всичко пак за седмица. И така вече 8 години. Този път обаче се поду повече от обикновено и личната ми лекарка най- сетне обърна внимание. Та пиша защото съм много уплашена, никой не ми обяснява нищо и незнам какво точно трябва да се слуши след като отида на хирург и ми сложат упойката.
    от д-р Цончев | 06.02.2011 11:11

Моля, пишете на кирилица!!!
    от Virdjiniq | 05.02.2011 00:27

Zdraveite! Dnes bqh na lekar za6toto ot 3 dni zapo4na da me boli ot dqsno pod bradi4kata..kato postepenno bolkata se uveli4i ..lekarqt mi kaza 4e tova e sliun4estata jleza i 4e e vuzpalena....dosta se stresnah!! Interesnoto e 4e ni6to ne mi e potduto,su6to taka i lekarqt me pregleda s rukata i kaza 4e ni6to ne napipva .......Strannoto be6e 4e ne mi predpisaha nikakvi lekarstva kazaha mi samo da qm limoni za da otdelqm pove4e sliunka... Chudq se dali tova 6te pomogne vaob6te ili 6te stane po seriozno..Molq vi za savet :( ...Naistina mnogo se pritesnqvam.. za6toto sam na 17 godini i ne iskam da me operirat ;S
    от д-р Цончев | 08.10.2010 14:27

Моля, пишете на кирилица!!!
    от Shokolad | 08.10.2010 06:59

Zdraveite na vsi4ki, ako nqkoi se interesuva ot tozi poblem, moje da pi6e, za6toto moqt problem be6e dosta stranen i dori lekarite se 4udeha kakvo e, operiraha me predi 2 dni v BMA i ve4e sam dobre :)
    от Shokolad | 25.09.2010 16:06

Нямам такива, но и аз съм с този проблем от малко време насам и в момента се лекувам с антибиотик. Незнам какво ще излезе. Ако някой може да обясни какво е това чудо на чудесата и от какво се получава, нека го направи моля.
    от sabryhome | 20.08.2010 18:53

Привет и на мене ми се случи точно това преди два дена както си седях и пиех биричката вечерта започнах да усещам някакво подуване под дясната страна на езика. Помислих си, че е от възпаление на сливицата. Отидох при личния си лекар каза ми, че е възпалена слюнчеста жлеза, каза ми да слагам лимон както на всички останали. Забелязах, че при интензвино мърдане на езика с опити да докосвам засегнатото място подутината спада, не след дълго отново се увеличава. Някакви предложения.
    от aneliya87 | 19.08.2010 01:11

здравейте,аз имах същия проблем до преди 2 дена,като се има в напредвид че го имам от 3 години.ходих на доктор,не установиха какво ми е,пратиха ме на снимка и ми казаха че имам уголемена субм.жлеза и че нямам камък(така показва снимката).3 месеца по късно в лявата част бях ужасно много подута и се наложи да отида отново на доктор,не се намирам в България и бях малко затруднена с обясненията какво ми е.заведоха ме при J.P която ми изписа антибиотик (augmentin 625 мг) i (ibuprofen),чесно казано ме мислих че ще ми помогне,защото през живота ми за 1 път пия хапчета и то натрошени,понеже не мога да ги поглъщам,но се налагаше,защото бях много подута и много ме болеше.на 3 ден от лечението ми погато го изтисквах почна да тече бял секрет придружен с кръв,което ме уплаши.5 часа по късно обаче при опит отново да го изтискам под езика ми имаше несто което приличаше на гной,но се оказа друго...от ежедневното изтискване се беше образувала дупчица,през която изхвърча нещо като камък или твърда гной,дълго 3 см,бяло на цвят и под формата на пирон.още не мога да повярвам че е имало нещо такова в мен и не мога да осъзная как се е образувало?бях доста изплашена като четох във форума че без операция не може да се премахне,но явно при мен антибиотика е подействал.ако някой знае как се образува нека пише.
    от nikata92 | 22.07.2010 18:17

Здравейте и аз имам такъв проблем.Същност на мен ми се подува в ляво и става като топче,и по-точно само когато се храня и то със сухи храни.Допитах се до личният ми лекар и ми предписа първо Оспамокс на 12 часа, след като не ми подейства отидох пак и ми предписа Duricef , но и от него нямаше ефект.Мислех,че причината за това подуване може да е от разтежа на мъдреците,но вече не съм толкова сигурна.
    от д-р Цончев | 28.03.2010 20:49

Вероятно, но няма как да кажа без да знам точно какво е ...
    от mpopova | 27.03.2010 17:08

Благодаря ви. Това лечимо ли е?
    от д-р Цончев | 27.03.2010 16:54

Възможно е да се касае за дисфункция на слюнчена жлеза, трябва да посетите УНГ.
    от mpopova | 27.03.2010 07:26

Здравейте. От около 2 седмици получавам подутина под челюста от дясната страна. След като се нахраня спада като почти не я усещам. Постепенно пак се подува. Каква може да е причината и какво да правя?
    от д-р Цончев | 20.03.2010 10:36

здравейте...
    от irina.hristozova | 19.03.2010 18:53

здравеите
    от poneca | 21.06.2009 19:10

В петък бях при специалист от Ямбол изписа ми антибиотик и ми каза да смуча лимони,но слюнчеста жлеза продалжава да расте вече цялата буза ме боли и е подута, а под ухото имам подутина колкото орех.Моля ви кажете какво да направя да изтече тая гной.
    от Glober | 01.06.2009 12:40

здравейте.. за моя зла участ и аз се зблъсках с този проблем... първо не беше толкова подуто и реши един лекар, че е настинка..,но след 2 дни.. се поду повечко болката нетърпима и тръгнах по лекари.. след 1 шапка пари и все още загадка все пак 1 стоматолог каза: отивай в пирогов например и търси лицево челюстен хирург (защото беше 10 вечерта !) аз звъннах на 1 мой приятел който е доста добър стоматолог и той каза.. отиваи в Военна болница..,ако там няма на смяна лицево челюстен хирург тогава отивай в Пирогов! .. така и направих за мой късмет се оказа ,че на смяна е точно такъв лекар прие ме огледа и заключи, че очевидно е възпалена слюнчестата ми жлеза от дясната страна на лицето.. и покрай другите симптоми (температура, болки и всякъкви такива) беше категоричен, че трябва да ми направят 1 Ехография на жлезата да се види какво що става там за да може да ми предпише антибеотици.. тръгнах към пирогов за ехограф..,където откриха 2 малки псевдо-кистички една 3мм и една 5мм.. върнах се при моя "спасител" и той ми обясни , че явно съм имал камачета,но за мой късмет съм го избутал и за това в момента имам 2 кистички :) изписа ми Rodogyl + някакъв сироп който трябва да ми го забъркат в аптека + Но-Шпа (очевидно за болките) каза да пия всичко както ми е казал 10 дни ! след което да му се обадя и да се разберем къде да ида за подобен преглед и подробен анализ (каза, че от сиропа ще се подуя и от другата страна най-вероятно защото... обяснява, но не запомних)
    Мисълта ми е : на вас как ви се струва? това с тия кистички.. камъчета? така ли се получава?
    Наболява ме гърлото.. дали ще се оправи от антибеотика.. или да търся и други средства?
    имам чуството че под езика (гърлото) ме наболява и е подуто на напипване..,но не съм 100% сигурен.. това .. от жлезата ли е ? от антибеотика? (вече от 1 ден пия антибеотика)

надявам се, че няма да се наложи и при мен разни операцийки, че цялата идея ме плаши !
    и колко горе-долу ви струваше подобно удоволствие? (операцията)
    от zunio | 21.02.2009 14:16

Щом не може да излезе през канала-единствения начин е оперативния.Не се притеснявайте от операцията-усложнения,разбира се може да има,но за щастие са много редки.Обикновенно се прави козметичен шев и белега не личи.
    от Татяна Стефанова | 20.02.2009 17:51

Здравейте,

Аз още се влача с моят проблем. Камъкът не може да премине в канала под езика. Мнението на доктора е, че вече трябва да се премине към операция, защото жлезата непрекъснато се възпалява и ми създава дискомфорт при хранене. Това което знам е, че операцията ще бъде с пълна упойка и ще се работи от вътрешната страна на челюстта. Някой може ли да ми каже трябва ли да имам някакво притеснение и дали това е единственият начин за отстраняването на камъка, който е около 5 мм?
    от Татяна Стефанова | 28.01.2009 22:11

Благодаря за бързият отговор. В петък съм във Варна на консулт с лецево-челюстен хирург.
    от zunio | 27.01.2009 20:47

Ако камъчето е в канала,не е толкова трудно да се извади-цепва се по дължина и се изважда.Операцията за отстраняване на субмандибуларна жлеза се прави с пълна упойка и разреза се прави на 2 см под ръба на челюста-обикновенно зараства с хубав линеен белег,който не личи.Не съм чувал някой да прави "безкръвна"операция на субмандибуларна жлеза.

Напиши отговор
70 намерени, страница 1 от общо 2