Очи, уши, нос и гърло | Лимфни възли

Напиши отговор
  • RE: Лимфни възли
    от Vasko | 18.10.2020 10:37

Питам ви,защото личният ми лекар не е на работа,защото му оперираха ръката.
    от Vasko | 16.10.2020 23:24

Онзи ден и вчера ме болеше лимфният възел под кътника,а днес вече не ме боли.Според вас нещо лошо ли е?
    от Vasko | 15.10.2020 15:10

Благодаря!Ще посетя личният лекар.Наскоро ги направих 18 и се бях наплашил доста.Интернет ме изкара с рак.Благодаря ,че ме успокоихте!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.10.2020 18:12

Ако се открие възпалителен процес, антибиотикът ще помогне, но принципно лимфвите възли реагират бавно и ще се приберат доста време след санацията на възпалението, което е нормално и не е повод за притеснение.
    от Vasko | 13.10.2020 18:28

А примерно антибиотика ще реши ли проблема или няма да ми помогне?
    от Vasko | 13.10.2020 18:25

Благодаря ви за отговора!Ще посетя личният за консултация.
    от Патриот | 13.10.2020 18:21

Здравейте!Благодаря ви за отговора!В Интернет много глупости пише и се бях паникьосал.Вчера бях на зъболекар,защото личният ми лекар предположи да не е от зъб.Зъболекарят каза,че всичко е наред със зъбите и че проблема не е от зъб.Единственото нещо ,което ме плаши е че всичко идва и си отива, но не напълно.Подува се и си спада.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.10.2020 16:35

Нормално е, на лимфният възел това му е работата - при определени възпалителни процеси реагира, заради лимфоцитарната реакция. Т.е. въвв вашия случай вероятно някъде около този лимфен възел лима някакво макар и минимално възпаление, което дава този ефекти. Много често това са зъби, слюнчени жлези, уши и др, на които не се обръща особено внимание
    от Vasko | 12.10.2020 07:56

Накратко нормално ли е лимфен възел да се подува и боли и да отмине всичко за 3 дни и След месец пак същото?Просто е дразнещо.
    от Vasko | 07.10.2020 22:00

Моля някой ,който е имал същият проблем да ми каже.Страх ме е да ида на доктор.Говорих с един ,който има също подут лимфен възел обаче неговият не е като моят.Постояно му стои еднакъв.А на мен понякога ме боли по 3 дена и се подува леко и след това сякаш нищо не е станало.
    от Vasko | 06.10.2020 21:59

Здравей!Аз болката я изпитвам от скоро.Ти излекува ли се?
    от Патриот | 06.10.2020 15:26

И аз имам същият проблем незнам какво да правя.Вие как сте във момента?
    от Патриот | 06.10.2020 15:24

Доста неща четох из интернет и съм доста наплашен .Бихте ли ми обяснили защо така се получава и дали трябва да се притеснявам?
  • Лимфни възли
    от Vasko | 04.10.2020 11:45

Здравейте! На 18 г съм и имам 3 лимфни възела под челюстта.Единият е под брадичката, а другите 2 са под кътниците.Случва ми се и 3 те да ме болят,но по различно време.Примерно днес малко ми се подува този под брадичката и ме боли ,а след 3 три дни е спаднал и не ме боли.Това става и с другите 2 ,но по различно време.Защо ми се подуват леко и болят след това ми минават.Правих кръвни изследвания и лимфоцитите са повишено,но всичко друго е наред.Трябва ли да се притеснявам?

Напиши отговор