Очи, уши, нос и гърло | Премахване на сливиците или апарат за сънна апнея

Напиши отговор
  • RE: Премахване на сливиците или апарат за сънна апнея
    от Dido | 04.10.2020 10:12

Здравейте др Цончев, за секреция не съм сигурен, цялото оперирано място е покрито със бял налеп. Подуто е и болката се засилва значително при легнало положение. Единственото хубаво нещо е че няма температура.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.10.2020 14:52

Трудно е да се каже... секреция или подуване, температура има ли?
    от Dido | 29.09.2020 08:59

Здравейте отново, премахнаха ми сливиците преди около 5 дни. Подобна следоперативна болка не съм изпитвал никога през живота си. Някой знае ли колко време продължават мъките след тонзилектомия, защото пиенето на вода е почти невъзможно. Храната е само мираж аулин и хексалгин се пият в промишлени дози. Благодаря ????
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.08.2020 17:08

На 1 път го правете, няма смисъл от две отделни операции.
    от Dido | 21.08.2020 06:48

Здравейте отново, ходих отново на специалист, който категорично заявява, че съм за операция. Тя се състой в изваждането на сливиците и изправяне на носна преграда като прави и 2те манипулации на 1 път с обща упоика за около 2 часа. Как мислите на два пъти ли е добее да се прави или на един път както казва доктора. Друг въпрос е че операцията е с някакъв ултразвук, това ли означава безкръвно.. Никога не съм бил под обща анестезия и за това питам. Благодаря
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.08.2020 20:42

В случая се избира по-малкото зло. В крайна сметка всеки орган си е важен, но като вземе да прави по-сериозни пробллеми се решава да се махне.
    от Dido | 05.08.2020 21:01

Благодаря Ви д-р Цончев, а има ли негативни последици от премахването им след това. Чувал съм за белодробни проблеми. Мъж на 31 години съм, вечер с постоянна субфебрилна температура и от време на време болки в гърлото, според лекаря е от това.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.08.2020 20:22

Според мен операцията на сливиците е по-добрия вариант, но вземете мнение поне от още един УНГ доктор преди да направите каквото и да е.
  • Премахване на сливиците или апарат за сънна апнея
    от Dido | 04.08.2020 20:20

Добър вечер. Днес бях на лекар УНГ поради това, че хъркам и се давя нощем. Доктора каза, че имам дрезгав глас и че сливиците ми са огромни. Нещо за някакви картофи говореше. Каза ми че имам 2 варианта - операция за премахване на сливиците или апарат за сънна апнея през нощта. Какви са минусите от операцията и ше има ли негативи след нея или да избера щадящия метод със апарата. Благодаря

Напиши отговор